Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A fogyókúra kezdetén érdemes valamilyen étvágycsökkentő tablettát szedni? fórum

A fogyókúra kezdetén érdemes valamilyen étvágycsökkentő tablettát szedni? (tudásbázis kérdés)


23. f64f0d9a69 (válaszként erre: 22. - Erika827)
2010. okt. 19. 19:29
Az első napokban a sok felesleges vizet üríti ki, elveszi az éhségérzetet. Akinek gondjai vannak székelés ügyben, az rendszeres lesz, de nincs hasmars.Sok rostot tartalmaz, sok vízzel kell használni. Tényleg elvette az étvágyat. Krómot is használtam mellé, de én nem voltam annyira túlsúlyos. + 4-5 kg. csak. Az ismerőseim sokkal többet fogytak látványosan.(5-10kg)
22. erika827 (válaszként erre: 21. - F64f0d9a69)
2010. okt. 19. 19:18
Szia!A Nopalin használt neked?Írjál róla valamit!
21. f64f0d9a69 (válaszként erre: 20. - 31de70d585)
2010. okt. 19. 18:48

Nem minden vegyszer! Én pl. a Nopalint használtam, ami ugyebár a fügekaktusz.

Fogyni pedig csak 1féleképpen lehet, ha az ember kevesebbet eszik. A mozgás pedig mindenkinek kell.

Még mindig kedvenc mondásom dr. Bakanek Györgytől:

"Az elhízáshoz vezető út fogyókúrákkal van kikövezve!"

2010. okt. 19. 03:06

Testmozgás?

A test, a popsi szép lesz, egészséges! Nem erre vágysz?

Paleolit kajákból pl. szinte bármennyit ehetsz, fogyni fogsz! Itt is van hozzá egy fórum. Napi 1 órát mozgásból meg bőven megér, hogy ne csak a kilók menjenek le, hanem elégedett légy az eredménnyel!

Szóval az én válaszom vegyszert NE!

2010. máj. 16. 22:06
AMENNYIBEN MAGADTÓL NEM MEGY, HOGY KICSIT ÖSSZESZŰKÜLJÖN A GYOMROD NÉHÁNY SZEM TERMÉSZETES ÉTVÁGYCSÖKKENTŐ "HASZNÁLATA" TELJESEN NORMÁLIS.
2009. okt. 23. 11:08
Köszönöm a válszokat. Próbálkozok.
2009. okt. 21. 18:09

Ezt értettem,mármint az étvágycsökkentő tablettát.

De milyet,gyógyászatit,gyógyszert,gyógynövényt???

Nem mindegy mivel csökkentesz??PL.Adipex és csapata?

2009. okt. 21. 18:04

Étvágycsökkentő tablettáról volt szó, nem? Bocs de nem olvastam végig az összes hozzászólást csak egyet-kettőt.


Egyébként a sikerélmény és a tényleg tartós fogyás érdekében mondom ezt a véleményemet, inkább szedjen pár tbl-t, mint "belefáradjon a diétába" és a dupláját hizza vissza annak amit lefogyott és eggyel több kudarcélménye legyen.


Én jelenleg nem szedek semmit.

15. 2d5a00656a (válaszként erre: 14. - 31bc25d879)
2009. okt. 21. 17:52
De miről írsz?Mit szedsz?Ez lemaradt!
2009. okt. 21. 17:19

Hát akkor most én leszek a kuriozum...leírom a véleményem.

A tapasztalat beszél belőlem, szerintem semmi bajod nem lesz ha pár napig szeded a fogyókúra elején (nem hetekig és nem hónapokig). Könnyebben és hamrabb megindul a fogyás és utána ahogy látod, hogy a mérleg mutatója minden héten csökken lelkesebben és határozotabban tudod betartani a kiválasztott diétát és kevésbbé eszel mellé.

Persze, csak ha egészséges vagy és nincs semmi krónikus betegséged és 4-5 napról beszélek. Mondjuk a háziorvosoddal konzultálj.

2009. okt. 21. 16:58

Most diétázni akarsz,vagy magyarázatot adni önmagadnak arra miért nem bírod ki azt a három napot önfegyelemmel???

Ha tényleg diétázni szeretnél,elhatároztad,és megvan a módszered is rá,vágj bele,de ne keress magyarázatokat,és lehetőségeket a csalásra.

A falásrohamok három nap alatt elmúlnak,utána könyebb lesz,kitartás,légy ügyes,és ne is gondolj kiegészítésre:)

12. fe9e12ede0 (válaszként erre: 7. - Panka78)
2009. okt. 20. 16:11

Éhség az éhség, ez ellen megoldás: enni kell!

Zabarohamot meg csak megelőzni lehet, ha már kialakult, akkor meg kell enni egy tábla csokit, vagy kienni a hűtőt. Mástól úgysem múlik el.

"Önuralommal az éhég ellent" meg lehet tanulni, de bízom benne, hogy egyelőre még nem lesz rá szükség.... De ha mégis ilyenre készülsz, akkor ajánlom megnézni ezt:

[link]

11. fe9e12ede0 (válaszként erre: 8. - 0b551b9866)
2009. okt. 20. 16:00

Egyél reggelire szalonnás tojást. De most komolyan. Vagy olajos tonhalat sült tojással. Persze csak puffaszott rizskenyérrel, semmi kelt tészta, meg valami rostos szénhidrátot, mondjuk piroskáposzta majonézzel vagy retekkel. Hidd el, délután 3-kor rá sem tudok nézni az ebédre, annyira jól lehet tőle lakni. Ebédre sokkal kevesebb is megteszi mint a szokásos, vacsira pedig egy kis nasi, zsírmentes túrókrém valami gyümölccsel, vagy teljes kiőrlésű lisztből készült ropogós. Persze elég durvának tűnik ez a reggeli zsírbomba, de ha egész napi adagot összeszámolod, sokkal kevesebb kalóriá fogyasztasz mint ha reggelire nem lakatod jól magad rendesen. Csökkentett szénhidrát mellett nem fogod megkívánni az édességet, nem lesznek étvágyrohamok. (nem hittem, de megtapasztaltam - mint ex csokigyilkos) További előnye, hogy naponta egyszer teljes mértékben kiürül az epéd, így nem fenyeget az epekő. Azon ne lepődj meg, hogy ha ilyen reggeli után nemsokkal meglátogatod a porcelánfotelt, de ez teljesen természetes. Miután az epeváladék lejut a vékonybél alsó részére, az emészőrendszer alsó része kiüríti magát. Mint a széntüzelésű kazánból, mikor újból begyújtasz, kell vinni az előző napi hamut.

További olvasnivaló itt:

[link]

Még annyival kiegészíteném, hogy omega3 zsírsavakkal nem rossz ötlet kiegészíeni az étrendet (omega6 - linolsav található a napraforgó olajban, ezt külön felesleges pótolni), ezektől jól égnek a telített zsírok. Lenmagolaj, szőlőmagolaj, tökmagolaj és társai.

Persze rendszeres mozgás elengedhetetlen, de ez másik téma.

10. f64f0d9a69 (válaszként erre: 8. - 0b551b9866)
2009. okt. 20. 15:52
Igyál egy nagy pohár vizet és egyél gyümölcsöt.
9. Panka78 (válaszként erre: 8. - 0b551b9866)
2009. okt. 20. 11:03
Irány sétálni, írni valami frappáns szöveget a hűtőre, vagy csak gondolj a nadrágodra ami nem megy rád, vagy alig bírsz benne leülni...
2009. okt. 20. 10:24
Ha rám tör az éhségroham mit csináljak? Egyszerűen nincs megállj. Csak tömök be mindent.
2009. okt. 20. 10:17
Nem! Fontos már az elején megtanulni az önuralmat, é studni különbséget tenni valódi éhség, és "zabaroham" között:D
2009. okt. 20. 10:17
Szerintem sem kell!
2009. okt. 20. 10:15
Tapasztalatból írjátok?
2009. okt. 20. 10:14
nem!
2009. okt. 20. 10:14
Az evési rohamok ellen. Persze nem a tablettától várom a csodát.
2009. okt. 20. 10:13
nem:)
2009. okt. 20. 10:13
A fogyókúra kezdetén érdemes valamilyen étvágycsökkentő tablettát szedni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook