Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csak szerintem hülyeség, az aki azt mondja hogy este 6 után már nem szabad enni különben elhízol? fórum

Csak szerintem hülyeség, az aki azt mondja hogy este 6 után már nem szabad enni különben elhízol? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. nov. 28. 01:22
ez nem igaz!en sokszor eszek mielott agyba megyek es sovany vagyok!
31. Guruljka (válaszként erre: 30. - L.luiselotte)
2020. ápr. 14. 00:45

Hát hogyne lennél éhes.

Én is ugyanezt mondom: nem kijelenteni kell, hogy x óra után ne egyél, hanem mérlegelni kell a napi beosztást.

2020. ápr. 14. 00:41
Attól is függ, mikor fekszik le valaki. 5-kor ettem utoljára és már nagyon éhes vagyok.
29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Zoxa)
2020. ápr. 13. 23:04

Hát akkor teljesen logikus, hogy 17 óra után nem eszel, és érthető, hogy akkor már nem is kívánod az ételt.

De már annak is más az étkezése, aki 6- kor kel, mert 8-ra jár, és 16-17 óra körül végez.

A váltó műszak megint más, és a 12 órás műszak is.

28. Zoxa (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2020. ápr. 9. 20:25
hajnal 4-kor kelek, este 8- fél 9- kor fekszem(állandó de.-ös vagyok)
27. varadero (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2020. ápr. 4. 23:15
És ez így van jól. :-)
26. Guruljka (válaszként erre: 15. - Zoxa)
2020. ápr. 4. 22:02
Rendben, semmi nem kötelező. De hányra jársz dolgozni, hánykor fekszel?
25. Guruljka (válaszként erre: 14. - Varadero)
2020. ápr. 4. 22:01

Tudom, és okos vagy és higgadt.

De én meg berzenkedős vagyok és azértse akarok beállni a sorba. Amit ésszel, érzelemmel hasznosnak látok, azt betartom, és egyébként sem akarok börtönben élni. Nem a bezártság miatt, hanem a rabtársak miatt.

Nem csinálok semmit falkában. Nem járok templomba sem.

És majd eszem, ha éhes vagyok, slussz.

2020. ápr. 4. 15:26

A lényeg, hogy ne fogyózz, hanem egyél rendszeresen és keveset.

Ne fesztre tele a pocit, hanem hogy legyen benne valami.

a szervezeted előbb~utóbb rájön, hogy mindig kap valamit és így nem alakul ki a +kényszerraktározás" effektus és nem fogja elraktározni - zsír formájában - az energiát.

23. andi6020 (válaszként erre: 20. - Selena78)
2020. ápr. 4. 15:20

Ameddig akarsz. Nekem mindegy.

Általában azt javasolják, hogy az utolsó étkezést időzítsük úgy, hogy lefekvés előtt 2-3 órával történjen.

2020. ápr. 4. 14:52
Most ez olyan hülyeség, szerintem. Mondják pl, azt is hogy regelizz mint egy király. Én felkelek reggel, abszolúte nem vagyok éhes, elég egy kávé, aztán én azzal kihúzom délig is. Mondjuk lehet pont ettől lett refluxom. :D
21. Garabonciás (válaszként erre: 20. - Selena78)
2020. ápr. 4. 14:50
Ameddig jólesik. :)
20. selena78 (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2020. ápr. 4. 14:48
Ok, de én, aki hajnali 2-kor fekszem le, akkor én meddig ehetek?
19. lolita2112 (válaszként erre: 17. - F499cb4607)
2020. ápr. 4. 09:32
lenyeg,hogy egyel ha ehes vagy,tudom ezt az erzest en is,mert Neha ejszaka kijovok a konyhaba egy bananert ha ehes vagyok.en nem koplalok eszek barmit barmikor,mert sovany vagyok,de aki fogyizik lenyeg mellozze az edesseget!
2020. ápr. 4. 08:51

Szerintem attól hízol el, amit este 6-ig magadba tömsz.

Ha ésszel eszel addig, és deficitben vagy, nyugodtan megehetsz egy jó vacsit 8-kor is. Csak a zsírral és fűszerrel spórolj azért, ha refluxos vagy.

2020. ápr. 4. 08:48
Nekem nem jött be, hajnal 2-3 kor meg felébredtem sokszor, és kopogott a szemem az éhségtől. Szerintem többet ártok az éjszakai evéssel, mintha kicsit később vacsorázok. Na meg egyen 6kor aki fél8 kor alszik már :D elaludni sem tudok, 10-11 fele, ha korog a pocak.
16. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 4. 08:35

Szerintem nem hülyeség.

6-kor eszem utoljára, szinte mindig főként fehérjét. Túró, joghurt, stb.

Igaz, hogy nem sportolok (sem este sem máskor), és nem vagyok ébren sokáig.

Főleg most, hogy korlátozások vannak. 22 órakor már alszom. De legalábbis az ágyban fekszem.

15. Zoxa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 4. 06:09

Számomra nem hülyeség, NAGYON FONTOS, h. 17 óra után már ne egyek semmit, addigse vigyem túlzásba, v. nehéz kaját se egyek, mert akkor éjjel kínoz a túltermelődött gyomorsavam, refluxom és az borzalmas. Nem tudom kipihenni magam és úgy menjek melózni...

:-/

2020. ápr. 4. 01:28
Roppant egyszerű az példa: Tégy fel 30 csimpánzt egy buszra és 30 embert egy másikra. 100 km-re van a végállomás. A végállomáson számold meg a halottakat. Hidd el csimpánzból lenne jó pár halott mivel ők jóval kevésbé szabálykövetők ezért sokkal több náluk a vérre menő konfliktus is. Az ember meglepően kevéssé agresszív azért mert régóta sokan élünk kis közösségben és viszonylag fejlett a kommunikációnk. Alapvetően betartod a közösségre vonatkozó törvényeket, az állam törvényeit, szabályait, és betartasz a tízparancsolatból is párat. Tehát szabálykövető vagy. A többi csak apró kihágás és ebből a szempontból nem is releváns. A 6 óra után ne egyél is egy ilyen szabály, csak ezt nem vérrel írták, de hidd el nagyon sokan megpróbálják még is többé kevésbé betartani. Nem vagyunk annyira bonyolult élőlények ebből a szempontból.
13. varadero (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2020. ápr. 4. 01:19
Pedig az vagy. :-D Mindenki az valamilyen mértékben.
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Varadero)
2020. ápr. 4. 01:02
Nem sokat foglalkozom a humánetológiával. Valószínűleg azért nem, mert semmi hajlamom nincs a szabálykövetésre.
2020. ápr. 4. 00:56
Nem mindegy, hogy mennyire gyors valakinek az anyagcseréje. Valakin átfut a kaja mint libán a f.s alacsony felszívódási rátával és vékony marad hiába eszik sokat. Van akit meg a levegő is hízlal.. ők általában ráadásul a székrekedésesek táborát szaporítják. Az este 6 után nem enni tilalma azért annyira elterjedt, mert megvan a pszichológiája. Az ember alapvetően szabálykövető élőlény és a szabályokat mindig egy egzakt könnyen azonosítható ponthoz kell kötni. Este azért nem célszerű már sokat vagy táplálót enni, mert az emésztő szervrendszernek is szüksége van pihenésre, regenerálódásra, természetesen a normális cirkadián ritmus szerint élve. Mivel éjszaka a többség nem mozog, illetve nem igazán használ fel sok energiát nem szükséges az utánpótlás. Ha azt mondanák a tanácsadók, hogy "este" már nem szabad enni, az mindenkinek mást jelent, nekem speciel 24:00 után van este. Hát ezért van a 18:00 óra mert ezt jobban képes a szabálykövető emberi gondolkodás rögzíteni. Attól, hogy valaki 20:00 után vagy később eszik még nem jelenti automatikusan a szabály megszegését, hiszen lehet, hogy este végez olyan fizikai tevékenységet ami fokozott energiabevitelt kíván. És igen: valóban szabálykövetőek vagyunk ezt a humánetológusok már milliószor bebizonyították és nap mint nap tapasztaljuk is a reggeli, napközbeni és esti rituáléink alapján. Az este 6 után nyista kaja egy mesterségesen kialakított rituálé szeretne lenni több kevesebb sikerrel.
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Garabonciás)
2020. ápr. 4. 00:15

Egészségedre!

Én is épp azon gondolkodom, hogy még eszem pár falatot.

2020. ápr. 3. 23:56
Mondjuk én sovány vagyok, mint akin átment az intercity, úgyhogy nekem mindegy. :D
2020. ápr. 3. 23:55
23.55 van. Most eszem. Mert most jutott eszembe. :)
7. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 3. 23:45

Akik ezt az "abszolút igazságot" terjesztik, biztosan egészen szabályos életet élnek ugye? Percre, mint a gép!

Mindig dühös leszek ettől, mert azt sosem kérdezik meg, mikor keltél.

Volt már, hogy délután 3 felé ébredeztem. Ha valaki azt mondja, este 6 után ne egyek, a jobbik esetben kiröhögöm.

2020. ápr. 3. 23:41

A híres "6 óra után már nem eszek"-ről🤔:


Szinte minden alkalommal azt halljuk a hölgyektől, hogy "hat óra után én már nem eszek semmit" illetve " 6 óra után már csak gyümölcsöket eszek". 😲😱És ezzel azt gondolják, már ki is merítették a diétázás problémáját. Nos, a fenti hozzáállás a lehető legrosszabb eredményhez vezet!!!!!!!!! ☝️A gyümölcsben a fruktóz könnyen zsírrá alakul, ezért bár egészségesnek van titulálva, mértékkel kell fogyasztani, és az esti órákban már semmiképp nem ajánlott a gyümölcs!Diéta idején pedig teljesen el kell hagyni!!!


Hat óra után, (de lehet hét is vagy öt, nincs ez az időpont kőbe vésve) lehetőleg tartózkodjunk a magas szénhidrát tartalmú ételektől, és a fehérjedús táplálék érvényesüljön (zsírszegény túró, tonhal, csirkemell filé stb.). Ezeket bátran fogyaszthatjuk, akár lefekvés előtt is,de ha éjszaka felébredsz és úgy érzed éhes vagy,nyugodtan megihatsz egy protein turmixot is akár!😊


Forrás: Testszépítés Ibivel Facebook oldala.

2020. ápr. 3. 23:40
A lényeg igazándiból az lenne, hogy legyen egy tisztességes szünet (12-14 óra) két étkezés között és hogy ne legyen tele a gyomrod csurig, mikor ágyba mégy. Ez jót tesz az emésztésednek és vércukrodnak. Nyilván persze az attól is függ, hogy milyen időbeosztás szerint élsz és hogy működik a szervezeted. Ha este edzel, akkor nem meglepő, ha éhes vagy.
2020. ápr. 3. 23:33
Én mindig eszem 6 után, de eddig még nem sikerült elhíznom. 😃
2020. ápr. 3. 23:33
Nem tudom, hogy mennyire hülyeség, de nekem is ezt tanácsolta anno a testnevelés tanárom, és be is jött. Persze hozzáteszem, hogy én nem edzettem, így este már nem is voltam éhes. De biztosan másként működik annál, aki rendszeresen edz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook