Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ezt hogy lehet jól, konfliktusmentesen kezelni? fórum

Ezt hogy lehet jól, konfliktusmentesen kezelni? (beszélgetős fórum)


22. Channa* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 16. 12:01

Akkor jól értem, hogy te megszoktad hívni mind a három gyerek szülinapjára ezeket a rokonokat és csak a kislányéra mennek el?


Ha igen, akkor elég annyi, hogy nem hívod egyik gyerek szülinapjára sem őket.

Már csak azért se, mert ezzel te is generálod azt, hogy különbséget tudjanak tenni a gyerekeid között.

Ilyenekre nincs szükségetek...


Mennyi idősek a gyerekek?

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Panna07)
2023. okt. 16. 11:35

Szia!

Eldöntöttem,hogy ezt fogom cselekedni.

Nem azt szeretném hogy amikor a kislányom szülinapja van hozzanak valamit a fiúknak,számtalanszor hivtam őket sosem jöttek el,persze mert ilyen sz@revők.Az még egy dolog hogy nem jönnek de küldjenek egy csokit mondjuk ,mivel tudják mikor van.

A kislányéra mindig jönnek,mondjuk mostmár nem is fogom őket meghívni.

Egyénként akik sokan azt írják hogy exem családja vásárol e a kislánynak azt nem értem,az le lett zárva az a házasság,a volt férjemnek nincs köze a kislányomhoz.

20. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 16. 09:56

Szia! De, jól látod, nagyon gáz, amit ezek a rokonok művelnek, ez szerintem tahóság, így ignorálni a két fiút. Ha karácsonykor mennek hozzátok, az a legnagyobb gáz, hisz olyankor ha viszel egy családhoz ajándékot, de egyes gyerekeket kihagysz, az szerintem egyenesen szívtelen dolog. A kislányod születésnapi, névnapi látogatása már kicsit szürke zóna, hisz az csak róla szól, de értelmes ember olyankor is visz egy kis apróságot, csokit a testvérnek, pl két darab Kinder tojás vásárlásába nem halnának bele. Amikor meg voltunk hívva egy barátnőm kislányának szülinapi zsúrjába, én is vittem a testvérnek egy kis apróságot.

Visszatérve a kérdésedre, te ismered ezeket a rokonokat, hogy milyen emberek, meg lehet nekik mondani, hogy ne ajándékozzanak a kislányodnak (engem is iszonyat dühítenek rosszul esne), de lehet, hogy sértődés lesz belőle, és nem mennek hozzátok egy évig mondjuk. Mert valószínűleg magukba néznének, hogy milyen gáz, amit csináltak, és a szégyenérzet miatt nem mennének máskor. Mindenképp férjeddel kellene megbeszélni és közös döntést hozni, nehogy köztetek is konfliktus legyen ebből.

2023. okt. 16. 09:13

Szerintem, a szülőknek kell okosan tálalni ezt a gyerekeknek, mert a felnőttet, aki különbséget tesz, úgy sem lehet megváltoztatni, a gyerekekkel viszont meg lehet beszélni, hogy mi történik.


Egyébként, nem értem, hogy egy olyannal miért kell foglalkozni, aki amúgy a közös gyereket is évente 3x látogatja. Főleg úgy, hogy nem is "közeli" rokon, azaz nem nagyszülő.

2023. okt. 16. 08:49
Mit mond erre a férjed? Vegyetek ti a két fiúnak.
17. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 16. 07:24

A kislányod milyen idős?

Őneki hogyan fog esni, hogy a továbbiakban nem fog kapni ajándékot azoktól, akik eddig évente 3x megajándékozták?


A két fiad, ők milyen idősek?

Az ő édesapjuknak a rokonai (nagyszülők, keresztszülők) megajándékozzák-e őket, vagy azon a szálon már semmi kapcsolat nincs? Azok a rokonok a kislányodnak szoktak ajándékot hozni?


Ha a fiúk már elég nagyok, hogy megértsék a rokoni szálak közötti különbségeket, meg kellene velük beszélni. A rokonok részéről ez nem a szeretetről szól, hanem az "illik" kategóriába tartozik. Sajnos.


Igen, venni egyszerre mindhárom gyereknek valami apróságot, vagy olyan társasjátékot, amellyel egyszerre tudnának mindhárman játszani, elvágva ezzel az "ő kapott, mi nem" megkülönböztetést.

2023. okt. 16. 02:06
Erőltetni nem lehet. Ha ennyi érzelmi intelligenciájuk nincs akkor nem tudsz mit tenni. Egy csoki, gumicukor, kindertojás, ceruza, stb, bele kellene, hogy férjen. Hogy nem egy két gyerekes elvált nő volt a vágyuk egy dolog. A fiúk boldogságát kellene nézniük. Sajnos vannak tahóbunkó emberek. Vegyél te ilyenkor a fiúknak valamit.
2023. okt. 15. 21:30

Na és a férjed mit szól ehhez?


Amúgy kicsinyesség az egész. Még 1 csoki is ajándék, abba senki se halna bele. Megjegyzem, ha ilyen lenne nálunk, tuti mindig adnék direkt előttük mindháromnak egy kis csokit ;)

14. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 21:22
De jól látod,majd a fiúk mostohaként fogják emiatt kezelni azt a családot,a mostohaapjukkal együtt,mert egyszer megnőnek,és értenek mindent.
13. gyöngy:) (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2023. okt. 15. 21:20
Nem írta, hogy nagyszülők, lehet sógorék.
12. tien (válaszként erre: 10. - Gyöngy:))
2023. okt. 15. 21:18
Igen ,ez a normális.(lenne)
2023. okt. 15. 21:16
Mivel nem valószinű, hogy változnának a férjed szülei, javaslom, hogy ilyen ajándékozások alkalmával ti is ajándékozzátok mnd a három gyermeket. Ezzel elvennétek az élét annak, hogy csak a kislány kap. A gyerekek együtt tudnának örülni és a nagyszülők ajándékozása kicsit háttérbe is szorulna. Lehet, észbe is kapnának, hogy valójában már három unokájuk van.
10. gyöngy:) (válaszként erre: 9. - Tien)
2023. okt. 15. 21:16
Nálunk is van a családban fogadott gyerek, sosem tettem különbséget az ajándékozásnál.
9. tien
2023. okt. 15. 21:13

Ez milyen bunkó dolog már!😳

Meg sem fordult a fejünkben,hogy csak az öcsém vérszerinti kisfiának veszünk ajándékot.


Sőt ,többet kapott a nevelt fia.(sulit kezdett és több mindenre volt szüksége,mint a picikének)

2023. okt. 15. 21:11

Hány évesek a kisfiúk? Értik már azt, hogy nekik nem ugyan azok a nagyszüleik, mint a húguknak?

Hogy viselkedik a többi nagyszülő a gyerekekkel?

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Liliom10)
2023. okt. 15. 20:49
Akinek nincs megfelelő inteligenciája az ilyen,nyilván nem ez volt élete vágyuk hogy egy elvált 2 gyerekes anya legyen a férjem oldalán.
6. Ghost👻 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 20:47

Ha nem nagyszülők akkor meg pláne nem várható el.

Persze,hogy nem esik nekik jól,de ezt tudnod kell kezelni.

5. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 20:45

Ha én lennék az anyósod, biztos, hogy valami kis ajándékot vinnék a két kisfiadnak is. Elég szívtelenség kihagyni a tesókat.

A férjed családja nem " rajong" érted ? Vagy ilyen a természetük ?

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Ghost👻)
2023. okt. 15. 20:44

Abból gondolom hogy semmi más kapcsolat nincs,csak alkalomszerűen.

Ha én szeretek valakit nem csak egy évben háromszor teszem.

Nem nagyszülökről szól a fórum egyébként,más rokoni kapcsolat.

Persze arra költik,de a két kisfiamnak biztos nem esik jól hogy a lányom kap tőlük ők sosem.

3. Ghost👻 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 20:41

Miből gondolod,hogy muszájból vesznek a saját unokájuknak bármit is!?

Egyébként a pènzüket arra költik akire akarják.

Ha csak a sajátra akkor arra.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 20:40
De
2023. okt. 15. 20:37

A férjemmel van egy közös kislányunk.

Az elöző kapcsolatomból van két kisfiam.

A férjem családja (szerintem muszájból)karácsony,szülinapra névnapra szokott ajándékot venni a kislányomnak.

A két kisfiam sosem kapott tőlük semmit,nem vagyunk rászorulva csak fáj.

Korábban meghivtam őket pl a szülinapjukra,sosem jöttek el.

Most megfogalmazodott bennem,hogy megkérem őket hogy a kislányomnak se ajándékozzanak semmit,mert az nem fair a fiaimmal szemben.

Vagy nem jól látom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook