Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Este 6 után nem enni fórum

Este 6 után nem enni (beszélgetős fórum)


1 2
42. 12d083b51b (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2018. szept. 2. 07:53

Guruljka te véletlenül élsz a földnek ezen az oldalán. Valahol a másik oldalra passzolnál, ahol olyankor van nappal, amikor itt éjszaka, és fordítva. Ezért nem csoda, hogy te éjszaka eszel.


De mi, a többség, nappal vagyunk ébren, nappal dolgozunk, és jó lenne, ha csak nappal ennénk, nem pedig éjjel-nappal. :))

2018. szept. 1. 23:51
Én sem változtam az eltelt idő alatt. Ma pl. este 6 után ettem először, azóta kb. este 9 körül "ebédeltem". Mindjárt éjfél, de még dolgozom. Az előbb ittam még egy adag fehérjét, mert nem nagyon van szándékomban még enni, azt azért túlzásnak találnám. De ha megéhezem, muszáj lesz.
40. 12d083b51b (válaszként erre: 37. - 12d083b51b)
2018. szept. 1. 15:51

Nézem, ez a legutóbbi hsz-em 2,5 évvel ezelőtt született. Azóta van jobb, mint egy főtt tojás, stb. stb. Egy jókora pohár vízbe (=3 deci!) 2 db. pezsgő tabletta (magnézium, kalcium, akármi!), azt megiszom, és már el is tűnt a gyomromból az éhség-érzet! Sőt, már azt veszem észre, hogy inkább ez utóbbit kívánom, mint ennivalót!

Szóval kaja helyett 6 után valami olyat inni, amit még hasznosítani tud a szervezet, semmiképp sem cola és hasonló üdítőnek nevezett "bolti borzalom". :))

2018. szept. 1. 14:55
az jó lenne!
2018. szept. 1. 08:50
en meg kozvetlenul lefekves elott is eszek ha eppen ehes vagyok.igaz edesseget nem szeretem.
37. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Andromedaxx)
2016. jan. 17. 08:48

Valóban jobban érzem magam, mióta sikerült a vacsimat is úgy, hogy este 6-ra már túl is legyek rajta... viszont ha mégis előjön a "valamit-valamit ehetnék", akkor arra is figyelek, hogy az csak egy pár falat legyen, és főként fehérje!!!

Tehát pl. 1 főtt tojás, vagy egy natúr joghurt, esetleg 1-2 kávéskanál sovány túró és hasonlók!

Ugyanis a fehérje telíti a gyomrot, már kevés is elveszi az éhség-érzetet, míg a gyümölcs pl. nálam savat csinál, és még inkább "mardos""!! az éhség...

Ki kell tapasztalni, kinek-hogyan... de hogy azóta nyugodtabb az éjszakai alvásom, és az anyagcserém is rendezettebb, ha késő este már nem zabálok... Mindenkinek csak ajánlani tudom!

2016. jan. 17. 07:05
lehet enni,decsak gyumolcsot vagy ehhez hasonlo dolgot,lenyeg naponta sokszor enni keveset,es edesseget nem.
2015. dec. 26. 23:36
Kb. 12 éve nem eszem 6 után. Előtte diétáztam (-12 kg), így tartom a súlyom. Napközben próbálok ésszel enni. Általában f9 körül reggeli, f11-11 körül tízórai, 2-3 h ebéd, és 6 h könnyű vacsora. De van, hogy ebédre csak a levest eszem meg, és 4-5 körül a második fogást, így már nincs külön vacsora. Sosem koplaltam. Ha normálisan elfogy az ebéd, akkor a vacsora legtöbbször gyümölcs/zöldség. Sok folyadékot iszom (3 liter/nap). többnyire 10 körül alszom el. Nem csodaszer ez sem, napközben is figyelni kell a minőségre és a mennyiségre, de nem számolok kalóriákat, és mértékkel eszem édességet. Gyakran mérem magam, így egy kilengés 2-3 nap múlva már látszik a mérlegen, és kb. ugyanennyi szigorítás után áll vissza.
34. zinike
2015. febr. 28. 16:14
Nekem hihetetlen, hogy valaki még ma itt tartja ezt a 6 után nem eszek fogyikúrát és ettől csodákat várnak... az a másik dolog, hogy manapság alig mozgunk, az pedig mindenkinek kellene és nem lenne annyi elhízott ember... tudom nagy okosság, de nagy az igazségtartalama is :D
33. gretchenmorgan (válaszként erre: 31. - Csilki)
2015. febr. 27. 11:10
Azóta szerencsére van az több is, de igazából nincs nagy titok. Türelem+mozgás+ésszerű diéta (szóval napi 5x egészséges étkezés). Sajnos máshogy nem megy, úgyhogy jó sok időt kell adni magunknak.
2015. febr. 20. 18:46
Cukorbeteg vagyok és fogyni szeretnék,napi 170 egység inzulint szurok ,egész nap éhes vagyok.Sajnos már 105 kg vagyok ,magasságom 158 cm.Segítséget szeretnék kérni fogyással kapcsolatosan.
31. csilki (válaszként erre: 28. - Gretchenmorgan)
2015. jan. 27. 19:46
Akkor talán az a legjobb, ha lefekvés előtt 2 órával már nem eszünk. Mert ugye evés után egy ideig nem ajánlott lefeküdni. :) Amúgy neked hogy jött össze a -32?
2015. jan. 13. 10:48
minden 6 után koplaló eltűnt. remélem esztek, és valami normális módszert választottatok inkább :)
2015. jan. 12. 12:35

ugyan már..

akár éjfél után is. xD

2015. jan. 12. 12:17
Szerintem jó nagy butaság 6 után nem enni. A fogyásnak pont az a lényege, hogy az anyagcserét kell helyretenni, sok kis evéssel folyamatosan pörgetni, hogy a szervezet ne kezdjen raktározni. Nyilván, ha valaki eddig minden este benyomott egy pizzát, és most nem teszi, mert 6 után nem eszik, az napi minusz 1000 kcal. Ha reggel hagyna el egy pizzát, ugyanúgy fogyna :D De ha valaki nem eszik 6 órától, és tegyük fel, 7kor kel, akkor 13 órán át nem ad táplálékot a szervezetének. Ez elég meredek.. Belassul az anyagcsere, és hosszabb távon az ellenkezőjét éritek el, azaz később méghajlamosabbak lesztek a hízásra. Ja, és nem a levegőből beszélek, eddig közel 32 kg-t fogytam.
27. csilki
2015. jan. 12. 09:42
Van ismerősöm, aki az este 6 utáni evés elhagyásával sokat fogyott, de neki korábban az volt a szokása, hogy este 8-9 körül megevett egy egész pizzát vagy vmi hasonlót. Szóval ilyen drasztikus esetben működött az esti evés elhagyása, de nálam ez önmagában nem vált be anno. Én inkább egyszerre több dolgot próbáltam: esténként inkább nyers zöldség/gyümi, kevesebb fehér kenyér, rengeteg mentes ásványvìz citrommal, kavitáció, több otthoni kaja kevesebb éttermi. Nálam bevált ez a kombináció.
26. Androméda72 (válaszként erre: 24. - Tamcsika90)
2015. jan. 6. 05:17
Ez jól hangzik :) Üdv. új vagyok :)
2015. jan. 5. 18:25
Csak azzal ment le 10 kg, hogy nem eszel 6 után?? Mozgás, más étrend nem volt??
2015. jan. 2. 15:57
Sziasztok!Én októberben kezdtem ezt az este 6utáni nem evést.69kg ról most59 vagyok:)Nekem nagyon bevált.Még 55ig szeretnék lefogyni:)Nem lesz.nehéz.
23. Picker
2013. nov. 19. 21:35
A 3 nap alatt 2 kiló mínuszhoz annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az valószínűleg nem zsírvesztés volt,hanem a testvizedből ment le. Ha egy meleg nyári reggelen megméred magad,izzadsz egész nap,és megméred magad késő délután,akkor is láthatsz ilyet a mérlegen. Én ezt a "6 után nem eszünk" dolgot hülyeségnek tartom,kivéve persze ha az ember már 8-kor ágyba fekszik. Azért valljuk be,ha az ember munka után hazaesik este 11-kor úgy,hogy 6 óta nem evett,igencsak sz*r kongó hassal lefeküdni... A víz pedig csak egy ideig "laktat",mert tágítja a beleket,így később még éhesebb leszel.
22. borzsu
2013. ápr. 17. 09:09
Sziasztok! Hát amitóta a világon vagyok mindig le akartam fogyni, még akkor is mikor ezt az 50kg felesleget nem cipeltem magamon. Ez szerintem az anyám miatt volt, mert mindig is erősebb voltam mint a nővérem és magasabb is. Egyedül a nagyanyám volt aki nyugtatott, hogy nem vagyok kövér. utólag visszagondolva, addig míg lelkileg nem vettem fel magamra az örökös megjegyzéseket, addig kimondottan jól néztem ki. de az életemből erre pazaróltam el kb. 15 évet. Nyugodt szívvel állíthatom nektek, hogy én minden kipróbáltam, az összes fogyi bogyót, nem sajnáltam rá a pénzt, s miután semmi eredménye nem volt fogyás szempontjából, így egy napon a tűzben végezték. A diétákkal kapcsolatban volt szerintem mind. Amit a legjobban "elviseltem" az az Atkins volt és a 90 napos. Az Atkinssel kb. 10 kg szaladt le rolam egy hónap alatt, a 90 naposnál 5-6 kg. Karácsonykor megfogadtam magamnak, hogy a 30. születésnapomig - ami kevesebb már mint egy év, ezt az 50 kg-ot leadom. Ne úgy képzeljetek el engem mintha egy olyan nő lennék, akin a melle alatt 2 nagy úszógumi van és alig bír menni, hanem úgy mintha egy olyan 10 kg lenne rajtam felesleg, mert a testalkatom szempontjából gyönyörűen eloszlik rajtam. Ha megmondom, hogy valóban hány kg vagyok az embereknek, akkor azok azt hinnék, hogy viccelődök - na emiatt is van az, hogy évekig elhagytam magam. Visszatérve a hat utáni nem evésre 3 napja csinálom, mert itt olvastam egy cikket egy nőről, aki igy fogyott le. Iden minden szénhidrátot igyekeztem kizárni, megvettem egy csomó update lisztet tésztát azzal főztem mozogtam stb. de csak 12 cm ment le és 4 kg!!!!Az a véleményem, hogy 6 után nem enni csak inni, iszonyú jó, mivel 3 nap alatt fogytam vele 2 kilót, ami egyrészt mondhatja ezt valaki annak, hogy iszonyú gyors tempó, mert nem szabad kizárni ennyire a Ch-ot, de könyörgöm 50 kg-nál ez szerintem a szerveztemnek egy megkönnyebbülés...Úgyhogy csak úgy érdemes ezt csinálni, ha nagyon leakar valaki fogyni, hogy nem eszik kenyeret, rizst tésztát krumplit! Zöldségeket nyugodtan salikat, de nem kell habarni se meg rántani sem. Ha lefogytam fogok ennyi ch-ot de jóval kevesebbet. Egyébként ez úgy is hatásos - ezt egy rokonnál láttam, hogy csak 6 után nem evett, mellette mindent rendesen + süik, és egy fél év alatt úgy lefogyott, hogy csak ámúltam - mondjuk férfi volt! A párom is olyan kis vékony hozzám képest ugyhogy muszáj. Ja és igen, idén bevezettem azt a módszert, amikor fenyeget az érzés, hogy mindjárt feltépem a hűtöt, hogy rengeteg nagyon kövér nő képet leszedtem netről és nézegetem akik épp esznek és szétfolynak, és ilyenkor ez HATALMAS erőt tud adni, hogy ne legyek olyan.Remélem ez már be fog válni!
2013. febr. 22. 11:14

nem kell későn feküdni :)

De am fogyás szempontjából mindenkinek más módszer hatásos :) Nekem anno a bicajozás hozta meg az első nagy sikert amikor majdnem 25 kilót fogytam vele. Azt a súlyt azóta is tartom amit így elértem, de sajnos még van hátra pár kiló :) amivel már régóta szenvedek és nem akar lemenni, de ez a 6 óra utáni nem evés most beindította a dolgot. :) én kitartok! (persze mellé mozgás és kajára odafigyelés)

2013. febr. 22. 10:25
Hülyeség nem enni este hat után, pláne ha későn fekszel. Egyél párolt zöldséget (na ne kukoricát amivel a disznóka is hízlalják) párolt húst, sovány túrót.
2013. febr. 22. 10:03

Sziasztok! :)

Én sem eszem este 6 után már 9-10 napja :) Nekem csupa pozitív élményem van ezzel kapcsolatban!

Rám az jellemző hogy napközben alig eszem, viszont este pont a kritikus 6 óra körüli időpontban rám tör a falási roham... ami szinte kivédhetetlen volt eddig... ezzel jól belerúgtam a saját szervezetembe... az esti nagy megterhelések miatt rosszul aludtam.. jöttek a plusz kilók és az emésztő rendszerem úgy kikészült hogy sok napig nem jutottam el wc-re... hiába mozogtam az esti evés miatt minden fogyási kísérlet kudarcba fulladt.

Viszont mióta este 6 után nem eszem sokkal jobb lett a közérzetem... normálisan alszom... emésztés is kezd helyre jönni.. és már ezalatt a 9-10 nap alatt fogytam egy kilót. :) És azt veszem észre hogy már este annyira nem is kívánom az ételt.. persze mellé újra rendszeresen mozgok is! :) Nekem eddig bejön :)

Azt azért le kell írnom hogy az első 4 napban a falat kapartam este... de erősnek kell lenni!

Ja meg én trükközök is hogy este 7-8 körül megiszok egy langyos nagy bögre natúr ízesítetlen gyógynövényteát :) az eltelíti a gyomrom, de szerencsére az őrjítő evés utáni vágy már elviselhető mértékre csökkent :) Kitartást annak aki ezt bevállalja :)

18. kisnyuszi24 (válaszként erre: 11. - 04be84614c)
2012. febr. 21. 21:37

Szia! Nekem is a gyengém a TV előtti nasizás, evés. Eleinte azt hittem, hogy ez csak vmilyen laktatóbb étellel kivitelezhető, de rájöttem, hogy végül is tök mindegy, a lényeg, a feeling ugyanaz. Amiket mostanában eszek:

- 1 kis pohár kefír, vagy egy nagynak a fele (ezt lehet így magában, vagy karikázol bele sárgarépát vagy uborkát:mennyei)

- sárgarépa, fehérrépa szeletelve, icipici olajon megpirítva. Ha almakockákat is raksz bele, még finom pikáns is lesz. - én majorannával szoktam fűszerezni, istenien megdobja az ízeket :)

- 1-2 alma (attól függ mekkorák) hámozva, lereszelve (a legkisebb lyukú reszelőn jó pépesre. Mire kávéskanállal megeszegeted nagyon lassan! megtelsz)

- Személyes kedvencem: 1-2 alma kockákra vágva (héj nélkül), fél doboz konzervkukorica, 2-3 ek tejföl (és majonéz). Egyszer majonézzel, máskor anélkül eszem. Nagyon finom.

- nyáron a zöldségek tárháza miatt saláták milliói közül választhatsz.


A lényeg, hogy nagyon lassan edd meg, és megtelsz. Közben igyál sokat!

2012. febr. 21. 20:41
nekem bejött már ez a módszer, de kell egy kis torna és fontos, hogy amit előtte eszel az ne zsíroskenyér legyen, hanem vmi ch szegény. sztem jó mödszer :)
2012. febr. 21. 09:26
A jól összeállított vacsora nagyon fontos része a napi étkezésnek, mert megakadályozza, hogy éhesen feküdjünk le (ami hosszútávon komoly frusztrációkat okoz), ugyanakkor az emésztőrendszert nem terheli meg, az alvási periódusban regenerálódó és nyugvó bélrendszert kíméli és nem hízlal.
2012. febr. 21. 08:07
Én általában nem eszem már,sőt a vacsizni sem nagyon vacsizok.Simán ki lehet bírni,egy idő után már éhes sem vagy.
14. 04be84614c (válaszként erre: 12. - 3cde375c32)
2012. febr. 21. 06:55
Azért minden este ne vacsorázz azt, mert gurulni fogsz:)
13. dafke
2012. febr. 21. 06:50

A natúr pattogatott kukorica. Színtiszta szénhidrát.

Nálam ez a "6" inkább 7 óra, de éjfél előtt ritkán alszom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook