Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ez volt Isten szándéka? fórum

Ez volt Isten szándéka? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
508. 45881ecc4e (válaszként erre: 507. - 274c9996b8)
2010. márc. 7. 11:48
Minden ember más,erre légy tekintettel...
507. 274c9996b8 (válaszként erre: 506. - 45881ecc4e)
2010. márc. 7. 11:42

Ez az oldal egy szorakoztato , tarsasagi oldal ! Nem eletre , halalra megy a jatek :)

Ugytudom hogy sem politizalni , sem pedig hiteritest vegezni nem szabad :)

Minden lehet egyszeru ha ezt akarjuk , de mindent föllehet fujni es kitekerni ha , az a celunk -:(

506. 45881ecc4e (válaszként erre: 504. - 274c9996b8)
2010. márc. 7. 11:37
Na látod ebben tévedsz!Nagyon is sokan szeretik a szájbarágós dolgokat.Azon kívül olyan dolgokról amik nem egyszerüek,nem lehet tőmondatokban beszélni.Pl én nagyon szeretem ha valaki nem csak úgy odalök néhány mondatot__ez nem vall valami nagy kultúráltságra!Már kicsi koromban is a sok miérttel mentem az anyám agyára,és erről a mai napig sem tudtam leszokni.Annyi különbséggel,hogy ma már magam járok utána dolgoknak. :D
505. 45881ecc4e (válaszként erre: 494. - Csicso neni)
2010. márc. 7. 11:27

csicsonéni neked az a bajod,hogy nem látod a fától az erdőt.

Olyasmi után hajtassz,amit már megkaptál.

Kérdés,hogy milyen formában fogod folytatni az életed?!

Szerinted hogyan szeret minket az Isten?

Milyen elképzelésed van erről?

Folyton azt fújod hogy Jézus ezt mondta,Jézus azt mondta,de soha nem azt,hogy te erről mit gondolsz.

A biblia szerint Jézus sokmindent mondott,de a szememben a biblia nem egy 100%-ig hiteles könyv.

Jézus pl ezt is mondta:


"Ján. 8,14 „Ha magam teszek is bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem igaz”


&


Ján. 5,31 „Ha én teszek bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem nem igaz.”


Na ezt varrd már össze csicsonéni!

Tovább is tudsz egy-egy mondatot gondolni,vagy csak úgy elolvasod és beveszed a bibliai szöveget???

2010. márc. 7. 11:14
Az ember a mondanivalojat le kell hogy , egyszerusitse,mindenki szamara erthetö es rövid lenyegre ! A hosszu körulirasok ,mellebeszelesek nem mindenkit erdekelnek ! Amikor rövid,egyenes a mondanivalod , nagyobb az esely ra hogy , sokan elolvassak :)
503. 45881ecc4e (válaszként erre: 500. - 274c9996b8)
2010. márc. 7. 10:44

Na ha ezt nem mondod.....

De azért túlságosan leszűkíted és leegyszerűsíted,mert nem csak a mai és nem csak a nagy vallásokat elemzi,ettől azért többről van szó,sokkal többről.Nem csak vallást,hanem vallásfilozófiai nézeteket is boncolgat és egyebek,mint az archaikus társadalmak vallási formái: mágia, totem, tabu, mana, animizmus, zoomorfizmus, thériomorfizmus, antropomorfizmus.

De ebbe nem bonyolódok bele.

Pontosan tudom,mi a külömbség a theologia és eme tárgykör között. :)

Van egy tudomány,melynek tárgyát az érthetetlen dolgok alkotják.Minden egyébbel ellentétben csak olyasmivel foglalkozik,ami kívül esik az érzékek hatáskörén.Hobbes ezt a sötétség országának nevezi.Ebben az országban mindenki más törvényeket követ,mint amilyeneket az emberek megismerhetnek abban a világban,ahol élnek.

Ezen a csodálatos vidéken,a fény nem egyéb mint sötétség;a bizonyosság kétségessé vagy hamissá válik;a lehetetlen hihetővé lesz;az értelem megbízhatatlan vezető;a józan ész pedig őrületté változik.Ezt a tudományt teológiának nevezik,s ez a teológia állandó megcsúfolása a józan észnek.:)

502. 40163fd81d (válaszként erre: 457. - 433384b4bc)
2010. márc. 7. 09:54

Igen felsorolás,és a vér ,az állati,leölt,áldozati állatok vérére vonatkozott.

Mutass mást ,ahol emberi vér elutasításáról ír a biblia,mert itt kimondottan csak állati vérről volt szó.

Olvasd el többször,és magyarázd el nekem ,hogy hol olvashatta ki bárki is ,ezt a sületlenséget,ebből a pár mondatból.


Hol utal emberi vérpótlásra,egyáltalán emberi vérre?

501. c33bd8536b (válaszként erre: 487. - 45881ecc4e)
2010. márc. 7. 09:01

"igen hasznos kis könyvecske."


Egyetértek.:)

2010. márc. 7. 08:31

Ja es igen a vallastörtenelem NEM teologia :) A vallastörtenelem objektiven ellemzi,izeire szedi az adott vallast , hogy hogyan jött letre,mik a mozgato rugoi,alaptetelei stb...

Alltalanossagban a mai nagy , elö vallasokat ellemzi :)

499. 274c9996b8 (válaszként erre: 463. - 45881ecc4e)
2010. márc. 7. 08:18

Sajnalom hogy ,meg nem birtal "megvilagosodni!" :D

De ez mar csak nem az en hibam :)

En nem irtam sehol hogy a "TE" irasaidat ugrom at :) En azt irtam hogy a hosszu ,kilometeres hozzaszolasokat alltalaban atugrom ! (Ez kb minden km-hosszu hozzaszolasra vonatkozik :)

A masik dolog pediglen az hogy nem EN szoltam hozzad elösször , hanem TE voltal az aki elkezdtel szemelyeskedni,kötekedni !Masszoval ne forgasd ki az ember irasait , ne szemelyeskedj es akkor en leszek az utolso aki figyelembe veszi barmit is firkantasz ide vagy barhova is :)

498. 274c9996b8 (válaszként erre: 488. - Csicso neni)
2010. márc. 7. 08:10

A kerdes csak az hogy , mi a konkoly es mi nem ? Ezt ugyan ki allapitja meg ?

Ugyanez all a "hamis!" tanitokra , ki mondja azt hogy Ö vagy Ö hamis ? Es milyen alapon ?

Azokban a bizonyos gyulekezetekben "hamis!" biztonsagot kapsz , felteve ha betartod a gyulekezetek alltal felallitott szabalyokat :D

497. 40163fd81d (válaszként erre: 496. - F36e266467)
2010. márc. 6. 23:50

"A boldogságot viszont ki kell érdmelni és ahhoz nem elég hinni. Ahhoz tenni is kell!


(szerintem)"


Szerintem is:))

496. f36e266467 (válaszként erre: 494. - Csicso neni)
2010. márc. 6. 23:26

csicsonéni dolgozzon azon, hogy kiérdemelje.


Szerencsére azt nem kell kiérdemelni, az adott.



A boldogságot viszont ki kell érdmelni és ahhoz nem elég hinni. Ahhoz tenni is kell!


(szerintem)

495. f36e266467 (válaszként erre: 494. - Csicso neni)
2010. márc. 6. 23:24
Nem tévedek. :O)
494. csicso neni (válaszként erre: 493. - F36e266467)
2010. márc. 6. 21:49
tevedsz mert isten szeret minket embereket esnem azt kapjuk amit megerdemlunk,hanem isten azt kinalja amit nem lehet kierdemelni az orok eletet ami az o kegyelmebol van.
2010. márc. 6. 21:31

A világ olyan amilyenné tesszük.

Én ebben hiszek.


Minden okkal történik és nem érdemes általánosítani.


Az én világom olyan, ahogyan élem az életem.


Mindenki azt kapja, amit érdemel az eddigi cselekdetei és gondolatainak megfelelően.


Istennek nincs ilyen "pöttöm" szándéka, a világgal való szándáka kizárólag a lelkünk fejlesztése. A többi részletkérdés.


Én így gondolom. :O)

492. 45881ecc4e (válaszként erre: 491. - Andika751)
2010. márc. 6. 21:29

Direkt kibiggyesztettem a webcímet,hogy ne érje szó a ház elejét.

Ilyenkor pedig nem menekülni kell,hanem megvédeni a hitedet!

491. andika751 (válaszként erre: 489. - 45881ecc4e)
2010. márc. 6. 21:23

hát nem tudom honnan szedted ezt az írományt, de nem a Tanúktól származik az biztos, én, aki gyakorlom ezt a vallást, elmondanám, hogy nem teljesen úgy van ám sok minden, mint, amit itt ez a cikk közöl...


én azt hiszem befejezem a fórumozást, nincs értelme, úgyis csak a vádaskodás folyik, nekem meg nem az a célom, hogy folyamatosan bizonygassak

2010. márc. 6. 21:20
Na látjátok ez az amit én nem értek:Minden bokorban terem manapság ilyen paprikajancsi mint ez a Charles T. Russel és mit ad isten?!Olyan karizmával"rendelkezik,hogy egy egész nagy birkanyájat maga köré tud vonzani.Ez a HIT...
2010. márc. 6. 21:08

[link]


Jehowa tanúi...(Õrtorony Társaság)


Charles T. Russel eredetileg adventista volt, majd önálló világvége-idõponttal (1914) jelentkezett. Mozgalmának szócsöve a Sion Örtornya c. folyóirat, központi szerve a Sion Örtomya Társaság lett Brooklynban. Jövendölése nem vált be, 1916-ban meghalt, de társasága azóta is tovább mûködik. Utóda J. F. Rutherford lett. A szekta tagjai 1931-ben vették fel a Jehova tanúi nevet (Iz 43,10-re hivatkozva, ti. hogy "Tanúim lesztek").Az elsõ vezetõk utódai: N. H. Knorr (1977-ig) és F. W. Franz. Jézus Krisztust nem tekintik Isten Fiának, hanem csupán embernek.Russel szerint Krisztus csupán "Isten elsõ teremtménye, s ugyanolyan, mint az angyalok földrejövetele elõtt Mihály arkangyal volt." (Élet 77.1.) Holott Krisztus az evangéliumokban mint Fiú szerepel, aki semmiképp sem szakítható el az Atyától: "Aki nem tiszteli a Fiút, nem tiszteli az Atyát sem, aki Õt küldte."(Jn.5,23) Vele és a Szentlélekkel együtt örök Isten. A Szentlelket személytelen isteni erõnek tekintik, pedig Jézus búcsúbeszédében úgy szól róla, mint Valakirõl, nem pedig mint valamirõl: "az Igazság Lelke, aki az Atyától származik" (Jn 15,26), s aki megtanít mindenre, vigasztal, megerõsít. A Fiú és a Szentlélek "leértékeléséveI" a kereszténység legfóbb tanítását, legnagyobb újdonságát, a Szentháromság-hitet vetik el. Elfogadják, hogy a Szentírás Isten szava, azonban "A Szentírás Új Világának Fordítása" címmel, Knorr rendeletére kiadott biblia-változatot tartják kezükben, amely már az õ dogmáik szerint átalakítutt szöveg. A János evangélium bevezctõjét pl. így torzítják:"Az Ige isteni volt". Pedig János ezt írja: Isten volt az Ige". Másutt viszont ragaszkodnak a szószerinti értelmezéshez (ez a fundamentalizmus). A teremtést pl. Kr.e. 49.000-re teszik. A fudamentalizmus másik jegye, hogy az Ószövctséget tekintik kiindulópontnak olyannyira, hogy az Újszövetséget csak "görög iratok"-ként emlegetik. Pedig hitünk szerint a kinyilatkoztatás teljességét az Újszövetség közvetíti.

Mennyiben keresztények? Az Egyházak Világtanácsa (a Katolikus Egyházon kívüli keresztény közösségek világszervezete) szerint azok a keresztények, akik a Szentháromság nevére veszik fel a keresztséget. Ezzel a Katolikus Egyház is egyetért. Bár van náluk keresztség, ez rendszerint csak "Jehova nevére" történik. De még ha emlegetik is alámerítkezésnél az Atya, Fiú, Szentlélek nevét, akkor is világos:tudatosan elvetik a Szentháromságot, tehát nem tekinthetõk keresztényeknek! Ezért álkeresztény szektáknak nevezhetjük õket.

Mit mondanak a Katolikus Egyházról? Elutasítják a történelmi egyházakat, a katolikus egyházat pedig egyenesen a Jelenések könyvében szereplõ Babilonnal, a bûn városával azonosítják. Holott Szent János ott a pogány Rómáról beszélt, s a Jelenések könyve -mint az Újszövetség összes írása az Egyház könyve, tehát jogtalan eljárás a biblia alapján támadni az egyházat. Maga a Szentírás jegyzi fel az Egyház alapítását: az Úr Jézus azt mondja Péternek:"Te szikla vagy és én erre a sziklára építem egyházamat."(Mt. 16,19). Jézusnak ezt a tanítását ugyanolyan komolyan kell vennünk, mint a világvégérõl szóló jövendöléseit.

A Jelenések könyvére (7,4) hivatkozva azt tartják, hogy csak 144.000 lélek jut el a mennyei boldogságra, további "nagy sokaság" (Jel 7,9) valamiféle földi boldogságra jut, de ezek közé csakis a Jehowa Tanúi kerülhetnek, mindenki más a "második halál" áldozata lesz, vagyis elpusztul. Ez a tanítás az üdvösség-üzenet teljes eltorzítása. 1 Tim 2,4 szerint "Isten azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön és az igazság ismeretére jusson". A "második halál" Szent Jánosnál a kárhozat. Hitünk szerint nincs "két osztályos" üdvösség (hogy egyesek teljesen célba érnek, mások csak részben). A feltámadás mindannyiunk végsõ sorsa, csak ez egyesek számára az élet feltámadása, mások számára az ítélet feltámadása lesz.(vö. Jn 5,29)

A Jehowa Tanúi elsõsorban a végidõkrõl szóló tanításaikról ismerlek. A világvégét elõbb 1914-re, késõbb 1925-re, majd 1975-re, végül 1984-re tették, mostanában pedig (immár óvatosabban) 2000 "körüli" idõrõl beszéltek. Minden keresztény vallja, hogy Krisztus eljön majd ítélni élõket és holtakat, de az idõpontra vonatkozólag maga Jézus mondta: "Azt a napot és azt az órát senki sem ismeri, a mennybéli angyalok sem, sõt még a Fiú sem csak azAtya".(Mk 13.32) Ami a be nem vált jósolgatásokat illeti, a Jehowa Tanúi elfeledkeznek a Szentírás ítéletérõl: "ha egy próféta az Úr nevében jövendöl, de az nem teljesedik be, azt nem az Úr mondotta hanem a próféta mondta elbizakodottságában". (2. Törv 18,22) Vagyis hamis prófétálásról van itt szó, pontosan úgy, ahogy Jézus megjövendölte: "Támadnak majd hamis próféták". (Mt 24,24) A földre, a Harmageddonba helyezik a végítéletet. Jel 16, 16-ban szerepel ez a szó, HarMgiddo, vagyis Megiddó hegye, de Szent Jánosnál csupán jelképe annak, hogy Krisztus legyõz minden Istenellenes erõt. A Jelenések könyve nem menetrend, pontos hely és idõmegjelölésekkel, hanem látomás a történelem egészérõl és a történelmen túli végcélról.

Ami Isten nevét illeti, a JHVH betûk kiejtése Jáhve volt. Ez a név azt jelenti: Én vagyok aki (veletek) vagyok, de nem egyetlen név még az Ószövetségben sem. Az Újszövetségben pedig sehol sem fordul elõ, ezért jogtalanul helyezik el annak szövegében. Jézus sem használja, a Jáhve nevet az Atya névbe sûríti. A Miatyánkban épp azt kérjük, szenteltessék meg az Atya neve! Számunkra már a Jézus név válik a legfontosabbá:"Jézus nevére hajoljon meg minden térd a mennyben, földön és alvilágban, és minden nyelv hirdesse az Atya Isten dicsõségére, hogy Jézus Krisztus az Úr" Fil 2, 10. Igaz, hogy az egész biblia, a Szentírás Isten szava, de Krisztus-központú, tehát nem lehet végsõ mérce az, amit az Ószövetség közöl. Az üdvösségtörténetben fokozatosan tárul fel Isten tanítása. Ezt a fokozatosságot szem elõtt kell tartanunk. Másrészt a szentírók koruk gyermekei, ezt figyelembe kell venni az Írások értelmezésénél.

A Jehowa Tanúi a következõ utasítást hordozzák magukkal: "Mint istenfélõ keresztyén, kérem ezúton, hogy testembe semmi esetre és semmi formában és semmikor vért ne adjanak."Mindez, úgymond, "Jehova Isten akaratából" történik. Igaz, a lélek a testben "egy a vérrel" (Lev 17,11), egy, de nem azonos. A lelket a vérrel azonosítani ugyanolyan tévedés, mintha valaki az elektromos áramot a vezetékkel azonosítja. A vérátömlesztés megtagadása nem fér össze a szeretet fõparancsával. Mint ahogyan keresztény közösségek elleni gyûlölködés sem. A mozgalom tagjainak száma a világon mintegy két és fél millió, Magyarországon húszezer.

Hogyan térítenek? Módszereiket tapasztalalbó1 is ismerjük. Legváratlanabb idõpontokban becsöngetnek lakóházainkba, utcán, parkokban leszólítják a járókelõket, rátukmálják a gyanútlanokra kiadványai kat. Ügyesen kiforgatják a Szentírást, ugyanakkor a ma zajló háborúkat, ma elõforduló nyomorúságokat mint az ajtónk elõtt álló világvége biztos jeleit értelmezik. Innen már csak egy lépés a fenyegetés: Ha nem térsz meg hozzánk, akkor nem lesz részed Isten királyságában, sõt elpusztulsz. Ez a fenyegetés nem fér össze az evangéliummal.


Hát végülis ez is csak egy HIT a sok között...

Olyan nagy a választék manapság,hogy elveszlik a lényeg :(

488. csicso neni (válaszként erre: 453. - 274c9996b8)
2010. márc. 6. 21:00
nem ertek eggyet a velemenyeddel,jezus azt mondja,hogy ne szedjek ossze a konkolyt,mert azzal eggyut a buzat is kiszaggatjak, majd az aratok kevebe szedik es megegetik,arra pedig vigyazni kell,hogy hamis tanitok ne tanithassak a nepet.[gyulekezetekben]
487. 45881ecc4e (válaszként erre: 466. - C33bd8536b)
2010. márc. 6. 20:58
Hát éppenséggel pattanhatnak onnan is,de ez itt nem a reklám helye.Igaz is,most hogy így megemlítetted,talán majd többen kézbe veszik és elolvassák,igen hasznos kis könyvecske. :))
486. 45881ecc4e (válaszként erre: 484. - 433384b4bc)
2010. márc. 6. 20:53

Egyet kéne érteni?Senkit nem kértem hogy értsen velem egyet,csak hogy ne kötekedés legyen,és ne személyeskedés.Nem háborúzunk,de egy fórum azért fórum hogy meg lehessen vitatni nézőpontokat.

De ne kössünk már bele holmi írásjelekbe,hanem a lényegre koncentáljunk.Ennyi.

485. 433384b4bc (válaszként erre: 483. - Andika751)
2010. márc. 6. 20:41
Köszi! Szia.:)
484. 433384b4bc (válaszként erre: 461. - 45881ecc4e)
2010. márc. 6. 20:41
Per pillanat nem az mi véleményünkkel nem értesz egyet, hanem a többi fórumozó véleményével.
2010. márc. 6. 20:39
oké szia, jobbulást!
2010. márc. 6. 20:38
Andi én megyek mert vacakul érzem magam.Holnap leszek megint.Puszillak! :) Szia!
2010. márc. 6. 20:34
az jó én a gyerekeknek adtam régebben, most a Stodal vált be nálunk, az is recept nélkül kapható, az is jó köhögésre
2010. márc. 6. 20:33
Infrázom magam,forró teát iszom,szedem a gyógyszert,de csak lassan múlik.Holnap veszek lándzsás útifűszirupot állítólag az nagyon jó.
2010. márc. 6. 20:31
Az jó én még mindig nem.Nem akarok senkit megfertőzni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook