Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
18539. virgilius (válaszként erre: 18537. - Kris0111)
2023. márc. 18. 11:59
Astoria :)
18538. Kris0111 (válaszként erre: 18536. - Zsuzska72.)
2023. márc. 18. 11:50
Ez szép és jó, csak azt gondolom, hogy ez ettől összetettebb és nem csak az anyagi feltételek hiányoznak...
18537. Kris0111 (válaszként erre: 18534. - Andi2014)
2023. márc. 18. 11:48

Köszi, hogy leírtad :)

Jelenleg nálunk is ez most az elsődleges cél és ez most megerősített.

Helyileg hova kell járniuk órára? A Lágymányosi campusra vagy az Astoriához?

18536. Zsuzska72.
2023. márc. 18. 08:21

Azt írja az újság, hogy ha az EU nem is, a kormány állja a cechet a kutatási programokra. Erasmusról is jó lenne már konkrétat tudni.

[link]

18535. Chelsey (válaszként erre: 18534. - Andi2014)
2023. márc. 17. 07:30
Nekem ez elég rugalmasnak tűnik. Az is tetszik, hogy nem feltétlenül kell egy rakás vizsgát letennie szinte egyszerre annak, aki elfogadja a megajánlott jegyeket - már, ha van mire jegyet ajánlani neki.
18534. Andi2014
2023. márc. 17. 00:25

Szisztok!


Írnék én is néhány szót az ELTE gazdasági karának rendszeréről, mert valaki érdeklődött-

Gyermekem a nemzetközi gazdálkodás szakra jár.

A gazdasági karon induló szakok első két évében ugyanazokat a fő tantárgyakat tanulják, szakonként 1-2 különböző tantárggyal (ideértve a PPK-n induló emberi erőforrást is, az, ahogy mondják, technikai okokból indul a PPK-n, de az alapozó tantárgyakat ők is a gazdasági karon tanulókkal együtt tanulják).

A nemzetközi gazdaságtant és a pénzügy és számvitelt lehet angol és magyar nyelven is hallgatni.

Aki angol nyelvű nemz.és gazd, ill.pénzügy és számvitelre jelentkezett, értelemszerűen angolul kell teljesítenie a tárgyakat.

A magyar nyelvű szakra jelentkezettek bármelyik tárgyat bármelyik félévben akár angolul, akár magyarul is tanulhatják.Lehet a matek 1 az első félévben angolul, de a matek2. a második félévben már magyarul.

A félév elején csak felmérés szintjén megkérdezik, hogy ki, mit szeretne, a lehetséges csoportok kialakítása miatt, de aztán úgy veszi fel a tárgyakat, ahogy akarja (és tudja).

Pl. a fiam 4 tárgyat angolul, kettőt magyarul tervezett felvenni az első félévben. Erre kialakítottak csoportokat, és neki semmi gondja nem volt,csak mindenből a k csoport óráit felvenni.

A második félévben minden tantárgyát angolul akarta (be is osztották csoportba), de a korábbi csoporttársai zömében 3 angol, három magyar tárgyat akartak.Megpróbálta az egyik három angol tantárgycsoportot a barátaival felvenni, de a többinek az angolul felvétele (ahogy Virgilius is írta) olyan bődületes egyeztetést kívánt volna, hogy egy nap után feladta. Ment a többiekkel 3 angol, három magyarra, de mivel ő még három tantárgyat felvett angolul a mintatanterven kívül, plusz az oroszt, így további egy napjába került az egyeztetés.

Választhatnak úgy is tárgyakat, hogy angolul hallgatják, de magyarul vizsgáznak belőle (igenis vannak olyan emberek,pl.én,aki tökéletesen megérti az angolt, de vizsgaszinten talán szívesebben válaszolnék magyarul, tökéletesen visszaadva a fogalmakat. Sokfélék vagyunk).

Ill. ha pl.szeptemberben kezdik a sulit, november elején változtathatnak, ha úgy érzik, nem a megfelelő nyelven vannak.

Szóval bármilyen variációra adnak lehetőséget.

A gyermekem "megfelelőnek találta" az angol nyelvű tudásukat a tanároknak, nincs bajuk vele.

A fiam a szabadon választható kreditjei terhére felvette a gimiben nulláról kezdett oroszt, a szlavisztika tanszéken. Na, az kemény. Ezt tanulta a legtöbbet a gimnáziumban is. (Érdekességként: 11.után a tankerület elküldte az óraadó tanárnőként dolgozó orosz tanárnőjét. Főállása akkor is az ELTE volt. Az imádott, kedves, de nagyon kemény tanárnőjéhez a felvételi eredmény kijövetele után másnap bejelentkezett egy másik felvett csoporttársával együtt. Mire én lábujjhegyen szóltam, hogy értekezni kellene a tanárnővel, már közölte, hogy megtörtént.)

Mivel az alapozó tantárgyak megegyeznek, így lehetőséget adnak az első két évben a szakok megváltoztatására. (Pl.gazd.és menedzsmentről pénzügy és számvitelre-Gondolom,azt az egy-két más tantárgyat azt meg kell csinálni-erről nem tudok bővebbet mondani.)

A már valaki által említett pontrendszer működik.

90+10, összesen 100 pontot lehet szerezni tantárgyanként félévente. A 90 pont 2 vagy 3 zh, plusz 10 pont a szemináriumokon megszerezhető. Ha eléri a 60 pontot, megajánlott jegyet kaphat. Minimum hármas jegy. Ha elfogadja, nem kell vizsgázni. ha legalább 30 pontot megszerez egy félévben, (természetesen tantárgyanként értendő), akkor vizsgázhat. Ha nem fogadja el a megajánlott jegyet, akkor is vizsgázhat. Mindenki eldöntheti mit akar (vagy mit tud).

Kérdezzetek! Anire tudok, válaszolok.

18533. Chelsey (válaszként erre: 18532. - Virgilius)
2023. márc. 16. 20:52
Nem az a hely, ahová szórakozni jár az ember, az biztos.
18532. virgilius (válaszként erre: 18531. - Chelsey)
2023. márc. 16. 17:23

Hát... gondolom pl azért, mert ha el akarsz menni gyógytornászhoz, mert teszem azt fáj a hátad, akkor kb 15 ezer alatt már nem úszod meg, és ebből sokan arra következtetnek, hogy ezzel akkor jól lehet keresni...

Pszichológia dettó ugyanez.

Közben meg a gyakorlat mindkettőnél a lepra eü-ben folyik, elképesztő körülmények között, fiam ma konkrétan a zárt osztályon volt...

Egyik sem akkora havaj-dizsi közelről, hogy a nagyokat idézzem ;)))

18531. Chelsey (válaszként erre: 18530. - Virgilius)
2023. márc. 16. 17:20
Én mindig csodálkozva állok ez előtt a gyógytornászképzés előtt. Hogy lett ez itt ennyire felkapott? Ez egy kemény fizikai meló és lelkiekben is sokszor kivesz az emberből.
18530. virgilius (válaszként erre: 18529. - Atlas_cukor)
2023. márc. 16. 16:29
Így semmiképp sem lehet összehasonlítani, de az tény, hogy a SOTÉ-n nagyon sok pont kell a leendő gyógytornászoknak. Főleg összehasonlítva a vidéki képzési helyek némelyikével.
18529. atlas_cukor (válaszként erre: 18527. - Hanka101)
2023. márc. 16. 16:22
Sőt, a gyógytornászra elég egy darab emelt, az orvosira meg kettő kell és emeltből már jónak számít (főleg kémiából, fizikából) egy olyan %, ami középen még átlagos. Nem lehet ezeket így összehasonlítani.
18528. virgilius (válaszként erre: 18527. - Hanka101)
2023. márc. 16. 13:15
Igaz, de nagy kulonbseg, hogy az adott pontszamot milyen erettsegi targyakbol lehet avagy kell osszeszedni. Orvosin csak es kizarolag emelt biosz es emelt kemia vagy fizika szamit, a gyogytornasz szakra sok egyeb targy is beszámolható. Idén legalábbis igy van meg, aztan jövőre mar ott sem igy lesz.
18527. Hanka101
2023. márc. 16. 12:54

hello mindenkinek!


Igaz, hogy Pesten a SOTE-n egy gyógytornászt majdnem annyi ponttal vesznek csak fel, mintha ORVOSIRA jelentkezett volna?

18526. Zsuzska72. (válaszként erre: 18525. - Chelsey)
2023. márc. 16. 12:51
Hivatalos verzió szerint az egyetem épületeinek felújítása miatt, ami április közepéig tart, de valójában még nem is nagyon kezdtek hozzá :( nem hivatalosan igen, átszervezések, spórolás.
18525. Chelsey (válaszként erre: 18524. - Zsuzska72.)
2023. márc. 16. 11:30

Egyetértek veled, az egyetem nem kizárólag a tanulásról szól, főleg nem azoknak, akik rögtön érettségi után nappalin tanulnak. Az más, amikor valaki maga választja, mert annyira elfoglalja a sport, speciális hobbi vagy éppen dolgozik. De azért 18-19 évesen a társaság miatt is jelentkezik az ember nappalira. Arról nem is beszélve, hogy az egyetemi szocializáció - amibe nem csak a haverok gyűjtése tartozik -sokkal nehézkesebb így online, mintha bejárnának.


Én azt hiszem lemaradtam. Miért van ott online oktatás, az átszervezés miatt?

18524. Zsuzska72. (válaszként erre: 18523. - Chelsey)
2023. márc. 16. 09:44

Köszi. Magunk közt szólva, annak, aki odateszi magát, itt is megvannak bőven a lehetőségei. Vannak olyan C-tárgyak, aminek sikeres teljesítése után kapnak külön tanúsítványt, sőt, akár álláslehetőséget is. Olyan is van, ami szinte felér egy komplett végzettséggel. Ezerszer több alternatíva közül választhatnak, mint pl. mi 30 évvel ezelőtt.

De ez a folyamatos online tényleg nem a legjobb oktatási forma, na. Főleg így, hogy ki tudja, meddig tart.

18523. Chelsey (válaszként erre: 18521. - Zsuzska72.)
2023. márc. 15. 10:30

Rémlik, hogy egy ismerősöm innen ment tovább Hollandiába mesterszakra. Persze, ez nem jelenti azt, hogy ő mindennel meg volt elégedve, de nem akadályozta meg, hogy olyan helyen végezze a mesterdiplomáját, amelyik emeli az önéletrajzának az értékét.

Sok sikert a fiadnak a tanulmányaihoz!

18522. Zsuzska72. (válaszként erre: 18519. - Virgilius)
2023. márc. 15. 08:08
Persze, nem mind Oxford, ami fénylik :D na de érted, azért egy egyetemi katedrának csak jobban kéne csillognia, mint ami a mai magyar rögvalóság.
18521. Zsuzska72. (válaszként erre: 18520. - Chelsey)
2023. márc. 15. 08:06
vidékfejlesztési agrármérnök
18520. Chelsey (válaszként erre: 18513. - Zsuzska72.)
2023. márc. 14. 18:23
Milyen szakon van a fiad a MATE-n?
18519. virgilius (válaszként erre: 18515. - Zsuzska72.)
2023. márc. 14. 16:54
Hát Angliában sem minden egyetem Oxford, lehet, hogy nem mindenhol olyan menő tanítani ott sem ;) Azért sztem erkölcsileg még mindig menő itthon is egy egyetemi katedra, legalábbis az ELTÉ-n az (én nem ismerek más egyetemet belülről még ennyire sem), anyagilag viszont vicc kategória. :( MATE ügyeiről hallomásom sincs, de az biztos, hogy mindig fejétől bűzlik a hal... Ezzel nem sok oksat írtam, tudom, de legalább együttérzek...
18518. Hermione G. (válaszként erre: 18512. - Borian)
2023. márc. 10. 10:56
Rákerestem.:-)
18517. Hermione G. (válaszként erre: 18511. - Constanzes)
2023. márc. 10. 10:53
Köszi! Mi az ami nem jó ott?
18516. Borian (válaszként erre: 18515. - Zsuzska72.)
2023. márc. 10. 08:47
hát, nálunk sem minden hawai-dizsi-meg fanta...
18515. Zsuzska72. (válaszként erre: 18514. - Borian)
2023. márc. 10. 08:26

Teljesen érthető, hogy a mérgező légkörből megy, aki teheti, én is mennék. Lehet, hogy túl sok angol filmet nézek, de ott olyan menő dolognak tűnik pl. oxfordi tanárnak lenni, itt meg kb. ugyanolyan rabiga, mint bármely más típusú munkahelyen, ahogy írod ezeket a szabályokat.

Lehet, hogy ha így folytatják, nektek is könnyebb lesz őket átcsábítani :)

18514. Borian (válaszként erre: 18513. - Zsuzska72.)
2023. márc. 10. 08:04

Ha rossz tanár is lapátra kerül, az csak jó, de sajnos jók is mehetnek, főleg maguktól. Egy barátnőm ott van főállásban, mondjuk nyáron beszéltem vele utoljára, de már akkor panaszkodott, hogy rektorúr új szabályokat vezetett be, bent kell lenni reggel 8-tól 4-5-ig az egyetemi oktatóknak. Azt mondta, egyelőre ki tudja kerülni, hogy ilyen-olyan címen lelép, de ha komolyan ellenőrzik, akkor ő eljön onnan. Ő spec. bárhol kapna állást a spec. tudásával, de pont azért tanít, mert a korábbi minisztériumi, hivatali stb. szoros időbeosztást nem bírta lelkileg és mindenféle pszichés tünetet produkált. Elhiszem, hogy eljön, ha tényleg röghözkötik, pedig ő qva jó tanár, a hallgatói imádják.

Egyébként az egyetemi emberek nagy általánosságban megszokták és szeretik a szabadságot, mi rendre azért nem tudtunk még magasabb fizuval sem átcsábítani hozzánk senkit, mert nekik ott a nyári szünet, a nem kell bejárni mindennap és ezzel nehéz versenyezni.

18513. Zsuzska72. (válaszként erre: 18512. - Borian)
2023. márc. 10. 07:55

Remek. Az enyém ugye már ott van 2. éve, szóval most már végigcsinálja, de hónapok óta nincs suli, ami most megy online oktatás címén, az egy vicc, minden tanár csak panaszkodik nekik, és senkinek fogalma sincs róla, hogy mikortól lesz tényleges tantermi oktatás. Amit megadtak április közepi dátumot, az nagy valószínűséggel nem tartható.

De legalább kirúgtak olyan tanárt is, aki miatt a fiam majdnem otthagyta az egyetemet, mert annyira szemét és inkorrekt volt. (Nem csak vele, megnéztük a myprofessoron az értékeléseit, még a legenyhébb az volt, hogy ,,életem legrosszabb tanára".)


Corvinusról nem tudok rossz véleményt írni, de ott nem is érinti a belpolitika a lányomat ilyen közvetlenül és kikerülhetetlenül, mint a MATE-n.

18512. Borian (válaszként erre: 18510. - Zsuzska72.)
2023. márc. 9. 18:42

Corvinust nem tudom, mi történik ott, hallok ezt-azt, de munkavállalói oldalról, nem tudom, ez a hallgatói létet, közérzetet hogy érinti.


A MATE: hát... az ottani rektor egy időben volt a mi főnink is. Nem volt egy kellemes időszak. Plusz ő miniszteri pozícióra ácsingózott, nem jött össze, tehát egy csalódott vezető. Plusz elég zavaros az egyetem vagyoni helyzete és a mögötte álló alapítvány. Mindent neki adtak, még az új gödöllői uszodát, a kastélyt (!), budapesti ingatlanokat, "csak úgy". Más kérdés, ha nem tudják kigazdálkodni ezek fenntartását, az jó-e nekik... A kollégáimat próbálták becserkészni oda oktatónak, de nevetséges béreket kínálnak, ezért nem tudom, kit tudnak odacsábítani. Eddig sem jött szóba soha az agrárpálya egyik gyereknél sem, de ezután még inkább nem, pedig ez gyalog-galopp lenne.

18511. constanzes (válaszként erre: 18509. - Hermione G.)
2023. márc. 9. 16:04
Kolléganőm lánya ott végzett BA-n, és nagyon nagyon csalódott, nem tetszett neki.
18510. Zsuzska72.
2023. márc. 9. 12:44

És ami még ijesztő: mi van a MATE-n???

[link]

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook