Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Másodálláshoz érdemes kiváltani az egyéni vállalkozói igazolványt, ha a bevételem kb. 40 ezer/hó lenne? fórum

Másodálláshoz érdemes kiváltani az egyéni vállalkozói igazolványt, ha a bevételem kb. 40 ezer/hó lenne? (tudásbázis kérdés)

2013. dec. 10. 15:42

Ha van egy fix főállásom, és amellett akarok másodállást, akkor milyen fizetnivaló van? Járulékot fizeti a főállásos cég, és azon kívül?

Ha költségekkel "játszok", akkor lehetséges, hogy nincs egyéb kiadás?

12. Ancsurii (válaszként erre: 11. - Henrietta25)
2012. ápr. 23. 14:40

Szia!

Járulékot, ha van heti 36 órát elérő munkaviszonya, nem kell egyáltalán fizetni.

A bevétellel szemben költségeket lehet elszámolni, amivel akár 0-ra is ki lehet hozni a vállalkozást.

Kérdezz meg másik könyvelőt is, mert azért van lehetőség, h minimális pénzből megússzátok a vállalkozást. Próbáld meg összeszedni, h milyen költségek merülhetnek fel (anyag, 500 km gépkocsihasználat/hó, szerszámok, stb...)

Az adó tényleg kb 40%, de nem a bevétel, hanem a jövedelem után.

2012. ápr. 23. 12:26

Sziasztok!


Vőlegényem napi 8 órában dolgozik és most szeretne másodállásban mobil motorkerékpár szerelőként dolgozni. Megkérdeztünk egy könyvelőt, és azt mondta, egyéni vállalkozónak kell lennie, aztén év végén kell fizetni a járulékokat. Olyan példát vetett fel, hogy ha pl. 100Eft a bevétele, akkor annak a 40%-át kell befizetnie év végén, plusz SZJA. Létezik??? Mert ez iszonyú sok, és akkor mi értelme lenne így az egésznek? Milyen változatok vannak még? Olyat is hallottunk, hogy ha nem kerül be az adókörbe, akkor nem kell annyit fizetnie, ha pl. nem haladja meg a bevétel a 3M Ft-ot? Mi lenne neki a legegyszerűbb, ami után nem kell rengeteget fizetni, mivel kezdetekkor tudnivaló, hogy nem megy úyg az üzlet... Előre is köszönöm a válaszokat!

10. Balayla (válaszként erre: 9. - T.Ili)
2010. nov. 22. 14:57
Köszi az ötletet, megpróbálom!
9. t.Ili (válaszként erre: 8. - Balayla)
2010. nov. 22. 12:12
Inkább erőltesd,hogy vegyenek fel alkalmazottnak!
8. Balayla (válaszként erre: 7. - T.Ili)
2010. nov. 22. 12:05

Köszi szépen! Hát, ez rossz hír! Sejtettem, de nem akartam elhinni :(

Köszi még egyszer!

7. t.Ili (válaszként erre: 5. - Balayla)
2010. nov. 22. 11:58

Akkor nem érdemes!

Kb.annyi a minimális járulék összege,amennyit keresel.:(

6. Balayla (válaszként erre: 3. - Sopianae)
2010. nov. 22. 11:56
Köszi, de már nem vagyok nappali tagozatos tanuló :(.
5. Balayla (válaszként erre: 4. - T.Ili)
2010. nov. 22. 11:55

Sajnos csak ez a "másodállásom" lenne.


Rosszul fogalmaztam a címben: ez lenne az egyetlen bevételi forrásom (egy szociális-egészségügyi alapítványhoz vennének fel részmunkaidőben).

2010. nov. 22. 11:51

Mindenképp.

Ha a főállásodban fizetik a járulékokat,akkor a másodállás után már csak annyit kell fizetned,amennyit bevallasz.

2010. nov. 22. 11:46
Szerintem nem érdemes. Én minimálbérre jelentettem be magam és több, mint 30 ezret kellett mindenfele befizetnem. Ha nappali tagozatos tanuló vagy, akkor kb. 1.000 forint. Én direkt beiratkoztam suliba emiatt. Így rengeteg pénzem maradt. Na meg nem annyit kerestem, mint amennyire bejelentettem magam.
2010. nov. 22. 11:38
Mennyi adót vonnának le és mi maradna nekem a végén?
2010. nov. 22. 11:37
Másodálláshoz érdemes kiváltani az egyéni vállalkozói igazolványt, ha a bevételem kb. 40 ezer/hó lenne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook