Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erdélyi Hoxázók vannak? fórum

Erdélyi Hoxázók vannak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
4085. varbóc
2018. aug. 1. 04:58

Jó reggelt !

A nagy meleggel kapcsolatban a jó hír a jövőre vonatkozóan:" évről évre melegebb lesz a nyári időszak" - amerikai, angol és japán kutatók szerint.

Valóban nehéz elviselni a nappali időszakot 10-16 között.

Barátom úk kütyüje a sütődiszkosz....mint mwesélte: nagyon finom az amit készít benne, de vigyázni kell, mert a túl meleg parázsban megéghet benne minden - Biztos nem tett bele elég szalonnaszeletet.

Puszi mindenkinek.

2018. júl. 31. 10:05

Sziasztok!

Itt is kánikula, nagyon nehezen viselem. A melóban a légkondi kipurcant, már 2 hete várom a szerelőket. Tegnap délben úgy éreztem, hogy most van vége, megyek haza... Aztán kínkeservesen csak kihúztam délutánig.

4083. varbóc (válaszként erre: 4082. - Dogiz)
2018. júl. 31. 05:07

Jó reggelt !

A pihenés elmaradt, mert a nagy melegben csak a klíma segit, ezzel viszont úgy vagyok, hogy félek a megfázástól. A nyári megfázásnál rosszabbat nem ismerek.

Nagy fiam a családjával hazajött a Magas Tátrából. Az árak az égben az ég viszont minden nap viharral és nagy esővel ajándékozta meg őket.

Új hét, új gondok....

. Van mit tenni ezen a héten is...

Szép napot mindenkinek

4082. dogiz
2018. júl. 30. 12:07

Sziasztok! Hétvégén nagyon elfáradtam :( Szombaton parkettázták a lakást Debrecenben, én addig takarítottam a fürdőszobát. Siralmas volt, nekem még mindig az, de sokkal tisztább lett a csempe, kapartam annyit, meg a szanitereket is. Egy délutánom rá ment arra a pici lyukra :( Este mikor hazaértünk azt hittem szép szakad mindenem.

A meleget nehezen bírtam a tegnap, kicsit a fejem s zúgott. Ma a munkába beindítottam a klímát, főleg ha nem vagyok az irodában max.-ra emelem, pedig nem szeretem, de át kell valahogy vészelni a kánikulát.

Épp az időképet ahogy nézem néha, it is, ott is eső, mi hétvégén ismét kimaradtunk.

Gyula bácsi remélem egy kicsit tudtál pihenni. Vigyázzatok magatokra és kellemes hetet kívánok.

4081. varbóc
2018. júl. 29. 04:00
Tegnap nagy eső esett Miskolcon, amit sikeresen átvészeltem, mert már a vonaton ültem. Ma pihenő napot tartok...
4080. varbóc (válaszként erre: 4079. - Dogiz)
2018. júl. 26. 05:40

Szép jó reggelt mindenkinek ! Tegnap Miskolcon voltam a földhivatalban majd érdeklődtem a biztosítónál. A vihar levitt néhány cserepet, a szél leszakította az eresz csatorna egy darabját, az első része a háznak beázott. Még nem tudom, hogy mi és mennyi a károm.

A kezem gyógyulgat, de munkát nem tudok végezni vele, bár főzéskor már egy két dologra tudom használni. Nagy fiam a családjával a Magas Tátrában nyaral még egy hétig. Ott is nagy esők voltak és minden nap esik valamennyi.

Remélem mindwnki rendben van, amit nagyon kívánok !

Szép napot !

4079. dogiz
2018. júl. 25. 19:06

Sziasztok! Eső továbbra sin, hetek óta, bennünket nagyon kikerül. A férjem mondja, inkább locsol naponta, mint hogy ítéletidő legyen mint az ország többi részén.

Csorbát megnézem és való színű hamarosan el fogom készíteni :) Remélem nincs nagy baj a faludban.

A kezed remélem már meggyógyult és a családdal sincs semmi probléma.

Mindenkinek kellemes estét. Puszi :)

4078. gurzau.maria (válaszként erre: 4077. - Varbóc)
2018. júl. 25. 12:28

Szép napos időt mindenkinek!

Reméljük minden rendben, majd jelentkezz!

4077. varbóc
2018. júl. 25. 03:39

Jó napot mindenkinek !

Ma ki kell mennem a faluba, mert rémisztő dolgokat mesélgetnek.

Puszi mindenkinek

4076. gurzau.maria (válaszként erre: 4075. - Varbóc)
2018. júl. 24. 11:39

Szép napot kívánok mindenkinek!

Megvan a Gyula bácsi féle csorba recept: [link]

4075. varbóc
2018. júl. 24. 04:49

Jó reggelt !

Kikeresem a receptet és feltöltöm, de csak ha hazajöttem a "mese faluból", amit majdnem szétszedett a jégeső és a vihar. Üzenetben megint vészjeleket kaptam..

Itt nagyon nagy esok voltak tegnap és ott még inkább

Puszi mindenkinek

4074. gurzau.maria (válaszként erre: 4072. - Varbóc)
2018. júl. 23. 13:00
Gyula bácsi! Szívesen olvasnám a recepted!
4073. gurzau.maria (válaszként erre: 4071. - Dogiz)
2018. júl. 23. 12:59

Sziasztok!


Itt a recept ;) [link]

4072. varbóc (válaszként erre: 4071. - Dogiz)
2018. júl. 22. 05:32

Szép napot kívánnék, de itt megint szakad az eső...

Ideges vagyok, mert a nagyobbik fiam a családjával a Magas Tátrába ment túrázni. Tegmap még jó idő volt és megmászták az Osterva csúcsot, de éjjel és ma?

Szóval én ismerem a magas hegyeket és féltem az egész csapatot.

Válasz a többire: én az Aggtelek környéki falvak történetével foglalkozom. Ez a régi Torna vármegye. Korábban mág megjelent rőluk könyvem

A parasztcsorba receptem a Hajdú-Bihari Napló átal összeállított kötetben található, de alkalomadtán leírom ismét. Marika jól írja: a csorba csak összefoglaló név egyébként az a fontos, hogy jól ízesítve legyen elkészítve.

Szép napot és főleg jó időt kívánok mindenkinek !

4071. dogiz
2018. júl. 21. 15:25

Sziasztok! Itt hőség és szárasság.

Gyula bácsi egy nagy gratula, és honnan ennyi energia, kitartás?

Már akartam kérdezni, a falukutatással kapcsolatban, melyik falu történetét kutatod?

Marcsi, jó sok csorba félét soroltál fel, nem is gondoltam, hogy ilyen sok van. Csorbát elég ritkán főzök, nem igazán tudom eltalálni az ízeket, legalább is szerintem nem. A többieknek ízlik, de nekem nem az igazi :)

Lehet készítek is hamarosan. A "paraszt csorba" receptedet valahol megtalálom?

Kelle,es pihenést jó hétvégét !

4070. gurzau.maria (válaszként erre: 4069. - Varbóc)
2018. júl. 20. 12:05

Gratulálok Gyula bácsi! ♥


Kellemes hétvégét mindenkinek!

4069. varbóc
2018. júl. 20. 07:22

Kedves Mária !

Nagyon köszönöm a részletes felvilágosítást. Szóval a fiúnak igaza van. Ő ezt Turnu Severin mellett ette egy jobb étteremben. Mint mondta megelegetősen érdekes és kellemes ízű volt. Később Kalotaszeg környékén is megkóstolta, - no de az első tapasztalat...

Én Aradon egy "paraszt csorba" receptet kaptam, amit kissé átjavítva megfőztem és azt küldtem el Debrecenbe a megyei lapnak. Még a gyűjteményben is megjelent, 9 pontott kapott.

Egyébként valóban: a levest gyorsabb felsorolni....

Köszönöm és Puszi mindenkinek !

4068. gurzau.maria (válaszként erre: 4065. - Varbóc)
2018. júl. 19. 10:29

Sziasztok!


Gyula bácsi! Nagy fiúnak lehet igaza, létezik olyan, hogy Csirkecsorba májjal (vagy sziv, zúza, máj), van csorba disznóbelsőséggel (szív, máj, tüdő), de lehet akár májgombócos is... Bár én még egyiket sem kóstoltam.

Egy valamit ne felejtsünk el: Itt majdnem minden leves "Ciorba". Ezek ugye a savanyított levesek: Ciorbă à la grecque (görög), Ciorbă ardelenească (erdélyi), Ciorbă de berbec (berbécs), Ciorbă de cap de nisetru (halfej), Ciorbă de chitici (hal), Ciorbă de bureți sau ciuperci (gomba), Ciorbă de burtă (pacal), Ciorbă de cartofi (burgonya), Ciorbă de conopidă (karfiol), Ciorbă de crap (ponty), Ciorbă de dovlecei (tök), Ciorbă de dovlecei umpluți (töltött tök), Ciorbă de fasole boabe (bab), Ciorbă de fasole verde (zöldbab), Ciorbă de hribi (vargánya), Ciorbă de legume (zöldség), Ciorbă de lobodă (laboda), Ciorbă de miel (bárány), Ciorbă de oaie (birka), Ciorbă de păsat (kukorica dara), Ciorbă de perișoare (húsgombóc), Ciorbă de perișoare de pește (halgombóc), Ciorbă de pește (hal), Ciorbă de potroace (csirke aprólék)

Ciorbă de pui (csirke), Ciorbă de rasol (marhalábszár), Ciorbă rusească de varză (orosz káposzta), Ciorbă de salată verde (saláta), Ciorbă de sfeclă (cékla), Ciorbă de ștevie (lósóska), Ciorbă de tarhon cu carne (tárkonyos - húsos), Ciorbă țărănească (paraszt), Ciorbă de urzici (csalán), Ciorbă de varză albă (káposzta), Ciorbă de verdețuri (zöldséges), Ciorbă de văcuță (növendék), Ciorbă rădăuțeană (radóci), és még sorolhatnánk...

"Supa" leves, a húsleves, húslében főtt zöldségleves, a húslében főtt tészta (cérnametélt vagy más levestészta, galuska) és a krémlevesek. Ugye ezt mennyivel gyorsabb volt felsorolni? :D

Puszi ♥

4067. varbóc (válaszként erre: 4066. - Dogiz)
2018. júl. 19. 04:58

A bérbeadás ma jó üzlet. Itt a fővárosban különösen. A jobb helyeket már tavasszal keresték és előre fizetve

ki is vették.

Izz magy szél van és csepereg.

Szép napot mindenkinek !

4066. dogiz
2018. júl. 18. 06:35

Jó reggelt! Csak májjal még nem ettem, esetleg vegyesen lehetett, szív, zúza... :) Néha az is jó ha pihenni van egy kis időnk, de mint olvasom nem sok marad senkinek.

4 nap szabin voltam főztem, mostam, takarítottam én is. Egy nap Debrecenben intéztem a közüzemi átírásokat (hát bele is fáradtam )jön a jövőhéten a festő, meg még a PVC-t szeretném kicseréltetni laminált padló v. parkettára és kiadni diákoknak (remélem lesz rá jelentkező) Ősz óta tervezgettük,hogy egy kicsi lakást veszünk befektetés céljából, nyár elején sikerült.

Nemsokára indulok dolgozni. Kellemes napot és jó egészséget !

4065. varbóc (válaszként erre: 4058. - Gurzau.maria)
2018. júl. 18. 05:22

Szép jó reggelt !

Mozgalmas napok, sok öröm a társasággal és a főzésben. Jó a "Karcsi konyhája" blog. Nagy fiam vitatkozik: ő evett csorbát Körösfőn "májjal" Mi lehetett ez?

Puszi !

4064. varbóc (válaszként erre: 4063. - Dogiz)
2018. júl. 18. 05:18

Jó reggelt mindenkinek !

Itt újra erősen befelhősödött, nagy esők várhatók: riogat a meteorológia, - de sokszor ebből nem sok minden lesz, máskor jó időt rebesgetnek és kész katasztrófa.

Köszönöm a kérdést: javulgat a kezem, már tudok fogni vele kisebb dolgokat.

Itt most a nagy nyári szezon közepén utazási lázban ég mindenki: nagy fiam a családjával a Magas Tátrába mennek nyaralni, a kisebbik Montenegróba. Az "öreg" meg végre pihenhet itthon...

Jövő hónapban újabb invázió jön: erdélyi rokonok, régi és új barátok,

Ma takaritás és iratrendezés a feladat - csak úgy: "fél kézzel"

Puszi mindenkinek !

4063. dogiz
2018. júl. 17. 09:08

Jó reggelt ! Szép napot mindenkinek!

Szederke üdvözöllek, gyere máskor is beszélgetni :)

Ma nálunk is hűvös van reggel, nagyon pici eső volt az éjszaka, de ha nem esik több ismét öntözni kell a kertet ma is. Ma még szabin vagyok, holnap újra munka.

Jó volt ez a pár nap. Takarítok, befőzök, kicsit lazábbra vettem a dolgot már ha itthon vagyok.

Gyula bácsi, hogy van a kezed?

Jó egészséget mindenkinek !!!

4062. d5bae51d10 (válaszként erre: 4061. - D5bae51d10)
2018. júl. 17. 09:07
Kellemes napot nektek.
2018. júl. 17. 07:08
Igen, vannak.
4060. ibolyka43
2018. júl. 17. 07:08

Igen,a töltöttkáposzta nagyon finom,en foleg nyári káposztából szeretem,kapor es cspmbort ízesítéssel.

Reggelentw hűvös van.

4059. varbóc
2018. júl. 17. 05:34

Jó reggelt !

Ma orvos, piac, főzés, jegyvásárlás a gasztrofesztiválra. Szóval mozgalmas....

2018. júl. 16. 12:12

Szép új hetet mindenkinek!

Hosszú volt a hétvégénk. Szombaton vendégsereg, vasárnap az ottalvós vendégek, akik olyan jól érezték magukat, hogy csak este 8:30-kor mentek el tőlünk. Nagyon jó volt és egyben nagyon fárasztó.

4057. varbóc
2018. júl. 15. 06:16
Jó reggelt ! Ma szép reggelünk van
4056. varbóc
2018. júl. 14. 04:56

Jó reggelét !

Küldenék én esőt, de elhagyott a varázsló erőm. Csak viharok vannak, az meg.... szóval más.

Unokák szüleikkel nyaralnak, végre van valamennyi szabad időm. Ma iratrendezés, az információk cetlizése, mert szeptember 1-re be kell fejeznek a falu történetének megírását. Több mint 8 év kutató munka, jó egy évi írás.

Így jár az, aki beleártja magát a történészek munkájába...

Szóval meló...

Puszi mindenkinek

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook