Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől fájhat a hasa 2 éves kislányomnak? fórum

Mitől fájhat a hasa 2 éves kislányomnak? (beszélgetős fórum)


14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Beagle23)
2012. febr. 16. 19:12
Háááát...ezt még én sem hallottam, hogy ezeket lehet pici gyereknek is adni!
2012. febr. 16. 07:34
Nagyon örülök hogy "csak" vírus volt..ilyen picinek lehet adni az espumisant és a nospát???hát ez nekem nagyon furcsa:-) nah a lényeg hogy jól van,tudod mi a baj.gyógyuljon,gyógyuljon.köszi hogy vissza írtál,vártam ám.sziasztok
12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Clau26)
2012. febr. 13. 20:23
Majd eszik, ha jobban lesz! Ne aggójd!
11. Clau26 (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2012. febr. 13. 19:49

Köszönöm mindenkinek a tanácsot!

Elvittük dokihoz szombaton és ő is azt mondta valószínű h vírus,de este már annyira szenvedett a sok pukitól,h vettem neki gyógyszertárba espumisan gyöngyöt meg nos-pat és 15perc múlva semmi baja nem volt..vasárnap már semmit nem kellett neki adnom ,de az étvágya azóta se a régi..alig akar enni..

2012. febr. 13. 19:32
Mellesleg hányás-hasmenés vírus van mostanság, és nem biztos, hogy mindenkin kijön, lehet, hogy csak hasfájást okoz!
2012. febr. 13. 12:06
Clau!a sajt,a túró és a joghurt a legerősebb allergén.a tejfélék közül is.ha tejallergiás volna a kislányod,(mint az én kisfiam olyan picin)azt már észre vetted volna szerintem,de tény hogy a tejallergia és az ekcéma kéz a kézben jár...nálunk is így volt,az ekcéma maradt a tejet kinőtte.Azért nem árt egy gasztroenterológushoz elvinni lehet ha nem múlik neki.a kérdésem hogy az ekcéma hol jelentkezik neki?MEgjegyzem ha rücskös az nem az!ha a nyakán,a hóna alján,a könyökén a térdén és a hajlatokba az ételtől van.allergia miatt.(lehet)A másik kérdésedre hogy válaszoljak: 3hét után nincs tünet ellergiánál!az én fiam a késői jelentkezésű,fulladásos allergiában szenvedett.De az is max az 5.napon jelentkezik és nem kiütéssel hanem gégeödémával...az más tészta..Tehát az ellergia (a tejet mondom)úgy jelentkezik,súlyosság mércével,hogy hétfőn megeszi a joghurtot.(ha azonnali reakciós allergiája van)---ami mindig enyhe lefolyású,az aznap,hétfőn jelentkezik még!és csak kiütéssel jár,esetleg kis hasfájással.hasmenéssel.a későbbi reakciójú allergiánál pedig: a hétfőn megevett joghurottól més aznap és másnap,kedden sincs baja,szerdán már jönnek a kiütések és nálunk a 4.napon fulladt be Ádám.az a súlyosabb lefolyású,ennél már jelentkeznek a kiütések,a hajlatokban is,a bűzös hasmenés stb.tehát nem hinném hogy neki akármilyen allergiája is lenne az elmondottak alapján.:-) de természetes hogy jobb meg mutatni orvosnak,nézzék meg mi baja.ha voltál vele,várjuk hogy szólj mi újság.és fel a fejjel.biztos semmi komoly!
2012. febr. 12. 17:55
Orvoshoz vitted már?
7. Beagle23 (válaszként erre: 6. - Clau26)
2012. febr. 10. 21:21
Ahan...tudod mi jutott eszembe?hogy esetleg lehet-e köldöksérv!??most hogy említed a köldöke alatti részt...lehet hogy semmi köze a kakához...csak a gyerek a hasfájást azzal köti össze.a köldöksérv is hasonló tünetekkel járhat így hogy mondod,tompa,nyomó,szűró de nem olyan veszélyes órdítózással egybekötött erős fájdalom.nyomásra ugyan az is érzékeny.ott nyomd meg neki köldöke alatt és lejjebb akkor.nah de remélhetőleg tényleg egyik sem.!!!!és nagyon szívesen,ha tudok segítek én mindenkinek.szió
6. Clau26 (válaszként erre: 5. - Beagle23)
2012. febr. 10. 20:34
köszönöm a rengeteg tanácsot..nem állandóan fáj a hasa,hanem pl:játszott és egyszercsak megszólalt,h fáj a poci..kérdeztem h hol,de még nem beszél annyira ügyesen..elkezdtem neki nyomkodni,h itt fáj?erre meg már azt mondta nem fáj..és ment tovább játszani..most amikor a fürdőkádból szállt ki..felállt elkezdett sirni és mondta nincs kaka és megfogta a köldök alatti részt..
2012. febr. 10. 20:30
Szia!én azt tudom mondani hogy az én kisfiam kiskorában ugyan,(2éves koráig)súlyos tejallergiás volt,akinek étel allergiája van,menni szokott a hasa,vagy fehér darabos a széklete és bűzös.én szerintem ami lehetséges és felmerülhet,Persze nem vagyok orvos!hogy vagy olyat evett ami nagyon megfogta a hasát(hiszen írod hogy a glicerin kúppal is)nehezen jött,és az is normál széklet volt)nem híg!tehát vagy olyat ehetett az oviba,esetleg nem figyletek és sokat vagy másét meg tudta enni,pl: méz,mák,étcsoki,iylesmire tudok gondolni,bár ami 2napig is fájdítja a hasat?háát,lehetséges hogy vmi pici apro dolgot lenyelhetett?nem tudom,nem ismerem pici lányodat,hogy hajlamos-e ilyesmikre..de ezen is lehet gondolkodni....ha pl egy pontban fáj neki csak,élesen,nagyon erős szúró fájdalommal az inkább idegen tárgy lenyelése,akár még véletlen is,ha állandóan a gyomra fáj,az ételtől van.én elvinném a háziorvoshoz ha hétfőig nem múlik,de ha este vagy holnap is mondja hogy fáj,biztosan bevinném az ügyeletre...(ha úgy látják,beküldhetik röngtenre is.ilyesmire gondoltam...azzal tudod még megfigyelni,hogy melyik probléma lehet hogy a mutató újaddal kezd el neki a gyomrát kicsit erősebben benyomni bizonyos pontokon,.végig az egész kis hasán.ha valahol megjajdúl hogy aahhh az nagyon fáj..akkor lehet mutatni az orvosnak hogy ott egy pontban erősebb benyomásra fáj.szegénykém.remélem semmi komoly és tudtam picit segíteni.esetleg van-e a családban epés?bár tudom kicsi ő még ahhoz.az is nagyon tud fájni,bár az a két mell közt,szúró nagyon erős fájdalommal jár.hasmenéssel,hányingerrel,hányással.de az is lehetséges hogy éppen egy vírus lappang benne és holnapra már láza is lesz,(ne adja isten!)csak találgatok.,az én fiamnak is volt már olyan..iszonyat...nekem is.az is állanbdó,meg nem szünő hasi fájdalommal jár..kíváncsi vagyok.remélem semmi komoly és holnap már jelented is hogy elmúlt a fájdalom.minden jót és egészséget nektek!
4. Clau26 (válaszként erre: 3. - Suzanne7)
2012. febr. 10. 20:28
Kb 3hete adok neki kakaót,de addig is evett sajtot,joghurtot néha..3hét után jönne ki a tünet?Ja és a bölcsibe október óta jár és ott minden nap van tej,mondjuk azt nem tudom megitta e...
2012. febr. 10. 20:21
Nem lehet hogy tejterméktől van?A tej okozhat hasfájást és ekcémát is!
2. Vikianya (válaszként erre: 1. - Clau26)
2012. febr. 10. 20:20
lányomnak is hasonló: ekcéma és hasfájás együtt :S
2012. febr. 10. 20:16

Sziasztok!


Bölcsis kislányom tegnap óta mondja h fáj a pocakja.Tegnap délután hoztam el a bölcsiből és akkor mondta.Gondoltam,biztos kakilnia kell,így etettem gyümölccsel hátha sikerül neki.Ma reggel se volt semmi,így főztem neki kamilla teát.Bölcsibe szóltam,h nem tudom mikor kakilt szerintem kakilnia kell és fáj a pocakja(De úgy képzeljétek el h folyamatosan fáj neki,hanem kb 15percenként mondta)Szóltam a dadusnak,h ha nem érzi jól magát a kislányom,hívjanak és megyek érte veszek kúpot.Nem hívtak mentem érte 3-ra és mondták,hogy mondta nekik is h fáj a pocakja és nagyon minimálisat,de keményet kakilt.Na haza hoztam és adtam neki glicerin kúpot,ami este felé hatot nála és normálisan kakilt egyet,de utána is mondta,hogy fáj a pocakja..Arra gondoltam hogy ha hétvégén is ez lesz ,fájlalja akkor hétfőn viszem dokihoz.Volt már valaki ilyen helyzetben?A másik hogy kb 3napja azt vettem észre mintha össze lenne karmolva az arca,gondoltam biztos megkarmolta magát..erre másnap látom mintha kiütés lenne,rücskös piros neki..kenem neki azóta is..én arra is gondoltam,h érzékeny valami kajára amit a bölcsibe kapott..de nem tudom összefügghet e a két dolog.Mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook