Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor érezted először, hogy anya vagy/leszel? fórum

Mikor érezted először, hogy anya vagy/leszel? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 25. 20:12
Bár hihetetlen első gyermekemnél megéreztem a fogantatáskor.Tudtam éreztem akkor lettem terhes.Sokan hülyének néztek.Főleg kolléganőm kinek elmondtam kilenc hónap múlva anya leszek.Nevetett...aztán meglepődött...
2008. szept. 21. 07:11
Már a pocakomban, mikor elkezdQdtek az össze-vissza evések.Aztán az édes bizonyosság, mikor MEGMOZDULT pici lábacskája enyhén fészkelQdQtt bennem.
2007. nov. 3. 14:30
Kicsit megnyugodtam, ahogy olvastam a hozzászólásokat. Lelkiismeret-furdalásom volt, hogy nem éreztem az első perctől, ahogy megszületett, azt a túláradó anyai szeretet. Talán nagyobb volt ennél a félelmem, bizonytalanságom, hogy ez a pici baba rám van utalva, nekem kell őt ellátnom. Elolvastam előtte egy csomó szakirodalmat, elméletben tudtam, hogy kell pelenkázni, öltöztetni stb. Persze más a valóság, először megfogni is alig mertem, nehogy bajt csináljak. :-) Szerencsére anyukám velünk volt az első 2 hétben, de ahogy múlt az idő, attól tartottam, hogy nemsokára ketten leszünk itthon a nap nagy részében, mi lesz ha történik vmi, apa csak este jön...szóval, féltem kicsit. És amikor tényleg kettesben maradtunk, volt egy pillanat az első napokban, amikor tartottam a kezemben, gyönyörködtem benne és "beleszerettem". Nehéz így megfogalmazni, de most is határozottan emlékszem, hogy elöntöttek az érzelmek, tudatosult bennem, hogy ő az enyém és imádom! Nekem kellett egy pár hét hozzá, hogy igazán anyának érezzem magam és előjöjjön az anyai ösztön és az a hatalmas szeretet, ami azóta is tart. :-)
2007. nov. 3. 07:14
Abban a pillanatban amikor a kezembe adták.
23. tiop (válaszként erre: 22. - Deva55)
2007. nov. 3. 06:56

Szió!

Rettenetes lehetett ott és akkor neked!szerencsére minden rendbe jött!Kívánom,hogy a jővőben is rendben legyen minden!!!!


Nagyon szépeket írtatok ide csajok!Teljesen meghatott!!!!!

Üdv:Tiop!

22. deva55
2007. okt. 5. 09:02

Csak az első hét után.

Amig a pocakomban volt sokkal bensőségesebb volt a kapcsolatunk, meséltem ,énekeltem neki, simogattuk, becéztük, viccelődtünk vele.


16 órás vajúdás után szembenéztünk a pocakomon egymással, én félve nézegettem, hozzá sem mertem nyúlni, féltem összetöröm véletlenül, ő pedig torkaszakadtából ordított. Barátaink kérdezték milyen anyának lenni, csak azt tudtam válaszolni még nem tudom, csak azt éreztem, hogy elégedett vagyok önmagammal, megszültem a babát, mintha női kötelességemet teljesítettem volna és ezért, - mármint hogy nincs anyai érzésem, csak öntelt büszkeségem - iszonyú lelkiismeretfurdalásom volt.


Aztán egy hét múlva a kislányom arcán kiütések jelentek meg, és elkezdett hörögni, nem kékült, csak minden lélegzetvételnél félelmetesen hortyogott benne valami és kalamolt a kezével, lábával.


Rettenetesen megijedtem, sírtam, zokogtam, hogy segítsenek, úgy elöntött a fájdalom, az aggódás, a tehetetlenség érzése, az hogy el fogom veszíteni, az orvos is csak sokára tudott jönni, legalábbis nekem úgy tűnt.


Azt hiszem ezzel az aggodalommal kezdődőtt nálam az anyai érzés. /Szerencsére minden rendbejött./

2007. szept. 26. 19:00
Először mikor megláttam a 4d képen,majd mikor megszületett és a hasamra rakták. És azóta minden nap,főleg mióta tud beszélni és egész nap csak azt hallom,hogy Anya!
20. pufika
2007. szept. 16. 06:56
Nekem is olyan felemás volt ez a megtapasztalás. Igen, mikor terhes lettem éreztem, hogy jön a csoda. Megmozdult, majd megszületett. De akkor döbbentem rá hogy mennyire fontos nekem, mikor 1 naposan besárgult. Csak hallgattam a gyerekorvost, aki azt mondta, ha beleegyezem, akkor inkább továbbküldené, a gyerek biztonsága érdekében. Mit is lehet erre mondani?? Küldje ha úgy látja jónak. Mikor megjött az inkubátoros mentő, szólt egy nővérke, viszik a babát. Odamentem, mert látni akartam hogy rendben van. A mentős, miközben tolta ki az inkubátort, megkérdezte: a magáé? Mondom: igen. És akkor döbbentem rá, hogy tényleg az enyém!
19. képzelet (válaszként erre: 18. - Margitnéni)
2007. aug. 30. 13:38

Én is pontosan ekkor éreztem,nem tudom más is így volt e,de kicsit megijedtem az elején. Talán a még nem ismert felelősségtől,meg hogy "én valóban ezt akartam"? kérdés járt a buksimban.

De hála hamar túljutottam ezen,és olyan jó volt megismerkedni a babáimmal!

2007. aug. 2. 21:30
Amikor megszülettek, és először megláttam őket. Amíg a pocakomban voltak, egyszerűen nem tudtam felfogni egyik terhességemnél sem, hogy anya vagyok. Nem tudtam elképzelni, milyenek is lesznek, azt sem tudtam, hogy milyen neműek, és egyszer csak előbújt egy csoda. A második terhességemnél ugyanez mégegyszer.
17. 175c71a378 (válaszként erre: 13. - Roni24)
2007. aug. 2. 21:06
Dettó én is így vagyok... :)
2007. jún. 21. 01:11
amikor megtudtam hogy terhes vagyok!élveztem hogy kismamának hivtak!
15. KIRA7
2007. ápr. 26. 14:24

Én akkor éreztem mikor kibújt belőlem és rámrakták.

Azt az érzést nem lehet elfelejteni.

De, én minden szülésemnél átéltem ezt az érzést.

14. emily (válaszként erre: 8. - Tiop)
2007. ápr. 26. 07:02
Ne is mondd, már alig várom! Ha rám ütött a kölök, akkor már nincs sok vissza. (Hét hónaposan szólaltam meg, igaz azt mondtam a dédipapámnak,aki bekukucskált az ajtón, hogy: gyee beeee. :-DDDD )
13. Roni24
2007. ápr. 25. 22:33

Mikor az én kisfiam megszületett, már a kórházban is úgy hívtak a nővérkék, hogy: "anyuka". :)Borzasztó furi volt, mert nem éreztem semmi különbséget, nem éreztem azt, hogy anya lennék.

Világrahoztam egy babát, akinek a sorsa csak és kizárólag tőlem függ! Ennyi, de konkrétan nem tudtam mit kéne éreznem!

Az első két hónap egyenesen keserves volt, mivel egyedül voltam otthon a babával és nem volt segítségem. Igazság szerint, csak úgy voltam képes ellátni a kicsit, hogy tudtam, másra nem számíthat, rajtam múlik mi lesz vele.

3 hónaptól - mikor picinyem már jobban átaludta az éjszakákat, és én is többet tudtam pihenni -, kezdtem el azt érezni, hogy már másképp is tudok ránézni, mint egy kis síró-visító csupasz kis békára! :)

DE igazából akkor éreztem először azt, hogy anya vagyok, amikor 7-8 hónaposan, mászás közben beütötte a szájacskáját a padlóba. Keservesen zokogott, és mikor felvettem úgy kapaszkodott belém a pici karjaival, mint egy kis majom.

Akkor éreztem és értettem meg, hogy mennyire szüksége van rám! Akkor számára csak én voltam, aki segíthettem rajta, csak rám számíthatott!

Azt hiszem ez az az érzés, amit nem lehet leírni, csak elsírja magát egy anya tőle! :)

2007. ápr. 25. 15:56
Amikor kibújt belőlem a kislányom, és megfogtam a talpát. Az az érzés semmihez sem hasonlítható.
2007. ápr. 25. 15:36

Amikor felhívtam a gyermekorvosi rendelőt 2hetes korában:

-Jó napot kívánok, a Bence anyukája vagyok...

és akkor esett le, hogy tényleg!! :))))

2007. ápr. 18. 09:15
Mikor megtudtam ,hogy terhes vagyok ,már attól a pillanattól ,megváltoztak az érzéseiem ,egyszerüen ,ugy vártam a teherbe esést,hogy minden szempontból felvoltam készülve ,hogy mire válalkoztam ,és ,hogy ezentúl,minden más lesz ,annya leszek ,kinek a legelsö,és legfontosabb feladataa gyerekével való törödése lesz.
9. tiop
2007. ápr. 16. 10:28

Zolko96!

Nem mindenkiben!!!!:)))))))))Az első babómnál a harmadig napon sírógörcs jött rám,és nem tudtam mit kezdeni avval az érzéssell!Utánna mikor hazamentünk,jöttem rá csak,hogy mit is éreztem!!!!:))))

8. tiop (válaszként erre: 5. - Emily)
2007. ápr. 16. 10:26
Ne bolondozz!!!!Várj majd ha kimondja tényleg,hogy ANYA!!!!!!!Szívem szakadt meg amikor kimondták!Zsani még nem tudja kimondani,hogy anya,de ahogy integet és tá-tá-zik!Kimondhatatlan érzés!!Majd te is megtudod lassan!!!(Zsani most lessz 10 hónapos!)
2007. ápr. 15. 14:34
Amikor megszülettek a gyerekeim ,tudatosul az emberben,hogy mostmár nemcsak magára van gondja.A gondoskodás felnevelés a legnagyobb öröm a világon.
6. Ekka
2007. ápr. 15. 12:40

Még csak barátkozom a gondolattal:)))))

Kicsit furcsa, hogy egy Pöttöm-Panka majd azt mondja: Anya:))))

5. emily (válaszként erre: 3. - Tiop)
2007. ápr. 15. 12:37
MAjd az érettségi bankettjén csak eljut a tudatomig.... :-DDD
2007. ápr. 15. 10:31

...amikor megtudtam hogy terhes vagyok...

:))))

3. tiop (válaszként erre: 2. - Emily)
2007. ápr. 15. 09:27

Szia Emily!

Nyugi,lassan de biztosan kifog alakúlni benned is ez az érzés!!!:)

2007. ápr. 14. 21:08
Kislányom 6 hónapos, de én még mindig nem fogtam fel igazán, hogy ez a tünemény az enyém! :-)
1. tiop
2007. ápr. 14. 19:00

Mikor megszűltem az első babámat,akkor még nem nagyon tudtam mit keztdeni az érzéssel,csak akkor tudetosúlt bennem ,amikor hazamentünk és beindúlt normálisan a tejem!Na akkor éreztem,hogy most már csak rajtam múlik ennek a picurkának az élete!!!

Kíváncsi vagyok,hogy ti mikor éreztétek ezt az érzést!!

Üdv Kriszti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook