Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érezted már, hogy balek vagy? fórum

Érezted már, hogy balek vagy? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jan. 27. 15:23
Lehet, hogy más többször nézett baleknek, mint én magamat...
40. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 18. - Pink sunrise)
2013. jan. 27. 00:21

Nekem van egy nagyszájú barátnőm (imádom), egyszer valamit beszóltam neki hülyeségből, ő meg azonnal vissza, hogy a k. anyádat. Egy pillanatig néma csend, utána feküdtünk a röhögéstől.

Tudom, hogy nem akart bántani.

Én pl. nem szeretem, ha valakinél állandóan azt kell figyelmi, hogy melyik szavammal bántom meg, mert akkor úgyis egy feszélyezett helyzet alakul ki, amiben egyik fél sem érzi jól magát.

Ha valaki nem ismer annyira, hogy tudja, nem bántani akarom, akkor inkább ne barátkozzunk.

39. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Hóasszony)
2013. jan. 26. 22:03
Ahogy Lenin mondta: Tanulni, tanulni, tanulni!
38. 88b7828ca9 (válaszként erre: 37. - Ittmost)
2013. jan. 26. 12:06

Szerintem ha még mondja is, a lényeg, ne ebben a stílusban közölje, semmiképpen ne mondja azt, hogy "menj már innen", a lényeg, ne legyen ilyen lekezelő a stílusa. Mindent meg lehet mondani szépen is.


Bár én egyáltalán nem szóltam volna bele, de ha már annyira olyan a természete, és muszáj beleszólnia, kedvesen és szépen tegye ezt.


Én is kértem már barátnőmnél egy minimális kaját, amikor felmentünk hozzá és egész nap alig ettem, de az más, ebben a szituban, amit a fórumindító írt, az volt a lényege a közlésnek, hogy Ő úgysem tudja, nem ért hozzá, blabla; kioktatta, mint egy gyereket.

37. ittmost (válaszként erre: 35. - 88b7828ca9)
2013. jan. 26. 11:58

Hát,én a közeli barátaimmal vagyok olyanban,hogy egy ilyen belefér.Meg az is,hogy kérnek kaját,ha éhesek,vagy én kérek náluk egy vajas kenyeret,ha még nem kész az ebéd.

De valóban:nekem se lenne egy ilyen a barátom,aki így beszél velem.Szerencsére az ember megválogathatja a barátait.

Érdekes egyébként,hogy milyen sok hozzászólónak belefér simán ez a stílus.

2013. jan. 26. 11:52
nem
35. 88b7828ca9 (válaszként erre: 31. - Ittmost)
2013. jan. 26. 11:52

Szerintem meg egyáltalán ne szóljon bele, ha Ő a vendég. Nem teljesen mindegy, hogy elfér - e ott az a pár szelet hús vagy nem?


Egyébként is... intelligens ember, ha elmegy vendégségbe, igazodik a háziak szokásához teljes mértékben. Örüljön, hogy meghívtátok.


Az ilyen barátot én biztos nem tartanám meg.

34. 88b7828ca9 (válaszként erre: 8. - Hóasszony)
2013. jan. 26. 11:50

Ezen én is nagyon kiakadnék és soha többet nem hívnám meg ezt a csajt magamhoz semmire. A barátnőségbe ez a lekezelő, arrogáns stílus nekem nem fér bele.


Ebben a szituban asszem nagyon ledöbbentem volna, és első körben biztos köpni - nyelni nem tudok, majd agyalok rajta, úgy mint Te... végül megszakítom vele a kapcsolatot.


Ha egy drága barátnőm ennyit süt-főz és engem is meghív, dehogy szólnék ilyet, ilyen stílusban be neki, segédkeznék mellette, de úgy, hogy Ő irányít. Ráadásul ez a Te otthonodban volt. Huuu de bunkó ez a csaj.

2013. jan. 26. 08:11
nem
32. ittmost (válaszként erre: 6. - Hóasszony)
2013. jan. 26. 07:56

Akkor legközelebb csinálja a férjed a vendéglátást,és vállalja,h belekötnek esetleg,és legyen olyan jófej,amilyen csak szeretne,hogy megtartsa a barátokat.Te meg ülj le egy sörrel,meg vegyél csipszet,hátha sokára készül el az étel.

Nyilván csak az ronthat el valamit,aki csinál is valamit.Ha nem te főzöl,már megnyugodhatsz.

31. ittmost (válaszként erre: 17. - Hóasszony)
2013. jan. 26. 07:53

Szerintem igazad van,vagyis megértelek.

Én sem beszélek így senkivel,főleg nem,ha én vagyok a vendég.

Megmondhatta volna normálisan,kedvesen is a a barátnőd,,hogy:tegyél még mellé 2 húst,elfér ide,mert nagyon éhes vagyok.

És a férjednek sincs igaza,bár a legtöbb csordaszellemű ember mindig a leggyengébbre keni a felelősséget.

A barátnőd nem viselkedett civilizáltan.Így csak olyan társaságban lehet viselkedni,vagyis olyan emberekkel,ahol mindenki nagyhangú,nyers,beszólós,mert ott lejátsszák az ilyen meccseket,és nem kell az egyiknek megbántottan elvonulni.

30. 342402de6d (válaszként erre: 17. - Hóasszony)
2013. jan. 26. 07:27
Nem tudod mi a megalázásnak a jelentése!Egy kis önbizalom erősítésre lenne szükséged,ennél nagyobb problémád soha ne legyen......
2013. jan. 26. 07:00
Volt olyan barátnőm, aki nevetségessé tett egyszer egy társaságban, de másnap szakítottam is vele. Majd legközelebb kicsit másképp fog bánni a pasikkal.
2013. jan. 26. 07:00
Igen, éreztem.
2013. jan. 26. 06:41

Hóasszony, ezt jól megkaptad:) Nem érzem én sem úgy, hogy hibás lennél, természetes, hogy rosszul esettt, aki vendégségbe megy, tudnia kellene, hogy vendég és nem ott irányítani, mert ez illetlenség. Érdekes, hogy a hozzászólók közül ezt sokan nem így értelmezik. Azt kellett volna mondanod, hogy oké, ha hozzád megyünk, majd te úgy csinálod, ahogy te akarod. Rettenetes tapintatlanság és bunkóság a háziasszonyt elzavarni a főzés/sütés mellől, hogy ő jobban tudja. Ez nem így játszik, a barátnőd rettenetesen szeret szerepelni, ő akart a középpont lenni. Akárhogy is szeret - gondolom ezt a részét ti már elfogadtátok - azért a másikat ne zavarja el a saját otthonában. Ez nem a te érzékenységed kérdése, hanem az ő butasága.

Két megoldás lett volna:

Egyik, hogy rászólsz: most én csinálom, majd nálatok te fogod, a másik pedig, hogy viccesen szólsz a férjének: jó dolga van, ha a felesége mindenki kezéből kiveszi a munkát... igy elterelődött volna az ő oldalára a téma és ezt a fonalat vitték volna tovább a beszélgetésben.

Sokszor akkor rögtön nem jut az eszébe az embernek semmi, mert nem akarunk illetlenek lenni, vagy nem is olyan a személyiségünk, hogy gúnyosan beszólogassunk. Ez azért nem hiba, inkább intelligencia kérdése.

Voltam én is olyan grillezésen, ahogy maximálisan mindent előkészítettek a háziak (pl. italok, üdítők jégvödörben stb.) és az egyik vendég férfi átvette a grillezést, hogy ő így szokta ... stb, hát, a háziak jobban elkészítették volna, ettük az elszenesedett , de m ég nyers húst, mert nem akarták megsérteni. Ő egy testi fogyatékos férfi volt, mindíg visszaél vele és magát helyezi előtérbe.

2013. jan. 26. 03:35
en is hajlok neha az aldozatszerepre a rossz neveltetesem miatt, csak meggatol benne a hirtelen termeszetem :D nem tudom neked volt-e ilyen de en ugy lettem nevelve hogy szinte mindenert hibas voltam, jol nagyon ritkan csinaltam valamit, de akkor is volt valami hiba talalva benne. es igy megragadt bennem hogy akarmi van biztos en vagyok a hibas. en is kicsit tulreagalok dolgokat meg tulerzekeny vagyok es amugy elborzaszt hogy amikor valaki ezt kiszagolja rogton megprobal "uralkodni" folottem. na olyankor altalaban eszbekapok azert es helyreteszem a dolgokat. neked is ossze kene kapni magad es legkozelebb a baratnodnek megmondani hogy a kutyat nem erdekli hogy hany hus fer meg oda es ne kapkodja a villat mert baj lesz :))
2013. jan. 26. 03:28

szerintem csak aldozat tipus vagy. magad alazod meg legjobban azzal hogy hagyod magad elnyomni. most is az elobb bocsanatot kertel a semmiert. (amikor magadnak valaszoltal) en biztos nem bocsanatot kertem volna hanem megkerdeztem volna hogy kozod van-e? :D az emberek kiszagoljak ki a gyenge es betapossak a foldbe. vagy kiallsz magadert vagy megszokod az erzest ami a sutesen volt.

[link]

24. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Hóasszony)
2013. jan. 26. 03:19
Keresztanyum mondja mindig: otthon ahogy szoktad, itt ahogy kapod! ;)
23. Gumicsirke (válaszként erre: 22. - Pink sunrise)
2013. jan. 26. 02:32

Ismerős:DDD volt egy ismerősöm, akivel egyszer annyira összevesztünk így, hogy le is tiltott mindenhonnan:D

Amikor aznap már vagy 3.-szor sértődött meg azon, amit mondtam, elegem lett a magyarázkodásból, mondtam neki, hogy én ezeket viccből mondom, de így nem lehet beszélgetni, hogy minden 4. mondatomon felhúzza az orrát, erre meg még jobban megsértődött. Azóta nem beszéltünk. De nem hiányzik:D Ilyen nyűglődésnek nincs is értelme szerintem.

22. pink sunrise (válaszként erre: 20. - Gumicsirke)
2013. jan. 26. 02:19
Ez az,annál kinosabb nincs is mikor valaki duzzog és kiderül hogy valamit félreértett vagy érzékenyebben érintette mint én gondoltam:)Férjem barátjának a feleségével emiatt nem egyezünk,gyomoridegem van mikor vele beszélgetek,mert soha nem tudom min sértődik meg(gyereknevelés,főzés,szépségápolás,vásárlás téma messziről elkerülve,mert mind ellenkező véleményen vagyunk,aminek duzzogás a vége részéről....Marad az időjárás téma:D)Nem is tartjuk a kapcsolatot csak facebookon pár mondat erejéig:D
21. pink sunrise (válaszként erre: 17. - Hóasszony)
2013. jan. 26. 02:13
Nem a "konyhatündér" egód van megsértve inkább és az a baj?Arra nem gondoltál hogy azért szólt hogy oda még fér 2 hús,hogy ne kelljen dupla ideig sütögesd a húst,inkább vele foglalkozz?????Nem értem...Soha nem értettem a túlérzékeny embereket...
20. Gumicsirke (válaszként erre: 18. - Pink sunrise)
2013. jan. 26. 02:13
Nagyszájú a nagyszájúval jól kijön:) mi is beszólogatunk egymásnak a barátnőimmel, de tudjuk, hogy poén. Aki ezeket magára veszi, azzal én pl. nem is jövök ki jól, mert nem szeretem, ha mondok valamit, majd félóráig magyarázkodnom kell utána, hogy nem úgy gondoltam. Szerintem a fórumindítóval és a barátnőjével is ez lehet a gond.
2013. jan. 26. 02:10

Ezeken tényleg csak nevetni kell egyet és kész, vagy visszavágni egy viccesen kioktató mondattal:

"okéé, akkor tiéd a sütés, én megyek beszélgetni, Te pedig igyekezz a sütéssel, ha már ragaszkodsz hozzá, mert baromira éhesek vagyunk"! :D

18. pink sunrise (válaszként erre: 16. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 26. 02:10
Az én baráti körömben issok a nagyszájú(köztük én is),de jól elvagyunk:)Sokszor a félreértelmezett dolgok szülnek konfliktusokat,tudni kell tisztázni őket....Szerintem az emlitett barátnőnek fogalma sincs hogy megbántotta a fórum nyitót.
17. Hóasszony (válaszként erre: 13. - 3670a9eb0a)
2013. jan. 26. 02:09

Hát csak bennem.......



Én készültem, Ő megalázott, menj innen, majd én csinálom, nem látod, hogy ide még elfér két hús.


Lehet ez sokaknak furcsa, de én nem beszélek így senkivel, főleg nem azzal aki vendégül lát. Nem oktatom ki, nem alázom meg, nem veszem ki a kezéből a villát. Ha vendég vagyok kivárom a sorom.



Nem voltam rossz vendéglátó, készültem, de azért szólt rám hangosan, mert két hús volt a serpenyőben, és szerinte több is elférne.


Ha engem vendégségbe hívnak, nem szólok bele a kajába, főleg nem ugatom le a házigazdát.

16. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 14. - Pink sunrise)
2013. jan. 26. 02:06
Én is azt gondolom, hogy barátok között minek finomkodni? Ha nagyszájú, akkor is a barátom. Nálunk ez nem gond, mert hasonló kaliberű nőcikkel barátkozom, így nincsen sértődés, ha valamelyikünk beszól. Úgyis tudjuk, hogy nem komoly.
2013. jan. 26. 02:04
Vannak konfliktus-helyzetek, amiket le kell tudni reagálni, különben tényleg az lesz, hogy szétnézel magad körül, és nem találsz barátokat. Sőt, magadat is baleknek állítod be, ami megint nem jó.
2013. jan. 26. 02:04
Szerintem nem rosszindulatbol tette ezt a barátnőd...Érdekes hogy ezt megalázónak érezted...lehet csak éhes volt és már várta hogy legyen meg a kaja és segiteni akart,és úgy látta nem ártana még 2 db hús,mert lesz rá kereslet:)
13. 3670a9eb0a (válaszként erre: 10. - Hóasszony)
2013. jan. 26. 02:03

Semmi gond.

Volt egy parti, ahol mindenki jól érezte magát valószínűleg, csak te nem.

Hol a hiba?

A külvilágban, vagy benned? Szerinted?

12. Gumicsirke (válaszként erre: 8. - Hóasszony)
2013. jan. 26. 02:02
Én nem érzem ezt megalázásnak..nekem is van olyan barátnőm, aki szeret sürögni-forogni, átvenni az irányítást stb. Úgy kell felfogni, hogy ő csak segíteni akar és kész.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook