Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő 2008-ban fórum

Esküvő 2008-ban (beszélgetős fórum)


98. rika (válaszként erre: 95. - Mano244)
2008. márc. 26. 07:15

Szia! De sok a kérdés...:) Tehát a hajam fel lesz tűzve de még nem tudom, hogy hogyan majd április elején megyek a fodrászhoz, hogy kitaláljuk. Nyakláncom külön lesz mind a két ruhához. Én is azt hittem, hogy utálom az összes bizsut, de talátam egy boltot ahol gyönyörű nyakláncok voltak 3-4ezer forintért. Érdekes csak úgy nem adnék ki ennyi pénzt egy nyakláncért. Ha gondolod megkérdezem milyen fajta cég ez ahonnan nekünk lesz a héliumos cucc. Ha mégis marad a levegő vigyetek egy kompresszort azzal könnyebb felfújni. A tüdőd fájni fog a 10. után. A virágom fehér lesz rózsával és más virágokkal. Nagyon szép lesz. A menü még nem biztos, mert nem tudunk megegyezni a levesbe. Húsleves v. ragu leves. főtt husi, mártások, aztán husitál (3fajta husival) 3fajta köret, saláta. Aztán rétes, meg a többi süti. Éjfélkor én töltöttkáposztát szeretnék a párom pörköltet nokedlivel.

Ja és én nem veszek külön cipőt a bordó ruhához, fekete lesz hozzá.

Nálatok mi lesz a menü?

97. mano244 (válaszként erre: 93. - Szandera)
2008. márc. 25. 20:15
A ruha miatt ne aggodj!Majd belefogysz a lagzi elött,mert nekem azt mondták a barátnöim,hogy fogyni fogok ugyis az idegeskedés miatt(igaz elég lenne lefogyni 9kg-ot,mert akkor pont 55kg lennék/de jó lenne/)!Nekem is bordó lesz a ruhám!
96. mano244 (válaszként erre: 94. - Szandera)
2008. márc. 25. 20:11
Nekem csak 39-es a lábam!Vannak is fehér cipők,de az én elképzelésemnek megfelelőt még nem gyártoták le!De ha legyártják a kkor szólok!
95. mano244 (válaszként erre: 91. - Rika)
2008. márc. 25. 20:09
Na hello!Ti csináljátok a meghívókat?Nekünk marad a drága,mert a páromnak az tetszik!Hát szombaton szétnézztem,de nem találtam meg a cipőmet!Pedig a fehér mellé kell még egy bordó is,mert bordó színü lesz a menyecske ruhám!Én nem tudom,hogy az étterem add-e szalvétát(mert én nem is kérdeztem,vagyis anyáék,mert ők intéznek mindent,mert mi dolgozunk),de jobb az ha az lesz amit én vettem,mert az tudom,hogy tetszik!A lufiról meg annyi,hogy kérdezzünk egy hélumgép tulajt,hogy mennyiért fújjná fel a lufit azt mondta,hogy darabját 200ft-ért!Na akkor nekem van 70db bordó lufim+100db fehér lufim(ezeket is én vettem olyan szép gyöngyház színüek)tehát az 34000ft,és ez csak a héliummal feltöltés!Kész rablás!Így fújjuk a szánkkal!Készitjük a tüdönket!Én még a azt sem tudom,hogy melyik fodrászhoz menjek!Mondjuk nem kell vele sokat csinálni,mert lelesz engedve,mert a páromnak úgy tetszik,de azért jó lenne valami normális!A tiéd,hogy lesz?Milyen virágból lesz a csokrod?mi lesz nálattok a menü?Ja nyaklánc,azt sem tudom,hogy milyet vegyek,mert nem szeretem a bizsut csak az aranyat,de azt csak nem teszem fel!Na meg gyöngysortól egyenesen kiakadok!
2008. márc. 24. 20:27
Pécsen nem lehet kapni 41 es feher cipot... :((((
2008. márc. 24. 20:26
Na hello lányok. Kb. végeztünk a meghívó kiosztásokkal.. iszonyat kimerítő volt számomra :) Ja és kihíztam a bordó báli ruhámat, ami a menyecském lett volna.. még azt is bérelhetek :) Szép kalandok.. :D
2008. márc. 22. 16:33

Ezt el kell mesélnem csajok, mert ledöbbentem :)

Nekünk is május 24.-én lesz az esküvőnk, a 25. szülinapomon:)

Ma voltunk a virágosnál, és csinál nekünk árkalkulációt, és azóta a fellegekben járok.

A csokrom napraforgó lesz 5 darab, hozzá Vőlegénykitűző aztán lesz egy sárgarózsacsokrom, amit eldobok a lányoknak, lesz 4 csokor a koszorúslányoknak 5 virágból, és lesz 8 fehér kitűző a szülőknek, tanúknak, meg 3 sárga kitűző a fiúknak, akik a lányokat kísérik, és egy nagy csepp alakú menyasszonyiautú dísz. És mindez 20.000 Ft :) most nagyon örülök! :)

91. rika (válaszként erre: 90. - Mano244)
2008. márc. 22. 13:33

Szia!

Nekünk is bordó lesz a szalvéta, de azt nekünk az étterem biztosítja. A lufik még nincsenek meg, de azt anyukám intézi. Már mondta ám, hogy összesen mennyi, le kell rakni valami foglalót, mert adnak egy gépet amivel fel lehet fújni héliummal. Aztán ha azt visszavitte akkor a foglalót visszakapja. Így azt hiszem 10ezer körül megállnak a lufik.

Megvettem a nyakláncokat is a múlthéten. 2 hét múlva megyek a műkörmöshöz, meg szoliba is. Meg azt hiszem akkorra fogom betenni a fodrász és a sminkes próbát is. A párom most kitalálta, hogy szmokingot szeretne viselni, most még azt is vadászni kell. És ezen a 7végén a meghívókat is kitaláljuk, hogy milyen legyen. Hogy nézzen ki. Aztán már csak papírt kell venni, borítékot és kinyomtatni, meg széthordani. Azt hiszem jövő 7végén autozunk egy sort. Még jó, hogy szerdától lejjebb megy a benzin ára...:)

90. mano244 (válaszként erre: 89. - Rika)
2008. márc. 21. 21:44
Ne aggodj én is a kínaiba vesszem!Igaz én szeretem a magassarkú cipőket csak nem nagyon tudok hordani,mert a munkahelyemen nem bírnék 9órát állni benne!Ruházati eladó vagyok!Én is azért maradok a kínainál,mert a fehér magassarkut nem tudom kihasználni!Meg szeretnék egy sötét bordót a menyecske ruhámhoz!Majd megirom ha meglesz!Mi 120-130an leszünk!Képzeld az én cipőmet az anyósom fizeti sőt mi több még a fehérnemüket is meg a harisnyát is!Ja a meghívón húztam fek magam a héten,mert elkértem az itteni papirboltból a meghívó katalógust(igaz még csak 15db meghívó volt benne a többi jövő héten jönn),kiválasztottunk egy 350ft-os meghívót(ez az ár volt a hátára írva),vissza vittem a katalógust és mondtam a csajnak ha nem találunk jobbat akkor marad a 350ft-os!Erre a csaj mondta,hogy tudom-e,hogy csak a papir350ft a nyomtatás 120ft rá és még +50ft a boriték!Hát nem parasztok,akkor mért nem írják rá részletesen,hogy mi mennyi!Kiakadtam,igaz a párom azt mondta,hogy akkor is maradjon az ne rágodjunk 15000fton,hát de az is pénz!Nem?Meg ha kimondjuk,hogy esküvőre kell mindjárt megnyomják a szorzásgombot a számológépen!Hát kiváncsi leszek,hogy mennyibe lessz összesen az egész lagzi!Én már megvettem a szalvétát(bordó,fehér),meg a lufit(bordó,fehér)!Na szerintem ezek lesznek a legolcsóbbak a lagzin!
89. rika (válaszként erre: 88. - Mano244)
2008. márc. 21. 07:57

Nekem is ilyen elképzeléseim voltak, azzal a plusszal, hogy ne legyen tűsarkú, mert még sosem volt olyan cipőm és nem akarok elvágódni. De aztán tűsarkú lett, fehér, pántos...:) De mivel egy alkalomra kell így megvettem a kínaiba 2.200ft-ért. De láttam ezt a cipőt a deichmannba is 8.000-ért. Ki érti ezt????

Hát úgy gondoltuk, hogy 60fő körül de már 80-nál tartunk.

88. mano244 (válaszként erre: 87. - Rika)
2008. márc. 21. 07:10
Rika!Milyen cipőt vettél?Én amúgy is nehezen vesszek cipőt,mert válogatos vagyok!Mondjuk én egy magassarku fehér szandrára gondoltam,hogy fogja a bokámat meg le ne essen tánc közben,és valami selyem tetejüre vágyom!Csak egy gond van még ezt nem gyártották le!Jó készülődést a lagzidhoz!Hányan lesztek?
87. rika
2008. márc. 19. 14:27

Sziasztok!

Ma megyek a Boldogságházába megbeszélni mindent. Na és persze kifizetni. Egy újabb nagy lépés..:)És már csak 2hónap és 4nap van vissza. Megvettem a cipőmet is tegnap. Nagyon örülök neki:)

2008. márc. 18. 07:21
Már csak 144 nap van az esküvőmig!Kezdek izgulni,pedi még messze van augusztus 9!Puszi mindenkinek!
2008. márc. 8. 06:56
Nekem is dicsérik a videósom.Ő 55ezerért jön el 2kamerával!Még dvd-t is adot,hogy nézzük meg,hogy milyet csinál!Már csak egy pár zenét kellene szerezni aláfestésnek!Nem tud valaki valami jó zenét?Aki tud segítsen!A zenészünk is jó!Ő 65ezerért jönn zenélni!Milyen jó keresnek egy este alatt!Nekem is pályát kellene módosítanom talán:)????Puszi nektek!
84. rika (válaszként erre: 81. - Szandera)
2008. márc. 5. 20:48

Nekem a videosom lesz nagyon jó...azt hiszem...:) 50ezerért jön el és 2dvd lemeznyi anyagot csinál. És nagyon szépen dolgozik. És szerintem nem sokért.

Gondolom a ruhádat már lefoglalóztad. Menyecskeruha? Milyen lesz?

83. rika (válaszként erre: 81. - Szandera)
2008. márc. 5. 07:27
Csinál rendes papírképet is? Vagy csak cd-re írja és nektek kell még előhivatni?
82. rika (válaszként erre: 81. - Szandera)
2008. márc. 5. 07:27
Ki a fotósod? Lecsapnék rá:)
2008. márc. 4. 19:23

Nekem vörös rózsából és zöld orchideából lesz a csokrom. Remélem szép lesz.

Meghívóhoz idézetek itt a neten vannak, sőt rengeteg van, bőven lehet belőlük válogatni.

Talán nekem lesz itt a legkorábban az esküvőm? (május 3.)

Rika, az én fotósom 50 ezer Ft lesz, ezért 200 képet csinál, egész este, éjjel velünk lesz, retusál és cd-re is kiírja. Sztem ez sem rossz. Viszont nekem a ruhám nem jött ki túl olcsón, mert 55 ezer a ruha (csak a menyasszonyi) és semmi kiegészítőt nem adnak hozzá csak fátylat meg stólát.

2008. márc. 4. 18:57
Mi kb.120-130an leszünk,és remélem 1,5millióból meguszuk!A ruhám(A ceremóniás)+táncruha+menyecske ruhám 80ezerft.Szerintem olcsó,és a ruhámat most varják,merta szalonba ekrü színbe volt,de én fehérbe szerettem volna!Így megvarják nelem!Hó végén ha minden igaz mehetek próbálni!Nektek milyen csokrotok lesz???Adjatok már ötletet az esküvői meghívóba lévő idézethez és szöveghez!
79. trebor
2008. márc. 4. 12:55

Nekünk 2008.08.08.- an lesz az esküvönk.

Szerencses dätumnak tartottuk, ezert is välasztottuk ezt a napot.

A mennyasszonyi ruhäm es a menyecske ruhäm is megvan, es a szervezessel is nagyon jol ällunk.

Mär csak a meghivok vannak hätra. De meg van idönk.:)

2008. márc. 4. 12:10
Sziasztok! A mi esküvőnk június 7-én lesz! A szervezéssel elég jól állunk, főleg részletkérdésekben kell még döntenünk (pl: menü, zenék a polgári szertartáson stb.). Amiben kíváncsi lennék a véleményetekre, az a szállás kérdése. Párommal mi Budapesten élünk, viszont az esküvőnk Nyíregyházán lesz, mivel a szüleink és a rokonság nagy része ott él, nem beszélve arról, hogy az árak szempontjából is jobban járunk. Viszont néhány rokon, a barátaink, munkatársaink a fővárosból jönnek. Az esküvőnk egy elég színvonalas szállodában lesz, ahol megoldható lenne a budapestiek szállása. Kinek kell ezt ilyenkor fizetni? Mindenképpen nekünk? Várom a véleményeteket! Előre is köszi!
77. rika (válaszként erre: 76. - 2752987643)
2008. márc. 4. 07:51

Én pécsi vagyok itt sajna minden fotós így dolgozik. Mondanak egy árat és hogy mennyi kép van benne. Nincsenek ott egész éjjel (ezt sajnálom is).

A ruhát egy itteni kölcsönzőből vettem. És nagyon sok kedvezményt kaptam rá. Plusz ebbe az árba benne van az összes kiegészítő. Kesztyű, kalap, esernyő...ha akarom. Bár nekem nem kellene, de a fotós azt mondta hozzak el mindent a fotózához:)

76. 2752987643 (válaszként erre: 71. - Rika)
2008. márc. 3. 19:05
És honnan vetted ennyiért a rucikat? Szerintem a fotósod egy picit sokat kér,akivel én beszéltem azt mondta 13 ezer egy órára,de ha egész éjjel ott van akkor is 100 ezer a maximum amit kér. És végig kattogtat,ami több száz képet jelent. Igaz ő nem hivja elő,hanem cd-n adja át,de retusálva javitva ahol kell. Ehhez képest szerintem a tiéd sokat kér ennyi képért. Nézz még körül biztos találsz jobbat szerintem.
75. corinna (válaszként erre: 74. - Livia38)
2008. márc. 3. 09:05
Köszönöm!:)
74. Livia38 (válaszként erre: 53. - Corinna)
2008. márc. 2. 11:10

Szia Corinna! 30.-ka is egy nagyon szerencsés nap. Kivánok nektek és a többieknek is egy nagyon szép esküvöt és egy hosszú boldog és termékeny életet

Üdv: Livia : )

73. rika
2008. márc. 2. 07:28
Ja és a fényképészem is egész jó árat mondott: 95db fotó 76.000ft. Plussz albumba rendezi és cd-n is megkapom a képeket. Szerintem ez jó ár. Vagy nem?
72. rika (válaszként erre: 67. - Szandera)
2008. márc. 2. 07:26
Honnan lesz a ruhád?
71. rika (válaszként erre: 68. - 2752987643)
2008. márc. 2. 07:26

Nutika: hát nekünk nem szállodába lesz a buli hanem étterembe. Így nincs bérletidíj meg ilyesmi. CSak a kaja, meg a pia egy része, mert mi azt is vihetünk be. Így onnan csak a sör, az üditő és az ásványvíz lesz. A bor kereskedőtől lesz ami szintén olcsóbb. A pálinka szintén olyantól aki otthon készítette így az is olcsóbb, a többi pia meg a nagykerből.

A díszítést mi csináljuk így nem kell érte fizetni. Modjuk mi csak 60-70 max 80-an leszünk ez is sokat számít. A kajcsi fejenként 5000 ft. Nagyon jól főznek és nagyon sok kajcsi lesz. A torták is megállnak 30.000-forintba. A videos is csak 50.000 és nagyon szépen dolgozik.

Nem rég voltam az esküvő kiállításon. Na az volt az a hely ahol semmit nem szabadott se megvenni, se megrendelni. A virágokat egy kis faluban fogják megcsinálni és együtt minden virágunk max. 40.000forint lesz. De szerintem a legtöbbet a ruhákon spóroltam az én 2ruhám, a 2koszorúslányom ruhája és anyukám ruhája együtt 110.000 ft.

70. rika (válaszként erre: 67. - Szandera)
2008. márc. 2. 07:20
Szandera: bármelyik nagykerrel meg lehet beszélni.
2008. márc. 1. 22:40
Mi is 110-120 körül leszünk, olyan 1,5 millió lesz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook