Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudna valaki segíteni, hogy homlok és arcüreg gyulladást mivel lehetne eredményesen kezelni? fórum

Tudna valaki segíteni, hogy homlok és arcüreg gyulladást mivel lehetne eredményesen kezelni? (tudásbázis kérdés)


26. hajno1
2010. szept. 19. 12:53

Aktív gyulladást gőzölni nem szabad, rosszabbodik.


Házi szerekkel, otthoni gyógymódokkal a szervezeted saját öngyógyító mechanizmusát segítheted, ha az immunrendszered jól működik, 4 – 5 nap alatt rendbejöhetsz.

Mindenekelőtt a letapadt, besűrűsödött váladéktól kell megszabadulni, mert ez megakadályozza, hogy az üregek átszellőzzenek, pang bennük a váladék, ami a baktériumok legjobb táptalaja. Valami agresszív köptetőre van szükség, ami segít fellazítani és utána kipucolni a váladékot. Nekem be szokott válni a kakukkfűtea, vagy szirup. Első napokban nagyon sűrűre főzöm, 2 dl vízbe legalább 3-4 evőkanál szárított kakukkfű, 1-2 percig lassú tűzön forralom, hagyom kihűlni, leszűröm, és 1 – 1,5 dl mézzel és 2 teáskanál frissen facsart citromlével elkeverem. Ebből gyakran kell kortyolgatni, egy nap alatt fogyjon el. Másnap újat kell készíteni. Már az első napon érezni fogod az erőteljes köptető hatását is. Kell még C-vitamin extra nagy adagban, naponta 4 -5 gramm mehet a betegség idején. Patikában kapható kimérve por alakban, 100 gramm kb. 800 ft., nagyon gazdaságos, ebből egy teáskanálnyi kb. 5 gramm, ezt a nap folyamán elosztva 5-6 részletben kell elfogyasztani. Ha teába teszed, a tea nem lehet forró, max. 40 fokos legyen, mert a C-vitamin hőérzékeny, bomlik.


Nagyon jó még a frissen facsart citromlé és méz 1:1 arányú keveréke naponta legalább 5-6 alkalommal egy evőkanálnyi. A méz, akárcsak a fokhagyma, remek antibiotikum is, a mézbe reszelt fokhagyma baktériumölő bomba.


Az arcüregek melegítése infralámpával vagy melegített sópárnával ugyancsak arra való, hogy a váladékot a meleg fellazítsa, és könnyebben kifolyik, kifújhatod. Ezért a melegítés előtt és után is mindig alaposan ki kell tisztítani az orrodat, az egyik orrlyukat befogva, a másikon sok apró fújással, majd csere, így várhatóan nem fogod a fül üregeibe benyomni. A melegítés –és nem égetés - ne tartson tovább 5 percnél, és naponta 3-4 alkalommal lehet ismételni. A sópárna jobb, mint az infralámpa, de a sót nem tanácsos mikróban melegíteni, inkább a tűzhelyen fakanállal kevergetve, és újra betölteni a zacskójába.


Ha egy-két nap alatt nem történik jelentős javulás, vagy ha a betegség lázzal jár, orvoshoz kell menni, mert antibiotikumra lesz szükség.


A jövőre nézve pedig meg kell figyelni, mitől jöhetett az arcüreg-gyulladás, különösen, ha gyakorta fordul elő . Nagyon sok ember pl. allergiás a tejfehérjére, és nem is tud róla. A tejfehérje a legerősebb nyákképző anyagok egyike, a sok reklám ellenére az emberi szervezet számára nem természetes táplálék.

2010. jan. 10. 23:28
Orvoshoz kell menni,a leanyomnak szokot lenni o szena movat foz es gozolest csinal ez hasznal,osszel amikor a babot kiszemelik a megmaradt szaraz hejat ugyan ugy lehet gozolesre hasznalni.
24. Pocok:) (válaszként erre: 12. - Eddit)
2010. jan. 5. 12:16
Egyetértek maximálisan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. jan. 5. 12:15

antibiotikum+orvos

A meleg a gyulladást csak tovább rontja!!!!!!!!!!!!!!!!

22. barbi6
2009. nov. 26. 14:13
Anyukámnak az infraszauna segített.
2009. nov. 26. 11:46
A friss fülműtétemet követően kaptam arcüreg-gyulladást, közel 40 fokos lázzal. Az operáló orvos infralámát írt elő, és azt mondta, ha ez otthon ér, legfontosabb, hogy ne menjek ki a hidegbe. Egy százas vagy erősebb lámpa is megteszi, de a legfontosabb az egyenletes melegben tartózkodás. Még annál is jobb a lámpázás, mintha a zsúfolt orvosi váróban elkapnánk valamit, úgyhogy 100-szor meggondolandó!
2009. nov. 26. 11:45
Nekem is volt homloküreg gyulladásom,nekem az antibiotikum,meg az infralámpázás segített.
2009. nov. 26. 11:30
Nekem éveken keresztül minden évben 2 -3 esetben is felszúrták az arcüregemet. De rátaláltam a vietnámi illetve kínai olajra és ezt használom ha ilyen problémám van. Jó erős kamilla teát készítek egy bögrébe, majd ebbe teszek pár csepp olajat és jó mélyeket szipogog belőle./ A szemed csukd be jó erősen mert a bögrébe köt ki különben./ Nekem ez bevált azóta nem szúrták fel. Ha ez neked nem használ akkor irány a doki.
18. Noncsi18 (válaszként erre: 14. - Vkatka)
2009. nov. 26. 11:28
Ezt nem úgy csinálják!! Ez öblítés!
17. buboka
2009. nov. 26. 11:27
NEM JÁTÉK. ORVOSI kezelést igényel.
2009. nov. 26. 11:24

legelőször is ORVOS!


Ő is gőzölést, infralámpát ajánl+gyógyszert ír fel.

Ha nincs infralámpa, 1 kg sót rakj bele konyharuhába, melegítsd fel radiátoron, konvektoron, és azt tedd az arcodra.

2009. nov. 26. 11:21
Nekem nem rég volt homloküreg gyulladásom. Kamillás gőzölés, utána melegágyba bújni, és sokat aludni. Az orvos írt rá gyógyszert is.. mondjuk azt akkor kellett volna kiváltanom, ha már nagyon nem bírtam volna a fejfájást elviselni. Meg nem mehettem ki a házból 3-4 napig, csak meleg szobában lehettem. Használt is. 4 nap alatt elmúlt.
14. vkatka (válaszként erre: 7. - Noncsi18)
2009. nov. 26. 11:19
Az ugyanaz mint a felszúrás. Sajna nekem is azon a néven futott... Egy bazi nagy tűvel csinálják :(
2009. nov. 26. 11:19
Szia.Nekem kb. 3 éve volt,és mivel nem kaphattam antibiotikumot,/szoptattam/ezért kamillás gőzölés,és ami fontos,calcium500 pezsgőtabletta.A pezsgőtabletta csodát tett.De azért szerintem menj orvoshoz,nekem is ő mondta ezeket.
12. eddit
2009. nov. 26. 11:19
ORVOSSAL!!!!! MINÉL ELŐBB! Basszus, nem értem az embereket, akik ITT akarnak meggyógyulni.....
2009. nov. 26. 11:17
Orvos!
10. 6b94deaef4 (válaszként erre: 8. - 6b94deaef4)
2009. nov. 26. 11:17

javit.


40 C láz

2009. nov. 26. 11:16
Kamillás gőzölés,tegyél bele egy kis hagymát antibakteriális csipni fog de jó!!!Ja meg orvos!!!
2009. nov. 26. 11:16

orvoshoz kell menni,.... anno kb: 15-16 éve én is így álltam a dologhoz.... aztán addig húztam halasztottam míg már feletti láz és muszály volt felszúrni az arc üregemet, 2* is.... onnantól gyors gyógyulás jött... azt tanácsolom neked hogy fordulj orvoshoz!

minden jót.

2009. nov. 26. 11:16

Szerintem is a gőzölés! Illetve az infralámpa (ha van)

Egyik ismerősöm kislányának van és ők nem akarták hogy felszúrják neki, úgyhogy járnak arcüregöblítésre és nagyon jól bevált nekik!!!

2009. nov. 26. 11:16
Ha van ilyen melegítő lámpa az sokat segít szerintem.Nem olyan régen nekem is volt,és szomszéd kölcsön adta(nem bioptron).És nekem gyorsabban helyre jött.
2009. nov. 26. 11:15
bioptron lámpa
4. agis
2009. nov. 26. 11:14
Dalacin segíthet. De azt csak orvos írhatja fel. Egyébként a kamillást gőzölés talán segít.....
2009. nov. 26. 11:14
Próbáld meg a sós kamillás gőzölést. Nem ártana orvossal antibiotikumot felíratni, hátha nem késő még. Nekem sajnos késő volt és fel kellett szúrni :(
2009. nov. 26. 11:14
Orvoshoz kell menni, de amúgy meleg sós vizes borogatás jót tehet.
1. Mort
2009. nov. 26. 11:13
Tudna valaki segíteni, hogy homlok és arcüreg gyulladást mivel lehetne eredményesen kezelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook