Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erdélyi Hoxázók vannak? fórum

Erdélyi Hoxázók vannak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
3935. dogiz
2018. márc. 10. 11:15
Sziasztok! Dolgozok, de haza engedtek bennünket déltől :)
3934. varbóc
2018. febr. 28. 04:34

Jó reggelt !

Itt most nagyon hideg van. Sok gondot okoz a legkisebb unokám, aki megint összeszedett valamit a bölcsiben. Szóval ez a hétvége sem lesz más, mint az előbbiek.

A március nehéz hónap minden évben. Két születésnapos, egy házassági évfordulós, három névnapos nap. Készülődés sok mindenre. Én szeretném a húsvéti ünnepeket már kint tölteni, igaz, hogy ez a tél után igen kemény munkával is telne - a ház rendbe hozása, takarítás, a készletek feltöltése stb. Az én igazi hónapom a május és az ősz minden évben.

Egyébként nem szorítottunk ki senkit sem. Én legalábbis így látom. Sajnálom, hogy ez a fórum ma már nem kelendő, pedig néha jó egy kicsit kiírni magunkból az élményeket és a nehézségeinket.

Szép napot - mint mindig - MINDENKINEK !

3933. dogiz (válaszként erre: 3932. - Varbóc)
2018. febr. 27. 12:56

Üdv Mindenkinek ! Igaz jó idő óta már ketten maradtunk, be sem köszön senki. Pici apró szemű hó hull, a szél kavarja. Napok óta itt is hideg van és "gonosz a szele".

Az enyéim is szeretnek utazgatni, hétvégén a Tiszatóhoz mennek 2éj/3 nap-ra, majd húsvét előtti hétvégén megyünk mi is Párizsba a fiamékkal. Ők még 1 gyerekkel könnyebben mozognak. A lányomnak már nehezebb főleg hogy ott a kicsi 1 éves.

Kellemes napot és virus - baci mentes hetet :)

3932. varbóc
2018. febr. 21. 05:33

Jó reggelt !

A szülök és a gyerekek is nagyon jól érezték magukat. Először voltak Prágában és dicsérték az apjukat, hogy ezt választotta születésnapi ajándéknak (a repülőről viszont nem láttak semmit, mert mindkét alkalommal hófelhők voltak az égen).

Most az újabb ötletekről szól a mese.Márciusban két születésnapos, három névnapos. szóval megint lesz "elfoglaltságom"

szép napot mindenkinek !

3931. dogiz
2018. febr. 20. 09:03

Sziasztok! Hétvégén sűrű volt ismét a program. Dunakeszin voltam, gyerekekre vigyáztam, a szülők színházba mentek meg vacsorázni, kimenőt kaptak :)

Nagyon elmaradtam az itthoni munkáimmal, de szinte minden hétvégére van valami program. Majd egyszer csak el fogom végezni ezt is.

Jól érezték magukat Prágában a gyerekeid?

Puszi

3930. varbóc
2018. febr. 15. 06:10

Jó reggelt !

A mai világban nem kell különösebb oknak lennie: elég, ha nincs munkahely, megélhetés és társ a bajok kezelésében.

Ma megint gyülekező lesz nálam: az unokák holnap repülnek a szülőkkel Prágába. A nagy karácsonyi ajándék ez volt a nagyobbaknak. Persze Áron unokámnak születésnapi ajándék is.

Itt is esik, de csak eső.

Mindenkinek szép napot !

3929. dogiz
2018. febr. 15. 05:58
Sziasztok! Jó reggelt! Tegnap délig hullt a hó, délutánra az egész elolvad, ma ismét fehér minden. Enyhe fejfájással ébredtem, elég nagy hajtás volt a munkahelyemen 2 hétig, biztos azt érzem már. Az ismeretségi körömben történt egy nagy tragédia, egy anyuka megszúrta 2 éves kislányát aki meghalt, majd rátámadt a saját apjára aki épp akkor ért hozzájuk, végül összeszurkálta magát. Most intenzíven van és teljesen be van kattanva, alig beszél, még nem tudták kihallgatni. Szóval ez a hétvégémet teljesen tönkretette. Egy rendezett, teljesen kiegyensúlyozott családról van szó. A fiatalasszony is szépen, szeretetben nevelte a kislányát eddig. Érthetetlenül áll mindenki a rejtély előtt.
3928. varbóc
2018. febr. 8. 04:04

Jó reggelt !

Ma nehéz napja lesz legidősebb unokámnak: íz írásbeli után a szóbeli következik. Gimnáziumba készül és nagyon sok a jelentkező.

Puszi mindenkinek

3927. dogiz (válaszként erre: 3926. - Varbóc)
2018. febr. 7. 06:14

Szia/ Sziasztok! A tojásárusokkal kicsit elszaladt a csikó, ahogy mondani szokás :( Tényleg nem tojnak a tyúkok, mondják akinek van, de hirtelen drasztikusan emelték az árát, ősz óta duplára. Mi a kollégákkal egy tyúk-telepről vesszük ha kell, összeírjuk hány tálcával kérünk és nagyon szép friss tojást kapunk. Utoljára 55 Ft-ért vettük, de lehet már azóta drágább lett. Nekünk is van 1 tyúkunk, Klotild, már több mint 4,5 éves, kendermagos, kint járkál az udvaron, de ősz óta egy tojást sem tojt. Már olyan házi-kedvenc. Valahonnan kaptuk levágni, de nem került rá sor, míg fiatal volt, most már meg nem is fogjuk. Nálunk is még bírják a gyerekek meg mi is, kis orr-csorgás, de hátha nem lesz komolyabb probléma.

Nagyon hideg lett kint reggelre. Puszi és kellemes napot.

3926. varbóc
2018. febr. 7. 05:55

Jó reggelt !

Tegnap végig mérgelődtem a napot: nálunk a gyerekek miatt sok tojás fogy, az a kedvenc reggelijük hagymása, kolbásszal, stb - mikor hogy. A piacon nem volt 60 forint alatti csak nagyon kicsi. Az is 55 volt.

Itt dühöng a járvány, de két nagy unokám már kilábalt belőle és iskolába mentek.

Puszi és egészség mindenkinek.

3925. dogiz
2018. febr. 6. 06:25
Jó reggelt! Ma nagyon hidegre ébredtünk, tegnap hullt a hó, de enyhe idő volt így délutánra szinte elolvadt az egész. Influenza itt is van, szerencsére még a környezetemben és családba eddig nincs beteg. Jó lenne ha elkerülne bennünket. A férjemnek a dereka becsípődött az este, ma alig tudott elmenni dolgozni. (Flectorral kenegeti) Szép napot mindenkinek
3924. varbóc
2018. febr. 4. 06:18

Jó reggelt !

Itt most nagy influenza járvány kezd kibontakozni. Ha a gyerekeket is elkapja, akkor megint én leszek az "ügyeletes".

Szép napot mindenkinek

3923. dogiz
2018. febr. 3. 06:19
Sziasztok! Az este olyan égszakadás volt, ömlött az eső mintha dézsából öntötték volna. Most nem esik. Itt van a fiam a kislányával, holnap reggelig, a menyem ügyeletes. Kipihented már kicsit a gyereksereget? :) kellemes hétvégét mindenkinek!
3922. varbóc
2018. jan. 30. 05:27

Jó reggelt !

Örömteli, de nagyon fárasztó napok voltak. Éjjel megérkezett a mentő expedíció, is. Most ki a fáradtabb?

Puszi mindenkinek b?

3921. dogiz
2018. jan. 29. 05:46

Sziasztok! Jó reggelt! Nem volt unalmas a hétvégéd az unokákkal, fitten tartanak. Épp mi is néztük, hogy most olcsók a jegyek, főleg ha időben lefoglalod. Mi is március végén megyünk egy hosszú hétvégére Párizsba, tényleg spontán jött a jegyek láttán, és ott még úgy sem voltunk.

A héten hajtás a munkahelyen, most még van 2 erős hetem, remélem utána picit lazább lesz és az elmaradásaimat is tudom csinálni.

Puszi mindenkinek és kitartás!

3920. varbóc
2018. jan. 28. 08:05

Jó reggelt !

Mindkét menyem és mindkét fiam Rómába utazott 5 napra. Kihasználják az olcsóbb repülő járatokat és hosszú hét végén vannak. Az unokák itt: szóval nagy a hajtás...

Puszi mindenkinek

3919. dogiz
2018. jan. 27. 06:51

Jó reggelt! Pazar dolog, a kertben ennyi állatot látni, mint a természet filmekben, csak nem tudom így neked a valóságban milyen? Hó lassan elolvad gondolom, mert napközben fel-fel melegszik kicsit.

Nekem is a hetem csorgott az orrom, tüsszögtem, kicsit már jobb lett, szedem a C vitamint és eszem a savanyú káposztát. A munkahelyen nagy a hajtás, átszervezés, zajlik az élet. Ma bontom a karácsonyfát, már a múlt héten kellett volna, de Adél unokám szülinapján voltunk hét végén.

Mindenkinek jó egészséget és kellemes hétvégét.

3918. varbóc
2018. jan. 18. 04:41

Jó hajnalt szép reggelt !

Ónos eső esett, nem volt könnyű az út. Itt most 4-5 centis hó van. A szavasok, őzek a kertben, a vaddisznók a a ház háta mögött aludtak. Szóval béke van és csend, de a ház nagyon hideg.... A laptop üzemel és a telefon is. Szóval ma és holnap csak fűteni fogok. Szerencsére ennek nincs akadálya...Szép napot mindenkinek !

3917. dogiz
2018. jan. 17. 06:06
Szerencsés utat és nagyon vigyázz magadra.
3916. varbóc (válaszként erre: 3915. - Dogiz)
2018. jan. 17. 03:12

Ró reggelt ! Ma ismét utazom. Sok dolgot kell rendezni, így nem tudom, hogy mikor fogok végezni. Itt most esik az eső, ami rossz hír, mer jeges utakra számíthatok.

Puszi mindenkinek

3915. dogiz
2018. jan. 16. 06:17

Kitartás !! Néha magunkra is kell gondoljunk, lehet a végén "megbánjuk" mert sok hű hó semmiért. Hajlamosak vagyunk az ilyen gondolatokra, legalább is azok az emberek akik mindig tesznek - vesznek, soha nem unatkoznak.

Remélem nem találnak semmit és még sokáig unokázhatunk erőben - egészségben gondtalanul.

Azért nézd kicsit pozitívan, márciusban remélhetőleg jobb idő lesz, és nem a hidegben - latyakban kell menned :)

Kitartás és kellemes napot. Lassan készülök dolgozni. Mindenkinek nagy ölelés :)

3914. varbóc
2018. jan. 16. 04:25

Jó reggelt !

Nehéz napokon vagyok túl. Elhatároztam, hogy általános orvosi kivizsgálást csináltatok magamról. Vérvétel, ideggyógyász, CT kész. Jön a többi, de igen késő időpontokra kaptam lehetőségest: szemészet és bel- stb. március eleje, kardiológia március vége.

Szép napokat mindenkinek

3913. dogiz
2018. jan. 15. 09:37

Sziasztok!

Nálunk -7 fok volt reggel. Egy kicsit váratlanul ért, tegnapi időhöz képest. Úgy jártam mint a hókotrók :D

"Van jó és rossz, nyűg és nyugalom..." ez tényleg így van mindenkinél. Mire azt gondolod, hogy túl jutottál a nehezén, jön a következő probléma. Ha van egy kis szünet, már jól jártunk.

Dolgozok, csak épp bekukkantottam, mert a hétvége sok munkával telt. Takarítás, mosás, kisebb bevásárlás. Szombaton délután még előkészültem a vasárnapi ebéd főzéssel. Vártam a fiamékat ebédre.

Jó volt, csak hamar eltelt.

3912. varbóc (válaszként erre: 3908. - Dogiz)
2018. jan. 12. 04:02

Jó reggelt !

Sokan úgy gondoljuk, hogy a következő év jobb és könnyebb lesz... Nos ez az, amit szeretnénk. A valóság: korfüggő és egyre nehezebb...


Szép napot mindenkinek !

3911. varbóc (válaszként erre: 3909. - Gurzau.maria)
2018. jan. 12. 03:59
Arany János bizony megmondja a tutit...
3910. gurzau.maria (válaszként erre: 3908. - Dogiz)
2018. jan. 11. 11:48
Gyorsan és vegyesen... Van jó és rossz, nyűg és nyugalom, szinte folyamatosan váltakozik mind...
2018. jan. 11. 11:46

Arany János: ALKALMI VERS


Az új évet (ócska tárgy!)

Kell megénekelnem,

Hálálkodva, ahogy illik,

Poharat emelnem.

Mit van mit kívánni még

Ily áldott időben? -

Adjon Isten, ami nincs,

Ez új esztendőben.


Olcsó legyen a kenyér,

A gabona áros;

Jól fizesse a tinót

S nyerjen a mészáros,

Mérje pedig szöszön-boron,

Font kijárja bőven.

Adjon Isten, ami nincs,

Ez új esztendőben.


Senkinek a nyakára

Ne vigyenek kontót;

Valaki csak ráteszen,

Nyerje meg a lottót;

Annyi pénzünk legyen, hogy!

Még pedig pengőben.

Adjon Isten, ami nincs,

Ez új esztendőben.


Szegény ember malacának

Egy híja se essék;

Messze járjon dög, halál,

Burgonya-betegség;

Orvos, bakó a díját

Kapja heverőben.

Adjon Isten, ami nincs,

Ez új esztendőben.


Tücski-hajcski baromnak

Sokasuljon lába;

Boci járjon mezőre,

Gyermek iskolába;

Gyarapodjék a magyar

Számra, mint erőben.

Adjon Isten, ami nincs,

Ez új esztendőben.


Kívül, belül maradjon

Békében az ország;

A vásárra menőket

Sehol ki ne fosszák.

Béke legyen a háznál

És a szívredőben.

Adjon Isten, ami nincs,

Ez új esztendőben.


A bíró is, mint eddig,

Tisztét jól betöltse:

Víz kedviért a babát

Soha ki ne öntse;

Emberiség, igazság

Egyik serpenyőben.

Adjon Isten, ami nincs,

Ez új esztendőben.


Zenebona, babona,

Huzavona vesszen!

Visszavonás, levonás

Minket ne epesszen.

Legyen egység, türelem,

Hit a jövendőben.

Adjon Isten, ami nincs,

Ez új esztendőben.


Nagy uraink (ha élnek)

Nőjenek nagyobbra;

Áldozzanak, legyen is mit,

Mégse üssék dobra;

Nemzetiségünk mellett

Buzogjanak hően.

Adjon Isten, ami nincs,

Ez új esztendőben.


Író pedig írónak

Szemét ki ne ássa, -

Ne is legyen az idén

Napfogyatkozása

Jó erkölcs-, eszme-, hírnév-,

S előfizetőben.

Adjon Isten, ami nincs,

Ez új esztendőben.


Mire üssek még pohárt?

Asszonyi hűségre?

Barátság-, polgár-erény-,

Vagy mi más egyébre?

Hiszen ezek közöttünk

Vannak /kelendőben/.

Tudj Isten, mi minden nincs

Ez új esztendőben!

3908. dogiz
2018. jan. 11. 06:41

Jó reggelt! Telnek ezek a napok jó gyorsan. Már fél hónap lassan eltelt. Sok a dolgom a munkahelyen így elég fáradt vagyok ritkán jövök, akkor is csak bekukkantok. Így év elején főleg az első hónapban a zárás miatt nagyon nagy a hajtás. Itthon már alig van erőm valamit is csinálni. A főzés nagy részét is hétvégén szoktam, hét közben meg pótolgatom. De sajnos az este már főznöm kellett mára. Zöldbab levest mellé rizst pároltam és van még a fagyasztóban szegfűgomba és azt egy pörköltes alappal készítettem. Igaz nem hús, de az sem kell minden nap ;)

Szép napot - hetet és jó egészséget. Ti felétek hogy telnek a napok?

3907. varbóc
2018. jan. 2. 05:06
Sikerekben, egészségben, megértésben, szeretetben és békességben gazdag Új Esztendőt kívánok mindenkinek !
3906. dogiz
2018. jan. 1. 06:48

Békés Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek !!!

Bort, Búzát, Békességet !!

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook