Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csúnya bokasüllyedést hogy lehet kezelni? fórum

Csúnya bokasüllyedést hogy lehet kezelni? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 19. 10:38
Létezik otthon is végezhető lúdtalptorna, nézz utána a neten!
19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Msaca)
2011. aug. 19. 10:06
A lábujjhegyen járás felnőttnél főleg az Achilles-ín rövidsége miatt lehet, én is ismerek ilyen felnőttet.
18. msaca
2011. aug. 19. 08:12

Az a jó a dologban, hogy a lábtorna megvan. Családi házban lakunk, gyakorlatilag állandóan mezítláb vannak a gyerekek. Bent is, de kint is a kavicsokon, füvön rohangálnak egész nyáron.

És folyton lábujjhegyen mászkál a lakásban. Ezt nem is értem, valami beidegződés lehet. Az apja is ezt csinálja. :-)))

Szept. 26.ára kaptam időpontot az ortopédiára.

Csak azt nem tudom,hogy vehetek-e én annak előtte még ilyen speckó cipőt, vagy várjak vele a dokiig.

Szeretném, ha az oviban olyan lenne a benti cipője, ami jót tesz neki.

17. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Msaca)
2011. aug. 18. 21:57
a rendszeres tornáztatás sokkal fontosabb, mint a cipő,talpbetét! Azt nem tudod egy-egy vizsgálattal kiváltani. Munka lesz/lenne benne.
16. little
2011. aug. 18. 21:52
Ajánlom figyelmetekbe a Salus cipőket, mert recept nélkül is kaphatók náluk szupináló cipők (még olcsóbban, mint recepttel) és nagyon szépek. Méretcsoportonként változnak az árak. Mi két szezon óta (fél éve) használjuk és jelentős javulást észleltem.
15. Serry (válaszként erre: 8. - Msaca)
2011. aug. 18. 09:38

Vidd el ismét ortopédiára.. nem fogja kinőni soha!

Csináljátok a lábtor5rnát és ha van egy jó lábmasszőrötök akkor járjatok hozzá legalább hetente.


Sok meziltábazás az jó, de mit sem ér a lakában a laminált padlón, vagy a kövön ,illetve szónywegen.. mit emn ér kint a járdás. Kavicson, füvön kellene sokat mezitlábazni. Sajnos ez is civilizácis betegség mamár.

Illetve amit még mnodhastok befelé dölő lábnál lábtornakor a belső lábélen való járást szigorúan kerülni kell... mert megerősíti ebben a formátumbqan a lábat... S lábtoránaval eredmény látványos 4-5- év alatt vagy még több érhető el nagyon lassú a javulás.

2011. aug. 18. 09:18
A bokasüllyedés a tartó, feszítő szalagok megnyúlása okozza. Ezt sajnos semmivel nem lehet korrigálni sem kinőni, csak a késöbbi következményeket elkerülni. Mindenképp javaslom a talpbetétet és a megfelelő cipőt, mert később komoly fájdalmak, járási, tartási problémák lehetnek a dologból. Én pedikűrös vagyok, ennek ellenére sikerült úgy félvárról venni a b.sülly.-em, hogy csonthártyagyull. lett belőle. szinte minden vendégemnek van ez a problémája és hozzá társuló panaszai. Szóval talpbetét, jó cipő és torna!!!
13. msaca
2011. aug. 18. 09:07

Hát, akkor azthiszem megint megyünk az ortopédiára.

Nyáron nem foglalkoztam vele, mert nagyon sokat van mezítláb, meg ilyen-olyan papucsban, fürdőcipőben.

De most őszre,az oviba beszerzünk egy ilyen cipőt.

12. syria (válaszként erre: 8. - Msaca)
2011. aug. 18. 08:54

A bokasüllyedést nem lehet kinőni!


Torna, megfelelő cipő, esetleg talpbetét tudja megállítani a további romlást, megakadályozni a nagyobb bajt.

2011. aug. 18. 08:38
Nálunk is ez volt. Suppináló szandija vot 4 éves korától, javult először nagyon sokat, de mostanában valahogy lelassult. Amit a doki felírt cipőt receptre, az 27.500 ft lett volna, azt nem váltottuk ki, mert azért tesók is vannak, éhen halást meg nem terveztünk be...úgyhogy vesszük továbbra is a gyógyászatiba, de most már cipője is olyan lesz, és a téli bakancsa is. Nekünk azt mondta az ortopédus nő (nagyon kedves, odafigyelő), hogy pubertásig kell használni ezen fajtákat, 13 éves körülig.. És közben tornázunk otthon a lábival, lábujjhegyen járás, sarkon járás, külső felen járás (én azt hittem az a macijárás...:O), kisátmérőjű henger gurigatása talppal, kisebb dolgok felemelése lábujjal, stb....
10. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 8. - Msaca)
2011. aug. 18. 08:37

azt jelenti hogy ha a külső talpélre állítom hogy menjünk úgy mint a maci akkor a jobb lábával meg tudja csinálni az kevésbé csúnya,de a bal lábával nem tudja megcsinálni:-(

kinőni biztos nem fogja és a talpbetét semmit nem ér ezt tapasztalat sajnos és egyre csak csúnyább lesz sajnos és én úgy tudom a gerincükre is rossz hatással lesz ha nem gyógyul...

9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Msaca)
2011. aug. 18. 08:32

Kinövi?


Dehogy növi! A kabátot igen, meg a cipőt.

Ezt sajnos nem, gyógytornász tud segíteni.

8. msaca (válaszként erre: 7. - 0ae50a5e6b)
2011. aug. 18. 08:29

az mit jelen,hogy nem tudja kifordítani a lábát?

Az én fiamnak is befelé áll a bokája. Rossz nézni hátulról, mikor megy.

Voltam vele tavaly ortopédián, és kaptunk olyan szilikon sarokéket, amit igen hamar elhagytunk.

Nyáron pedig nem is tudjuk hordani, a szandálok miatt.

Ilyenkor sokat mezítlábazunk.Abban bízom,hogy kinövi. Mit kéne tennem?

7. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 4. - Mari20)
2011. aug. 18. 08:22
most kezdtük el meg maszírozom is de a durva az hogy nem tudja ki forditani a lábát mert a bokája annyira be dől:-( először hány percet javasolnak egyszerre?
6. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 3. - Little)
2011. aug. 18. 08:21
igen:-(egy év múla kontroll mondat ő,aztán oviban is volt egy szűrés de ott sem mondtak semmi különöset csak hogy cipő,pedig tényleg csúnyán be dől a bokája:-(
5. zebracsikó (válaszként erre: 2. - 0ae50a5e6b)
2011. aug. 18. 08:21
gyógytornászhoz vidd, ad feladatsort! A cipők nem sokat érnek
2011. aug. 18. 08:18

tornáztatással csoda módon javul

maci járás külsü élen járás lábuj helyen , sarkon....


elején keveset naponta többször (is)


gyorsan erősődnek az izmok, és 60 éves korban is el lehet kezdeni....

2011. aug. 18. 08:14
Szia! Ortopéd orvos adta a tanácsot? Kontrollra visszamenetelt kért? Esetleg elmennék másik ortopédhoz is. Nekünk is ez a probléma, de fél év alatt helyretette a dolgot a supináló cipő. Most kell visszamennünk kontrollra.
2011. aug. 18. 08:12
kisfiam 3,5 éves és eddig nem juttotunk tovább mint orvosi javaslatra supináló cipőt hordunk de ez nem segít semmit mit lehet még tenni,mert féltem a kis lábát!!!
2011. aug. 18. 08:11
Csúnya bokasüllyedést hogy lehet kezelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook