Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki hogyan spórol az étellel? fórum

Ki hogyan spórol az étellel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
51. Guruljka (válaszként erre: 49. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 15. 22:00
Nálam eddig még mindig utolérte a kutya. :D
50. Guruljka (válaszként erre: 44. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 15. 21:59

Én szeretem a krumplis tésztát, de régen ettem már.

Viszont már semmivel nem variálom, savanyúságot sem eszem.

Semmihez.

Tudok egy adagot főzni, ha mégis egy-két kanállal maradna, megeszik a cicák.

Ha nagyon fel akarnám használni, a krumplis tészta pár kanálnyi maradéka mehet egy zöldséglevesbe is akár.

49. 71ddaa07fa (válaszként erre: 48. - Guruljka)
2020. aug. 15. 21:58
Én sem. Megvárom még maga mászik el a kukáig.
48. Guruljka (válaszként erre: 44. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 15. 21:57

Habár nálam a reggeli mint műfaj ismeretlen, a megmaradt zöldpaprikát én a vágott felével zsírpapírra vagy sütőpapírra teszem és lazán ráhajtogatom a többi papírt, így teszem a hűtőbe. Friss marad, ha megint ennék. (Nálam elég sokáig kitart a zöldpaprika.)

A fél paradicsom eltartása már az állagától függ.


Én sem dobok ki élelmiszert, nem is láttam ezt soha otthon.

47. 71ddaa07fa (válaszként erre: 44. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 15. 21:53
Ebből én csak savanyúsággal próbáltam. A sós nekem nem jön be édessel. Tejfölt pedig inkább a töltött káposztára teszek. :)
2020. aug. 15. 21:51
Maradèk piritott májat krumplinyomóval összetöröm szendvicskrèmnek. Piritósra is jó rákenni.
45. Guruljka (válaszként erre: 27. - Szabot.88)
2020. aug. 15. 21:50
Sajnos jól tudod. Az útiköltség 600 Ft fölött lenne összesen, de inkább ezer fölött, mert a teszkós járat sem ingyenes.
2020. aug. 15. 21:47
A reggeliből megmaradt paradicsomot , paprikát beleteszem pl.pörköltbe. A krumplis tèsztát 3 napig is meg lehet enni, mert teljesen más befőttel, savanyú uborkával vagy tejföllel stb..
2020. aug. 15. 21:13
Azt tanultam, az a legolcsóbb kaja, amit mi magunk készítünk el. Tehát még a bolti kész-, félkész ételeket sem kellene megvenni. Persze esetenként én is veszek, mint pl. nem állok neki egymagamnak pacalt főzni... inkább veszek egy dobozzal készen esetenként. De ez nem jellemző.
2020. aug. 15. 20:24

Valaki írta, hogy nem rendel ebédet a munkahelyre.

Na igen. Ez is nagyon jó. Az ugyan kényelmes meg változatos, de nagyon-nagyon drága.

2020. aug. 15. 20:21

Én annyit eszek mint a 10éves gyerekem.Részemről a kaja minimális,mert nem hozz lázba..A gyereknek már necces mert nekik több igényük van..nasi téren is például meg ugye a változatos étkezes gyümölcs..

Én úgy spórolok,hogy nem engedem a párom vásárolni mert ő ha bemegy a félbolt jön vele..

Megyek én..gyalog..és miután nem bírok sokat így kevesebbet is költök😁

40. f047cd7294 (válaszként erre: 39. - Napsugár8)
2020. aug. 15. 20:18
Köszönöm, de nem kérek a virágodból, úgy gondolom nem kötekedés a téma, vagy ha igen védd le amit írsz!
39. Napsugár8 (válaszként erre: 38. - F047cd7294)
2020. aug. 15. 20:11
Bocsi! Olvastam ezt a bejegyzést, eltévesztettem. Majd küldök virágot is, helyette!
2020. aug. 15. 20:08

Mindig listával megyek vásárolni, 2-3 naponta

Olyan ételeket készítek amit mindegyikünk megeszik.

A legtöbb ételt 2 napra készítem, de a lényeg , jól tárolható legyen. Fagyasztóba sosem teszek kész ételt, én nem ehetem meg, mert gondot okoz, ez fontos, de a fiúk megeszik.

Igen sok akciós terméket vásárolok, és mindig van 3 hét tartalékom, erre anyósom tanított meg, most hasznát is vesszük.

Ételt nem dobunk ki, mert ez nálunk alap, mindig van aki megegye az utolsó falatot is.

Konzerv készételt nem eszünk, a tartószerek miatt, viszont mirelit zöldségeket vásárolok, szeretjük.

A gyümölcs is fontos, de módjával vásárolok, és sokféle salátát készítek ilyenkor a nyári időszakban. Jobb mint az üzleti tartósítószeres.

Mindig csak akkor megyek élelmiszert vásárolni, amikor szükséges.

Gyerekként nem válogathattam, mert minden étel ehető, szüleim így neveltek!

2020. aug. 15. 19:37

Ja! És sokat lehet spórolni, hogy cetlivel megyek vásárolni, és az akciósokon kívül semmi mást nem veszek, csak ami a cetlin van!

Itt kezdődik a spórolás.

36. Napsugár8 (válaszként erre: 32. - Epresturmix)
2020. aug. 15. 19:35
:)))
2020. aug. 15. 19:34

Mindig előre eldöntöm, hogy hét végén mi lesz a kaja, és akkor ahhoz vásárolok, ami kell.

Akkor már tudom, hogy abból mi fog maradni a következő napokra, és azokból mit lehet átvariálni valami más kajává, hogy ne legyen unott.


Vagy a fagyóba megy, később jó lesz. Alapjaiban már eleve 2 napra valót főzök, és általában úgy vásárolok, hogy arra a hétre, ami kell. Zöldség-gyümölcs romoljon a zöldségesnél, majd megyek a következő héten is.

Akciós húsokból szoktam több főzésre valót is megvásárolni, ha itt-ott belefutok. Akkor amíg abból tart, addig nem kell rá költeni.


Egyébként télire bespájzolok most még szezonjában a fagyóba a zöldségekből, így télen csak krumpli-hagyma-káposzta, amire leginkább költök, és ha van valami gyümölcs (narancs és társai), abból néha-néha. Eddig ez volt, hogy ezek után lesz-e gyümölcs télen, ki tudja?

Semmi kaját nem dobok ki, a maradékokat akár átvariálva, de mindig felhasználom.

Pl. pörköltmaradékból gulyásleves

törtkrumpliból krumplis tészta, vagy krumplis lángos, sült hús maradékból brassói, ha többféle maradék zöldségféle van a hűtőben, akkor azokból serpenyős vegyes zöldség egy db-ka kolbásszal, akármivel

34. Epresturmix (válaszként erre: 33. - Globus)
2020. aug. 15. 19:33

Azok! :D

A tarhonyâshús is menzás szerinte. Én mondtam, hogy nálunk jó volt a menza. :D

33. globus (válaszként erre: 32. - Epresturmix)
2020. aug. 15. 19:31
Különös emberfajta.. :DDD
32. Epresturmix (válaszként erre: 31. - Globus)
2020. aug. 15. 19:31
Rizst megeszi, pörköltet megeszi, de a rizseshúst nem. :D
31. globus (válaszként erre: 30. - Epresturmix)
2020. aug. 15. 19:30
Paradicsomot megeszi, káposztát megeszi, paradicsomos káposztát nem.
30. Epresturmix (válaszként erre: 29. - Globus)
2020. aug. 15. 19:28
Paradicsomos halat megeszi. A paradicsomot és a halat nem. :D
29. globus (válaszként erre: 28. - Epresturmix)
2020. aug. 15. 19:25

Olyan is van a családunkban, aki megeszi a paradicsomot, de paradicsomos ételt nem szereti, na erre kössön valaki gombot...

Na, a halat én sem enném, fúúújj...:)

28. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Globus)
2020. aug. 15. 19:20
Enyém se eszi meg a paradicsomot. Tegnap evett a hekkemből mert rákìvânt. Mindig ezt csinálja, aztán megeszi és közli, hogy szar. Én nem értem. :D
27. szabot.88 (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2020. aug. 15. 18:54
A tecskóban 479/ kg. a borsó. Tudom h neked messze van.
26. Guruljka (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 15. 18:42

Én veszek eleve fagyasztott dolgokat, de nem sokat. Csak annyit, hogy kéznél legyen, mert egyébként hűtse csak a bolt.

Pl. jelenleg a zenélős kocsiról 800 Ft a zöldborsó kilója. Az a gyanúm, hogy ez most elég olcsó.

-

Saját termésem nincs. Vágóállatot nem tartok. Ezért fagyasztóládám sincs üzemben, kettőnknek elég a hűtő fölötti kis fagyó.

Olcsó boltok a városban vannak, de ez azt jelenti, hogy a buszköltség hozzáadódna a vételárhoz.


Szóval nem tudok a kaján spórolni. Illetve annyiban igen, hogy nem veszünk szeletelt felvágottat (másfélét sem, csak a főtt füstölt tarját néha) - meg más drágább kategóriájú élelmiszert sem.

2020. aug. 15. 18:29
Mindent megetetek az emberrel, így nem kell semmit kidobni.
2020. aug. 15. 17:01

Ételen csak a bevásárlás során lehet spórolni.

Közelemben több áruház is van. Mindnek letöltöttem az applikációját. Nézegetem mi akciós, mi az, ami hosszútávon el tudok tartani, fagyasztani.

Így összeállítok egy listát és aszerint vásárolok.

Sajnos, a közeli piacon úgy elszálltak az árak, hogy áruházakban kell megvenni a friss zöldséget is.


Korábban a munkahelyemre rendeltem ebédet. Ezt már nem teszem. Túl drága. Még akkor is, ha szép kártyával fizetem. Egyszerűen nincs annyi érték benne.

2020. aug. 15. 16:56

Jók a tippek.

Én is először az akciós dolgokat nézem de csak azért mert le van árazva de igazából nem tudom vele mit kezdeni (fagyasztani nem lehet, vagy olyan ami tényleg romlando de annyira nem szeretjük) biztos nem veszem meg.

Üdítő, csoki, chips ilyenek kilőve.

Próbálok amúgy szárítani, fagyasztani

2020. aug. 15. 16:06
Meg persze nézem az akciós újságokat, igyekszem mindent akkor venni, amikor akciós.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook