Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy lehet helyesen kezelni és átvészelni azt, hogy mások kíváncsiskodnak, azzal foglalkoznak, hogy mikor mit csinálok? fórum

Hogy lehet helyesen kezelni és átvészelni azt, hogy mások kíváncsiskodnak, azzal foglalkoznak, hogy mikor mit csinálok? (beszélgetős fórum)


1 2
2019. febr. 21. 17:26
Beszéltél a szüleiddel?
2019. febr. 21. 08:03
Hogy adod alájuk a lovat,hantázol,kitalálsz mindenfélét, aztán meg röhögsz a markodba, milyen hiszékenyek az emberek 😊🙃
2019. febr. 20. 19:57

Ha ennyire zavar a környezeted, költözz el és dolgozz.

Mi ezen olyan bonyolult?

2019. febr. 20. 19:54

[link]


Mit teszel azért, hogy kikerülj a környezetből, hogy elköltözhess - azon kívül, hogy a hoxán panaszkodsz?


Szerintem bolhából csinálsz elefántot. Mi foglalkozol azzal, hogy ki, mit gondol rólad? Hiszen azzal, hogy odafigyelsz ezekre te is épp olyanná válsz, mert te is másokkal foglalkozol.

30. PöttyösPanka (válaszként erre: 5. - Ladyvintage)
2019. febr. 20. 19:34

"Itt nőttem fel, de soha nem kedveltem az itteni embereket."

"Az itteni emberekkel az a baj, hogy két témájuk van, a saját problémájuk, amik nem igazán érdekelnek,"


Egy egész falunyi ember nem felel meg neked? Nem lehet, hogy nem több százan mennek szembe a forgalommal, csak te egyedül?

Először talán magaddal kellene megbékélned, utána pedig az emberiséggel.

2019. febr. 20. 18:59

Manapság már nem olyanok a kapcsolatok se, mint régen.

Milyen végzettséged van?

28. Mezei Virág (válaszként erre: 27. - 16b5d6ae34)
2019. febr. 20. 18:57

:)

Legyen békesség!

27. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 25. - Mezei Virág)
2019. febr. 20. 18:48
?
26. de62bacd31 (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. febr. 20. 16:27
Ez így elég tág fogalom írjál konkrét példákat miben mutatkozik ez meg!
2019. febr. 20. 16:26

Zsuzsanka43, Heartlessbitch


Én is szeretlek benneteket!!! ;)

2019. febr. 20. 16:19

„A stílus maga az ember.”


Ki írt előbb? Belekötsz az emberbe, aztán picsogsz, ha ugyanolyan kedvesen válaszol. :(

23. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 20. - 418d911d65)
2019. febr. 20. 15:58

"A stílus maga az ember"


Köszönöm a gratulációdat, nem tévedtél! :)

22. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. febr. 20. 15:55

Mindenhol vannak emberek és vannak köztük kíváncsi emberek, bárhol is laksz, élsz.

A legtöbbször ez nem a rosszindulat jele! Csak te látsz benne rosszat.

Nem veled vannak elfoglalva! Beszélgetnek, kérdeznek... és?.... ebben semmi rossz nincs! Az emberek nagy

része ilyen... szeretnek beszélgetni:)

Gondold végig... lehet, hogy nincs is bennük hiba? Te vagy túlzottan zárkózott.

2019. febr. 20. 15:44
Mosolyogva nyugodtan válaszolsz és megmondod, hogy nem publikus és nem rájuk tartozik. Te sem kérdezed őket mert nem érdekel, ők se tegyék veled.
20. 418d911d65 (válaszként erre: 19. - 16b5d6ae34)
2019. febr. 20. 15:37
Nem jó? De miért? Én is gratulálok neked, hogy mindent jobban tudsz!
19. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 12. - 418d911d65)
2019. febr. 20. 15:34
Gratulálok... ez igazán "jó tanács" :(
18. Mezei Virág (válaszként erre: 3. - Ladyvintage)
2019. febr. 20. 15:26
Ha tudod mit szeretnél, tedd meg. Ha el kell hozzá költözni, és van rá lehetőséged, menj. Úgy látom, magadra vagy utalva, nem számíthatsz segítségre. Keress munkát, mert más nem fog. Ha ennyi gondod van otthon, jobb lenne elköltözni mielőbb, szerintem. Sok szerencsét kívánok!!!
2019. febr. 20. 15:07

Ne tulajdoníts neki jelentôséget. Nem érdekled ôket túlságosan, ez csak a termêszetes emberi kíváncsisàg, nem ràd van kiélezve.

De anyukádnak megmondhatod, hogy nem érdekel, ki mit kérdezett rólad.

16. 418d911d65 (válaszként erre: 14. - Forrest2010)
2019. febr. 20. 12:38
Nem kérdeztem, hogy mi a véleményed a stílusomról, és nem is érdekel. :D A fórumindító azért került ilyen helyzetbe, mert minden jöttment véleménye érdekli. Le lehet vonni a tanulságot. :D
15. Ladyvintage (válaszként erre: 10. - Papája)
2019. febr. 20. 12:28
Szívesen beszélek az emberekkel, de csak akkor, ha tényleg van értelmes témánk. Az itteni emberekkel az a baj, hogy két témájuk van, a saját problémájuk, amik nem igazán érdekelnek, mivel úgyse tudok segíteni a magas vérnyomásukon meg azon, hogy nem jönnek ki a szomszédjukkal, a másik témájuk meg az, hogy a saját rokonukat dícsérik folyamatosan, vagy lejáratják azokat a rokonokat, akikre valamiért fújnak.
14. forrest2010 (válaszként erre: 12. - 418d911d65)
2019. febr. 20. 12:18
... Jézusom ! ... hát ez aztán stílus !! :(
2019. febr. 20. 12:14
Ne szégyenkezz, mert nem vagy börtönviselt, vagy hasonló!
12. 418d911d65 (válaszként erre: 8. - Ladyvintage)
2019. febr. 20. 12:02
Szóval a szüleid segíthetnének, de nem teszik, és inkább lejáratnak a faluban. Hogy akarattal, vagy anélkül, mindegy. Válaszolhatnának úgy a kíváncsiskodóknak, hogy elmenjen a kedvük, de nem teszik. Szerintem a szüleiddel kell beszélned. Nem tudom, mennyire vagytok nyíltak, őszinték egymással. Mondd el nekik, mi bánt! Hogy nem segítenek, és nem is falaznak neked, hanem kellemetlen helyzetbe hoznak azzal, hogy kibeszélnek. Miért kell mindenkinek mindent elpofázni? Ha nem segítenek, hallgassanak! Szedd össze magad, szarj le mindenkit, csak a céljaidra koncentrálj! Barátaid vannak? Valaki, akivel társulhatnál?
11. globus (válaszként erre: 8. - Ladyvintage)
2019. febr. 20. 11:23

Szia! Nem gondolom a leírtak alapján, hogy rosszindulatúak lennének a falubeliek. Ahol nem idegenek az emberek egymás számára - mint városon-, szokás érdeklődni: hogy van? Mit csinál? Jól megy a suli? Vannak barátaid? Nem hiszem, hogy a kapott infóval bármit kezdenének, megkapják és továbbmennek, 5 perc múlva már mástól kérdezgetnek. Ha nagyon zavar, dolgozz ki egy elfogadható mesét, de szerintem a valóság is teljesen megfelelő.

Ha érdeklődnek veled kapcsolatban, mai világban inkább pozitív dolog.

10. papája (válaszként erre: 8. - Ladyvintage)
2019. febr. 20. 11:12

Van az a mondás, hogy saját falujában senki sem lehet próféta.

Egyszerű emberek között van egy egyetemet végzett. Valóban kilógsz a sorból, de erről te is tehetsz.

Beszélj velük, legyél kedves, ne csak köszönj, hanem válts velük pár szót. Te is a falusiak része vagy, olyan mint ők, de most több, diplomás. Ez viszont nem jelenti azt, hogy ne beszélj velük. Rögtön jobban megértenek, elfogadnak, ha kielégíted a kíváncsiságukat. Ne félj, utána már nem leszel "érdekes" nekik és békén hagynak.

Mellesleg dolgozol ? helyben, vagy ingázol ?

Tudod, ha éled a mindennapok életét, már nem is vagy érdekes. Valami miatt csak kíváncsiak rád, úgyhogy beszélj velük és megnyugodnak a kedélyek.

9. Lávli (válaszként erre: 8. - Ladyvintage)
2019. febr. 20. 11:03

Anyud ismeri a fél falut és szeret pletyizni, ennyi.

Őt nem fogod tudni megváltoztatni.

És ne is láss bele rosszat.

Beszélget, vásárolgat, megkérdezik tőle, mi van a gyerekével, biztos ő is megkérdezi másoktól, mi van az ő gyerekükkel, büszkélkednek, sopánkodnak, az élet már csak ilyen.

Mások meg zárkózottabbak.

8. Ladyvintage (válaszként erre: 7. - 418d911d65)
2019. febr. 20. 10:56
Az a helyzet, hogy tőlem ha látnak is, nem kérdeznek semmit, köszönök, ha ismerőst látok s megyek tovább. Anyámékat faggatják mindig. Amúgy meg az a pláne, hogy alapjáraton semmi problémám, mert rengeteg ismerősöm van, aki 40es és még életébe nem dolgozott vagy egyetem elvégzése után évekig nem volt munkája, de mikor jön haza anyám a boltból, hogy ez meg ez kérdezte, hogy mit csinálok, meg szinte mindenki kérdezi, akivel találkozik, akkor tényleg felmegy bennem a pumpa és kiakadok.
2019. febr. 20. 10:35
Dicsekedj, akkor is, ha úgy érzed, most nincs mivel! :D Hidd el, hogy van! Majd leszállnak rólad.
6. Lávli (válaszként erre: 3. - Ladyvintage)
2019. febr. 20. 10:17

De látod, felismered a problémát, és innentől a kezedben van a sorsod, hogy merre irányítod.

Vagy érthetően kérni kell őket a segítségre, ha lehetőségük van rá, vagy magad boldogulni a nagyvárosban. Ez így patthelyzet és rád vár a megoldása.

5. Ladyvintage (válaszként erre: 4. - Papája)
2019. febr. 20. 10:14

Itt nőttem fel, de soha nem kedveltem az itteni embereket. Középsulis koromig muszáj volt kedves legyek mindenkivel, mert azt nevelték belém, hogy minden emberrel szemben nyíltnak kell lenni, de később jöttem rá, hogy nyugodtabb az életem nélkülük, ezért az utóbbi pár évben nem is nagyon kerestem a társaságukat. Elmentem egyetemre, ahol rájöttem, hogy nem is azt szeretném csinálni, aztán átiratkoztam. Akkor ez volt a téma. 3 évig ritkán voltam itthon s ezért nem is nagyon tudtam, hogy ki mikor mit beszél rólam, mert lefoglalt az hogy tanuljak, hogy továbbra is kapjam az ösztöndíjat.

Államvizsga után azon kaptam magam, hogy mindenki azt kérdezi, hogy sikerült, hova megyek tovább. Jópár ember azt a választ kapta, hogy nézelődöm s ami tetszik, arra jelentkezem. Egy idő után nem kérdeztek semmit. Viszont anyum elmondja nekik, amit én egyszer megemlítettem, s persze, hogy mindenkit minden kis terv érdekelne.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook