Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ez volt Isten szándéka? fórum

Ez volt Isten szándéka? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2010. márc. 4. 11:16
a modern tudományos felfedezések bőséggel kínálnak meggyőzőz bizonyítékokat arra, hogy a világegyetemnek és a földi életnek is volt kezdete.
2010. márc. 4. 11:14
Nekem hiányzik ebből a forrásanyag.
326. andika751 (válaszként erre: 325. - 45881ecc4e)
2010. márc. 4. 11:09

ha jól értem, akkor te egyáltalán nem hiszel Isten létezésében és a Bibliában sem?


de szeretném megkérdezni, hogy, amit írtál milyen forrásból származik?

2010. márc. 4. 10:56

Garantáltan hosszú lesz,ha közben lenne valami észrevételed,csak nyugodtan fejtsd ki. :)


Tudjátok meg mindenekelőtt, mit sugallt isten lelke Mózesnek, az állítólagos szent szerzőnek, akinek a papok, a teológusok és a hivők a szentírás első kötetét tulajdonítják. S akkor lépten-nyomon megállapíthatjátok, hogy isten lelke – hacsak nem rútul tudatlan – valójában hazudozó, sokkal inkább az, mint "Diana Vaughan" szabadkőműves nagymesternő kieszelője.

Isten örökké való; az idők kezdetén azonban egyedül volt a semmiben. Nem létezett semmi, csak ő, akit akkor Elohimnak hívtak. Ezzel a héber névvel jelöli a biblia első sora. Ez a név többes számban van, ami meglehetősen egyedülálló jelenség egy teljesen egyedül levő úriembernél.

Elohim tehát – aki egyúttal Jehova, Zebaoth, Adonaj, mint ezt később látni fogjuk – keservesen unatkozott (vagy unatkoztak) a káosz közepette; az erre vonatkozó "tohuvabohu" bibliai kifejezés összevisszaságot jelent.

Mivel az örökkévalóság mérhetetlenül hosszú, Elohim mester sok milliárd évszázadon át unatkozott. Végül egy ötlete támadt: lévén isten, azaz mindenható, úgy vélte, ha mindig unatkozik és semmit sem csinál, ez az ostobaság netovábbja lenne, s elhatározta, hogy teremteni fog.

Egyszerre is megteremthetett volna mindent. De nem; úgy gondolta, jobb, ha nem siet. És megalkotta az eget és a földet, vagy – helyesebben szólva – akaratának puszta kifejezésére megjelent az anyag: alaktalan, üres, zavaros anyag, még teljesen "tohuvabohu", és csupa nedvesség. "Isten Lelke lebeg vala a vizek felett"; így áll ez szó szerint, az olvasó nem köteles megérteni.

A hibák elkerülése végett elsősorban arra volt szükség, hogy világosan lásson; így joggal állapítható meg, hogy az előző évmilliárdok alatt a szegény jóisten a legteljesebb sötétségben volt.

Szerencsére soha nem ütötte semmibe az orrát, mert egyáltalán semmi sem volt.

– Legyen világosság! – parancsolta az "örökkévaló".

És lőn világosság.

Milyen volt ez a világosság? A biblia nem mondja meg; beéri azzal, hogy a következőt közli velünk: "És látá Isten, hogy jó a világosság." Tehát elégedett volt vele. Első gondja az volt, hogy "elválassza a világosságot a setétségtől"; ezt is haszontalanság volna megérteni. "És nevezé Isten a világosságot nappalnak, és a setétséget nevezé éjszakának; és lőn este és lőn reggel." (Mózes első könyve, 1, 4–5.) Így festett a teremtés első napja.

Ezután a jóisten azzal foglalkozott, hogy megteremtse… találjátok ki, mit?… a mennyezetet, vagy ha jobban tetszik: a teret. Bármily keveset is gondolkozzék ezen valaki, világos, hogy a tér mindenkor létezett, még ha feltételezünk egy olyan kort is, amikor nem volt benne semmilyen csillag, sem bolygó. A "mennyezet" azonban a világosság után teremtődött, bár a "teremtődött" helytelen kifejezés itt. A biblia, amelynek első fejezete igen zavaros, arra tanít bennünket – mint az imént láttuk –, hogy a teremtés kezdetekor Elohim összevisszaságban alkotta meg a földet és az eget, alaktalan anyaggal és kusza víztömegekkel, amelyek fölött az isten lelke lebegett; s ezt a második műveletet, a térség kialakítását, a következőképpen magyarázza a szent könyv: "Teremté tehát Isten a mennyezetet, és elválasztá a mennyezet alatt való vizeket, a mennyezet felett való vizektől. És úgy lőn." (1, 7.) Egyes magyarázók szerint itt a légkörről van szó. Mindenesetre, a nyolcadik versben ez olvasható: "És nevezé Isten a mennyezetet égnek: és lőn este, és lőn reggel, második nap."

Bármint legyen is, ebből kiderül, hogy a szentlélek remek tréfát űzött a teremtővel, s visszaélt naivságával. Ez a mese a fenti és a lenti vizekről a primitív népek egyik vaskos tévedését tükrözi. A régiek valóban mind azt hitték, hogy az ég kemény, szilárd valami – innen ered a "firmamentum" * elnevezés – sőt, kristályból képzelték, minthogy azon áthatol a fény; és úgy vélték, óriási víztartály terül el a kemény réteg, a firmamentum fölött. Ma tudjuk, hogy az eső a nap által felszívott, felszivattyúzott nedvesség, amely párává, felhővé változott, s azután visszahull a földre; hajdan azonban azt hitték, hogy az eső a nagy felső víztartályból ered; azt képzelték, különböző ablakok nyitódnak és csukódnak a firmamentum szintjén, s ezáltal keletkezik az eső. Ez a vélemény – amelyen manapság nevetünk – igen sokáig közkeletű volt; ezt vallotta Origenész, Ágoston, Cirill, Ambrus és az egyházatyák java része. A lódító szentlélek gúnyt űzött belőlük.

324. Bosziii
2010. márc. 4. 10:43
unatkozott...
2010. márc. 4. 10:42
továbbmenve, még annyit magamról, hogy miután alapos vzsgálódáson voltam túl ( több év), még akkor sem keresztelkedtem meg azonnal, hisz még ott is eldöntheti az ember, hogy akar-e Tanú lenni vagy sem, semmit nem erőltetnek, a Tanúk átadják, amit tudnak, és te döntesz, az, hogy vannak, akik esetleg nem olyan stílusban teszik, vagy erőltetetnek hat, az lehet, de mivel itt , mint szinte mindenhol nyitva áll az ajtó, így mindenfajta ember jöhet, és mindenki más természet
2010. márc. 4. 10:36
oké
2010. márc. 4. 10:36
még annyit szerettem volna elmondani, hogy annak idején nagyon nagy előítélet volt nekem is a Tanúkról, és mikor félretettem ezt magamban és konkrétan a biblia vizsgálatára helyeztem a hangsúlyt, akkor ezt msáképp kezdtem nézni, a másik, én semmit sem hittem el fenntartás nélkül, mindenről megakartam bizonyosodni, és ez egy igen komoly erőfeszítés és komoly dolog.
320. 45881ecc4e (válaszként erre: 319. - Andika751)
2010. márc. 4. 10:36

Jó csak előre szólok,hogy ne a stílust nézd,hanem a mondanivalót,a lényeget. :)

Köszi!

2010. márc. 4. 10:33

ha komolyan gondolod, hogy szeretnél beszélgetni, akkor megtehetjük.


Akkor írhatnál pár dolgot a Genezis könyvéről, szívesen meghallgatom. Te hogy látod?

318. 45881ecc4e (válaszként erre: 317. - Andika751)
2010. márc. 4. 10:31

Ja azt hittem te akarsz kérdezni.

Te vártál magyarázatot vagyis várod hogy valaki a biblia értelmezésére elejétől a végéig valamit mutatni tudjon nem?

317. andika751 (válaszként erre: 316. - 45881ecc4e)
2010. márc. 4. 10:22
oké, várom a kérdésed
316. 45881ecc4e (válaszként erre: 315. - Andika751)
2010. márc. 4. 10:17
Természetesen,szivesen,ha ógy gondolod kezdhetnénk rögtön az elején, a Genezisnél...
2010. márc. 4. 10:05

sziasztok! Én eddig csak olvasgattam a fórumot, de most én is szeretném leírni a véleményemet.

Először is én is Jehova Tanúja vagyok.


Szerintem ha beszélgetünk a bibliáról, mármint itt a fórumon, azzal még senkit sem akarunk megtéríteni, de azt éreztem a hozzászólásaitókból, hogy itt inkább az előítélet dominál, bocsi a kivételtől eltekintve.


Én 13 éve foglalkozom a Biblia vizsgálgatásával, Isten létezésében mindig is hittem, vagy legalábbis valakiben, aki felsőbbrendűbb lény, mint az ember, mivel, ami körülöttünk van, akár a föld, az égitestek, bolygó stb. nem lehet véletlen műve, és ugyebár ember ilyet nem képes létrehozni, ezért kezdtem el kutatni, hátha választ kapok, mondom több évig kerestem bizonyítékokat, többfajta bibliafordításom van itthon, rengeteg archeológiai, történelmi-egyébb vallási dolgot megvizsgáltam, és a Bibliát is mint egészet, és arra jutottam, hogy a Biblia teljesen hiteles és valós könyv, és ami benne van összhangot alkot, szóval csak azt akartam ezzel mondani, hogy ha valaki tud nekem a biblia értelmezésére elejétől a végéig valamit mutatni, akkot szívesen veszem és meghallgatom.

314. 40163fd81d (válaszként erre: 313. - 45881ecc4e)
2010. márc. 4. 10:00
:))
313. 45881ecc4e (válaszként erre: 311. - 40163fd81d)
2010. márc. 4. 09:59
Hát persze!Nem is nyafogtam.Láttál valami ilyesmit? Az a fajta vagyok aki nem hárítja másra a saját hülyeségét. :)
312. 45881ecc4e (válaszként erre: 310. - Rozália)
2010. márc. 4. 09:56
Jól teszed!Nagy hiba ha valaki nem saját meggyőződésből tesz valamit,hanem a más rábeszélésére vagy valami másra hagyatkozva,amit úgy hívnak hogy tévhit.
311. 40163fd81d (válaszként erre: 309. - 45881ecc4e)
2010. márc. 4. 09:53
De abban is egyetértesz akkor,hogy aki nem tud nemet mondani,az ne nyafogjon!:)))
310. Rozália (válaszként erre: 308. - 45881ecc4e)
2010. márc. 4. 09:52
Kösz, legalább tudom. De nem akarok ezzel foglalkozni. Főleg nem úgy, hogy a meggyőzés módszerét alkalmazza valaki velem szemben...
309. 45881ecc4e (válaszként erre: 306. - 40163fd81d)
2010. márc. 4. 09:47

Ebből a szempontból engem nem kell félteni.

Az anyám egyszer szóba elegyedett ilyenekkel,csupán illendőségből,de aztán órák múlva sem lehetett őket ajtón kívűl tudni.

Nagyon rá tudnak cuppanni a gyengébbekre az tény. :))

308. 45881ecc4e (válaszként erre: 304. - Rozália)
2010. márc. 4. 09:42

Mindegyiktek azt mondja egy isten van,mégis,ahány szentkönyv,annyiféle isten van leírva benne. :)

Ha így nézem,akkor teljesen mindegy hogy melyik után megyek,mert úgyis ugyanaz...

Ez csak egy mese.A korán istene is mást mond magáról,meg a biblia istene is valami mást.

Meg vagy egy kicsit keveredve;a Jehova az nem Jézus,hanem Isten akarlenni,Mint Adonai,vagy Allah,vagy Zebaot....

2010. márc. 4. 09:37

Isten már az első emberpárt "selejtesnek" készítette...hiszen ők is vétkeztek és az ő leszármazottaik is, erről szól az egész Biblia. Akkor minek vár eddig, hogy elpusztítsa majd a földet, ha már valóban nem leszünk rá méltók?

simán kezdhette volna előről is, mikor látta, hogy Ádám és Éva sem tökéletes...

306. 40163fd81d (válaszként erre: 301. - 45881ecc4e)
2010. márc. 4. 09:37

."Lehet hogy te nem vagy olyan,de egynémelyik olyan hogy levakarni is alig lehet."


Aki így vélekedik hittérítőkről,telefonos ajánlattevőkről,és sorolhatnám ,kik mit akarnak az emberekkel közölni,eladni,valamibe bevonni,szóval akiket ez idegesít,vagy levakarhatatlannak érzik,azokkal van a baj.

Ők a bizonytalanok,határozatlanok ,pedig egy egyszerű,"köszönöm,nem érdekel"-lel,vagy egy "Ne fáradjon,köszönöm ,nem kérem!-mel egyetlen pillanat alatt lezárhatná az egészet.


Szóval zsebpiszok,tanulj meg nemet mondani,és határozottabbnak lenni,akár a Jehovákról van szó,vagy porszívókról:))

305. Rozália (válaszként erre: 303. - 45881ecc4e)
2010. márc. 4. 09:33

Jó, de van aki abban akar hinni. Akkor azt hagyni kell, hogy abban higgyen, ha az jó neki. Ne akarja meggyőzni senki arról, hogy amiben ő hisz, az nem jó. És mától higgyen másban, mert az a jó.

Én így látom.

304. Rozália (válaszként erre: 299. - 433384b4bc)
2010. márc. 4. 09:32

Egy Isten van. Mindegy, hogy melyik felekezet, vagy nép minek nevezi. Az ő fia Jézus, a Jehováknál Jehova. Máshol más. Nem?

A Jehovisták nem ugyan úgy egy felekezet, mint az evangelista, a katolikus, vagy a református? És mind keresztények. Vagy rosszul értelmezem?

303. 45881ecc4e (válaszként erre: 300. - Rozália)
2010. márc. 4. 09:30

Rozália!

Az eleve nem keresztény,aki nem hisz a szentháromságban,mivel ez a keresztény vallás alapja.Erre és a megváltásra épül.A biblia pont azért rossz.mert sokféleképpen ki lehet magyarázni,ezért nem egy kőszikla amire építeni lehet.

2010. márc. 4. 09:30
Szia Rodryga, írtam priviben neked, ha gondolod megadom az msn címem is, itt nem akarok írni, olvasd el légyszí, köszi
301. 45881ecc4e (válaszként erre: 299. - 433384b4bc)
2010. márc. 4. 09:26

De ez igaz és saját tapasztalat.Lehet hogy te nem vagy olyan,de egynémelyik olyan hogy levakarni is alig lehet.

Nos lehet hogy te ezt a gyarapodást így látod,én ezt is másképpen,nem akarlak megbántani,de az én szememben csak az a jel,hogy még mindíg sok olyan ember van,akiket meg lehet vezetni.A butaság jele.Nálam a tiszta szív jele egész más.Az aki önmagával szemben sem tud őszinte lenni,annak a szívével bizony valami baj van. :)

Hogy a testvérnőd 3x is beléjük botlott,az sem csoda egy territóriumon belül,de ha ti ezt jelnek tekintitek,az a tidolgotok.

300. Rozália (válaszként erre: 297. - 433384b4bc)
2010. márc. 4. 09:24

Akkor olyan embereket kell(ene) megkeresni, akik nincsenek megkeresztelkedve.

Amúgy ugyan azt a Bibliát magyarázzák a Jehovisták is, mint amit bármelyik másik felekezethez tartozó. Legfeljebb nem úgy. De a Biblia azért jó, mert sokféleképpen lehet magyarázni. Mindenki a saját érdekei szerint.

299. 433384b4bc (válaszként erre: 298. - 45881ecc4e)
2010. márc. 4. 08:59

Az hogy megyünk és házalunk ebben a formában nem igaz.Házalni a direktmarketingesek szoktak.És mivel mindenkinek szabad akarata van a szólásra,és a vallás szabad gyakorlására mi élünk is vele,de körültekintően és figyelve az emberek reakcióira.Akit nem érdekel a mondanivalónk,annak nem erőltetjük.

De ahogy számban gyarapodunk,bizonyítja,hogy sok tiszta szívű ember van akit szivesen áll Jehova oldalára.Ezeket az embereket keressük. :)

Egy másik testvérnővel ugyanez történt mint velem ,de ő rögtön nem hitte el a kapott jelet,vagyis hogy Jehova Tanúi leszólították.Ő a harmadik alkalommal hitte el hogy Jehova küldte oda a szolgáit. Ő is fogékony a babonára? :)

Én jelnek tekintettem,és nem bántam meg.:)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook