Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségire milyen ajándékot szokás adni a pedagógusoknak? fórum

Érettségire milyen ajándékot szokás adni a pedagógusoknak? (tudásbázis kérdés)


2018. máj. 30. 23:00

Gondoltam beszámolok hogy mi lett az “eredménye” a dolognak.

A tanárokat minden diák meg akarta ajándékozni, ami 20 főt jelentett.

Mivel költségek terén nagyon oda kell figyelnünk és a keretünkből gazdálkodni, nem tettünk kivételt hanem egységesen 5000.- ft -os ajándék kosarat kaptak és fotót a tablóról, és a fiatalok lelkesen adták át nekik :)

Az Oszt. Főnök is kapott ajándék kosarat, tablóképet, de kapott mellé szép cserepes virágot is és 50e ft értékű ótra-ékszer utalványt.

Szóval erre a projektre kb 165e ft-t költöttünk el.


Hogy sok vagy kevés az nagyon megoszlik.

Itteni viszonylatban nem kell szégyenkeznünk de nem is szálltunk el.

24. csikil4ny (válaszként erre: 19. - Papája)
2018. ápr. 10. 18:46

Megalájk.



Csak azért nem jutott nekem eszembe, mert nálunk én gyártom a gyerekeknek.

23. 86d0584f0e (válaszként erre: 19. - Papája)
2018. ápr. 10. 18:22
Na, végre egy jó ötlet! Ez a valódi emlék, nem egy esetlegesen ronda váza meg arany fülbevaló tematikus albummal.
22. édesszívem (válaszként erre: 19. - Papája)
2018. ápr. 10. 15:12
Nagyon kreatív:)
2018. ápr. 10. 13:18
Az egyik gyermekem osztályfőnöke kapott ilyen ajándékot, akkor még videó kazettán. Mai napig emlegeti, hogy ez a legkedvesebb emlék amit eddig kapott. Osztálytalálkozókon újranézik, új dolgokkal kiegészítik.
2018. ápr. 10. 13:08
...emlékezhet az osztály.
2018. ápr. 10. 12:58

Semmiképpen nem anyagiakban mérhetőt.

Szerintem egy CD/DVD (bocsánat elég idős vagyok és valahogy nem megy nekem már ez a technika) amin egy ügyes diák összegyűjti a 4 év emlékeit. Fotók, videók. Osztálykirándulásokról, versenyekről, bármiről ami előfordult az osztály életében.

Végül mindegyik gyerek küldjön üzenetet a jövőnek. fogalmazza meg mit érez, mit szeretne elérni stb. röviden.

Ebből az anyagból kapjon mindenki az osztályban és még az is, akit erre érdemesnek tartanak a gyerekek. Az, hogy mindenkinek van felvételből, az összetartozást erősíti.

Sok év múlva visszanézik és emlékezhetnek.

Osztály

18. 86d0584f0e (válaszként erre: 17. - Édesszívem)
2018. ápr. 10. 11:28
Ne hallgass rájuk. Ostobaságokat beszélnek.
17. édesszívem (válaszként erre: 16. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 10. 11:26
Én is meglepődtem amiket hallottam. Azt hittem az osztálypénzből még simán vissza is tudok majd adni a gyerekeknek és szégyenben sem maradunk. De most már nem tudom.
16. 86d0584f0e (válaszként erre: 13. - Édesszívem)
2018. ápr. 10. 11:22
Csak azért, mert budai elitgimnáziumokban nem költenek nyolcszáz ezret erre a célra, sem háromszázezret. Valahogy a szegényeknél divat ez.
15. 86d0584f0e (válaszként erre: 14. - Édesszívem)
2018. ápr. 10. 11:21
Jóindulat? Tudás kell, nem jóindulat. Ez csak egy nyamvadt érettségi.
14. édesszívem (válaszként erre: 12. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 10. 11:18
A jóindulat kerül sokba.
13. édesszívem (válaszként erre: 11. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 10. 11:17
Hát nem. Itt Borsodban.
12. 86d0584f0e (válaszként erre: 9. - Édesszívem)
2018. ápr. 10. 11:13
Egyébként, ha a jelenlegi érettségi rendszerhez teljesítéséhez meg kell kenni a bizottságot, akkor azoknak a kölyköknek úgyis mindegy. Semmi nem lesz belőlük az életben.
11. 86d0584f0e (válaszként erre: 9. - Édesszívem)
2018. ápr. 10. 11:09
Fogadjunk, hogy nem tipikusan gazdag környéken ... azt tapasztalom, hogy az olyan helyeken szórják ész nélkül a pénzt, ahol nincs sok. Valahogy egymást hergelik bele.
2018. ápr. 10. 11:01
Osztályfőnökként az albumot preferálom, sőt tanárként a fényképméretű tablót, kopik a memóriám, de azért szeretek arcot társítani a névhez, vagy épp fordítva. Ehhez jöhet egy csokor virág, ha megérdemlem. A könyvutalvány is nagyon jó ajándék, de az már lehet túlzás. Szerencsére nem divat nálunk az ajándékozás, nem szeretnék ajándékokat kapni, azért tanítok, mert szeretem a hivatásomat, minden másra ott a fizetésem.
2018. ápr. 10. 10:58

Tudok olyan osztályról ahol közel 800ezer Ft van osztálykasszában az ajándékokra, az érettségi ideje alatti étkezésekre, stb..

A mi osztályunknál 300ezer Ft-ból fogom kigazdálkodni. Megijedtem mert rémisztgetnek hogy az semmire sem lesz elég és érettségin jobban teljesít az az osztály amelyik zsírosabban kente le az odautat...

8. 86d0584f0e (válaszként erre: 7. - Hpetra22)
2018. ápr. 10. 10:41

Hát bizony.

Nem értem, hogy emléket akarnak adni, vagy jelezni, hogy kb. mennyi pénzt kalapoztak össze, akkor is, ha az eredmény nem jó?

2018. ápr. 10. 10:39
Vannak jó ajándékkupon-könyvek vagy élményajándékok. Szerintem a pedagógusoknál már halomban állnak a vázák meg hasonlók, ilyet én nem adnék. Fotókönyv jó ötlet, az örök emlék és elfér a polcon biztosan.
2018. ápr. 10. 10:35

Az a baj a lakberendezési tárgyakkal, dísztárgyakkal és ékszerekkel, hogy az esetek nagy részében nem illenek az illető lakásához és stílusához, nem felelnek meg az ízlésének. Így ajándékból és emlékből egyszerű vacak teherré változnak, porfogóvá.


Nem véletlenül nem illik bőrre simuló dolgokat ajándékozni, csak annak, aki megérintheti vagy érinteni reméli a bőrt. Ezért tipikus ajándék az ékszer az udvarlás során, csak mondom.


Emlékként emléket kell adni: kedves albumot az elmúlt évek dolgaiból, fotókkal tarkítva, és virágcsokrot.

2018. ápr. 10. 10:26
A lányoméknál, mivel volt egy olyan osztálytársa akinek a szüleinek volt egy kicsi ékszerüzlete,a tanárok karláncot az ig és az of nyakláncot is kapott szettben. A fiaméknál nem volt ilyen, mindenki aki akart, virágot adott, a lehető legszolidabban. (nem ugyanabba középiskolába jártak)
2018. ápr. 10. 10:13

Szoktak maradandót is venni. Ékszert, órát, festményt, váza stb..., de lehet vásárlási utalványt is adni. Tanártól is függ, meg azért figyelembe kéne venni a szülők anyagi helyzetét is. Lehet, hogy valaki be tud adni több tízezer forintot, van akinek meg a kétezer is probléma.

Nálunk azt hiszem arany láncot meg egy képet kapott a tanár, de nem emlékszem rá, mert én ki nem állhattam, úgyhogy nem foglalkoztam az ajándékával, az átadásnál se mentem oda hozzá.

3. 86d0584f0e (válaszként erre: 1. - Édesszívem)
2018. ápr. 10. 10:07

Divat, elvárás?

Hol élünk?

2018. ápr. 10. 09:46

"Maradandót" tök felesleges adni, hacsak nem tudtok valami konkrét igényt.

Mikor mi ballagtunk, én adtam a tippet, hogy adjunk karórát az osztályfőnökünknek, mert mindig kérdezte az időt. 10+ év után is azt hordja, és 6-7 ezer volt kb. 25 főre leosztva.

Ami ehető vagy nála vagy a családban elfogy, és továbbadni nem bűn.


2 pedagógus nagyanyám volt, anyám is tanár, a tesója is ilyen pályán van.


5000 HUF összesen, a többi tanárnak meg egy szál virág vagy tábla csoki. A tanárok úgyis annak örülnek, mikor 5-10-20 év múlva összetalálkoznak, és elmesélik, mi lett belőlük.

2018. ápr. 10. 06:33

Javaslatokat, ötleteket szeretnék kérni akik már tapasztalták-akár tanárként, szülőkét vagy diákként, hogy érettségiző osztály milyen ajándékot adjon az Osztályfőnöküknek?! Mi a divat, van-elvárás ? Ár-érték? Kinek kell még ajándékozni, s milyen értékben?

Segítségeteket köszönöm!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook