Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Propranolol gyógyszert szedett valaki szorongásra? fórum

Propranolol gyógyszert szedett valaki szorongásra? (beszélgetős fórum)


2012. szept. 3. 13:22

Sziasztok!De szorongás ellen van a fent említett gysz! [link]


Le kell hajtani majdnem lagalol van de inkább idemásolom:



B-blokkoló


Ez a csoport szóba jöhet azonnali kezelésként, mivel látványosan csökkentik a szorongás testi tüneteit. Két szer alkalmas erre az atenolol (50-100mg) és a propranolol (20-40mg), melyeket egy-másfél órával az előadás vagy társas esemény megkezdése előtt érdemes bevenni.

13. sereva
2009. jan. 8. 14:00
Ez a gyógyszer nem szorongás ellen van.
2009. jan. 7. 19:37
HA-HÓ VAN ITT VALAKI??:)DDDDD
2008. nov. 12. 19:32
Rivotrilt ki szed?
10. Mókicaaaa (válaszként erre: 7. - Sereva)
2008. nov. 11. 09:32
így van, szív-és érrendszeri dologra adják...
9. Ani2 (válaszként erre: 8. - Katácskák)
2008. nov. 11. 09:20
Szedtél proplanolol-t? Mért írták föl?
8. katácskák (válaszként erre: 2. - Naildi81)
2008. nov. 11. 00:54
de jó, most már én is tudom miért szedtem:)
2008. okt. 13. 20:48
Szerintem a Propranolol nem szorongás elleni gyógyszer.Valami félreértés lehet ez.
2008. okt. 13. 19:38

sziasztok !

szülés után nekem is elöjött a szorongás, torok szorittás, izzadás, hidegrázás, fogyás, légszomj.

és a házi orvosom a Rivotrilt irta fel, 0,5-ösböl napi fél, és nagyon bevált, minden meg szünt töle.

nyugodtt vagyok, mellékhatása nincs, állmos sem vagyok.

5. Ani2
2008. okt. 1. 08:26
Nekem az orvosom stimulotont írt fel az szedem 2 hónapja. Csak a cukoringadozás miatt el kellett mennem diabetikushoz (aki belgyógyász is)mondta h a cukromnak semmi baja a labilis vegetatív idegrendszerem miatt van. És kérdezte h a erős szívdobogás szokott e lenni.( ezen kívül más tünet is van) És felírta ezt a gyógyszert 3×fél + este Xanax (de azt se mondta meddig szedjem,meg h hagyjam el a stimulotont, kivel lehet íratni, semmit.Ugyhogy most inkább vissza megyek és megbeszélem az orvosommal. úgy utálom ezeket a keveréseket.
4. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 1. - Ani2)
2008. szept. 30. 21:27
Igen betablokkoló, de miután nyilván szaporán ver a szíved, és ez a szimptoma lehet szorongásos és lehet a szívritmus miatt is, nyilván ezt találta megfelelőbbnek. Én Betalocot kaptam a szívritmusomra, ugyanez a hatóanyaga, mint a tiednek, de azt mondta a doki, ha nagyon "ver", vegyek be egy szem Xanax-ot. Mert az lenyugtatja. Az valóban szorongásoldó gyógyszer. De én nem szoktam nagyon bevenni, mert rögtön elalszom tőle.
2008. szept. 30. 21:15
béta-blokkoló
2008. szept. 30. 21:12

Ahogy én tudom, ez nem pszichiátriai szer, hanem szivritmus szabályzó. De lehet, hogy nem jól tudom, de az tuti, hogy nem szorongás csökkentő.

Milyen tünetek miatt írta fel?

1. Ani2
2008. szept. 30. 21:07
A belgyógyász ezt írt föl nekem, de ahogy olvastam nem szorongás csökkentő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook