Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ez volt Isten szándéka? fórum

Ez volt Isten szándéka? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. márc. 6. 20:29
nekünk már egy hete pénteken kezdődött, hét elején tetőzött, de már a köhögés is elmúlt, úgyhogy holnap tudok menni
2010. márc. 6. 20:27
Örülök neki :) Én még mindig nagyon meg vagyok fázva:( Jó csúnyán köhögök.
2010. márc. 6. 20:26
és Te?
2010. márc. 6. 20:25
igen mostmár igen jól vagyok
474. 433384b4bc (válaszként erre: 472. - Andika751)
2010. márc. 6. 20:23
Hogy vagy? Meggyógyultál már?
2010. márc. 6. 20:20
Szia :)
2010. márc. 6. 20:19
Szia Rodryga
471. 433384b4bc (válaszként erre: 465. - Af4c41efc6)
2010. márc. 6. 20:14

Miért mondod,hogy Jehova Tanúi uralják a fórumot?

És miért érzed úgy hogy bármit is ráerőltettünk valakire?

Sokadszorra mondom el,hogy nem akarok senkit,meggyőzni.Beszélgetünk,és a beszélgetés attól beszélgetés,hogy meghallgatjuk mások véleményét, és a kérdéseikre válaszolunk.

Nem mentem más fórumra ezzel a témával pont ezért nyitottam ezt a topikot. Ha megnézed a többi fórumhozzászólásaimat,látni fogod,hogy amúgy piszok jófej vagyok:)

De ebben a fórumban bibliai témáról van szó, és úgy érzem eddig tisztelettel beszéltem mindenkivel.Tudom hogy milyen érzések kavarognak azokban az emberekben amikor velünk találkoznak,vagy csak hallanak rólunk.Én sem hittem Istenben jó ideig és tudom milyen érzés amikor nem akar az ember Istenről beszélgetni,de valaki jön és felveti a témát.Olyankor tiszteletben tartjuk azt ha valaki nem akar róla beszélni, és ennyi. De ezen a fórumon nem mi írtunk nektek kérdéseket,hanem ti nekünk. És javarészt mi kapjuk a támadást.Ennek ellenére igyekszem nyugodt stílusban írni mindenkihez.

Szeretném ha a velem folytatott beszélgetésetek kellemesen telne el és ne rossz véleménnyel záruljon a napotok.

470. 433384b4bc (válaszként erre: 467. - C33bd8536b)
2010. márc. 6. 20:12
Tudom én is hogy érzékeny a téma,de csak addig,ameddig nem ismered a vértranszfúzió nélküli beavatkozás lehetőségét.Kérlek nézd meg a Test-Vér Egészségpénztár oldalát.
2010. márc. 6. 20:02
egyébként nem is ezért indult el a fórum, inkább csak Biblia témákról szeretnénk beszélgetni, mármint aki hisz egy kicsit a bibliában vagy érdekli, én sem szeretnék senkivel vitába szállni emiatt
468. andika751 (válaszként erre: 467. - C33bd8536b)
2010. márc. 6. 20:00
elhiszem, hogy érzékeny lettél rá, én teljesen megértem ezt, és abszolút elfogadom, hogy te döntesz, nincs ezzel semmi gondom, csak egy kicsit igazságtalannak éreztem, hogy ebből általánosítják le a Tanúkat, tehát án bocsánatot szeretnék kérni, ha valamiben nem úgy írtam, nem volt szándékom vele, hogy megbántsalak
467. c33bd8536b (válaszként erre: 448. - Andika751)
2010. márc. 6. 19:56

Andika, ameddig nem olvastam ezt a topicot, fogalmam sem volt arról, hogy a Jehova Tanui hitével ellentétes a vérátömlesztés. Őszintén, valószínüleg nem is igazán érdekelt volna a dolog, ha nem lettem volna éppen a közepében ennek, és saját bőrömön nem tapasztaltam volna a vérátömlesztés életmentő funkcióját. Tudod, egy hematológiai klinikán ahol a vér, a vérképző szervek, és a vérkeringés betegségeit gyógyítják, nehéz volna más lehetőségeket felvetni egy európai hírű hematológus professzornak, akinek a kezébe tetted le a családtagod életét.

Így, sajnos, elég érzékenyen érintett Rodryga fejtegetése.

466. c33bd8536b (válaszként erre: 450. - 45881ecc4e)
2010. márc. 6. 19:36

"Azt így is tudják aranyom!"


Vagy nem, aranyom. Esetleg azt gondolják, a te saját kútfejedből pattantak elő e magvas gondolatok. A fórumozásnak is megvan a maga etikettje, és ahhoz hozzátartozik az is, hogy ha idézünk egy műből, feltüntetjük a forrást. Nehéz volna cím és szerző nélkül utánanézni a gugliban. Nem mindenki olvassa a Szórakoztató Bibliát!

2010. márc. 6. 19:10

Úgy látom Jehova tanúi uralják a fórumot. Bár ők is,mint minden vallás a szeretetre, a békességre és a megbocsátásra tanít, valahogy mégis az ember kezében fegyverré változik. Ez így kezdődött, és most is így folytatódik. Ahogy Jézus halálából sem tanult az ember semmit, ugyan így van ez most is. Különféle eszmék, ideák, magyarázatok alapján egyesek úgy érzik ez a küldetésük. Ezért tart itt a politika, az ország, a világ. Ha ragaszkodunk az eszmékhez, ráerőltetjük másokra, előadjuk magunkat, mint valami felsőbb tudás birtokosa, akkor az ellenkezőjét tesszük annak, amiért Jézus meghalt. Tudjuk, hogy ő még felfeszítve is a békét hírdette. Jézus nem csinált külön egyházat, hogy szétválassza az embereket. Neki minden ember egyforma volt. Ő minden EMBERHEZ szólt. Nem felolvasást tartott, elég volt Tőle egy szó is, de az szívből-lélekből jött, és mindig megtalálta azt, akinek pont erre volt szüksége.

A vallástörténelem, vallásfilozófia egy külön műfaj. Ez nem az igazi Isten tudatról szól, hanem mindig az adott kornak éppen megfelelő elemzés, magyarázat. Mivel emberi fejjel, földi gondolkodással elemzik, ezért az ilyenek soha nem fogják az igazat megtudni. Az igazság a lelkünkben van.

464. 45881ecc4e (válaszként erre: 463. - 45881ecc4e)
2010. márc. 6. 18:39
Ja!A 444-es hozzászólásodhoz:Ha te vallástörténelmet tanultál volna,akkor ilyen kijelentéseket nem tennél!Látod én nem tanultam,mégis tudok egy párról...
463. 45881ecc4e (válaszként erre: 462. - 274c9996b8)
2010. márc. 6. 18:29

Ha az ember figyelmessen olvassa a hozzaszolasokat " Bocs hogy 3-4 hozzászólásodból még nem bírtam megvilágosodni":D

Te viszont azt mondtad hogy figyelmesen átugrottad az én hozzászólásaimat,mert nincs rá időd.Erre mondtam hogy a te dolgod,de akkor minek írsz nekem?

A másik hogy kérdeztelek,és nem szabtam neked semmit,oda jarsz ahova akarsz.Hozzám is szólhatsz éppen,ha nem kötekszel,de ha csak az a szándékod,akkor felejts el.Eppen azért,mert nem élünk az őskorban.Velem nagyon jól el lehet beszélgetni egy bizonyos szintig,remélem érted?!

462. 274c9996b8 (válaszként erre: 459. - 45881ecc4e)
2010. márc. 6. 18:19

Ha az ember figyelmessen olvassa a hozzaszolasokat , kitudja silabizalni az egyen hovatartozasat ,barmilyen temaban :)

Meglehetössen demokratikus,humanus a gondolkodasom ,gondolom eszrevetted hogy a tulkapasokat,okori nezeteket megkerdöjelezem :)

Utoljara pedig nem hinnem hogy , barki is megfog teged kerdezni hogy , melyik forumba szabad hozzaszolnia ? ! A helyzet az hogy , barki hozzaszolhat , barmelyik forumhoz , s mi több az lehet a velemenye amit jonak lat :) Ez a teny gondolom nagyon kemeny dio neked , de ez van a 21-szazadban elunk , nem az öskorban !

461. 45881ecc4e (válaszként erre: 458. - 433384b4bc)
2010. márc. 6. 18:03
Nyilván aki nem ért egyet az ellenség lesz nem igaz?Ti annak tituláltok mindenkit akinek nem egyezik a véleménye a tiétekkel.Nem biztos hogy mindenki Jehova imádó lesz,még családon belűl sem feltétlen következik be ilyesmi.Ne hogy azt hidd hogy engem zavar,te mit hiszel,de ezt fordítva is elvárom.Köszi!:)
460. 433384b4bc (válaszként erre: 446. - C33bd8536b)
2010. márc. 6. 17:44

Nem.Semmiképpen nem itélném halálra.DE ha van mód arra,hogy vér nélküli kezelést kapjunk, akkor miért ne választanám inkább azt?

Ma már létezik Magyarországon is egy megoldás arra,hogy vér nélküli kezelést kapjunk.

Nézzétek meg ezt a nem Jehova Tanúi éltal készült rövid videót: [link]

Mindent meg lehet belőle érteni.

Mi Jehova Tanúi nem meghalni,hanem élni szeretnénk és tiszteletben az élet szentségét,amit Teremtőnktől kapunk, a VÉR nélküli gyógymódot választjuk.

459. 45881ecc4e (válaszként erre: 456. - 274c9996b8)
2010. márc. 6. 17:44

Az tényleg egész véletlen lehetett :)

Nem esek hasra a tudományod előtt,először nyilvánúlj meg értelmesen,ne mint aki azt hiszi hogy HOGY,pedig á dehogy!

Min ugrálsz keresztül az a te dolgod,bocsi de engem meg ez nem érdekel.Ja és ha annyira nagy titok hogy te hogyan gondolkozol a hitről meg a vallásról,akkor minek jössz ilyen fórumra?Osztani az észt netán?A fórum kérdése pedig,szerintem nagyon jó,márha egyáltalán volt Istennek valami szándéka.Szentségtörés??Attól függ mit nevezel szentnek....

458. 433384b4bc (válaszként erre: 424. - 45881ecc4e)
2010. márc. 6. 17:38

Akkor jelen pillanatban jól láthatóan teljesedik a Bibliavers amit idéztél.Kb ellenségesen viselkedsz,miközben Jézusról beszélsz.

Képzeld el amikor ez családon belül van.Sok családban amikor egy személy Jehova Tanúja lesz, a családtagok akik ezt nem nézik jó szemmel el is idegenednek szeretteiktől.De hála Jehovának,ahogy azt a tapasztalatok mutatják,az ilyen ellenséges személyek később Jehova imádói lesznek.Micsoda áldás ez azoknak akik kitartóak voltak a hitükben és továbbra is szeretetteljesen viselkedtek,noha nem volt könnyű.:)

457. 433384b4bc (válaszként erre: 401. - 40163fd81d)
2010. márc. 6. 17:17

Nem a kannibalizmusról szól.Dehogyis! :))

Ez egy felsorolás,hogy mitől tartózkodjunk.

Többek közt a vértől.

A fulvaholt állat az amelyik olyan módon vesztette életét,hogy nem lett a vére kifolyatva.

Ilyen például a lelőtt állat.

2010. márc. 6. 17:01

Veletlenul halgattam vallastörtenelmet :) Ezert kicsit tajjekozott vagyok a törtenelem soran elkövetett vallasi,politikai es egyebb tulkapasainak az egyhazi es vilagi vezetöknek :)

A kilometer hosszu beirasokat,idezeteket alltalaban keresztulugrom :) Bocsi de erre nekem nincs idöm....

Az egyen politikai hovatartozasa , hite pedigleg privat dolog , velemenyem szerint !

Es hogy valamit irjunk a forumban feltett kerdesre - ez volt Isten szandeka ? Mar magaban a "megkerdöjelezes" kicsit szentsegtöres :)

455. 45881ecc4e (válaszként erre: 445. - Andika751)
2010. márc. 6. 16:49
Remélem másokat is... :)
454. 45881ecc4e (válaszként erre: 453. - 274c9996b8)
2010. márc. 6. 16:45

Az inkvizíció a történelem során többször, többféleképp megvalósult intézmény, amely az eretnekek, tehát az aktuálisan hivatalos egyházi nézetekhez képest másként gondolkozók,reformerek, illetve a más vallásúak és a hitetlenek elleni fellépést tekintette feladatának.Talán a ma már nem alkalmazottak közül a legismertebb kivégzési mód a máglyahalál amely azonban még középkori mércével mérve is kirívóan szadista büntetésnek számított. Általában akkor alkalmazták, ha az elkövetett cselekmény a korabeli vallási-erkölcsi normákat (is) sértette. Nemcsak közönséges bűnözőket, hanem sok elmebeteget is, mint boszorkányt, máglyán égettek el. Ugyanígy végezték az egyház ellenfelei,eretneknek

bélyegzett személyek, köztük sok híres gondolkodó is.Mint pl:Jacques de Molay,

Jan Hus (Husz János)

Jeanne d'Arc (Orleans-i szűz)

Girolamo Savonarola

Michel Servet (Szervét Mihály)

Thomas Cranmer

Giordano Bruno

Urbain Grandier

Ezek közül egyiket sem nevezném boszorkánynak,se hamis prófétának,sem pedig istentagadónak.

Olvass utánna hogy ki kicsoda,ha esetleg nem hallottál volna róluk.

Egyébként nem csak keresztény körökben tűnnek fel ilyen magukat messiásnak gondolók...

De itt a fórumon még nem találkoztam ilyenekkel.

Szerencsétleneknek meg inkább azokat tartanám,akik mindenféle felűlvizsgálatok nélkül,pusztán a hitükre hagyatkozva bedőlnek mindenfélének.

Jézus is azt mondta;

A Lelket ne oltsátok ki, a prófétálást ne vessétek meg, de mindent vizsgáljatok meg: a jót tartsátok meg, a gonosz minden fajtájától tartózkodjatok. (1 Thesszalonika levél 5:19-22)


Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik juhok ruhájában jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok. Gyümölcseikrõl ismeritek meg õket. Tüskebokorról szednek-e szõlõt, vagy bogáncskóróról fügét? Tehát minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt terem. Nem hozhat a jó fa rossz gyümölcsöt, rossz fa sem hozhat jó gyümölcsöt. Amelyik fa nem terem jó gyümölcsöt, azt kivágják és tûzre vetik. Tehát gyümölcseikrõl ismeritek meg õket. (Máté 7:15-20)


Egyébként te hova sorolod magad?

Miben hiszel a sok közül?

453. 274c9996b8 (válaszként erre: 452. - 45881ecc4e)
2010. márc. 6. 16:00

Az inzikvicio az Istentagadokat , hamis profetakat,boszorkanyokat vette szemugyre :) Egyes törteneszek szerint meglehetössen körulmenyessen,ovatossan es sokszor igazsagossan jartak el ezek az emberek ! A földi helytartokat,NAGY tanitokat stb ugy hasznaljuk ahogy az nekunk egyenenket megfelel :)

Igen az Inzikvicio megszunt , de rengeteg eltevelyedett,fanatikus ember grasszal közöttunk akiket kezeles ala kell venni ,mert csak zavargasokat okoznak a belejuk oltott teves ismeretekkel ! A kereszteny körökben is ujra es ujra feltunnek a magukat messiasnak,Isten kuldötteinek nevezö zavart gondolkodasu , mindent felremagyarazo szerencsetlenek es ezekböl akad böven a kulönbözö forumokon IS :)

452. 45881ecc4e (válaszként erre: 444. - 274c9996b8)
2010. márc. 6. 15:48

Akkor biztosan nem hallottál még az inkvizícióról..

A földi helytartó"-kat inkább csak idézőjelben használjuk. :)

Akik manapság azt hiszik magukról hogy próféták,valóban elmeosztályon kötnek ki.:DD

451. 45881ecc4e (válaszként erre: 446. - C33bd8536b)
2010. márc. 6. 15:42

Látom nem használt a nugtató,küldjek egy kartonnal?Hogy lehet így letámadni valakit?!

( Miféle emberek vagytok ti?)

Talán a hiszékeny emberek nem emberek?

450. 45881ecc4e (válaszként erre: 443. - C33bd8536b)
2010. márc. 6. 15:39

Azt így is tudják aranyom!

De ha mégse,akkor majd utánna néznek a gugliban,ahogy te is tetted. :D

449. andika751 (válaszként erre: 447. - 4abfd92b5a)
2010. márc. 6. 15:12
köszönöm, hogy igazat adtál.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook