Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés epidurális érzéstelenítéssel fórum

Szülés epidurális érzéstelenítéssel (beszélgetős fórum)


1 2
59. 9d68bc425f (válaszként erre: 58. - F8528030f9)
2011. ápr. 15. 13:41
az kalssz, milyen homeós bogyókat szedtél? én már vettem málnalevél teát, de még 14-15 hét mire elkezdhetem, most gyógyteákat iszok, a vizesedést is szeretném kicsit eltolni és csökkenteni a mértékét. Most kezdem a natrium sufuricumot, az elsővel még cimicifuga racemosát szedtem asszem szülés előtt.
58. f8528030f9 (válaszként erre: 57. - 9d68bc425f)
2011. ápr. 15. 12:54
én burokrepesztés után 3.nyomásra megszültem..:)
2011. ápr. 15. 12:00
Írtam hogy én 4,5 óra alatt szültem, na de honnan is kel számolni? Itthon éjfélkor kezdtem számolni a perceket az enyhe összehúzódások között, reggel 5-kor már hívtam anyukámat hogy megyünk be mert nem múlt el, tusoltam hajatmostam és 7 előtt a kórházban voltunk, mert épp ügyelt a dokim és ment volna haza, ott délig rátettek gépre hogy nézzék a fájásaimat, ami hol érzékelte hol nem, de én mindig éreztem egyre erősebben, azt hittem ez a fájás, hát ez csak kellemes kis görcs volt, ebéd után megnézett a doki és mondta hogy baba lesz készítsenek elő, tusoljak, adnak beöntést, megborotválnak... 2-kor feküdtem fel a a szülőszobán arra az ágy félére és akkor csinálta a burokrepesztést, onnantól azt hittem megőrülök és belehalok és innen számoltam a 4,5 órát. Legközelebb nem sietek a kórházba és elleszek én itthon egy napig is a klassz kis görcseimmel és 10 perces fájással eszembe se jut majd bemenni, 5 perces görcsöknél majd indulunk. Remélem magától megy az egész és nem lesz burokrepesztés meg oxitocin, ami felesleges volt mert brutál fájásaim voltak nélküle is, és mivel nővér voltam és csak a férjem volt bent olyan lassúra vettem hogy fél percenként cseppent egyet.
2011. ápr. 13. 14:56
Én 3 gyerekes ápolónő vagyok,mindhármat császárral szültem.Az első 15 órás vajúdás után EDÁ-val.A másodikat tervezetten,de hiába próbálták 3x megszúrni a hátam,nem sikerült,így sajnos elaltattak.Ezek a szúrások sem fájtak.Viszont most a .baba spinállal lett.Fájt,mikor beadták és még most is ropog a gerincem,ha emelek,pedig 21 hónapja szültem.Viszont most legutóbb már 6 óra múlva felkelhettem.Nekem sem a málnalevél tea,sem a homeopátiás bogyók nem csináltak semmit,pedig mindháromszor alkalmaztam.Egyébként legjobb,ha megkeresed a kórház főaneszteziológusát,úgy tudom,meg lehet őket fogadni szüléshez.Ha szerencséd van,bevállal.(a szobatársam így szült.Nem volt sem fogadott orvosa,sem szülésznője,"csak" az altató orvos az intenzívről).Ne félj,mert ezzel nem teszel jót sem a babának,sem magadnak!Sok szerencsét a szülésedhez!
2011. ápr. 8. 22:46

Sziasztok!


Mégegy sztori: én is EDA-val szültem, bár itt PDA-nak hívják. (Németország) Negyed 1kor indult nálam a buli éjjel, nagyon erős fájásokkal otthon, útban a kórház fele már kiabáltam a férjemmel, hogy menjen gyorsabban,mert megdöglök...negyed 2kor felvettek megvizsgáltak, 1 ujjnyi, baba nagyon lent volt, reggelre meglesz. Először nem akartam EDA-t, mindig jött a szülésznő kérdezgette, hogy vagyok, bírom-e még. Sokáig azt mondtam, hogy persze,megy ez nekem, közben folyt rólam a víz. Aztán eljött egy pont hajnali 3 körül, mikor azt éreztem, hogy tényleg meghalok, ha jön mégegy fájás én inkább hazamennék gyerek nélkül, de ezt nem lehet kbírni.Hívták az anesztes dokit,megszúrt, beadta (semmit nem éreztem, csak az volt a rossz,hogy mozdulatlanul kellett ülnöm, miközben az egész teste hullámzik az embernek a fájdalomtól ) Aztán vártunk, hogy hasson...bő 1 órát vártunk és semmi...Utána már sírva könyörögtem a szülésznőmnek (aki egyébként egy angyal volt), hogy hívja a dokit mégegyszer mert én feladom. Doki jött, adott megint cuccot és utána kisimultam...sose felejtem el...2 óra hossza tök jó volt, egész kávéházi hangulat volt a szülőszobán a férjemmel meg a szülésznővel. Aztán jött a burokrepesztés, elöntött a magzatvíz és megint jött a fájdalom, le is hervadt a mosoly az arcomról...aztán jött a kitolás, ami szerintem nem fáj, inkább kellemetlen, de az már hawaii volt a vajúdáshoz képest. Tudod mi a kemény? A vajúdás végén és a kitolás előtt van egy 20 perc-fél óra, amikor egybefüggő fájások jönnek, alig van vagy nincs is szünet, pihenés sincs de még nyomni nem tudsz (nem szabad). Amikor jön kifele a baba az már jó érzés. (nekem az volt,lehet, hogy más másképp éli meg ). Szóval, jó dolog az EDA, ha van lehetőséged kérjél.

Ráadásul nagyon gyorsan tágultam a beadás után. Másfél-2 óra alatt 7 centit. :-)

54. Sunny1 (válaszként erre: 51. - Kata 1977)
2011. ápr. 8. 10:15
A laktoherb nekem sem jött be, sőt fájt tőle a gyerek hasa.
53. Sunny1 (válaszként erre: 50. - Gera175)
2011. ápr. 8. 10:09
Na gyorsan leírom az én sztorimat. 34. héttől ittam a málnalevél teát. Aztán találkoztam egy vadidegen lánnyal, akinek 5 hónapos babája volt, és elmesélte, hogy szedte a homeós bogyókat is a 36. héttől és másfél óra alatt szült. Nőgyógyi kiröhögött, de azért megvettem és elkezdtem szedni azokat is. A 38. hét elején délelőtt fél 10kor elfolyt a vizem, semmi bajom nem volt, de doki mondta, hogy irány befelé, majd hívjam, hogy mit mondtak odabent. Megvizsgáltak, sehol egy kósza fájás, hát mondták, hogy hagyjam még a szülésznőmet, meg a dokimat, mert itt lehet, hogy ma nem is lesz gyerek. Be se vittek szülőszobára, sétáltam a folyosón csöpögő magzatvízzel. Aztán jött egy nagyon kedves szülésznő, és kimondta a varázsszót. Megállt velem beszélgetni, kérdezte, hogy miért flangálok én itt, én meg mondtam neki, hogy nagy bajban vagyok, mert ezek azt mondják, hogy itt egyhamar nem lesz gyerek, de én tutira nem maradok itt éjjelre. (24. héten majdnem megszültem, egy éjszakát feküdtem a szülőszobán úgy, hogy nem tudtam mi lesz, nagyon rossz élmény volt...) Erre ő annyit mondott, hogy minden fejben dől el. És mennyire igaza volt!!!!!!!!!! Fél 1kor jött az első fájáska. Aztán bevittek a szülőszobára, a gyerek megnyomta 3x a köldökzsinórt, lassult a szíve. Kaptam oxit, amitől aztán úgy tágultam, mint a szél. Kétujjnyira voltam nyitva, amikor szóltam, hogy az edát el ne felejtsék (voltak fájásaim, de fel se vettem), aláírtam a papírt, szóltak a főorvosnak, mire az odaért már bő 4 ujjnyi volt, úgyhogy közölte, hogy már nincs eda. (Én meg elhordtam minden rohadéknak magamban) Aztán doktornéni bekotort, és már 6 ujjnyi volt, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy emelik az ágyat, tolják a lámpát... Én nem éreztem toló ingert, ezért rosszabb volt szerintem, nekem inkább a kitolás fájt, de annyira nem érdekelt... du 3ra meglett a kislányom eda nélkül, és az orvosom nélkül, mert csak a végére futott be.
52. misz
2011. ápr. 7. 18:21

Sziasztok!

Én a kisfiam születésénél kaptam EDA-t. És áldott legyen a neve annak, aki kitalálta! Az maga volt a megváltás. 8 perc múlva hatott. Minden fájást érzékeltem a derekamban, de NEM FÁJT! Mosolyogva telt a vajúdás hátralévő része. Úgy sikerült, hogy a kitolás alatt is hatott még. Nekem nem nyújtotta meg ezt a szakaszt a 4. nyomásra kinn volt a kisfiam. És minden tolófájást érzékeltem, tudtam mikor és meddig nyomja. És továbbra sem fájt semmi! Éreztem, ahogy nyomja a buksija a gátamat, éreztem, ahogy kicsúszik a kis teste, és közben NEM FÁJT SEMMI! Ettől csodálatosabb dolgot el se tudok képzelni.

És bónuszban nem éreztem a gátmetszést, a varrást és a méhűri betapintást (az előző császárom miatt kellett megnézni, nem vált-e szét a heg benn).

Nekem nem volt sem a beadásnál, sem a hatása alatt, sem utána semmi mellékhatás. Csak csupa pozitív dolgot tudok mondani róla.


Úgy tudom, 2 ujjnyira nyitva kell lenni ahhoz, hogy beadják, de ha már 4 ujjnyira nyitott a méhszáj, nem adják be. Mert akkor már meg is születhet a baba, mire hatni kezdene.

Vajúdásnál van az epidurális érzéstelenítés, egy cső végigvezetve a háton, és folyamatosan lehet adagolni a gyógyszert. Ha a vajúdásnál már bekötötték, de császár lesz a vége, akkor lehet a műtét végéig használni.

De ha nincs EDA bekötve és úgy döntenek császár mellett, akkor spinális érzéstelenítést szoktak alkalmazni, egy injekció és kész.


Én mindkettőt próbáltam és egyiktől sem volt semmi bajom. Hálás vagyok végtelenül annak, aki feltalálta ezeket a lehetőségeket és eljárásokat.


Mindenkinek csupa szépet és jót kívánok. :)

51. Kata 1977 (válaszként erre: 50. - Gera175)
2011. ápr. 7. 16:37

A málna levél teát a barátnőm itta és tényleg segített.

De igen sajnos nem minden használ mindenkinek.

Én például a laktoherb teát ittam liter számra,de szó szerint ,mégse hatott:-((((

De makk egészséges a csöpp!!!

2011. ápr. 7. 16:10

Igen, tudom, hogy időben meg kell kapjam. Ezt mondta a szülésznő is, hogy inkább ideje korán menjünk majd a kórházba nehogy lecsússzunk róla. Azt is olvastam, hogy nem mindenkinek használ igazán... de bízom a legjobbakban.

Hallottatok a málnalevél teáról? Állítólag a 34.héttől lehet inni, és jótékonyan hat a méhszáj "felpuhulására". De már nem tudom lehet-e ezekben hinni, vagy pusztán alkati kérdés.

49. f8528030f9 (válaszként erre: 48. - Gera175)
2011. ápr. 7. 16:01

Ha lesz idő rá és kéred az érzéstelenítést biztos megkapod,de ügye azt tudod hogy van 1határ ameddig megcsinálják?És az a bizonyos Nubain se hat mindenkinél.A kolléganőim majdnem 1szerre szültek az egyiknek csökkent a fájdalma a másik csak eltompult tőle.

És igen a lényeg hogy milyen gyorsan tágulsz:-)

2011. ápr. 7. 15:54

Köszönöm a sok frappáns szüléstörténetet, tudom, írtatok rosszakat is, még is picit megnyugodtam. A félelemről nekem is azt mondták, hogy kergessem ki a fejemből, mert elakadhat a szülés ha félek. Mondván mindent próbáljak úgy megélni, hogy ez kell ahhoz, hogy a picúr szépen világra jöjjön.

Azt is hallottam, hogy burokrepesztés után jönnek az igazi fájdalmak.

Aranyosak vagytok tényleg lányok, ezekre az infókra minden leendő első szülés előtt álló anyukának szüksége lenne.

Nem azt képzeltem, hogy semmi fájdalom és már a karomban is tarthatom a csööségemet, szimplán tudni akartam mire számíthatok. Mert hát máshogyan mesél róla egy szülésznő vagy védőnő, és máshogyan rettent el egy nagymama aki az 50-es években szült.

2011. ápr. 7. 15:53

sziasztok...

én a lányommal 36 órát vajúdtam, mire a dokim azt mondta, hogy most már császár legyen..

aztán két éve volt egy babám, aki meghalt a pocakomban és semmit nem tágultam, amikor megkellett szülnöm, közölte a doki, hogy alkalmatlan vvagyok a hüvelyi szülésre, hiába van széles csípőm. Szenvedtem én is mint a kutya....

ja és vajúdás közben, mikoron is hatott az epidurál, amit nem volt egyszerű badni, mert pont az a két csigolyám van összecsúszva, végigaludtam...a doki csak nevetett rajtam, hogy hogy vagyok képes...

de semmiért nem cserélném el ezeket az élményeket...:)

2011. ápr. 7. 15:42

Ne haragudjatok,de nincs szülésznő ismerősötök?Nem olvastam el minden hsz-t,de mindenkinél más és más a téma.Az a jó ha ku..a fáj,akkor tágulsz.

orsika21013 üzizz priviben és megírom eger legjobb szülésznőjét és mindenre meglesz a válasz.

Kisfiam 1liter visszatartó infúzió után 18 perc alatt meglett 3öltéssel.Burokrepesztés után jött mint a pesti gyors:)

2011. ápr. 7. 15:22

Hát nagyon szerencsések voltatok a szülés hosszában!

Nekem az első 25,a második 21 a harmadik 23 és a kicsivel 19órát tartott a vajúdás.

Pedig azt mondják minél többször szülsz annál könnyebb és gyorsabb.

Ez is egy nagy marhaság akár az,hogy akinek szélesebb a csípője az pikk-pakk megszül.

Egy nagy fenét az ég világon semmi köze hozzá.Ez azon múlik milyen gyorsan tágulsz.

A barátnőm az 5 kilós babáját simán 4 óra alatt megszülte és egy tök vékony csaj.

Én meg szenvedtem mint a kutya.

44. 9d68bc425f (válaszként erre: 38. - Gera175)
2011. ápr. 7. 15:06
Egerben szülök, van egy lányom és megint lány lesz. Nekem 4,5 órát tartott a szülés, de maradtam volna 2 napot csak ne fájt volna annyira. Most nem hagyom a burokrepesztést se, akkor kezdődtek a nagyon erős fájások, és persze innen volt 4,5 óra, addig simán elvoltam a kis görcseimmel. Legközelebb később megyek kórházba, nekem nem voltak szabályos időközönként fájások. Először 7-10 perc között volt aztán 6-9 és így csökkent, burok repesztés után 1-4 perc különbséggel jöttek és ami hamarabb jött az nem fájt annyira, mindenki azt mondja hogy egyformának kellene lennie hát nekem nem volt, a tolófájásoknál már volt erőm hiába fájt rettenetesen, a tágulás sokkal rosszabb.
2011. ápr. 7. 14:31

Én simán szültem, igaz könnyű szülés volt 9-kor érkeztünk be a kórházba 10 perces fájásokkal, és hajnali fél 2-re meg is lett. Nekem szép élmény volt. De tudom ez nem mindenkinek van így. Szíve joga mindenkinek megválasztani, hogy akar e fájdalomcsillapítást vagy nem.

A félelemről. Én nagyon besz@ri alak vagyok, viszont a fájdalomtűrő képességem nagy. Én egyáltalán nem féltem a szüléstől, csak szerintem tudat alatt egy kicsit. Ugyanis én mindíg azt mondtam, hogy nemtudom hogy mitől féljek, ugyanis nem tudom milyen érzés, milyen fájdalom lesz. Mostmár tudom, és azt is, hogy ha lesz mégegy gyerkőcöm, akkor félni fogok, mégpedig a varrástól. Az annyira borzasztó volt, hogy azt mondtam hogy inkább 3 gyereket szülök még, csak ne varrjanak. Pedig akkora szurit kaptam, hogy ilyent még nem láttam:)

A gátmetszés abszolút nem fájt. És a kitolási szakasz sem fáj már, az már jó, mármint az előzőekhez képest. :) Pláne ha jól nyomsz, ripsz ropsz kint a bébi. Én úgy éreztem a tolófájásokat, mintha kakilni kéne. És úgy is kellett nyomni, mintha eszméletlen szorulásod lenne:)

Nyugi, minden gyönyörű lesz, jó babázást.)

42. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 38. - Gera175)
2011. ápr. 7. 14:13

Én sem éreztem annak idején a gátmetszést, mert akkor vágott az orvos, amikor jött a fájás. A varrást sem éreztem, mert már nagyon elfáradtam a vajúdás miatt.

Szerintem se görcsölj rá. Minden szülés más, lehet, hogy nálad hamar kibújik majd a baba.

Pl, az egyik rokon lány, aki nálam három héttel hamarabb szült, alig ért be a szülőszobára, már jött is a baba, pedig neki is ez a baba volt az első.

41. Sunny1 (válaszként erre: 26. - Gera175)
2011. ápr. 7. 13:11
Egy dolgot el kell hinned nekem. A félelmeid fogják meghosszabbítani a szülést, nem az EDA. Ha nagyon rágörcsölsz és egyfolytában a negatív dolgokon jár az eszed, azzal rá is hangolod a tested.
40. Sunny1 (válaszként erre: 39. - Sunny1)
2011. ápr. 7. 13:04
Ja, na ezt azért írtam, mert én sem kaptam edát, pedig már 3 hónapos terhesen mondtam a dokimnak, hogy ha megyek szülni, akkor én már a portán kérem, addig fel sem megyek... Aztán úgy alakult, hogy nem volt rá idő sem, olyan gyorsan történt minden, de simán elvoltam nélküle is. Persze tudom, hogy ez mázli.
39. Sunny1 (válaszként erre: 35. - Gera175)
2011. ápr. 7. 13:02
Hát nekem nem fájt a gátmetszés egyáltalán, sőt, utána egyből ki is csúszott a gyerek, úgyhogy én igazi megváltásként éltem meg.
38. gera175 (válaszként erre: 37. - 9d68bc425f)
2011. ápr. 7. 12:28
Hol fogsz szülni? EDA-val tervezed? Nekem 10 hetem van hátra, és ugyan kérhetem az érzéstelenítést, de vannak napok amikor rettegek, más napokon pedig úgy vagyok vele, hogy rendben lesz minden. Kislányod, vagy kisfiad lesz?
37. 9d68bc425f (válaszként erre: 35. - Gera175)
2011. ápr. 7. 11:52
Igen hallani is lehet ahogy nyiszálják és nagyon fáj és ég, a fájás mellé persze. Még van 21 hetem hátra, már kezdek izgulni.
36. Kata 1977 (válaszként erre: 35. - Gera175)
2011. ápr. 7. 11:32

Hát ez is személyre válogatja nekem 3x vágták és ebből 1x sem éreztem mert fájás közben csinálta a doki pedig a fájdalom küszöböm nagyon alacsony.

A fájásokat ellenőrző gép 50-es fájásokat mutatott mindig mikor én már úgy éreztem szétszakadok.

Ne aggódj előre:-))

35. gera175 (válaszként erre: 34. - 9d68bc425f)
2011. ápr. 7. 10:31
No, persze a gátvágás... az még egy leányálom lehet. Sok rosszat hallok róla sajnos, én főleg ettől rettegek. A délpestiben a szülésznő azt mondta, nem is fogom érezni, mert "előkészítik" mielőtt vágják. Hát majd meglátom. A férjemet az is elrettentette, hogy bent legyen szülésnél, hogy az egyik kollégája azt mesélte, hogy recseg is amikor vágják.
2011. ápr. 7. 07:58

Amúgy ha valaki nem kap eda-t a gátmetszés is nagyon fáj, nekem fájás közbe csinálták és éreztem ahogy vágja ollóval, nagyon égetett. Amikor varrt az is pocsék volt, hiába adott helyi érzéstelenítőt. Ami viszont meglepő volt, hogy szülés után 2 órával simán ki tudtam menni wc-re, minden órával egyre könnyebb volt, másnap már törökülésben ringattam a lányom, pedig féltem hogy majd a seb fáj és vittem úszógumit is hátha csak azon tudok ülni. Ami még nagyon rossz volt az az első tüsszentés szülés után... azt hiszem vagy 4 nappal később volt, a köhögés se kellemes.

Amikor először felébredtem reggel azt álmodtam hogy elefánt ül a mellkasomon és nem kapok levegőt... a sok ordítástól iszonyúan fájt a tüdőm, ez zavaróbb volt mint a gátseb, anyósom fújta fel az úszógumit az üléshez :)

33. Kismanó86 (válaszként erre: 31. - Gera175)
2011. ápr. 6. 19:26

Szia!

Én EDA-val szültem és azóta áldom a nevét, aki kitalálta. Tényleg 10 perc múlva már nem fájt semmi, nevetgéltem meg pihentem. Igazából a finishben sem éreztem a fájásokat, csak hogy lent feszít. Nem fájt, mikor bekötötték, inkább az volt nehéz, hogy maradjak mozdulatlan, de közben jön a fájás.


Utána sem volt semmi, pihenni kellett, de felkelhettem.


Egyébként szerintem, ha Apa bent lesz, akkor a végére már nem fog kimenni. :-)

32. Kata 1977 (válaszként erre: 31. - Gera175)
2011. ápr. 6. 19:05

Én mostanában nem fogok:-))

A legkisebb 8 hónapos.Van egy 14 éves fiam egy 11éves lányom egy 6 éves fiam és a csöpp is fiú.

Pedig a 32.k hétig lánynak mondták,de elcserélni nem tudtam:-)))

A párom még szeretne de a mai világba egyet,kettőt is nehéz felnevelni úgy ha mindent meg akarsz adni nekik!

Én a 3 nagyot Pesten a Bm kórházba szültem a kicsit Cegléden.

Nekem nem volt se fogadott dokim,se szülésznő de szerencsére 2 fantasztikus szülésznőt fogtam ki,ők voltak végig velem és ők segítették világra a babócát is gátvédelemmel ráadásul,a doki csak lejött gratulálni:-))

De nekem mind a 4-nél végig benn volt a párom és el se tudom mondani mekkora segítséget jelentett,de persze erőltetni nem szabad egy férfit,ha nem akar benn lenni.

Én is mindegyikkel baba-mama szobába voltam és jó volt gyorsan egymáshoz szoktunk,akkor szoptattam,tettem tisztába mikor én akartam.

Mi lesz a neve a csöppnek?

31. gera175 (válaszként erre: 30. - Kata 1977)
2011. ápr. 6. 18:58
Budapesten a Jahn Ferencben fogok szülni. Aneszteziológussal nem beszéltem, csak szülésznővel, akivel megbeszéltem,hogy szeretném ha ő lenne mellettem majd. Kisfiú lesz, és apuka csak a vajúdásnál tervezi, hogy bent lesz, a finis-ben szeretne távozni a helyszínről. Baba-mama szoba van csak, tehát a babát kiadják az anyukának a szobába. Te hol fogsz szülni?
30. Kata 1977 (válaszként erre: 28. - Gera175)
2011. ápr. 6. 17:10

Hol fogsz szülni?Baba-mama szobát kérsz majd?

Azt tudjátok,hogy fiú vagy lány lesz?

Apás szülés lesz?

Már az aneszteziológussal beszéltél?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook