Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fájhat a gyomra 15 hós kislányomnak a Béres csepptől? fórum

Fájhat a gyomra 15 hós kislányomnak a Béres csepptől? (tudásbázis kérdés)


1 2
2019. ápr. 9. 20:04
Ettől persze még a Béres csepp egy babának nem való.
54. Guruljka (válaszként erre: 53. - Unom)
2019. ápr. 9. 20:03

Én is erre gondoltam, inkább gerjeszti, minthogy megnyugtatná.

Lehet, ha még csak akkora a baj, hogy a kömény némi puki keltésével meg tudja oldani, akkor jó. De ha eleve begörcsöltek a belek, akkor nem jó még gáztermelésre is serkenteni őket.

53. unom (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2019. ápr. 9. 20:00
Szélhajtó, tehát gerjeszti a szeleket
52. Guruljka (válaszként erre: 51. - Unom)
2019. ápr. 9. 19:56
Sok dolog van, ami mindenkinél máshogy hat.
51. unom (válaszként erre: 50. - Guruljka)
2019. ápr. 9. 19:51
A köménytea szélhajtó.
50. Guruljka (válaszként erre: 48. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 9. 19:48

Az én gyerekeimnél a köménymagos tea nem hatott, sőt gyanakodtam, nem még gerjeszti-e a szeleket.


Később (már felnőttek a babák) kínomban egyszer én magam is ittam köményteát, akkor újra felmerült ez a kérdés.

2019. ápr. 8. 12:28

Régi a fórum az biztos.De ilyen ostobaságról még nem hallottam.A francnak adni ilyet egy éppen 1évet betöltött gyereknek.

Adjon neki D vitamint meg egyen a gyerek sok gyümölcsöt,zöldséget.

48. 0adc8842b1 (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2019. ápr. 8. 11:08
Tök mindegy a dátum, az Anyukák egymást turbózzák és még 2020 ban is nyomják a picikbe a sok hülyeséget. Türelmetlenek és nem várják meg, hogy a gyermekek (előbb - utóbb) a gyomra beálljon. Vannak hagyományos módszerek. Van akinél a sima tej is okoz hasfájást. De minden kisbaba gyomrára a legjobb vagy a kömény magas bébi tea, vagy mondjuk 2 deci sima rántott leves.(Köménymagos leves) Csodákra képes. Például hörghurut esetén, vagy ha áj a hasuk. A köménymag segít hogy hamar tudjanak szellenteni, vagy megszünteti a gyomor és belek görcseit.
2019. ápr. 7. 21:23

2009 óta már sok minden megoldódhatott. Még a 2011-es utolsó javaslat óta is.


Sikerbox! Figyeld a legutolsó hsz dátumát, ott van a jobb felső sarokban.

2019. ápr. 7. 21:03
Igen
45. 0adc8842b1 (válaszként erre: 3. - VTünde)
2019. ápr. 7. 21:02
Bocsánat,de az ostoba anyukákkal hegyet lehetne rakni. Miért kell egy 15 hónapos gyereknek Béres csepp? Miért nem várod meg, a gyerek nőjön, és ha majd te is rájösz mit szeret, akkor fog enni, esetleg hízni. De TILOS lenne a gyereket már most Béres cseppre nevelni, szoktatni a szervezetét. Később pedig ha átáll a szervezet hormonja és dagadr lesz, az életben nem fogod tudni visszacsinálni. Nem tudom mennyire hülye a védőnő, de nekem is volt ilyen és elzavartam. Szívesen segítek, ha privátban írsz. A béres csepp immunerősítő, de ha nem beteg a gyerek, akkor a 10 kg. tökéletes. Szegény gyereknek irritálja a gyomrát a csepp, vagy nem eszik olyat, amely a gyomrát nyugtatja. Segítek, ha kell!
44. Mari20
2011. márc. 29. 11:24

drága

miért kap béres cseppet?


olvasd el kérlek a bölcs baba c könyvet

2011. márc. 29. 11:20
bocs nemide akartam!!!!
2011. márc. 29. 11:18

A tejérzékenyek még + ban erre is figyeljenek!!



Tejfehérjét tartalmaznak a következő termékek /anyagok:


tej, tejpor


tejszín


tejföl


joghurt


kefir


sajt


túró


vaj


író


savó, savópor, Citopánpor


margarin (amennyiben tejjel, tejporral vagy savóval készült)


kazein, kazeinát



A tejfehérjétől mentes kifejezés azt jelenti, hogy a gyártás során a felsorolt termékek/anyagok egyike sem került a termékbe és a gyártás és csomagolás során a terméknek a fenti anyagokkal való szennyeződése is kizárható.


Nyomokban előfordul kifejezés azt jelenti, hogy a gyártás során a felsorolt termékek/anyagok tartalmazhatnak tejszármazékot!!!!

Mivel azok egy gyártósoron készülnek a tejszármazékot tartalmazó alapanyagokkal!!!!!!!

2009. máj. 9. 21:41
Szia Tünde!Mi újság,hogy van a kislányod?
40. tenkne_helga (válaszként erre: 39. - VTünde)
2009. máj. 3. 08:48

Örülök,hogy jobban van a kislányod!

Minden édesanyának kívánok jó egészséget és sok-sok örömöt!

2009. máj. 2. 14:15

Sziasztok!


Már 3 éjjel nem ébredt Nóri, úgyhogy simán előfordulhat h a pocakját bántotta a Béres csepp.Viszont most fele mennyiséget sem merek Neki adni, úgyhogy szünetelünk, később majd meglátom!

38. Dorka29 (válaszként erre: 36. - VTünde)
2009. ápr. 29. 14:38

Igazad volt, itt a használati utasítás. Ha fáj a hasa, szerintem csökkentsd az adagot.



Béres Csepp - Az immunrendszer természetes támogatójaMiért ajánljuk ezt a készítményt?


Támogatja a szervezet ellánállóképességét,

Betegségek, műtétek után segíti a felépülést,

Fáradékonyság, gyengeség esetén elősegíti a jó közérzet helyreállítását,

Segíti a szervezetünk számára szükséges nyomelemek pótlását.

Mikor ajánlott a készítmény szedése?


Testreszabott nyomelempótlásra alkalmas készítmény:


az immunrendszer működésének, a szervezet ellenállóképességének támogatására,

hiányos táplálkozás, jelentős fizikai igénybevétel esetén,

fáradékonyság, étvágytalanság, elesettség, gyengeség, álmatlanság esetén, illetve e panaszok megelőzésére; betegségek, műtétek után a felépülés elősegítésére,

kiegészítő terápiaként tumoros (daganatos) betegségben szenvedők általános állapotának, közérzetének javítására.

Kiszerelések:


30 ml, 100 ml.

Gyűjtőcsomagolásban: 4x30 ml és 2x100 ml.

Adagolás:


Megelőzésre:


10-20 kg testsúly esetén naponta 2 x 5 csepp,

20-40 kg testsúly esetén naponta 2 x 10 csepp,

40 kg testsúly felett naponta 2 x 20 csepp.

A javallatokban felsorolt panaszok kezelésére, vagy kiegészítő terápiaként:


10-20 kg testsúly esetén naponta 2 x 10 csepp,

20-40 kg testsúly esetén naponta 2 x 20 csepp,

40 kg testsúly felett naponta 3 x 20 csepp.

Egyéb fontos tudnivalók:


A gyógyszert étkezés közben, legalább fél deciliter folyadékban (pl. víz, gyümölcslé, szörp, tea) ajánlott bevenni. A készítménnyel együtt minden alkalommal 50 mg C-vitamint (pl. 1 tabletta Béres C-vitamin) is be kell venni.


Tejben, kávéban nem ajánlott bevenni, mert romlik a hatóanyagok felszívódása.


Regisztrációs kategória:


Vény nélkül kiadható gyógyszer.

37. Dorka29 (válaszként erre: 36. - VTünde)
2009. ápr. 28. 15:05

Biztos, jól nézted.:)

Én nem is olvastam olyat, hogy megelőzésre meg kezelésre külön adagolás van, lehet, hogy figyelmetlen voltam, mert csak a súlyhatárt néztem.


Szerintem sem kéne aggódnod, az én lányom ugyn nem mérce, Ő aztán tényleg rossz evő, viszont sokan írták előttem is, hogy van, hogy visszautasítanak a gyerekek bizonyos ételeket.


Mint ahogy olyan is van, hogy hetekig csak ugyanazt akarják enni reggel,délben, este...

2009. ápr. 28. 14:50

Dorka!


Azért adtam 2*10 cseppet, mert azt olvastam a tájékoztatón h megelőzésnek 2*5 csepp 10kg-tól , de kezelésre (sztem ez az nálunk) 2*10 csepp.Félre értettem valamit? Azt írja h evés közben min. fél dl folyadékkal.Így adtam, szóval nem tudom...


Mi is 10kg-ok vagyunk, de 15 hósak, és ugye Nóri nem étvágytalan, hanem husit és főzeléket nem akart enni...

2009. ápr. 28. 14:31

Tünde!


Az én kislányom 23 hónapos, éppen hogy 10 kg, ezért mi is most kezdtük el a Béres Cseppet, ami igen, adható kicsiknek is, csak ez a 10kg-os határ van.

1X5cseppet adok, ez a második hét, ha nem látok semmi mellékhatást (pl. hasfájás), akkor jövő héttől emelem 2X5 cseppre. Megnéztem a tájékoztatót, ennek a súlycsoportnak 2x5 cseppet ajánlanak. Hogyha ettől fáj a hasa (ha a hasa fáj egyáltalán), akkor lehet, hogy azért, mert dubla mennyiséget adsz neki.

A lányom étvágya is javult, ami nem mellékes, mert nagyon keveset eszik, viszont én elsősorban az miatt kezdtem neki adni, hogy törik a körme, de az orvos sem tudta ránézésre megmondani, hogy milyen ásványi anyag hiányozhat.

A Cebion, Vitacolan,stb. ezek multivitaminok, ezért nincsen bennünk vas és egyéb ásványi anyag sem, ezért is adom a Bérest.

Nekem a gyógyszertárban azt mondták, hogy beadhatom a multivitaminnal is, elég a benne lévő C-vitamin, így most Vitacolanba cseppentem neki és mindig evés után. Nem emlékszem, hogy rá van-e írva a tájékoztatóra, hogy mikor kell beadni, de pont a hasfájás elkerülése miatt adom így.

2009. ápr. 28. 14:28
Köszi Verus, Dorka:)
33. Dorka29 (válaszként erre: 18. - VTünde)
2009. ápr. 28. 14:23

Vitacolan


Rendszeres fogyasztásával megelőzhető a vitaminhiány, megszűnik az étvágytalanság, javul a teljesítő-, és növekszik az ellenálló képesség.



Egy kávéskanál (5 ml) emulzió tartalma:


A-vitamin 1250 NE, B1-vitamin 0,75 mg, B2 vitamin 0,85 mg,


B6 vitamin 1,00 mg, nikotinsavamid 7,50 mg pantenol 1,50 mg,


C-vitamin 15,00 mg, szorbit 2.70 g, narancs-, maláta- és


csipkebogyókivonattal ízesítve.



Szokásos adagja csecsemőknek és gyermekeknek: naponta 1 kávéskanállal


(5 ml), serdülőkortól naponta 2 kávéskanállal (10 ml), vízzel, tejjel,


teával vagy kávéval hígítva.



Megjegyzés: gyermekek D-vitaminnal való kezelése a Vitacolan adása idején


is változatlan adagolásban tovább folytatandó!



Túladagolása - szorbittartalma miatt - arra érzékeny egyéneknél hasmenést


válthat ki. Cukorbetegségben és szénhidrátanyagcsere-zavarban szenvedő


betegek is fogyaszthatják.



Fénytől védve, hűvös helyen tartandó!



Én is kb 1200 ft-ért vettem, de a netes patikákban láttam már 1500 fölött is.

32. veroosh81 (válaszként erre: 18. - VTünde)
2009. ápr. 28. 13:00

Szia!

Bocsi, h csak most jövök, de tegnap hazaért apa közben.

Szóval én 1200ért vettem asszem, de két és fél deci, és napi 5 ml kell, szóval sokáig elég.

2009. ápr. 28. 12:49

Helga!


Nóri a fogak kibújása után sem evett, most eszi a másodikat pár napja, de lehet h a Bérestől, bár jó lenne ha nem attól, hanem tényleg a fogacskák miatt.


Tejet nem adok , mert még szopizik általában 3-szor.


Köszi h vársz az info-val.


Jövök majd!

2009. ápr. 28. 12:14

Tünde!

Akkor nálatok is az lehetett a szitu,ahogy írtad,hogy több hétig nem evett és nemrég kibújtak azok a fogak,az is lehetett a nem evés oka.Ahogy írod most azon mentek keresztül,mint két hónapja mi.Nyugodj meg,megjön az az étvágy.Most olyan jó étvágyuk van,hogy mindig azt lesik,hogy mit csinálok,készítek és mindenbe belekóstolnak.Meglátod nemsokára el is felejted ezt az időszakot!Különben tejet,kakaót adsz már neki?Én 15 hósan keztem el a kakaót adni neki és az elején fájt a pocakjuk tőle,aztán abbahagytam egy hétig,utána megint adtam,aztán megint nem.Mostmár semmi bajuk tőle.Minden babának más az emésztése.Valakinek érzékenyebb.Én mindent késöbb kezdtem el adni nekik,mint általában ahogy mondják az anyukák.Mindennek meg van az ideje nem kell sürgetni.Most úgyis jön a jó idő,szinte egésznap kint lehet lenni és biztos az étvágy is javul.Türelem rózsát terem!Én várlak az infóval!Üdv.Helga

2009. ápr. 28. 11:06

Sziasztok!


Köszi mindenkinek, ritkán jövök, sok a dolgom nagyon:(

Tegnap déltől nem adom Neki a Bérest, éjjel megint fent volt 1 órát, de ha bérestől, akkor persze pár nap múlva veszem majd észre a hatását.


Helga: Nórinak nemrég jött ki a 9-10. rágófoga, nem látok újat készülődni, és ő több hétig nem evett csak levest.Most eszik, tegnap pl. bolognait, nem tudom ez a Bérestől van-e vagy anélkül is ...

Pár nap múlva minden kiderül:)


Írok majd ha érdekel valakit...

2009. ápr. 28. 10:59
Még annyit,hogy igaz az,hogy ami az egyik babának jó a másiknak nem biztos,hogy jó.Mindenképpen,ha felmerülhet,hogy a Bérestől fájhat a hasa,én biztos megpróbálnám egy pár napig szüneteltetni,mert annyi legalább ilyen jó készítmény van ami közül kiválaszthatod ami a te gyermekednek a legjobb,hogy kár kitenni a babád ennek a hasfájásnak.Aztán lehet,hogy késöbb már nem fog fájni tőle a hasa.Persze amit én írtam csak tipp,nem akarok okoskodni,a döntés,a felelősség mindig a szülőé!
2009. ápr. 28. 10:54

Kedves VTünde!

Nekem ikreim vannak,most 17 hósak.Két hónappal ezelött mi is ,vagyis ők is étvágytalanabbak voltak,de az is igaz mindkettőnek egyszerre jött a 4 rágófoguk.Akkor semmi olyat nem akartak megenni,amit rágni kellett.Elkezdtem adni nekik a Cebion multit,amit azóta naponta 1* adok nekik.Ami még segített a savanyú uborka,a második mellé.Nagyon bejött.Egyik kézben a villa,másikban az ubi.Nagyon élvezik ráadásul meg is hozta jobban az étvágyukat.Az egyik hozzászolóhoz,még annyit,hogy ekkora gyerekeknek igenis kell a husi,kell a szervezetnek.Mindenkinek jó babázást,további szép napot!

26. bebe82 (válaszként erre: 24. - VTünde)
2009. ápr. 27. 20:34

nappal nem jön úgy elő a fájdalom.

azzal meg ne foglalkozz olyan sokat, h a védőnő ajánlotta. ami az egyik gyereknek jó, az a másiknak nem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook