Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 27 évesen nyáron visszaköltözök Magyarországra... fórum

27 évesen nyáron visszaköltözök Magyarországra... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

26. BorosTyánka (válaszként erre: 25. - Megi04)
2022. jún. 5. 14:46
Köszönöm,hogy leírtad.
25. megi04
2022. jún. 4. 20:14

Ha elolvasod trapiti hsz.eit,akkor rájössz,hogy Norvégia,az Utópia!😂

Ez a pocsék M.ország max.kaja,ruha szempontból jó,minden más pocsék.

8 éve elment,azóta megálltunk őskor szinten,de bezzeg Norvégiában még a csapból is ásványvíz folyik!😂

Az összes orvos rokonom,ismerősöm jól él itt,egyedül trapiti halt majdnem éhen.Orvos - mérnök házaspár,1 gyerekkel M.országon nyomorgott!!! Bezezg Norvégia!! Csak 2 ismerősöm lépett le onnan 1 év után,közölve,inkább bármi! 😅

24. BorosTyánka (válaszként erre: 23. - BorosTyánka)
2022. máj. 25. 22:09
Fórumnyitónak válaszoltam:)
2022. máj. 25. 13:00

Jó olvasni!


"Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,

nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt

kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.

Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága

s remélem, testem is majd e földbe süpped el.

Itthon vagyok. "(Radnóti Miklós)

22. b9e097a9f6 (válaszként erre: 8. - Semleges)
2022. máj. 25. 10:57

A németekkel nincs tapasztalatom, de nagyon nem mindegy melyik országba költözünk. Valahol nem képesek befogadni az érkezetteket. Én

Szlovéniában éltem és hiába beszéltem anyanyelvi szinten a szlovént, mert az apám szlovén, hiába van meg az állampolgárságom, örökké kívülállónak éreztem ott magam. Teljesen mások, mint a magyarok.

Nem a munka hiánya miatt jöttem haza. Tanulóként voltam kint. Nem éreztem jól magam egy idegen helyen.

Magyarországon találtam meg a számításaimat. Amit attól az országtól, meg az apámtól kaptam, az plusz egy nyelv ismerete. Magyar férjem van, magyar barátaim. A világért sem mennék vissza, meg máshova sem. Teljesen érthető ha FI haza akar jönni.

21. timycat (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2022. máj. 25. 10:19

🤦‍♀️

Nem értem a vehemenciát, de mindegy. Tényleg sok a szósz

20. trapiti (válaszként erre: 19. - Timycat)
2022. máj. 25. 10:12

Ezen nem fogok veled vitat nyitni. En a magam munkajaert vallalom a felelosseget, es amit en latok itt az az hogy sokkal lelkiismeretesebben vannak a betegek ellatva mint otthon ahol sokszor a penz beszel nem a szakmai ervek.


Nem arrol van szo hogy a korhaz allja a muhibat, ha tenyleg van, hanem hogy a felmerulo eseteket korrekten kivizsgaljak es az osszes erintettel szemben korrektul jarnak el. Igen, beleertve az egeszsegugyi szemelyzetet is. Es mar ne is haragudj, de igenis szempont hogy milyenek a munkakorulmenyek, hogy a munkaltato mellett a munkavallalo erdeket is vedje valaki. Es ez nemcsak a dolgozo hanem a beteg elemi erdeke is. Ehhez kepest a magyar eu-ben van felmondasi tilalom meg kifizetetlen tulora szazaval, kenopenz, megvesztegetes, diagnozisok, muteti indikaciok, kezelesek modositasa az alapjan ki kinek mennyit fizet. Es nincs korrekt kivizsgalasa a hibaknak - legyen az akar egyeni akar rendszer szintu - mert a hibakrol meg beszelni sem lehet, mert mindenki retteg mikor repul ra egy muhibaperekre vadaszo hiena. Hiba eseten Mo-on nem az a cel hogy javitsunk a rendszeren hogy maskor ez ne forduljon elo, hanem hogy titkoljuk el, kenjuk el, esetleg ha nagyon nem lehet akkor keressunk egy alkalmas bunbakot aki elviszi a balhet, es akit fel lehet koncolni. 14 evig dolgoztam magyar kozkorhaz intenziv osztalyan, sokat lattam hidd el. En a magam reszerol sokkal inkabb lennek beteg itt Norvegiaban mint Magyaroroszagon, de mindenkinek szive joga abban az alternativ valosagban hinni amiben csak szeretne.

19. timycat (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2022. máj. 25. 09:54

Számomra ez döbbenet hogy szempont... De barátnőmet is erre nevelték rá kint, hogy neki azért jó mert a kórház állja a műhibát ... nem is értem, fel sem merül hogy maximális gondossággal járjunk el?


Lehet hogy a kórház csilivili, az orvos seggét védi 100 jogász, de van is miért, maga a beteggel való bánásmód, a szaktudás, empátia az valahol elveszett. Látom barátnőmön is hogy mekkorát változott.


Pl legutóbbi esete, hogy nála a CT-n derült ki egy 19 éves nőről hogy 7 (!) hónapos terhes. Tumor gyanúval küldték. A nő megjárt 4 orvost mire a CT-re jutott és egyetlen orvos sem volt a 4-ből aki csak beszélt volna vele, megvizsgálta volna, egyáltalán a hasát megtapintotta volna. Életszerűbbnek tűnt elküldeni CT-re tumorgyanúval. Legalja. Persze a csaj perelni fog, hogyne tenné, ilyen ellátásnál tényleg szempont hogy mi védi az orvos seggét.

Az is kérdést vett fel, hogy hogy egy szexuálisan aktív 19 éves miért nem gondol arra, hogy terhes, de hogy az orvosok se, egy se.

És ez apróság, úgymond tragédia nem történt. De sokszor "maradandó élményt hagynak" a trehánysággal.

Barátnőm is értetlenül áll, hogy most emiatt mit akar a csaj, hát terhes azt örüljön hogy nem tumor. Az hogy hány orvos nem végezte el a munkáját az fel sem merül hogy probléma lenne.

18. michelle.r (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2022. máj. 24. 21:57
És az összes többi........ A lányomat felvették a Sorbonne-ra, ő már hónapok múlva Párizsban fog lakni. A fiam csak 15 lesz, itt szeretne maradni a suli végéig, úgyhogy még van három évünk. Aztán huss. Addig pont van idő előkészíteni a kétlakiságot. Az még nem dőlt el, hogy hova.
17. trapiti (válaszként erre: 16. - B6717edffa)
2022. máj. 24. 21:46
Ugord át.
16. b6717edffa (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2022. máj. 24. 21:28
Sok a magyarázat.....
15. trapiti (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2022. máj. 23. 15:30
Ja es nem utolso sorban egy olyan orvosi kamara amelyik kepes ellatni a feladatat es adott esetben megvedeni az orvost, ill. a megfelelo tamogatast megadni, legyen az tamogatas egy nehez helyzetben vagy jogsegely, vedelem bizonyos ugyekben. Hol van a magyar orvosi kamara ettol? Egy vicc az egesz...
14. trapiti (válaszként erre: 13. - Timycat)
2022. máj. 23. 15:28

Ez elofordulhat. Viszont orvoskent nagyon mas egy olyan munkakornyezetben es munkaltatonal dolgozni aki minden mast is biztosit (pl. utokepes felelossegbiztositas, nyugdij, betegszabadsag stb. mondjuk nemetorszagi feltetelekkel) mind egy privat praxis Magyarorszagon, ami vagy a tied es akkor kb. eletfogytig megszakadsz benne, vagy alkalmazott vagy es akkor kozel nem ugyanazok a feltetelek mint Nemetorszagban alkalmazottkent.

Es meg kulfoldon sem a penz minden, az en ferjem is kereshetne 3-4x annyit pl. az olajiparban mint amit most keres, csak ugye ha esnek az olajarak akkor elkoszonnek a dolgozok egy jo reszetol, igy az sokkal kiszolgaltatottabb mint az a munkahely ahol 10 eve dolgozik, szeretik, megbecsulik es mar tobb leepitesnel is egyertelmuen megmondtak neki hogy fel sem merul hogy neki mennie kelljen. Es mernokkent ennyit nem keresne Magyaroroszagon, az biztos. En aneszteziolgoguskent korhazi orvoskent egeszen biztosan nem, de maganpraxisban is nagyon kiszolgaltatott az ember foleg ha a Mo-on eldurvulo muhiba perekre gondol az ember. Szo ami szo, a penz egyertelmuen tobb, de ha esetleg lenne hely Mo-on ahol esetleg nehanyan tobbet kereshetnek mint en itt, akkor se mennek mert a biztonsag legalabb annyira fontos mint a jovedelem.

13. timycat (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2022. máj. 23. 13:57

Hááát már ez sem egészen igaz.

Már orvos barátnőm is gondolkodott a hazaköltözésen. Nem állami rendszerben itthon már jobban keresne. A párja 3. generációs német privát fogorvos-fogtechnikus. Csak emiatt nem jönnek Magyarországra. A praxis-presztízs, meg jogy a pasi picit se beszéli a nyelvet. Itthon ketten már többet keresnének mint Németországban.

12. trapiti (válaszként erre: 7. - Semleges)
2022. máj. 23. 13:42
Ez is egy példa... nekem sisem volt 1-2 óránál tovább honvágyam, 8 éve élünk külföldön és eszembe se jut költözni. Kezelni kell tudni hogy az ember hozott egy döntést és annak vannak következményei. De annak is ha visszamegy. Kérdés kinek mi a jobb?
11. trapiti (válaszként erre: 5. - Globus)
2022. máj. 23. 13:39
Nagyon attól függ mennyire reálisak az elvárások. A férjem 10, én és a gyerek 8 éve élünk külföldön és eszünk ágában nincs visszaköltözni. Igaz mi mérnök-orvos házaspár vagyunk, abszolút bejött amire számítottunk, ha nem is könnyen de sikerült. Én is azt látom, sokan visszamennek, de vagy az otthonhagyitt család/barátok hiánya, vagy a beteljesületlen elvárások miatt. Gyakoribb hogy nem sikerül mindaz amit szerettek volna ha nincs jó szakma/képzettség és nyelvtudás. Akiknek a gyerekei kint járnak iskolába pár évet, vagy kint születnek, azok már ritkábban mennek haza.
10. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Ágio8405)
2022. máj. 23. 10:47
Hozzá teszem, volt feleség viszont itthon is sokra vitte, komoly egzisztenciàt épített, az más hogy a gyerekeket ( lett még egy közös) a babysitter és a nagyszülők neveltèk fel meg apuka heti pár napban.
9. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Semleges)
2022. máj. 23. 10:45
Nem egy ismerősöm, rokonom jött haza és itthon is jó melója, élete lett. De persze van olyan is akinek rosszabb. Ő a gyereke miatt jött haza mert a volt feleség fogta a gyereket és haza költözött vele.
8. semleges (válaszként erre: 5. - Globus)
2022. máj. 23. 10:40

Nekem azt mondták, hogy ott mások az emberek, kívülállónak, idegennek tekintik és nem fogadják be őket. És aki erre érzékeny vagy nem tud ezen túllépni az nehezen viseli. De akit ez nem érdekel az még akár beilleszkedhet és jól is elsülhet az élete. Nem vagyunk egyformák. Én ahogy magamat ismerem most azt mondom nem érdekelne, de aztán ki tudja.

Könnybe lábadt szemmel nézték Budapest nevezetességeit, a Balatont, pedig csak pár éve, hogy elhagyták az országot.

2022. máj. 23. 10:31

Ha meg van az alap ami elég a céljaid eléréséhez, tudsz venni magadnak ingatlant vagy betudsz indítani egy vállalkozást, stb jól döntesz. Bár sosem értettem, hogy akik kimentek jól keresnek és felépítettek egy bizonyos egzisztenciát miért jönnek vissza.

Nem rég találkoztam egy 6-7 éve Németországba kiment házaspárral és kacsingatnak vissza, iszonyatos honvágyuk van. Ők mondták, nem minden a pénz. Visszaakarnak jönni.

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 09:58

Miért mentél ki? Tanulni? Dolgozni? Milyen család hiányzik? A sajátod vagy a szüleid, testvéreid?

Ha már saját családod van és ők hiányoznak az érthető számomra, de inkább őket költöztetném ki.

Ha a szüleid, testvéreid hiányoznak azt meg lehet oldani évi néhány hazautazással. A saját jövődet kéne építeni. Ha itthon nincs munka, akkor itt is 2-300 km-t kell utazni érte.


Ha meguntad, keress más munkát! Én ezért nem jönnék haza.

2022. máj. 23. 09:45

Hirtelen legalább 5 ismerős eszembe jut, akik vérmes reményekkel kimentek valahová, pár éven belül visszasunnyogtak.

Mondjuk egyikük sem magasan kvalifikált...nyilván az más helyzet.

2022. máj. 23. 09:42
Egyik régi ismerősöm is most költözik haza pár év után. Ő sokat volt egyedül sajnos így mindenképp jobban fogja magát érezni itthon. Jó munkát talált már itthon is. Család is csak 2 órányira lesz, van valamennyi barátja is itthon. Úgy tudom csak felületes ismetettségei lettek.
2022. máj. 23. 07:58
Azért ne égesd fel a hidat, hátha vissza akarsz majd menni 😉
2022. máj. 23. 04:58
Jól tetted:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook