Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ez volt Isten szándéka? fórum

Ez volt Isten szándéka? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
538. 40163fd81d (válaszként erre: 537. - 433384b4bc)
2010. márc. 8. 13:25

De ez tiszta sor,nem?:))

A ne ölj! Manapság úgy fordíthatjuk,ne gyilkolj!


Ezen nincs mit félre érteni,szerintem.

Ha kezedbe veszel egy konyhakést,csak akkor válik fegyverré,ha nem kenyérszelésre használod,nem de?:))

2010. márc. 8. 13:20
Konkrétan azt se kérte tőlönk szó szerint Isten hogy ne fogjunk fegyvert.Azt kérte ne ölj!
536. 40163fd81d (válaszként erre: 535. - 433384b4bc)
2010. márc. 8. 13:17

Oké,így teljes mértékig elfogadom,mert így látod helyesnek.

De a bibliai hivatkozást nem tudom elfogadni,sem azt,hogy Isten a vérátömlesztésre "gondolt",amikor prófétáival leíratta ezeket a sorokat!:DDD

535. 433384b4bc (válaszként erre: 534. - 40163fd81d)
2010. márc. 8. 13:08

Természetesen ebben egyetértünk.:)


De tudnod kell hogy az akkori egyiptomiak már akkor használták a vért gyógyászati célokra.

És mivel Izraellel sok egyiptomi is elmenekült a fáraó elől,szükség volt arra,hogy a szokásaikon változtassanak.



Ma magyarországon létezik egy egészségpénztárhoz tartozó szolgáltatás.Ez elsősorben tervezett műtétekre vonatkozik,de ha bekerülsz egy kórházba és sürgősen kell vért kapj,akkor ha eszméletednél vagy elmondod mit szeretnél,ha nem akkor a nélad lévő dokumentumok erről szólnak.A szükséges felszerelést,ami neked kell azonnal tudják szállítani az ország bármely területére.

Nekünk Jehova Tanúinál van külön erre a célra egy nyomtatványunk,amit mindig magunknál tartunk az irataink között.Rajta vannak az adtaink,kérésünk,hogy nem kérünk vért, és két személy neve és elérhetősége,akit meghatalmaztunk, hogy ilyen esetben ők járjanak el a nevünkben.És van egy kórházi összekötő bizottság is akik aadott helyzetben készségesen segítenek.

Az eredmény: a legjobb ellátásban részesülünk.:)

534. 40163fd81d (válaszként erre: 533. - 433384b4bc)
2010. márc. 8. 12:47

nem tudodok elvonatkoztatni,mert a szövegkörnyezet adja magát,hogy a felsorolásban a vér,az állatokhoz köthető,csak és kizárólag.

Ahol nem írja konkrétan,ott is olyan környezetben van a vér elutasítása,ami szerintem csak és kizárólag öléssel,értelmetlen áldozat felmutatásával függ össze,amik ugye az áldozati állatok leölésére és felajánlására vonatkoznak.


Remélem azért ebben egyetérthetünk,hogy nem a kannibalizmusra céloz,vagy arra,hogy bárki embereket áldozna,és ez csak akkor lenne bűn,ha nem folyatná ki a vérét,és nem temetné porba...



A vérátömlesztésre,általában vagy baleseteknél,vagy rosszul elsült műtétek közben van szükség,és ott akkor hirtelen én úgy gondolom,nem lehet vacilálni,hogy most ébresszük már fel,hogy elvérzik -e önszántából,vagy aláírja -e a papírt?

Én eléggé ellene vagyok az orvosoknak,gyógyszereknek ,úgy egészébe véve nem sokra tartom a nyugati orvoslást,de egy percig nem gondolkodnék,ha bárkit a családban baleset érne,hogy kapjon-e vért,vagy meghal.

533. 433384b4bc (válaszként erre: 531. - 40163fd81d)
2010. márc. 8. 12:37

Értem mire gondolsz.De csak mert a bibliaversekben ott van a vér mellett az állat szó is,és külön a vér is nem értem hogy nem tudod a vért elvonatkoztatni az állatoktól.Sem az állati vért nem lehet felhasználni,sem az emberi vért.Nekem ez teljesen egyértelmű.

De ha logikusan gondolkodsz és most nem a Biblia nézőpontja szerint nézed ,akkor ha van lehetőség arra hogy elkerüld a fértranszfúzióval való fertőzést,akkor is a vérátömlesztést választanád?

2010. márc. 8. 12:31
nem, tudom de nem érdemeltem ki, hogy ezt a sorsot kapjam tőle:(
531. 40163fd81d (válaszként erre: 522. - 433384b4bc)
2010. márc. 8. 12:28

Szerintem abban különb,hogy nem ölsz le miatta egy embert ,hogy megehesd a vérét,vagy magadba fecskendezd,ugyanis az összes idézeted erről szólt.

Azokat a készítményeket emberek adták,szeretetből,segítségnyújtási vágyból,rászorulóknak.


Tényleg nem látsz különbséget?:)))

530. 433384b4bc (válaszként erre: 529. - 40163fd81d)
2010. márc. 8. 12:25
Akkor nekünk nincs miről beszélgetnünk ebben a témában.
529. 40163fd81d (válaszként erre: 521. - 433384b4bc)
2010. márc. 8. 12:21

Még mindig nem érted.

Engem nem érdekel igazán ki ,miért utasítja el ezt a dolgot,de ne istenre ,vagy a bibliára fogja,vagy arra az egy valakire ,aki ennyire félreértelmezte azt.

Akkor mondja azt ,hogy nem tartom orvosilag megalapozottak,vagy biztonságosnak,vagy egészségesnek,de ne kösse már olyan bibliai idézetekhez,ahol teljesen másról van szó.


A többi amiket írsz,pedig nem értem hogy is jön a bibliához,vagy Istenhez?:))

528. 40163fd81d (válaszként erre: 520. - 45881ecc4e)
2010. márc. 8. 12:16
Miért lenne baj?:))))
527. 45881ecc4e (válaszként erre: 526. - 433384b4bc)
2010. márc. 8. 09:34
Szerintem se...!
526. 433384b4bc (válaszként erre: 525. - 45881ecc4e)
2010. márc. 8. 09:32
Szerintem ez nem annyira poénos.
525. 45881ecc4e (válaszként erre: 524. - 433384b4bc)
2010. márc. 8. 09:30

Mostmár eljutottunk a gondolat átvitelig és a távgyógyításig :DD

Hát bizony nem ártana már megint egy kis reformáció annak a "fránya" szentírásnak! :DDD

2010. márc. 8. 09:17

Ahogy zsebpiszok mondja, a tudomány változik.

Feltalálták a morze távközlési módszert.

Később eljutottunk a telefonokig.Megannyi új és jobb találmányt használunk, lépést tartva a fejlődéssel.

Mi tart vissza valakit attól,hogy az egészség megőrzése érdekében is lépést tartson a világgal?

523. 45881ecc4e (válaszként erre: 514. - Csicso neni)
2010. márc. 8. 09:11

csicsonéni A tudományra sem kell építeni,mert az is állandó változásban van,mint ahogy az egész világ.De még mindig jobb,mint légvárakat építeni olyan dologra ami nyilvánvalóan csak visszatartja az embert a fejlődésben.

Az evangéliumok a mag. Ám kétezer év alatt számos hajtás szökött szárba és virágzik azóta is. Gyümölcseiről ismerszik meg a fa, nem az árnyékáról!

522. 433384b4bc (válaszként erre: 519. - 40163fd81d)
2010. márc. 8. 09:10

Mivel különb az ha megeszem a vért vagy a vénámon keresztül juttatom a testembe?


Életmentés? Meddig? Amíg ki nem derül,hogy szövődménye van? Vagy mi a garancia arra,hogy életet ment?

521. 433384b4bc (válaszként erre: 518. - 40163fd81d)
2010. márc. 8. 09:06

Több orvos igazolja,hogy a vérátömlesztés egyáltalán nem biztonságos.Hiába a rengeteg teszt amit műtűt előtt elvégeznek a donoron,nem mutat ki minden betgséget,pláne azokat amiket nem is ismernek.

Azok az orvosok akik kidolgozták a vérmentő gépeket,az EPO-t,stb...ők is félreértelmezték a Bibliát? Tududatában vagy hány emberre nézve sértő az amit írsz? És hogy mennyire sértő ez Istenre nézve?

.................................

A természettudós Plinius (az apostolok egyik kortársa), és a második századi orvos, Aretaeus beszámol arról, hogy az emberi vért felhasználták az epilepszia kezelésére. Később Tertulliánus ezt írta: „Gondoljunk azokra, akik az arénában egy-egy bemutatón mohó vággyal megitták a bűnözők friss vérét . . . és ezzel sikerült nekik meggyógyítani az epilepsziájukat.”


Kutass utána légyszives és utána mond el a véleményedet.

520. 45881ecc4e (válaszként erre: 518. - 40163fd81d)
2010. márc. 8. 09:01

Nem baj ugye ha valamit idézek? :D


"A lertöbb ember egy másik ember.Gondolataik valaki más véleménye,életük utánzat,szenvedélyük idézet."


OSCAR WILDE



(forrás szigorúan feltüntetve!) :D

2010. márc. 8. 08:13

Mégis külön parancsunk van arra, hogy ’tartózkodjunk . . . a vértől’.


Felőlem kipontozhatod ezerszer az állati vért,te is tudod,miről is beszélek:))

Ezek az idézetek szintén nem támasztják alá az emberi vér helyettesítését ,életmentés céljából.


Mindenhol megevésről,és megivásról beszél a biblia,még ha nem is említene állati,áldozati vért,a szöveg magáért beszél,hacsak valóban nem arra gondol jehova,hogy egy jövevényt se gyilkoljunk le ,ő se minket,és pláne ne igyuk meg a vérét ,mert az még nagyobb bűn!

518. 40163fd81d (válaszként erre: 517. - 433384b4bc)
2010. márc. 8. 08:10

Szerintem egyezzünk meg abban,hogy nem Jehova parancsát követve utasítjátok el a vérátömlesztést,hanem egy ember miatt ,aki szövegértésből nem igazán kapott volna kettesnél jobbat az iskolában.


Persze,ha bárki önszántából ,így látja jónak ,az az ő dolga,hisz azt tesz amit csak akar.

De a legnagyobb butaság készpénznek venni ,és gondolkodás nélkül elfogadni valamit,csak mert egy csoport tagjai akarunk lenni.

517. 433384b4bc (válaszként erre: 502. - 40163fd81d)
2010. márc. 7. 22:08

3Mózes 17:10-14

"Ha Izrael házából egy ember, vagy egy jövevény, aki jövevényként lakik köztetek, bármilyen vért megeszik, akkor én bizony az ellen a lélek ellen fordítom arcomat, aki vért eszik, és ki fogom irtani a népe közül. 11 Mert a test lelke a vérben van, én pedig az oltárra helyeztem azt értetek, hogy engesztelést szerezzen a lelketekért, mert a vér szerez engesztelést a benne levő lélek által. 12 Ezért mondom Izrael fiainak: ,Egyetlen lélek se egyen közületek vért, és a köztetek lakó jövevények közül se egyen senki sem vért!’

13 Ha valaki Izrael fiai közül, vagy egy jövevény, aki jövevényként lakik köztetek, a vadászat során ehető vadat vagy madarat fog, akkor ontsa ki vérét, és fedje be azt porral. 14 Mert mindenféle test lelke az ő vére az abban levő lélek által. Ezért mondtam Izrael fiainak: ,Semmiféle testnek a vérét ne egyétek meg, mert mindenféle test lelke az ő vére. Bárki eszi is meg, ki kell irtani.’"

.............................


(1Mózes 9:3–5, Ökumenikus fordítás)

"

3 Minden állat, amely él és mozog, legyen nektek eledelül. Mint a zöld növényt, azokat is mind nektek adom. 4 Csak a húst a lelkével — a vérével — együtt meg ne egyétek. 5 Ezenkívül számon kérem a ti lelketek vérét. Minden élő teremtmény kezéből számon kérem; az ember kezéből — minden embertől, vagyis a testvérétől — számon kérem az ember lelkét"


A keresztények nem tartoznak a mózesi törvény hatálya alá (Róma 7:6; Kol 2:13–16). Mégis külön parancsunk van arra, hogy ’tartózkodjunk . . . a vértől’. Ezért tiszteletben kell tartanunk a vér szentségét annak tudatában, hogy a megmentésünket a Krisztus vére tette lehetővé"


Az emberi, az állati és a növényi élet számára szükséges anyagok ezreinek szállítása folyadék, azaz vér vagy növényi nedvek formájában történik

.........................................

Ésaiás 48:17

" Ezt mondja Jehova, a te Megváltód, Izrael Szentje: „Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell"


Számunkra egyértelmű hogy Jehova azzal hogy azt parancsolta mindenféle vértől tartózkodjatok,nem zárja ki az emberi vért sem.


Ha neked lenne lehetőséged egy jobb gyógyászati módszerre akkor nem azt vennéd igénybe?

516. csicso neni (válaszként erre: 495. - F36e266467)
2010. márc. 7. 19:41
de tevedsz mert a hit isten ajandeka.
2010. márc. 7. 17:41

most kaptan egy nagyon szép imát! :)

ilyesmi.., ami ebben az imában áll leht egy olyan "szándék" amitöl jobbá válhat valami...! :)


"Drága Atyám és drága Égi-Földi segítõim!"


"Tiszta szívembõl küldöm néktek tiszteletteli, alázatos és hálás köszönetem mindenért, amit értem tettetek és tesztek. Hálám jeléül áramoljon felétek szívem központjából a legmagasztosabb szeretet. Onnan, ahol a Krisztusi láng lobog, ahol a legnemesebb szeretet forrása ered, melyet talán még én magam sem érek el és értek meg, de tudom hogy létezik bennem, s ha szándékom onnan küldeni a fényt, akkor az onnan árad. Ez az én hálám azért a sok földi csodáért, melyet tõletek kapok. Mert minden nap csodában van részem, az Isteni gondviselés ellát engem minden égi-földi jóval. Boldog, békés és elégedett vagyok, mert életem minden létezõ területén harmónia van, egyszerûen minden tökéletesen rendben van. Minden jó idõben, jó helyen és jókor történik, az Isteni életutam és vágyaim szerint. Bárhová tekintek életemben, ott béke és boldogság van, hisz a fény útját járom és követem az égi útmutatást. Nem lehet ez másképp, hisz szívem szándéka is ez, haladni a tervszerinti úton, miközben Istennel társteremtve teljesítem szívem álmait, vágyait is. Az útról letérni soha nem fogok, mert tudom, hiszem és kérem, hogy Atyám figyelj rám mindig, s tanácsokkal, útmutatásokkal, figyelmeztetésekkel, gyengéd terelgetéssel mindig világítsd meg utamat. Az elõttem álló feladatokat pedig bátran teljesítem, bármi legyen is az, még ha nehéznek is tûnik, boldogságom akkor sem veszítem. Békémet megõrzöm, hisz én a tudatosságot választottam, így szenvedéssel teli élethelyzeteket nem kell megélnem, számomra a magas szintû felismerések a megoldások, általuk tanul és emelkedek. S drága Atyám, ha szívemben emberi mivoltom miatt olyan vágy ébredne, mely nem teljesíthetõ életfeladatom miatt, nincs azzal összhangba, kérlek mutasd meg ezt is számomra. Tudom így teszel és megérteted velem vágyam alaptalanságát s helyébe új vágyakat ültetsz, melyek összhangba vannak igaz önmagammal. S ha valós vágyaim meglátom és felismerem, csalóka álmaim már könnyen elengedem. Az út elõttem napról-napra tisztább és fényesebb, én pedig egyre magasabb szintre emelkedem. Míg szükséges, vágyaim és életutam összehangolásban segítsetek, de tudom hogy hamarosan eljön a nap, amikor már csak Isteni utamnak megfelelõ álmaim lesznek. Legyen meg Isten akarata, hisz az az én akaratom is. Ha Isten akarata teljesül, akkor az Isteni utamat járom, akkor igaz önmagamat élhetem meg, s annál boldogabb létállapot nincs. Így élek egyre boldogabban és tisztábban, valódi Isten-Emberként. Atyámmal kézen fogva teremtem boldog jelenem minden létpillanatát, ahol magasztos Isten Énem és a földi örömöket élvezõ Földi Énem egymással tökéletes harmóniában éli meg az Aranykor új emberét.


Nagy ajándék az égtõl, hogy emberi lélekként itt lehetek a Földön és részese lehetek e jelentõs felemelkedési folyamatnak. Ígérem ezt soha el nem feledem és életemre minden nap csodaként tekintek és úgy is élem meg. Végtelem hálám nem tudom szavakba önteni, beszéljen hát helyettem a szívem. Még egyszer tiszteletteli, hálás köszönetem drága Égi-Földi segítõim mindenért."

514. csicso neni (válaszként erre: 505. - 45881ecc4e)
2010. márc. 7. 16:41
igen,nekem ez az alap es erre epitek te pedig az okoskodasra es az emberi tudomanyra, vagy hiaba mondja isten,hogy az en beszedemet a szivok hustablaira vesem.
513. 274c9996b8 (válaszként erre: 512. - 45881ecc4e)
2010. márc. 7. 13:15

Mint irtan olvass vissza , a kutya sem szolt hozzad , föleg nem szemelyeskedtem veled !De kepes vagyok megvedeni magamat , tehat a bajt te kerested magadnak !

Rettentöen örulnek ha tenyleg befejezned !

A bakokat en nagyon szeretem , több jobaratom van közöttuk :)

Persze ez nem tudom hogy jön ide ?

512. 45881ecc4e (válaszként erre: 511. - 274c9996b8)
2010. márc. 7. 12:17

De nekem sem a tiéd!

Először is TE szóltál hozzám!!

Miféle orcátlanságokról beszélsz??

Még mindíg nem bírsz leakadni rólam?!

Nem jutott dinnyeföld vagy mi???

A továbbiakban befejeztem veled!!

Te nem tudsz kultúráltan megnyilvánúlni,csak szívózhatnékod van!Sólyom te pont olyan vagy mint egy KOS,de vigyázz a bakokkal! :DD

Pápá!

511. 274c9996b8 (válaszként erre: 510. - 45881ecc4e)
2010. márc. 7. 12:08
Olvasd vissza miket irkaltal nekem ! En csak valaszoltam az orcatlansagaidra ! Vegre eszrevetted hogy , valoban nem hianyzik a tarsasagod nekem ! GRATULALOK :) Biztos akad neked hasonszöru tarsasag eppen amilyen te vagy :)
510. 45881ecc4e (válaszként erre: 509. - 274c9996b8)
2010. márc. 7. 11:59

Nevetséges vagy!Te tán nem azért vagy itt hogy fújd a magadét?

Azonkívül nem szoktam személyeskedni,legfeljebb azzal aki velem személyeskedik.

Biztos el tudod mondani egy pár tőmondatban hogy mi volt Isten szándéka,de ne felejtsd el a végén hozzátenni,hogy SZERINTED!

A továbbiakban pedig nem ártana ha mellőznél,nagyon csípem a szemed?Sajnálom....

509. 274c9996b8 (válaszként erre: 508. - 45881ecc4e)
2010. márc. 7. 11:52
A helyzet az hogy Te vagy az aki nem akarsz senkire tekintettel lenni ! Csak fujod a magadet,szemelyeskedsz ,mindenbe belekötsz es nem akarod eszrevenni hogy , fölösleges filipikazast folytatsz ! Ez volt Isten szandeka ?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook