Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdemes kiváltani a Frontin tablettát? fórum

Érdemes kiváltani a Frontin tablettát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
41. tamcs1987 (válaszként erre: 40. - Szantoniki)
2013. ápr. 22. 13:47

Köszönöm! Még mindig nem merte kipróbálni :)

Ott áll a szekrényben..

2013. ápr. 20. 17:39
Hasonló problémák miatt írtak nekem is fel Frontint szintén 0,25-öset, 2*1-et és este 1*2-tőt kell szednem, de az orvos javasolta, hogy nyugodtan vegyek be fele ennyit ha túl kábának érzem magam, végül nekem a 2*0,5 és 1*1 bőven elég, nem kábulok/álmosodom tőle, de érzem a pozitív hatását, elmúlt a szorongás, normalizálódott a vérnyomásom és ezt nem kell örökké szedni, ha az élet normális kerékvágásba kerül és ezt kívánom, akkor fokozatosan el lehet hagyni, azt mondta nekem a doktornőm, hogy ez a mennyiség még nem jár hozzászokással, tehát nem kell függőségtől elvonási tünetektől tartani ez ártalmatlan mennyiség.
2013. márc. 22. 11:40
Bibi25 váleményét osztom!Nem fogja kiütni!
38. Bibi25 (válaszként erre: 34. - Tamcs1987)
2013. márc. 21. 15:53
Biztos,h nem fog ilyen mely alomba zuhanni tole. Ez nem altato, hanem egy nagyon gyenge nyugtato. Egy 0,25ost nyugodtan bevehet, konnyen megeshet,h meg sem erzi a hatasat. Ki kell probalni.
37. Bibi25
2013. márc. 21. 15:47
koze.
36. Bibi25 (válaszként erre: 2. - Agnik1)
2013. márc. 21. 15:47
Legalabb 20-30 Hgmm-rel noveli a vernyomast egy nyugtalan, at nem aludt ejszaka:). Uh kozvetetten megiscsak van kzoe hozza.
35. jeti (válaszként erre: 34. - Tamcs1987)
2013. márc. 21. 13:03
Akkor először vegyen be egy felet, aztán háromnegyedet, és ha nem elég, akkor legközelebb egy egészet.De az is számít, hogy evés előtt veszi be , vagy evés után.nekem nem használ annyira, ha evés után, akkor biztos lassabban szívódik fel.
2013. márc. 21. 11:43

Kiváltottam viszont nem akar belőle bevenni :)

Attól fél, hogy annyira elalszik éjszaka, hogy nem ébred fel ha apa szól neki, ha valami kell, vagy szüksége van rá... Elnyomhatja ennyire?

2013. márc. 19. 09:08

Sziasztok!

Én most is szedek a 0.25mg-osból 3X1.5 tabl-t.Szülés után után jött rám a szorongás, ami az egekbe emelte a vérnyomásomat.Ha valaki tartós stressznek és kialvatlanságnak van kitéve, akkor minden szervi eredet nélkül emelkedhet a vérnyomás is.Amikor valaki az egyik szeretettjét ápolja, legyen köztük bármilyen a viszony, akkor bizony stresszben van.Nem vagyok gyógyszer párti, én végig mentem a homeós bogyókon,van ami kiválóan működik, de ezek alkati szerek.Nemszeretnék senkit felülbírálni, de szerintem ki kellene váltani a frontint.Nekem ez segített tartósan.Mérlegelni kell, hogy mi a jobb.Kisérletezni a Hovával, Sedatif Pc-vel,stb.-vel, vagy rögtön segíteni, ezzel a régi, de jó gyógyszerrel.Tudom, h a gyógynövényesnél O a hozzászokás veszélye,de átmenetileg sajnos felerősíti a tüneteket.Ergo emelihet a vérnyomáson, álmatlanságot is okozhat.Ha valaki idősebb, akkor nem szabad kisérletezni, mert egy 200-as vérnyomás okozhat komolyabb gondokat.Engem nem vágott földhöz még nappalra sem, normális alvást biztosított éjszakára is.Vérnyomásom normalizálódott.8 hónapja szedem, lassan kezdem majd leépíteni.

32. tamcs1987 (válaszként erre: 31. - E49241a632)
2013. márc. 16. 11:21
Köszönöm! mi is így tervezzük, hogy felet este! ma ki is váltottam, viszem haza majd délután. remélem ma alszik egy jót :)
2013. márc. 16. 08:44

Én néha, amikor nem tudok elaludni, beveszem egy 0,25-ösnek a felét, vagy egy egész 0,25-öst. nem szoktam rá, viszont nagy segítség, hogy nem teljesen kialvatlanul kell dolgoznom.


Előtte gyógynövényes tablettákat vettem be hasonló esetben, kicsit segítettek, de össze sem lehet hasonlítani.


Szerintem ésszel nyugodtan szedheti.

2013. márc. 15. 17:43
*nagyobb
2013. márc. 15. 17:39

Úgy döntöttem hogy kiváltom neki holnap, de vigyázunk, figyelni fogom hogy mennyit vesz be. És nem is adom oda neki az egész dobozzal. Okos lesz, mert mondta hogy nem akarja szedni. De mondtam neki, hogy könnyebb lesz a másnapod, jobban tudsz majd kezelni mindent.

Köszönök minden hozzászólást!

Szerintem itt a gyógynövények nem segítenek. Nagyon ez a gond annál...

28. tamcs1987 (válaszként erre: 26. - F3ce852bda)
2013. márc. 15. 17:38
Köszönöm az inteligens hozzászólásodat! Nagyon jól átlátod a helyzetet! Köszönöm
27. 80ASIQ (válaszként erre: 26. - F3ce852bda)
2013. márc. 15. 14:51
Hát igen. Vagy az idegeskedés árt többet, vagy a gyóccer. Lehet, hogy a gyóccer a kisebbik rossz. De ugyanez a szeszre is elmondhetó. Néh jól jöhet egy-két féldeci. Ennyi és nem több, és nem gyakran.
26. f3ce852bda (válaszként erre: 1. - Tamcs1987)
2013. márc. 15. 06:39

Nem lesz semmi baja tőle az anyukádnak, ha az orvos kiírta, szedje csak , ahogy előírták. Jobb lenne, ha a feszültségtől vagy a kétségbeeséstől kapna egy infarktust vagy agyvérzést? Aki nem élte át ezeket az élethelyzeteket, az nem is tud mérlegelni. Van, amikor néhányszor bevett nyugtató vagy feszültségoldó életet menthet. Arról nem is beszélve, hogy anyukád nem lehet egy buta ember, ha gondolkodik rajta és nem szeretne rászokni, akkor nem is fog, legfeljebb tisztább fejjel tudja kezelni apukád betegségét és nem a kétségbeesés veszi át a szerepet.

Ha nem szedi és kibukik lelkileg vagy éppen valami súlyos baja lesz, akkor utólag már hiába jön rá, hogy szedni kellett volna.

2013. márc. 14. 22:00

örülök.


Végül is én csak javaslatot írtam a kérdezőnek,más egyéb itt felesleges,mivel nem ez a téma.

2013. márc. 14. 21:49
Én is :) , elég jól.
2013. márc. 14. 21:25
Tudom,és azt is,hogy melyik hogyan,és miből készül...
2013. márc. 14. 21:06
Attól,mert vmi gyógynövény, még nem feltétlenül veszélytelenebb,mint egy szintetikus szer. Nagyon sok gyógyszer is növényekből kivont hatóanyagot tartalmaz és nem feltétlenül "gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmények" ezek amiket vény nélkül megvehet az ember...
21. fotkabb (válaszként erre: 1. - Tamcs1987)
2013. márc. 14. 20:58

Szia! Gondolom Anyukád kapott vérnyomáscsökkentő gyógyszert is.

Én a nervenpflegét javaslom,ami egy gyógynövényekből álló nyugtató szer,nagyon hatásos.A frontin (vagy xanax) az mint tudjuk kemikália,nem kevés mellékhatással. De ha a frontin mellett dönt, akkor azt este célszerű bevenni elalvás előtt kb. fél vagy 1 órával.

20. jeti
2013. márc. 14. 20:03
0.25-ös elég, aki még nem szedett ilyet.Ha nem elég,akkor legközelebb a 0.25-ös, és még egy fél.180-as vérnyomás azért nem kevés, és ha a stressz okazza, akkor mindenképpen kell vmi nyugtató.
19. Hedi13 (válaszként erre: 1. - Tamcs1987)
2013. márc. 14. 19:31

Szia! Szerintem nyugodtan ki lehet váltani, semmi baja nem lesz tőle, ha időnként bevesz belőle.

Én nagyon-nagyon ritkán használom, ha már teljesen ki vagyok merülve (nagyon rosszul alszom). Ilyenkor egy felet beveszek este és sokkal jobban alszom.

18. kristo_f (válaszként erre: 9. - Annie1130)
2013. márc. 14. 19:04

Ha már ősi népi kúra, akkor pálinkás kenyeret kell szopogatni, a gyerek sem sír utána


Frontin Xanax 0,5-ös este tökéletes, kissé csökkenti a vérnyomást is

Azért a 180as vérnyomás, nem biztos hogy csak a stressztöl van

17. katkaaa86 (válaszként erre: 11. - 483cc26e57)
2013. márc. 14. 19:02
Az alprazolam nem kábítószer! Egy benzodiazepin típusú anxiolitikum.
16. katkaaa86 (válaszként erre: 1. - Tamcs1987)
2013. márc. 14. 18:59
A Frontint nyugodtan beveheti,semmi baja nem lesz tőle.Az alprazolam egy anxiolitikum(szorongásgátló,nyugtató). Nappalra sem lesz tőle semmi baja,de ha feszültség miatt nem tud aludni, akkor este is beveheti. Inkább vegye be,mint nagyon felugorjon a vérnyomása emiatt, és ebből fakadjon vmi sokkal komolyabb baj.
15. katkaaa86 (válaszként erre: 9. - Annie1130)
2013. márc. 14. 18:51
Mákot, a morfint miből is vonták/ják ki ? Szted ez jobb,mint a frontinban levő alprazolám. El kell,hogy keserítselek. Az alkaloidokhoz (mák ilyen célú fogyasztása sokkal inkább ártalmas és ) nagyobb a hozzászokás veszélye is mint a benzodiazepineknek,ami az alprazolám is többek között.
14. 80ASIQ (válaszként erre: 9. - Annie1130)
2013. márc. 14. 18:22

Ez a hozzászólás a legszimpatikusabb. De emellett hadd mondjam el (feleségem eü dolgozó) hogy a frontin nem erős, aránylag ártalmatlan gyógyszer. Alkalmanként egyet bevenni inkább segít mint árt és szerintem is este jobb bevenni, hogy jobb legyen az alvás, viszont jó, ha az embernek módja van kivárni, hogy a gyógyszerhatás megszünjön. Persze erről 2 x 0,5 esetén lehet beszélni. 0.25 az gyakorlatilag nulla, semmi. Persze egyéni érzékenységek előfordulnak. A lényeg, hogy nem kell félni tőle.

Mivel ez nyugtató is, alvássegítő is, egyszer valami veszettül felidegesített valami. Egyiket a másik után vettem be az asszony jóváhagyásával. Na, az ötödik (0,5-ös) kezdett érni valamit. Az eltelt idő, meg a gyógy együttesen végül is megnyugtatott és el is aludtam. Amúgy nagyon ritka esetben élek vele (egy évben talán egyszer) de akkor egy 0.5-ös is bőven elég. Ja igen! Ez hajnalig tartó buli esetén jó amikor túlpörög az ember és nem tud elaludni. Hajnali 3-kor bevenni és reggel hétig hat kábé. Hát ugye a négy óra alvás bőven ok az álmosságra, de ha muszáj kelni... Tán még az alkoholt is elbírja, bár erre senkit sem akarok biztatni.

13. cel (válaszként erre: 1. - Tamcs1987)
2013. márc. 14. 18:03
Nem altató, inkább kedély javító. A vérnyomás csökkentő hatását támogatja. A 0,25 mg a legkisebb hatóanyagtartalmú. Reggel vegye be, álmos nem lesz tőle, de könnyebben viseli a terheket. Ne féljen kiváltani.
2013. márc. 14. 18:03

Szia ! A Frontin egy nyugtató.Gondolom anyukádnak azért írták fel ,mert az orvos úgy látta ,hogy amagas vérnyomása pszichés eredetű,az apukád miatti izgalom váltja ki.Nem hiszem hogy vérnyomásra írta fel neki,inkább azért ,hogy megnyugodjon.

Nem lesz tőle baja,de ha még nem próbált ilyesmit,esetleg kezdhetnétek természetes hatóanyagú tablettákkal,mint a Sedativnak az új gyógynövényi altatója,vagy a Nervenphlege ami vagy 15 gyógynövényt tartalmaz.

Először azzal próbálkozzatok, de biztos hogy ha nem vérnyomásproblémája van ezek is segíthetnek.

Gyógyulást apudnak:D

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook