Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epidurális érzéstelenítés fáj császármetszésnél? fórum

Epidurális érzéstelenítés fáj császármetszésnél? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
174. 3a5c305959 (válaszként erre: 165. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 23:43
Ja miert. Hat kulturalis dolog. Nem mindenhol orulnek a lany gyermeknek ugyanis. Ezert.
173. 3a5c305959 (válaszként erre: 165. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 23:42
Igen, van olyan korhaz aminek az a policy-ja hogy nem mondjak meg a gyerek nemet. Nem mindegyik ilyen.
172. virag32 (válaszként erre: 170. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 23:17

Hát igen, mert úgy vannak vele,hogy a 18. héten minden kiderül. Ha gond van, akkor még időben van az ember az abortuszhoz, ha nincs semmi gond, akkor valszeg később sem lesz. Nagyon részletesen, mindenre kiterjedően, legalább háromnegyed órán át nézik az UH-t, elmagyarázzák, mi látható a képen. Ami fejlődési rendellenesség nem látszik a 18. hetin, az később se fog látszani.


Nyilván ha gond van, azonnal néznek UH-t. De ezen felül effektive nem látják értelmét a nézegetésnek, és én ezzel speciel egyetértek. Ha minden Ok, egyszerűen hagyják a terhességet a saját medrében haladni, nem avatkoznak bele semmivel, természetes állapotnak kezelik.

171. Nikimiki01 (válaszként erre: 169. - Virag32)
2014. szept. 3. 22:17

Hat akkor az mas, itthon is jók a szülesznők, az enyem legalabbis profi volt, csak kicsit mas iranybol kozelitik meg a dolgot, mas a profiljuk ugymond mint a dokiknak. Nekem mindket megkozelites szukseges volt es igy volt egesz a kep.

Itthon is mindent megkap az ember amire csak vagyik, az ocsmany benne h kemeny penzeket kell fizetni egy amugy teljesen evidens dologert.

Dehat ez a rendszer hibaja, az mar egy masik forum :)

170. Nikimiki01 (válaszként erre: 167. - Virag32)
2014. szept. 3. 22:13
Eeeegyszeeer??? Ááááá belehaltam volna!! Minden 3 hetben alig vartam h lassam a kis pofijat ahogy kerekedik! És sztem a kötődesben is segit, főleg az apukanak, az en ferjemet levakarni se lehetett a monitorrol amikor mutogatta a doki :)
169. virag32
2014. szept. 3. 22:09

Ja, és még valami:


Itt ötéves egyetemi képzés után lehet valaki szülésző, és sokkal többet tudnak, mint adott esetben az orvosok. :))


"Sima" szülésznőnél lehet,hogy én se éreztem volna magam biztonságban, de itt majdnem orvosi kompetenciájuk van.

168. virag32 (válaszként erre: 164. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 22:08

Amúgy igen, az,hogy hogy bánnak az emberrel, sokkal fontosabb, mint minden más. Itt kifejezetten kérik,hogy amíg nem tudod,hogy kell szoptatni, nem érzed magad biztosnak a dolgodban, addig maradj a kórházban. Mi hat napot voltunk bent. Ez nagyon fontos volt.


Amúgy CTG-re bármikor, éjjel-nappal be lehet szaladni, én is bementem legalább ötször, mikor nem éreztem kellő mozgást. Itt úgy vannak vele,hogy mivel még nincs kimutatott vizsgálat arra nézve,hogy jár-e káros sugárzással, negatív következményekkel az UH, addig nem szeretnék feleslegesen b...gatni a babát, főleg, hogy stresszel jár neki az ultrahangozás. Szívhangot bármikor néznek, amikor csak úgy érzi az ember.

167. virag32 (válaszként erre: 165. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 22:05

Hát... ez kicsit érdekes dolog.

Itt ugye nagyon sok, sőt, rengeteg az arab bevándorló. És hát ott ugye a nőnek nincs nagyon értéke...Állítólag előfordult olyan,hogy miután kiderült,hogy lány a baba, elvetették, ebből lett egyfajta tendencia, ezért tényleg előfordul(t), hogy nem árulj(t)ák el a nemét. De nekünk egyből megmondták például. Nem akarok előítéleteskedni, de én az európai külsőmmel, a svéd párom meg a szőke hajával és kék szemével nem tűntünk kifejezetten elmaradott gondolkodású, szexista, primitív embereknek. :)))


Amúgy mivel egy UH van csak, így sokszor előfordul,hogy nem tudják megmondani a nemet, mert nem látszik. Akkor max magánúton lehet UH-ra menni, ami durván drága itt.

166. virag32 (válaszként erre: 164. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 22:02
Nálunk egyetlen UH van, a 18. héten. :)
165. Nikimiki01 (válaszként erre: 159. - Virag32)
2014. szept. 3. 21:59
Ja es valami olyansmit is hallottam h nem aruljak el a gyerek nemét! Ez igaz? ,agan uh-ra kell elmenni hogy elmondjak? Miert?
164. Nikimiki01 (válaszként erre: 158. - Virag32)
2014. szept. 3. 21:54

Mondjuk igaz, huvelyi az nalam se volt, uh-n nezte a mehszajat. Szules elott egy hettel nezte kezzel mert mar nyilt.

Ketélű a dolog amugy, én nem vagyok egy parás tipus, de én 3 hetente jartam uh-ra, ez volt a "protokoll" a dokimnal. Egyszer volt h 5 het telt el, mert elmentunk nyaralni es csuszott. De bevallom mar alig avrtam mindig h leteljen a 3 het, es lathassm hogy minden rendben vele, szepen fejlodik stb. Nekem ez kellett a nyugalomhoz.

En elfogadom azt is h a vilagblegtermeszetesebb dolga a terhesseg, es optimalis esetben akkor is zavartalanul lezajlik ha semmit sehogy nem neznek, de en tuti sik ideg lettem volna ha az egesz terhesseg alatt csak 2 uh-ra megyek, meg par konzultaciora, azt se dokihoz hanem szülesznőhöz. Főleg az elejen amig nem ereztem mozogni.


Nem akarok okoskodni, főleg mert tapasztalatom nincs az ottani rendszerrel, es azt is elhiszem hogy működik ugy ahogy van, de azert kivancsi lennek mondjuk egy olyan statisztikara hogy hany veteles, terhessegi szovodmeny jut ott egy terhessegre, hany beteg gyerek születik (a vizsgalatok esetleges hianya, vagy keson elvegzese miatt), összehasonlitva az itthonival. Ott mintha azt is termeszetesebben fognák fel ha valami félrecsuszik,,,, kegalabbis en ezt hallottam.

Na mindegy is, mindneki szüljön ott ahol szeretne, es igenis megerdemelne minden nő olyan körülmenyeket amilyeneket szeretne. Akar erzestelenites, akar a korhazban eltoltott 3 nap a babaval. Ami sztem fontosabb mint maga a szules par oraja.

163. 3a5c305959 (válaszként erre: 161. - Marianna0917)
2014. szept. 3. 21:36
Ezert kene beszelned a szulesznovel vagy orvossal abban a korhazban ahol szulni fogsz. Ok meg fogják mondani hogy mi a helyzet. Pl nalunk az a protokoll hogyha a kismama keri akkor 4 cm-nel lehet adni de kitolas elott mar nem. Van aki olyan gyorsan megszul hogy nincs is ideje kerni (mint a noverem masodjara, a korhazba is alig ertek be). Szerintem kevesbe paraznal ha szelen felirogatnad a kerdeseidet es megkerdezned a korhazban. En ugy tudom forditot kerhetsz az idopontokra, ha a nyelvvel van bajod.
162. 3a5c305959 (válaszként erre: 159. - Virag32)
2014. szept. 3. 21:33

En nem vizsgaltattam magam szanaszet. :-)

Havonta volt idopontom a szulesznovel, de en ugy elvoltam hogy el is felejtettem elmenni az egyikre. Nekem egyedul a vegen hianyzik egy picit tobb figyelem, foleg tulhordas eseten.

2014. szept. 3. 21:18
Nos hát épp ezért nem merem bevállalni a sima szülést! Ki tudja hogy adnak e epit ! Lehet megbeszélem hogy kérek aztán semmit se kapok! :/
160. virag32 (válaszként erre: 158. - Virag32)
2014. szept. 3. 21:01
csaj-csak
159. virag32
2014. szept. 3. 21:00
(Lehet,hogy ennek az az oka,hogy mivel itt semmi szükség fogadott orvosra,mert a szakképzett szülésznők ingyen végigviszik a terhességet,így kb. hetente történő felesleges vizsgálgatás sincs,mert senki nem tartja a markát az "elvégzett munkáért." ;-) Én érzek egy icipici összefüggést az otthoni,kötelező lefizetés és az eltúlzott vizsgálgatás között. :-) Nyilván minden kismama szanaszét vizsgáltatja magát,hogy megnyugodjon, de ezeknek csak kb. a töredéke a valóban indokolt. Otthon nagyon durván betegsènek kezelik a terhességet, egy csomó olyan vizsgálatot elvégeznek,amire szinte semmi szükség. És azzal együtt mégsem hiszem,hogy itt Skandináviában több komplikáció lenne,mint otthon.
158. virag32 (válaszként erre: 154. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 20:55
Nálunk csaj ujjbegyből vett vérből nézik a cukrot,kb 1-2 havonta,és semmiféle hüvelyi vizsgálat nincs az egész terhesség alatt,csak ha probléma van.
157. virag32 (válaszként erre: 155. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 20:53
Úgy fogalmaznék,hogy ebben az esetben minden követ megmozgatam volna a programozott császárért.Soha nem szültem volna úgy,hogy nem garantálnak azonnal MINDENNEMŰ fájdalomcsillapítast,amit kérek.
156. 3a5c305959 (válaszként erre: 154. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 20:25
Olyan nincs hogy nem jelenik meg a cukor a vizeletben ha magas valakinek a vercukra. Azt meg szoktak ellenorizni. A belso mehszaj latszik az uh-on is, azt meg szoktak nezni a masodik trimeszterben. Nagyon sok no szul itt minden problema nelkul.
155. Nikimiki01 (válaszként erre: 153. - Virag32)
2014. szept. 3. 18:44

Neviccelj, dehogynem vagtal volna bele :) es megszulted volna, ahogy itthon minden nap több tucat nő megteszi.

(Bocsi, de akit ez összessegeben visszatartana attol h gyereke legyen, annak nem is igazan kell gyerek...)

154. Nikimiki01 (válaszként erre: 152. - 3a5c305959)
2014. szept. 3. 18:22

Az utolso mondatoddal egyet ertek, azzal viszont, hogy nincs szukseg olyanra h cukorvizsgalat, ellenkezem kezzel labbal, az unokatesomnak semmi de semmi tunete nem volt, a 25.heten derult ki neki a terheleses cukor utan h kemenyen terhessegi cukra van. Ha akkor nem kezd dietazni, sot meg asszem gyogyszert is kapott, akkor szult volna egy 5kg-s gyereket, aki lehet h cukirbetegen, vagy legalabbis inzulinrezisztensen szuletik.

És hogy az idejekoran nyiló mehszaj vizsgalatanak szuksegesseget ne is emlitsem.....

153. virag32
2014. szept. 3. 18:18
megáll az eszem (mármint ezen,hogy nem evidens opció az epidurál kérése.) Ha nem tudtam volna biztosan,hogy azonnal kapok, ha nem bírom, soha az életben bele nem vágtam volna magába a terhességbe se. Most már végképp nem bánom,hogy eszembe se jutott otthon szülni.
152. 3a5c305959 (válaszként erre: 148. - Virag32)
2014. szept. 3. 17:45

Nem, a noverem pl egy megyei korhazban szult sajat fogadott orvossal es ott egy gas&air volt az osszes szulo nore. Nem, epiduralist nem kaphattak csak a csaszorosok. Sokan szidjak az Angliai rendszert, de csak azok akik nem ertenek hozza. Itt is lehet fizetni a sajat orvosert, extra vizsgalatokert stb. Viszont az ingyenes ellatas sem annyira szar mint sokan beallitjak. Sok szuksegtelen vizsgalatot nem csinalnak meg, vagy csak olyanoknal ahol felmerul a gyanu. Pl nem csinalnak cukorvizsgalatot, nem csinalnak rakszurest, nem vizsgalgatjak a mehszajat folyamatosan a terhesseg alatt mert ezekre semmi szukseg.

Viszont!

Itt egy no eldontheti hogy korhazban akar-e szulni egyaltalan.

itt tablettaval csinaljak az abortuszt a 8. hetig (mindegy milyen okbol), amit otthon soha nem fognak elfogadni, nem ertem miert.

Na mindegy, en ezzel toltottem az elmult negy evet hogy az angliai es a magyar egeszsegugyet hasonlitgatom egymashoz. De a vegeredmeny az hogy korhaz es szemelyzet fuggo. Mindegyik orszagban vannak bunkok es hozza nem ertok, es mindegyik orszagban vannak lelkiismeretes orvosok es szulesznok. Sajnos ezt ki kell fogni.

2014. szept. 3. 17:02
Ekkel=ejjel
150. Nikimiki01 (válaszként erre: 148. - Virag32)
2014. szept. 3. 17:01

Nem minden korhazban, es nem minden idopontban. Marmint, en hallottam nem egy olyat hogy vasarnap ekkel 2 kor nincs epi, mert nincs ugyeletes anesztes.

Én maganklinikan szultem, ott kérdezgette a szülesznő folyamatosan, nem keérsz epit, nem kéérsz epit!?? Én meg nagy arccal mondtam h neeem, még birom, meg birom, ha ez ilyen lesz, siman kibirom nelkule is stb, aztan amikor konyorogtem erte, mar keso volt, tolnom kellett, akkro mar nem adnak.

2014. szept. 3. 16:58
Nem bizony. Ott, ahol én szültem, egyáltalán nem adnak, csak a császárosoknak. A farba szúrós az egyetlen, amit adnak, azt is nehezen.
148. virag32
2014. szept. 3. 16:52
Nem mondjátok,hogy Magyarországon nem adnak azonnal (vagy max fél-egy órán belül) epidurált,ha kéred????
147. Nikimiki01 (válaszként erre: 146. - 3a5c305959)
2014. szept. 3. 16:34

Tenyleg, ő Ausztriaban él... Hat, teny hogy ennél mar csak jobb lehet ami itthon van (korhazak tekinteteben ), de én pl Angliaban, Hollandiában és tarsaiban sem lennék szivesen terhes... :/

Amugy itthon is van mindenre lehetőseg, csak penz kerdese. Es ez szomoru, de ez van.

Szerintem a fórumindító sok tekintetben tajekozatlan a terhesseget, szulest illetően, es valszeg ezert is retteg annyira.

Mindenkeppen egy ottani dokit kene kiffagatnia a lehetosegirol, mert ugy tunik hogy itt velunk nem jut elobbre :)

Mi viszont jol elbeszelgetunk :):)

146. 3a5c305959 (válaszként erre: 145. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 16:19
A forumindito sem Magyarorszagon el, ezert nem kene abbol kiindulni otthon mi a helyzet. Tudom hogy vannak olyan korhazak ahol nincs is epiduralisra lehetoseg. Ez kb a legalja a terhesgondozasnak. Ennel csak jobb lehet Ausztriaban.
145. Nikimiki01 (válaszként erre: 144. - 3a5c305959)
2014. szept. 3. 16:05

Hat induljunk ki Magyarosrszágból, a forumozok nagyja mégsicsak itt él, nehogy félrevezessük őket ;)

Még a végen azt fogjak hinni hogy nem fáj az a végén hihi :)

Viccet felreteve, itthon kulon keresre adnak, ha jo idoben vagy jo helyen. Szo szerint :):)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook