Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes ma Magyarországon orvosnak tanulni?Mennyire nehéz elvégezni-úgy értem mennyire legyen valaki okos, szorgalmas stb hozzá? fórum

Érdemes ma Magyarországon orvosnak tanulni?Mennyire nehéz elvégezni-úgy értem mennyire legyen valaki okos, szorgalmas stb hozzá? (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. ápr. 1. 23:47
Nem tanultam ugyan orvosnak, de biztos vagyok benne, hogy jó popó kell az egyetem elvégzéséhez. Azonban addig se lazsálj! Olvass orvosi szaklapokat, érdeklődj orvosnak készülöktől, hogy milyen könyvből tanulnak, beleolvashatsz-e a jegyzeteikbe. Persze ettől nem fogod megtanulni, de majd úgy leszel ott egy-egy előadáson, hogy lesz valami halvány fogalmad a dolgokról könnyebben megy a tanulás is.Most amint írtad még több időd van, használd ki!
33. sacc01
2013. márc. 24. 21:29
Köszönöm szépen a válaszokat!:))
32. gbabi50 (válaszként erre: 28. - Sacc01)
2013. márc. 24. 12:34

Szia!

Meg kell próbálni,de számits arra hogy bejutni is nehéz,bentmaradni még nehezeb.Lánykám 7éve végezte el,mindent időben megcsinált,így 24évesen már orvos lett,de azt mondhatom hogy volt olyan vizsga időszak is amikor napokig a kollesz szobából csak a wc-re ment ki,éjjel,nappal tanult,a könyvei ott voltak az ágyában,amikor elfáradt csak egy picit arébb tette őket,betakarozott és aludt 3-4 órát aztán ott folytatta ahol abbahagyta.Ő nem volt az a tipus amelyik gyorsan tanul,alaposan kellett mindent megrágnia,tanulnia,igaz most nagy hasznát veszi mert a munkahelyén helyt áll,tisztelik a tudását ,megbíznak benne,ez bizony sokat számit,mert az egy dolog hogy elvégzed de aztán élesben is kell helytállni.Aki nincsen benne az el sem tudja képzelni mennyi munka van egy orvosi diplomában.Nem azt mondom hogy más szakok nem nehezek,de szerintem ez az egyik legnezebbek közé tartozik,és örök életedben kell tanulni.Sok sikert!

31. Miss Angel (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2013. márc. 24. 11:49

nem is kell,nem írtam semmi ilyet

azért irtam le mindezt mert azt tapasztalom a másik véglet a gyakoribb,aki sz*rik a betegre és csak a pénz lebeg a szeme előtt

mindezt csak ezért írtam le semmi másért,nem kell magát áldozni,de ha már csinálja,lelkiismerettel csinálja,ezt önfeláldozás nélkül is lehet:)

30. andi6020 (válaszként erre: 26. - Sacc01)
2013. márc. 23. 23:28
Persze!
29. babszibobó (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2013. márc. 23. 23:25

Ahogy Trapiti írja, ha olyat tanulsz amit szívből szeretsz, nem lesz kényszeres és bár nehéz, menni fog.


Ne add fel az álmaidat!

28. sacc01 (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2013. márc. 23. 23:24
Remélem...:) Azt hiszem megpróbálom..aztán..lesz ami lesz.:D max nem sikerül,na bumm,akkor kitalálok valami mást..csak..nehéz a döntés.:/
27. trapiti (válaszként erre: 26. - Sacc01)
2013. márc. 23. 23:20
Ha tényleg szívesen csinálod, akkor nem fog nehéznek tűnni :)
26. sacc01
2013. márc. 23. 23:19
Tehát mindegy milyen nehéz,ha azt úgy érzem TÉNYLEG szívesen csinálnám,próbáljam meg?
25. trapiti (válaszként erre: 23. - Miss Angel)
2013. márc. 23. 23:19
Ezek nagyon szép szavak... de szerintem nem baj ha tisztában van vele, mire adja a fejét. És persze annak is van határa, meddig hajlandó valaki a saját és a családja életét a "gyógyítás oltárán" feláldozni. És persze könnyű azt mondani, az orvos adja bele a szívét-lelkét, ha közben alig valamit kap cserébe... nemcsak pénzre gondolok. Az orvosok nem mártírok vagy szentek, hanem normális emberek, akik nem fognak a végletekig minden áldozatot meghozni.
24. 731e5b9ffb (válaszként erre: 22. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 23. 23:16
Tehát arra akarok kilyukadni, hogy persze vannak iskolák/karok/szakok között különbségek, de azért aki egyetemre készül, tisztába kell azzal lennie, hogy a sokszorosát kell tanulnia a középiskolai tanulásánál. És nem biztos, hogy az alapján kell szakmát választani, hogy hol kell kevesebbet tanulni, mert az egyetemi évek hamar elröppennek (minél húzósabb, annál hamarabb), viszont utána egész életében azzal a szakmával kell majd foglalkoznia.
2013. márc. 23. 23:13

Ez lehet sokaknak elcsépelten hangzik,de én úgy tartom,ez az egyetlen hivatás , aminek MINDIG érdemes tanulni,mert a legszebb a világon.....

ha belevágsz,sok sikert hozzá és kívánom hogy olyan orvos váljon belőled aki szívét-lelkét beleadja,mert szerintem ez van annyira fontos,mint maga a tudás...

22. 731e5b9ffb (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2013. márc. 23. 23:08

Erről eszembe jutott egy vicc:

Lenéz Isten októberben az égből és azt látja az egyetemen, hogy az orvosok tanulnak, a közgaszdászok tanulnak, a gépészek isznak. Lenéz Isten novemberben is az égből és ismét azt látja az egyetemen, hogy az orvosok tanulnak, a közgaszdászok tanulnak, a gépészek isznak. Lenéz Isten decemberben is az égből és azt látja az egyetemen, hogy az orvosok tanulnak, a közgaszdászok tanulnak, a gépészek imátkoznak, majd felteszi a kérdést: Na kit is engedjek át? Hát a gépészeket...:)

21. trapiti (válaszként erre: 20. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 23. 23:03

Senki nem dolgozik 300 órákat havonta, az biztos...

Nálunk a munkakörülményekkel is nagy gond van, egyre kevesebb dolog van meg a normális feltételekből... azon már nem csodálkozom, hogy wc-papírt kell vinnem magammal ha ügyelek, de lassan gyógyszert is vihetnék...

20. 731e5b9ffb (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2013. márc. 23. 23:01
Norvégiában biztos jobb a helyzet. Ha a munka nem is lenne kevesebb, legalább a jó fizetés kárpótolhat:)
19. trapiti (válaszként erre: 16. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 23. 23:00
Ez is így van. Bár én szerettem anno abba a könyvtárba járni tanulni ahová a jogászok jártak, sokkal lazábban vették a tanulást mint az orvosisok...
18. sacc01
2013. márc. 23. 23:00
Igen,ez a másik,hogy ennyi pénzért?:/ Jó persze lehet magánban is rendelni..de család mellett..
17. trapiti (válaszként erre: 15. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 23. 22:59

Egyetértünk. :(

Remélem már nem tart soká, és megyünk a férjem után.

16. 731e5b9ffb (válaszként erre: 13. - Sacc01)
2013. márc. 23. 22:58
Vizsgaidőszakban bármilyen egyetemre mész, egész nap tanulás van, tehát ezzel azért kalkulálni kell.
15. 731e5b9ffb (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2013. márc. 23. 22:57
Azért ez eléggé elszomorító..Valahogy ez a rendszer nagyon nincs jól összerakva. Kijön kb 1000 forintra az órabéred. Ennyit egy pultos is megkeres, úgy, hogy nem kell hozzá egyetemet végezni, ergó annyival is előbb kezdhet el pénzt keresni. És akkor még a felelősség kérdéséről nem is beszéltünk..
14. trapiti (válaszként erre: 13. - Sacc01)
2013. márc. 23. 22:57
Ha ez az álmod, szerintem próbáld meg, ne add fel! Sokan elvégezték, nem mindenki zseni, de kitartónak kell lenni. Bele lehet rázódni szerintem.
13. sacc01
2013. márc. 23. 22:52

hmm,tényleg ügyesen megoldjátok.:)


Nem tudom,bevállaljam-e az orvosit..(még van egy kis időm eldönteni)

Ez az álmom,és nagyon félek hogyha nem próbálom meg később meg fogom bánni,ha megpróbálom és nem sikerül legalább nyugodt lesz a lelkiismeretem,nem?

ez a 16 óra tanulás ó ha nagyon félelmetesen hangzik.:/

jelenleg a gimiben max napi 1 órát tanulok,ha témazáró van akkor többet persze..

12. trapiti (válaszként erre: 11. - Sacc01)
2013. márc. 23. 22:48

Amíg a férjem itthon volt, akkor ő volt a kislányunkkal amikor én ügyeltem. Egy éve Norvégiában dolgozik, azóta a nagyszülők segítenek.

Heti egy hétköznap a nagypapánál alszik a lányom, havonta két szombatot a másik nagymamánál tölt. ha a férjem itthon van, akkor vele van.

Ha nem dolgozom, akkor gyakorlatilag csak a lányommal vagyok, alig marad másra idő. Takarításban van heti egyszer segítségem, de minden egyébre csak est 8-tól kb-11-ig amikor a lányom már alszik.

Egyébként jó szervezéssel minden megoldható :) Még ennyi munka mellett is több fér bele az életünkbe mint sokaknak :)

11. sacc01
2013. márc. 23. 22:44
Hogy tudod ezt összeegyeztetni a családdal?:/
10. trapiti (válaszként erre: 8. - Sacc01)
2013. márc. 23. 22:43

6 év helyett csak 5, az első 2 év ugyanaz, ugyanolyan követelményekkel, utána talán hajszállal könnyebb.

Végzés után vagy van tőkéd elindítani egy magánpraxist, vagy elmehetsz sztk-ba alkalmazottnak ugyanolyan fizetésért mint bárki más.

9. trapiti (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2013. márc. 23. 22:41
Az ügyeleteket pedig nem "ottalvásként" kell elképzelni, egy 24 órás ügyelet a 12 ágyas intenzíven ahol 6-8 lélegeztetett beteg minimum fekszik kb. 16-24 órányi munkát ad 24 óra alatt. Ami azt is jelenti, hogy havonta minimum 6 éjszakám munkával telik, az elmúlt 13 év alatt - két év kivételével amikor otthon babáztam - a leghosszab időszak amikor a saját ágyamban aludtam minden éjjel, két hét volt...
2013. márc. 23. 22:41

Köszönöm!:)


És mi a helyzet a fogorvosin?

7. trapiti (válaszként erre: 5. - Sacc01)
2013. márc. 23. 22:38
Első évben van szervetlen kémia, Pécsen elég kemény volt, másodéven biokémia. Aztán már "csak" használni kell a megtanultakat, sokszor szükség van rá, pl. gyógyszertanból, élettanból stb.
6. trapiti (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2013. márc. 23. 22:37

Az érdemes-e részről pedig:


Jelenleg aneszteziológis-intenzív terápia szakvizsgával az alap fizetésem bruttó 176.000Ft, ezért heti 40 órát dolgozom, ehhez jön az ügyelet, amivel együtt 270-300 órát dolgozom havonta. Mindennel együtt hazaviszek kb. 300.000 Ft-ot, havonta minimum 4-5 hétköznapon és 2 hétvégi napon ügyelek, ezen kívül gyakorlatilag minden ünnepen is be vagyok osztva, beleértve karácsonyt, szilvesztert... 13 éve csinálom, nekem lassan kezd elég lenni...

2013. márc. 23. 22:35

Azta,napi 16 óra.:OO



Kémia végig van az egyetem alatt,vagy csak pár félév?

(nem vagyok vele teljesen kibékülve)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook