Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erdélyi Hoxázók vannak? fórum

Erdélyi Hoxázók vannak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
3995. gurzau.maria (válaszként erre: 3994. - Varbóc)
2018. máj. 15. 14:58

Egy teljesen új és nagyon másmilyen generáció.

Könyvet már a mostaniak sem olvasnak, se türelmük, se képzelőerejük hozzá.

3994. varbóc (válaszként erre: 3993. - Gurzau.maria)
2018. máj. 15. 07:48
Hát nem gondoltam, hogy ilyen kütyüvilágban kell eltöltenie az unokáimnak a legszebb éveiket. Én mindent apámtól és anyámtól az erdpk, mezők mellett a város lüktető életében tanultam meg. Ma van olyan gyerek , aki nem tud értelmezni leírt szöveget, nem tud beszélni, beszélgetni sem... Mi lesz ha felnő?
3993. gurzau.maria (válaszként erre: 3989. - Dogiz)
2018. máj. 14. 12:34
Ez legyen a legnagyobb bajunk :D Majd mi megértjük így is! ♥
3992. varbóc
2018. máj. 14. 06:08

Jó reggelt !

Az iskolai rendszer szerint nemcsak a diákoknak, de a szülőknek, nagyszülőknek is "tanulni kell" hogy segíthessenek. Ez egy ilyen, feje tetejére állított világ... Sok fölösleges dolog, ami nem szükséges a mai világban. Sz emberi lényeget ölik meg: az érdeklődést, a gondolkodás igazi értelmét: a logikus választ keresést. Ma itt tartunk...

3991. dogiz
2018. máj. 13. 10:28

Sziasztok! Mi újság a diákokkal? - Hogy haladnak ?

Tegnap kimostam vagy 40 üveget, bodzaszörpnek, mert már minden unoka csak kizárólag "mami szörpit kérek" A boltit van amelyik meg sem issza, így megkértek, hogy mindenkinek rakjak el bőven. A tegnap oda tettem a bodzát ázni 24 órát, ma pedig leszűröm és belekeverem a hozzávalókat. Had legyen nekik szörpi.

Ma sem unatkozok :(

Itt meleg van továbbra is, nem esett az eső hetek óta nagy a szárasság. Mindenkinek kellemes hétvégét és egy kis pihenést is !

3990. varbóc
2018. máj. 8. 05:48

Jó lenne megit kicsit szabadnak lenni, de nem megy. Dolgozatok, fnelvételik, izgalom, hogy ki lesz gimnazista, ki hol? Szóval zajlik a mindennapi...

Szép napot mindenkinek !

3989. dogiz (válaszként erre: 3987. - Dogiz)
2018. máj. 7. 18:17
Anyák napi akart lenni ! Már félrebeszéltem korán reggel :(
3988. gurzau.maria (válaszként erre: 3986. - Varbóc)
2018. máj. 7. 12:22
Köszönjük szépen! ♥
3987. dogiz
2018. máj. 7. 06:02
Jó reggelt ! Köszönöm a nőnapi jókívánságot! Unokák hada köszöntött :D
3986. varbóc
2018. máj. 6. 05:09

Úgy vélem, hogy bejön a meteorológiai jelzés és a május kitesz magáért. Jó idő várható. No meg sok munka...

Ma a nyáknapja van. Minden nagymamának, anyának, leendő anyának jó egészséget és szép napot kívánok !

3985. dogiz
2018. máj. 5. 05:36

Jó reggelt! A tegnapi napon sűrű volt, délelőtt takarítottam és főztem, délután a három gyereke sarkában. Az este kicsit nehézkesen ment, a fürdetés altatás, de 9 utánra sikerült mindet elaltatni. A legkisebbnek, 14 hónapos csorog az orra szerintem azért aludt el nehezebben, így a másik kettőre nem maradt annyi időm, de sikerült. Ma még a fiam kislánya is itt lesz holnap reggelig, hogy találkozzanak. De ma már a nagyapjuk is itthon lesz így kapok erősítést.

Gyula bácsi a kis beteged meggyógyult már?

Mindenkinek kellemes hétvégét jó egészséget!

3984. varbóc
2018. máj. 2. 08:29

Nagyon köszönök a jobbulást kívánó üzenetet. Az öregség már ilyen: hol jobb, hol rosszabb.

Sajnos a hosszú hétvégére beteg gyereket kaptam és betegen is vitték haza. Újabb vírusos torokgyulladás dúl az óvodában, magas lázzal.

Ma visszahozzák, mert a szülők ugyan hazajöttek tegnap, de ma dolgozniuk kell. Szóval nem könnyű... Viszont nagyon szépen süt a nap az éjjeli nagy vihar után...

Szép napot mindenkinek

3983. dogiz
2018. máj. 1. 06:08

Jó reggelt! Szép májusi reggelre virradtunk. Jó gyorsan eltelt ez a pár hónap. Hétvége nálunk unokamentes, így a tavaszi nagytakarítást kezdtem el a tegnap. Csütörtökön a lányomék hozzák a 3 gyereket. Itt maradnak hétvégére, így pénteken szabin leszek. A szülők mennek Hajdúszoboszlóra, kicsit kipihenni a hétköznapokat.

Gyula bácsi remélem jobban vagy a "baleseted" után. Nem szabad a nagyszülőknek beteg lenni. Komolyra fordítva, remélem nem lett semmi a lábaddal és az unoka felügyeletét el tudtad látni.

Marcsi szupereket főzöl, és szaladsz te is jó sokat, de pihenj is egy kicsit. Én a vasárnap délutánt olyan "tingi-lingire" vettem inkább olyan lustálkodóra. Ritkán fordul elő de kell néha.

Kitartás és jó egészséget Mindenkinek!

3982. varbóc
2018. ápr. 29. 05:07

Jó reggelt!

Tegnap előtt a lépcsőn megcsúsztam. Azóta nagyon fájnak a lábaim, járni is alig tudok. Nos kezdetnek ez elég rossz ómen...

A legkisebb unoka itt maradt velem. A szülök wellnes hétvégén vannak Ausztriában... Ki kell tartanom május 3-ig.

Puszi mindenkinek...

3981. dogiz
2018. ápr. 26. 12:25

Sziasztok! Zajlik az élet mindenhol, ahogy írjátok. Sajnos rohanás az egész életünk.

A tegnap ismét kivizsgálásokon voltam, vérvétel, röntgenezték a térdeimet, csípőm, vállam, 2 hét múlva lesz eredmény, de a hölgy annyit mondott, hogy a jobb csípőm és bal térdem nem néz ki jól. Míg nem kell gyógyszert szedni a fájdalom miatt addig próbálom nem komolyan venni. Majd meglátom mit mond az orvos.

Legyen kellemes hetetek!

3980. varbóc (válaszként erre: 3979. - Gurzau.maria)
2018. ápr. 25. 09:24

Jó napot mindenkinek !

Marika így "szép az élet". Mindenkinek van elég tennivalója. Ráadásul a sok orvosi vizsgálat, a gyógyszerek és egyebek sem ragadtatnak szép szavakra....

Ma végre felvettem a kapcsolatot egy távoli kolozsvári rokonommal. Évek óta nem tudtunk egymásról semmit. Férje időközben elhalálozott, három gyermeke külföldön. Na hol? az egyik Spanyolországban, a másik Portugáliában, a fiú Angliában... Mind mondta: "Egyedül, betegen, - de jó az Isten...".

Én most az unokák felkészítését tartom a legfontosabbnak. Övék a jövő - Csak szuper felsőfokon kell tudni az angolt vagy a németet... Mindenkinek szép napot...

2018. ápr. 24. 12:17

Hosszú volt a hétvége, de nem a kikapcsolódós értelemben.

Pénteken: hivatalos ügyek (ezektől már falra mászok), befut a gyermekem soron kívül, szintén intéznivalókért (Anya, ugye segítesz? Persze...)

Szombat: az udvar első fele kipucolva, kertibútorok előszedve, letakarítva, helyülre téve, sörsátor felállítva, galyaprítás, azzal megfőtt a bográcsos is, közben vendég, meleg, gyermek felpakolása visszaútra, mostledőlöktízpervre, basszus beállt a hátam, most hogy folytassam...

Vasárnap: jön az ember kolleganője, ott marad bő két órát, szórakoztassam (miért pont én?), szerelvényessel megbeszélés, bontjuk a lugast, hozzánkszállít, újraépít, mosógép megy, teregetek, befut az ember haverja, az is marad, másik kör ruha, tereget, már megyünk is ebédelni, még csak fél öt van, párom ledől, elfáradt, beteszek még egy kör ruhát, kiteregetem, este van.

A következő hétvége se lesz jobb.

3978. varbóc
2018. ápr. 24. 06:51

Jó reggelt !

Unokás hétvége után most unokás matekozás kezdődik, mert közeledik az év vége és ez az év mindegyiknek fontos a felvételik miatt.

Itt megint esik, bár az idő nagyon kellemes...

Szép napot mindenkinek !

3977. dogiz
2018. ápr. 23. 06:47

Jó reggelt! Gyorsan eltelt a hétvége, szombaton munkanap volt. Igaz délben hazaengedtek, de akkor is. Itt volt a fiam a kicsi lánnyal. Tegnap délután mentek haza.

Pünkösdöt még mi nem tudjuk, hogy lesz, a lányomék most nem jönnek, a másikokat meg még nem beszéltük, náluk az ügyelettől sok minden függ.

Csíksomlyón mi is voltunk, de nyári időszakban, nem búcsún. Egyszer jó lenne elmenni. Innen nem is szoktak szervezni, legközelebb Debrecen, vagy nyíregyházához csatlakozhatunk.

Mindenkinek kellemes hetet, jó egészséget.

3976. varbóc
2018. ápr. 17. 04:24

Jó reggelt

Ma megint hivatalos ügyek és utazom.

Eddig nem jutottam dűlőre sok kis ügyben, de nem akarom a szép tvaszi heteket ezekkel tölteni.

Bulira ém is gondolok, de pünkösdre is. Szeretném még egyszer eljutni Csíksomlyóra a búcsúra.

Egyenlőre nincs szervezés alatt seholt. Az oka ismeretlen....

Szép napot mindenkinek !

2018. ápr. 16. 14:53

Sziasztok :)

Nálunk is kiköltöztek a virágok, sütögetés is volt, ami komoly előkészületeket igényelt. Sültszalonna, kolbász, puha kolektíva kenyérrel , zöldhagyma, hónapos retek..

Szülinapoztunk is. Öcsém kislánya 11, míg a fia a 4. évét töltötte.

Hirtelen ötlettől vezérelve mi is "bulizunk" egyet május 19.-én ;)

3974. varbóc
2018. ápr. 16. 05:12

Jó reggelt ! Babgulyás elfogyasztva. Mosógép: mi is cseréltünk hasonló típusra. Most már 2 éves, semmi probléma nincs vele.A régit elvitettünk, amikor hozták, így bajlódni sem kellett.

Erkély takarítás nálam is volt még két héttel ezelőtt. Nem volt könnyű munka....sok mindent sajnáltam kidobni, de végül sikerült.

Szép naőpt mindenkinek '

3973. dogiz
2018. ápr. 15. 06:16

Jó reggelt !! Nálunk is gyönyörű idő volt és ma is szép. Kihasználva, hogy nem volt itt a család, nappaliba, előszobában és teraszon "nagy" takarítottam és a virágokat kiköltöztettem. Megjött az új mosógépem, a régi már augusztus óta nyűglődött,és végre rászántuk magunkat és elmentünk boltba. Még 2017.0.-ban a csereprogramban nyertem egy pályázatot(45ezer Ft) amit SOS le kellett vásároljak, ha nem akartam, hogy elvesszen. Így 56ez. -be jött ki egy A+++ os mosógép LG. 5 éves garanciával. Remélem beválik.

Elkészült a babgulyás? Hogy vagytok?

Ma megyünk szülinapozni, a fiamnak volt 12-én 31-ig és mi megyünk hozzájuk, egy csárdában foglalt a menyem helyet, ott ebédelünk. Így ma nem főzök. Puszi Mindenkinek :)

3972. varbóc
2018. ápr. 14. 06:58

Ma nagyon szép reggelünk van. Elhatároztam, hogy főzni fogok bográcsban. Na mit is?

Bográcsgulyás csülökből....

Ki kér belőle?

3971. varbóc (válaszként erre: 3970. - Gurzau.maria)
2018. ápr. 14. 06:56
Köszönöm !
3970. gurzau.maria (válaszként erre: 3969. - Varbóc)
2018. ápr. 13. 10:26
Küldök egy nagy ölelést! ♥
3969. varbóc
2018. ápr. 13. 07:59

Jó reggelt !

Köszönöm a jókívánságokat, ami mostanában igen kelendő nálam... Egyenlőre csak néhány dolog hiányzik: erő, egészség és boldogság.... a szeretetből van még egy kevés maradék, a "többi dolog" rendben....

2018. ápr. 12. 12:05

Sziasztok! :)


Csatlakozom az előttem szólóhoz: Boldog névnapot kívánok! ♥

3967. dogiz
2018. ápr. 12. 06:28
Jó reggelt ! Gyula bácsi ! Isten éltessen sokáig, erőben, egészségben, szeretetben. Nagyon boldog névnapot kívánok !!!!!
3966. varbóc
2018. ápr. 11. 03:53

Jó reggelt !

Azt én sem tudom, de sejtem:

Puszi mindenkinek

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook