Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erős generalizált szorongás leküzdése csak gyógyszerrel lehetséges? fórum

Erős generalizált szorongás leküzdése csak gyógyszerrel lehetséges? (beszélgetős fórum)


7. attilap (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 15. 07:45
Lehet, hogy nem sikerült teljesen elengedned az érzéssel szembeni ellenállásodat. A "generál szorongás" érzése kívülről (kollektív tudattalanból) származik, így - elvileg - könnyebben feloldható, mint a genetika őseidtől örökölt, "transzgenerációs" szorongás.
ápr. 9. 23:28
Bagdy Emőkének volt régen autogén tréning a Youtube-on, sok évvel ezelőtt hallottam róla. Volt , akinek bevált. Mostanában nem tudom, hogy milyen gyakorlatok érhetők el, az orvosod ezt is tudni fogja, kérdezz rá és próbáld meg.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Attilap)
ápr. 9. 08:34

Sajnos ezt már próbáltam,nem igazán sok sikerrel.

De pl vezetés közben sokszor pánikolok az egy könyv elolvasása után megszünni látszik.

Ahogy távolodom otthonról rám tör a pánik,de sikeresen legyőztem.

A generalizált szorongás megneheziti az életemet.

Mert értelmetlennél értelmetlenebb rém képek miatt aggódom FOLYTON.

Így élni se túl jó.

ápr. 9. 07:15
Megtanulhatsz "belemenni" a szorongásba, vagy akár a pánikrohamba is. Ez valahogy úgy működik, hogy nem harcolsz a rád törő érzések ellen, hanem "megengeded" azokat magadnak és a folyamat közben megpróbálsz tudatosan ránézni a szituációra. Ez nyilván nem könnyű, de nem is lehetetlen feladat. A lényeg az, hogy a tudatosságod ereje gyógyítja/feloldja a benned generálódó, érzelmi viharokat. 🙂
ápr. 8. 21:38

Én bipolariskent nagyon gyogyszerellenes voltam amig nem találkoztam egy jó pszichiaterrel.

Sajnálatos, hogy sz.r és semmire sem elég a rendelési idejük, de én kifogytam egy olyat, aki a betett a napja végére, hogy tovább onthessem a nyakába a nyavajam.

Használtam bogyokat, mert be kellett bikazni az agyam.

Aztán elindultam. A jó pszichiáterek nem gyógyszer kereskedők. Csak addig használnak bármit, amíg kell. Aztán fékezik, negyedelik, és közben nézik a verked.

2. Halacskaaaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 8. 19:58
Addig, amíg nem marékszámra tömöd és csak addig szeded, amíg megtanulod magad is uralni a dolgot, nyugodtan szedheted a gyógyszert.
ápr. 8. 19:34

Szakember mondta ki a diganózist,terápiára fogok hozzá járni illetve korábban is kezelt már.

Rettenetesen félek a gyógyszer szedéstől,attól hogy rászokok/meghülyülök tőle.

Illetve ami ellen ‘harcoltam’ eddigi életem során abban most kudarcot vallok.

Az anyám ezer éve gyógyszerfüggô,az apám úgy szedi mint a negrot.

Viszont valóban gondjaim vannak,és nagyon kilátástalan ,ez mellé még pánikrohamaim is vannak.

Plussz nagyon erős generalizált szorongás.

Nem tudom mi lenne a jó megoldás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook