Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epidurális érzéstelenítés fáj császármetszésnél? fórum

Epidurális érzéstelenítés fáj császármetszésnél? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
54. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 51. - 3a5c305959)
2014. aug. 30. 22:43
Köszönöm,de tervezek még egy gyereket.
53. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 50. - Fuoco)
2014. aug. 30. 22:42
Nem itélek el senkit.
52. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 49. - 3a5c305959)
2014. aug. 30. 22:42
Kapnak a gyerekek elég stresszt késöbb a suliban legyen elég az :).
51. 3a5c305959 (válaszként erre: 42. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 30. 22:35
Ajanlom Michel Odent konyvet: Babies Need Love, Microbes, & Stress. Ha otthon vagy a temaban akkor nem kell bemutatnom ot, ha nem akkor csak annyit hogy regebb ota szulesz mint amilyen reg ota az edesanyam el.
50. Fuoco (válaszként erre: 42. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 30. 22:33
nincs azzal semmi baj, ha te igy erzel, de masokat azert elitelni, vagy lekezeloen beszelni az erzeseikrol, mert nem ugy gondolkodnak ahogy te, nem tul bolcs dolog.
49. 3a5c305959 (válaszként erre: 40. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 30. 22:28

Mi a baj azzal hogy kell a gyereknek a stressz?

Nem tudtad? :-)

48. hlotti
2014. aug. 30. 22:15
Ja, igen, és nekünk 8 órán keresztül nem szabadott felemelni a fejünket, és másfél liter folyadékot megitattak velünk, hogy ne fájjon a fejünk! Nem is volt senkinek sem problémája ezzel!
47. hlotti
2014. aug. 30. 22:11
Nekem is a 3.-ra sikerül csak beadni! Elsőbe én mozdultam bele, pont jött a fájás, a másodikat a doki rontotta el, a harmadik után zsibbadtam el! Egyáltalán nem fájt, azt éreztem, amit előtte adnak érzéstelenitőt, de az sem volt vészes, mint egy sima szuri bárhová! A többit utána már nem is éreztem, de már megváltás volt 24 óra kinlódás után! Utána sem voltam rosszul egyáltalán, nem is fájt semmim, reggel fél 6kor szedték ki a kisfiam a pocakomból, délután 5kor lefürödve mentem ki a rokonokhoz!! Nem fájt se a fejem se semmi! Az első felállás nem volt kellemes, de nem fájt, csak ahogy felálltam, éreztem, hogy minden a helyére ment a hasamban! Meg egy kicsit nehéz volt levegőt venni, de ez is csak pár óra volt! A vágásról még aznap leszedték a kötést, mire hazajöttünk, 4 nappal később teljesen be volt hegedve, egy pici darabka seb sem volt rajta! Fájdalmat egy pillanatig sem éreztem! Azt a csövet, amit betesznek a vágás mellé a második napon a folyosón sétálva elhagytam :-) nem is tették vissza! Szóval ne félj a császártól, én egész terhességem alatt attól rettegtem, hogy nem tudok majd simán szülni, hát össze is jött! De így utólag azt mondom inkább 10 császár, mint még egyszer az a 24 óra!!! És lelkileg sem érdekel, hogy nem simán született meg a kisfiam, nekem az volt a lényeg, hogy egészséges legyen, nem az, hogy hogyan fog megszületni!!! Viszont szoptatni csak 2 hónapig tudtam! De ez a kisfiam miatt volt, egyszerűen lusta volt szopizni, pedig tejem rengeteg volt! Már a védőnő szólt, hogy ne kínlódjak vele, mert 2x 3 napig volt 40 fokos lázam, mert fejni sem tudtam, pedig még ő is próbálta, de egyszerűen nem jött k ia tejci! Szóval fel a fejjel, és ne izgulj, vagyis csak annyit izgulj, amennyit bármelyik kismama aggódik!!! :-)
2014. aug. 30. 22:07

Én nem tartottam a szülestől, persze egy természetes izgaom volt bennem. És bar nem azt mondom hogy leányálom, túlélhető.

Engem egy dolog vezérelt végig, a terhesség és a szüles alatt is: akárhogy is lesz, a babának legyen a lehető legjobb.

Gondolj bele, ott úszkál a meleg vízben, esetleg esze ágában sincs onnan kijönni, és egyszer csak mindenféle előjel nélkül benyül két gumikesztyűs kéz és szó szerint elkezdi rángatni hogy kijöjjón azon a 10 centis lyukon. Kiemelik a nagy fényességbe, egy 15 fokos műtőben, majd egyből el is viszik felöltöztetni, vizsgalni. Amig teged varrnak, meg sem kapod őt.


Én úgy gondolom hogy ha az ember eljut arra a pontra hogy gyereke lesz, anyává válik, onnantól a gyereke fontosabb lesz a világon minden masnál. Önmagánál is.

És nekem ez lebegett a szemem előtt végig. Hogy akarmennyire is nehez nekem, akarmennyire faj is, ez a termeszet rendje, neki erre van most szuksege, hogy a leheto legtermeszetesebb uton a vilagra jojjon. És nem lehetk olyan önző hogy a sajat félelmeim miatt neki rosszabb legyen.


En nem azt mondim hogy a termeszetes szules nem viseli meg a babát. Sőt, brutál kemeny meló neki kibujni onnan. De ő erre van kitalálva. Ez van kódolva belé, oontosan tudja ő hogy mikor mit kell csinalnia, hogy forduljon, stb. És olyan erőt tudtok adni egymásnak egy egy nehezebb pillanatban, hogy az fantasztikus. És ez egy olyan kötődést kovácsol köztetek, amire semmi mas nem képes.

Ezt ne add fel!


Nyilván ha egeszségügyi kockazata van a termeszetes szulesnek, akar rad, akar a babara nezve, az megint egy masik hekyzet. En most az optimalis helyzetet irtam le.


Menj el egy pszihologushoz, vagy ha van szülesznőd akiben bízol, probalj meg rákoncentrálni erre a dologra az elkovetkezendo 8 honapban, mert hidd el emgéri.

És ha sikerül legyozni a felelmed, es termeszetes uton fogsz szulni, méginkabb fantasztikus elmeny lesz. :)


Sok sikert, es kitartast, határozd el es menni fig.,.! Nem minden, de eeez tényleg agyban dől el :)

45. virag32 (válaszként erre: 35. - Valakivagyok1984)
2014. aug. 30. 22:00
Dettó! A császárt én egy megváltásnak éltem meg.
2014. aug. 30. 22:00

Nekem már 20 hetesen közölték hogy ez császár lesz. Örültem is mert én is mindig is rettegtem a szüléstől, a vajúdástól, (nem bírom a fájdalmat), a tágulástól, a vágástól, magától a tudattól hogy ott jön ki, és vágják, vagy akár szét reped, meg kitágul... Sokak egész életükben szenvednek utána, a varrástól, vagy fáj a hüvelyük belül, tönkre ment a szexuális életük... Így örültem a császárnak, és nem is csalódtam az epidurális sem volt olyan vészes, lefertőtlenítették ami hideg volt, azért én is izgultam, ezért meg ugrottam ahogy a hideg vatta hozzá ért a gerincemhez, aztán nem volt szabad meg mozdulni, oldal fekve csinálták összegömbölyödve, már amennyire ilyenkor összetud gömbölyödni az ember a hasától, beszúrták.... kicsit meg szédültem, hányingerem lett, de adtak rá valamit, és utána már jó volt! A hasam pedig annyira fájt mint sok hasizom torna utáni izom láz, és pár hét után helyre jött..

A fejfájás pedig elkerülhető úgy hogy nem szabad felemelni, emelgetni 24 órán át a műtét után, különben vissza folyik a nem tudom mi, hülyeséget ne akarok írni.. erre külön figyelmeztettek mikor kitoltak a műtőből!!

Persze minden orvos és egyén függő!

Ne legyen lelkiismeret furdalásod ha ezt választottad, jó lesz, minden rendben lesz, csak erre gondolj!! Ott meg ahol élsz szerintem jó kezekben leszel, talán jobb ott az orvosi ellátás....!!

2014. aug. 30. 21:59
Ha patologikusan rettegsz a szüléstől, akkor ragaszkodj a császárhoz. Egy iszonyatos szülést százszor rosszabb átélni,mint egy (amúgy nyilván kellemetlen) műtétet. Én életem végéig nem fogom tudni feldolgozni azt a felesleges,embertelen vajúdást,amit átéltem,holott gyakorlatilag borítékolva volt,hogy császár lesz a vége. A spinális érzésteleníés kicsit sem fáj (mondom ezt úgy,hogy minimális fájdalomküszöböm sincs),bár ez lett volna a legrosszabb a szülésben. Próbálj meg felkészülni a természetes szülésre,de ha úgy érzed,nem vagy rá képes,ne vállald be,mert így lehet,hogy életre szóló traumát (és hozzám hasonlóan szülés utáni depressziót) szerezhetsz vele.
2014. aug. 30. 21:57
Biztos csak a fiam meg én vagyunk az ufok,de neki nem kellet az a stressz én meg k...va magamra találtam császár után is...
2014. aug. 30. 21:55
Ja elöbb volt az átélés,de végül is ugyanazt mondja,h kell a gyereknek a stressz..
40. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 39. - Andi6020)
2014. aug. 30. 21:54
Na akkor: kell a gyerekenek az a stressz..meg a hónapokig nem találtam magamra cimü történet...de mondom ma nagypofájú vagyok :D
39. andi6020 (válaszként erre: 32. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 30. 21:47
Na. Nehogy beléd száradjon. Baj is lehet belőle :)
2014. aug. 30. 21:46
Sajna eda nem volt akkor a korhazba ugyh nemtudom milyen lett volna úgy. Viszont sose ereztem magam rosszul h csaszar lett. Tök mindegy. A gyerek szép, egeszseges. Mindegy hol jön ki.
37. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 7. - Marianna0917)
2014. aug. 30. 21:41

Na én 14 honappal ezelőtt most lepontoztalak volna ezert a hozzaszólásért de miutan tavaly júliusba megszültem a kisfiam csaszarral és igy lett összehasonlitasi alapom a 4,5 évvel ezelőtti termeszetes szülésemhez..hááát inkabb 10x császár mint a termeszetes. Pedig én aztan birom a fajdalmat de 12 óra szenvedés utan amikor azt hiszed ott pusztulsz meg, majd rám rakjak a babat és észnél sem vagy. Azt se tudod mi van nem hogy örülni tudjal. Szoval pokol es menyország.

Úgyhogy jól döntöttél.

Ja es lehet utana kb 1 hetig még rossz lesz mert faj h atvagtak a mehed de még igy is jobban jarsz.

36. Li Dzsin (válaszként erre: 7. - Marianna0917)
2014. aug. 30. 21:39

Van egy rossz hírem: tudtommal ha programozott császár van akkor is kell vajúdni, oxyval indítják be a dolgot. Nekem legalábbis így volt, a dokim azt mondta kell a stressz a babának amit a fájások okoznak. Mondjuk még teljesen viselhető 70-80-as, kb 3 perces fájásaim voltak amikor végül bejutottam a műtőbe.

Kétszer volt császárom, az első sürgősségi, a második programozott, egyiknél sem éreztem meg a szurikat. Ügyes volt a doki? A fene tudja.. :)

2014. aug. 30. 21:36
Nem fáj! Nem is éreztem. Kb 1000db ilyen szuri egyszerre ér fel a termeszetes szulessel. Mert az fáj. Pokolian. Csaszar a menyorszag ahhoz kepest. Nekem igy volt.
2014. aug. 30. 21:27
Én nem éreztem semmit, de még egy tűszúrást se, szinte már tolófájások közepette döntöttek a császárról, az egy kicsit jobban fájt.
33. cb1f60d1e0 (válaszként erre: 30. - Holdsugár83)
2014. aug. 30. 21:26
én is ugyanígy éreztem, és még érzem is 16 hónap után is....
2014. aug. 30. 21:15
Na mivel ma (is)elég kötekedő hangulatomban vagyok nem irok semmit inkább..,de már itt 2 hsz-re tudnék olyat!
2014. aug. 30. 21:15
Ja,és még valami,nekem spinális volt,1 hétig úgy szaggatott a fejem h létezni allig tudtam :(,ne kérj belőle
2014. aug. 30. 21:14

Szia.En is császáros voltam.Lehet h nem könnyű a természetes szülés,de a császárnak van egy igen kellemetlen lelki háttere,mintha nem ért volna véget a terhesség,csak úgy megszünt az az állapot,olyan érzésem volt.Hónapokig tartott elfogadnom h vége,pedig a lányom egy tündér.Csak az az érzés.Szerintem a szüléssel kerül fel az i-re a pont,így lesz kerek egész a történet :).Biztos nem könnyű,de a császár után sem epp habos az elet.

Van még elég időd h felkészülj,ha kell tényleg kérj segítséget!

Boldog babavárást :)

29. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 26. - Leoborta)
2014. aug. 30. 21:11
Nekem nem. Éreztem,de nem mondanám,hogy be akartam volna sz...ni tőle. Utána na igen a láb zsibbadás nem volt kellemes még meg egy pár hétig a fájdalom a vágásnál meg mondjuk belül is rendeződtek a dolgok vissza.
2014. aug. 30. 21:09
Nem.
27. 3a5c305959 (válaszként erre: 25. - Marianna0917)
2014. aug. 30. 21:02
Van valaszthato orvosod akihez tudsz rendszeresen jarni es aki tuti hogy ott lesz a szulesednel? Az sokat segitene neked szerintem.
2014. aug. 30. 20:54
Akkor fájt, mikor beszúrta. Aszittem ott helyben besz.rok! Deréktól lefele szét akart szakadni a testem. Másodszor csak egy pillanatra fájt, aztán havaj. Onnantól fogva minden oké volt. Másnapra meg a nyakamtól fejig hasogatott ülve, állva, de fekve jó volt, meg lehajtott fejjel. Ez is csak kb. 2 napig tartott.
2014. aug. 30. 20:50
Nagyon jôl esik hogy ilyen jò fejek vagytok ! És mindenkinek köszönöm a hozzászolását! Igen sajnos tudom hogy a császárnál utána fájni fog! :( tényleg nem tudom mit csináljak! Ausztriában élek itt választhato a császár kérésre meg csinàljàk de a 12 . Héten meg kell mondanom mit akarok!!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook