Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatógépbe port vagy tablettát érdemes használni? fórum

Mosogatógépbe port vagy tablettát érdemes használni? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 2. 09:21
Képzeljétek kipróbáltam mosószódával a mosogatást. nagyon szépen elmosta a gép az edényeket. Egyébként én is szoktam az öblítő helyére ecetet tenni. Egyelőre úgy próbálkoztam, hogy 1/4 öblítő, 3/4 ecet. Teljesen jó az ecetes megoldás.
2013. jan. 6. 18:54
A gél jobb mint a por vagy a tabletta, nem is drágább, a dm-es pl. kifejezetten olcsó
2013. jan. 3. 23:42

Ja, az 1 evokanalnyit termeszetesen tele gepre ertettem:)


Es en 55fokos programot hasznalok, mert a vizko 60fokon keletkezik, szoval ezzel s veded a gep elettartamat

10. f758a7200f (válaszként erre: 9. - Czero001)
2013. jan. 3. 23:40

Sztem 1 evokanalnyi lehet kb, en a tartalyt addig toltom ahol a 1/2 felirat van.


De konnyen osszehasonlithatod az arat a boltban, pl egy pril gel amit veszek, 25 mosogatasra eleg, ez van a dobozon. Mivel en feleannyit hasznalok, mondjuk ugy kitart egy honapig mert elofordul napi 2 adag (mi 5-en vagyunk), ha nem is mindennap de pl hetvegen, ha vendegek is jonnek stb.


Ezzel kell osszehasonlitanod a tabi arat mosogatasonkent mert oda mindig egy egeszet dobsz gondolom.


En a gel melle sot sem kell, hogy hasznaljak es felyesito biszbaszt sem, hanem a fenyesito rekeszbe nehanapjan belecsepegtetek 5%os ecetet. Ez megis termeszetes es fenyesit, a gyari fenyesitokben nem bizom mert felrebbent hogy rakkelto es ha belegondolsz, ezt a vegen nem obliti mar le a gep, hanem ezzel egyutt szarad meg...ha az ecet szarad ra, nem tortenik semmi:)


Egyszoval a porok mellett sok az extra koltseg, ha osszeszamolod mindet, tok ugyanott vagy

2013. jan. 3. 20:58
Köszönöm a válaszokat. Jogos a gél érvelése is...:) Abból hány ml kell egy adaghoz?Mondjuk ha mindig tele a gép...nálunk legalábbis..:)
8. f758a7200f (válaszként erre: 4. - Czero001)
2013. jan. 3. 17:31

A gélből kevesebb is elég, én rövidprogramot használok és tele géppel is csak félig töltöm meg az adagolót.


És magát a gépet is jobban kíméli, nekem több mint 6 éves a mosogatógépem és mikor költöztünk, 1 éve, megkérdezték, hogy új-e, mert annyira csillog villog a belseje?:) Ráadásul nagyon ritkán csinálok tisztítóprogit is rajta mert tényleg csillog villog. Azért én mindig egy kicsit elöblítem hideg vízzel a dolgokat mielőtt beleteszem, nem kajamaradékosan, hogy ne spriccelje egyik helyről a másikra a kajamaradékot.


Szóval mondjuk úgy, hogy lehet, hogy többe kerül, de cserébe nem kell olyan gyakori tisztítóprogi sem, úgyhogy azon és a tisztító-vegyszeren spórolsz

7. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Czero001)
2013. jan. 3. 17:26

Én egyiket sem használom, csak gélt. A por és a tabletta karcolja a poharakat és némelyik edényt is rongálja (a teflonokat). Ezt nem az első pár mosásnál látod, csak fokozatosan észreveszed, hogy alig egy év alatt milyen karcosak, mattak lesznek a poharak. Váltottam gélre és azóta nincs ilyen. A folyékony de nem gél mosószerek, a fehér folyadékok szintén egy kicsit karcolják, mert azokban is vannak pici szemcsék.


Szóval csak ajánlani tudom a gélt és a tablettát ha elfogyott, nem venném többet, addig is a magas hőfokra használd:)

2013. jan. 3. 14:33
Tablettát használok, port akkor, ha félprogramon mosogatok, vagy rövid progrmaon.
5. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Czero001)
2013. jan. 3. 14:16

használtam port, tökéletesen jó volt


de van gél állagú is, azt is kipróbálhatod

2013. jan. 3. 12:53
én a 114 db-os tabit használom, ehhez kalkulálom az árakat is. gél az elég drágára jön ki, azért nem használtam még, a por reálisabb árban. csak nincs e benne sok adalék...
2013. jan. 3. 12:50
Valahol olvastam a citromsavat is, mint alternatíva.
2013. jan. 3. 12:45
Szia, én gélt is sokktam használni, ha akciósan hozzá tudok jutni, nagyon meg vagyok vele elégedve! Még amikor vettem a gépet, mondták a boltba, hogy rövid programhoz és alacsony hőfokhoz nem ajánlott a tabletta, mert nem tud feloldódni.
2013. jan. 3. 12:41
Sziasztok. Kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek a mosogatógép porról? Egyelőre én tablettát használok, nincs is bajom vele, viszont a rövid programon nem oldódik fel teljesen, gondolom nincs rá annyi idő és a hőmérséklet is befolyásolja.Azt hallodtam hogy a por jobb mert a tabiban több az adalékanyag. Szerintetek? És aki használja a port, hány g kell egy adaghoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook