Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epidurális érzéstelenítés fáj császármetszésnél? fórum

Epidurális érzéstelenítés fáj császármetszésnél? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2014. szept. 2. 08:28
Na én pont ezért vàlasztom a császárt ! Mert ott nagyjábol lehet tudni hogy mire számitsak! De egy sima szülésnél bent van a pakliba hogy tizen orákat vajjudok és utána még is meg császároznak !
113. Nikimiki01 (válaszként erre: 112. - Virag32)
2014. szept. 1. 20:23

Huu szegeny, az kemeny lehetett,

Én is fajas nelkul mentem be, 11kor ment el a viz, ejjel 2 ig egy kanyi fajasom se volt, aztan a beöntés után indult be a buli, 5re mar jöttek a tolofajasaim. Onnantol kezdodott a baj. A mehszaj nem simult el teljesen, de mar tolnom kellett, kezzel probalkoztak, na mindegy a lenyeg hogy 1,5 ora küszködes, terdeles, forgás ide oda, vonaglas, guggolas stb utan már tolni se tudtam, fajasgyenge lettem, egy fajasba max 2t tudtam nyomni, es ero se volt mar bennem semmi, akkor kótötték be az oxyt, rohadtul fajt utana, de azt mondta a doki hogy ez lenne a normalis fajas, fél oran belul meg is lett nagynehezen a lanyom.

Összestoppoltak, mentem zuhanyozni, attoltuk a babát a szobába, masnap mar siman tudtam ülni a sebemen, felülni is csak azert volt nehez mert nem volt hasizmom :)


Az a legrosszabb amikor vajudsz egy csomot majd utana csaszaroznak meg :/

112. virag32 (válaszként erre: 111. - 3a5c305959)
2014. szept. 1. 18:48
Én is totál zárt méhszajjal mentem be,elfolyt a víz fájás nélkül.Prosztaglandin (??) zselével kezdtek,méhszájpuhítási céllal.Utána ezerrel oxitocin,órákig. Amikor nem bírtam tovább az embertelen fájdalmat,epidurál,ami nem használt. 23 óra alatt négy centiig jutottam,aztán a rengeteg hormon ellenére kezdett bezárulni a méhszáj,akkor lett akkut császár. Azt a fájdalmat,amit az oxis tágítás okozott,még a legnagyobb háborús bűnösöknek se kívánnám,nem hittem,hogy ilyen fájdalom létezik a Földön.
111. 3a5c305959 (válaszként erre: 108. - Virag32)
2014. szept. 1. 17:33

Szia! Nalad valamit nagyon elrontottak az orvosok. Nem tudom hogy ez a svedorszagi hozzaallas de nem szabadna oxitoxynnal kezdeni az inditast. Engem is inditottak, de csak egy tablettat raktak fel a mehszajamhoz kedden delutan, aztan hagytak hogy magamtol kitaguljak, nem nyultak szinte hozzam se csak hat orankent megneztek a baba szivhangjat meg megneztek mennyire tagultam ki. Mikor pentek reggel megneztek akkor 5-6 cm voltam es akkor adtak az epit, az oxitoxynt meg burkot repesztettek. Onnantol kezdve nem fajt semmi es total jol ereztem magam aztan delutan negykor 15 perc alatt megszultem a kislanyomat.

En feltem a szulestol, az inditastol rettegtem mivel total zart mehszajjal mentem be. En feltem hogy császár lesz, feltem hogy nagyon fog fajni de vegul kellemesen csalodtam. Hosszu volt de megerte es orokke szep emlek marad.

110. Nikimiki01 (válaszként erre: 107. - Marianna0917)
2014. szept. 1. 17:27

Nem aznidegességre gondoltam, hanem inkabb egy állando frusztraciora, ami ott van az emberben ejjel nappal, és amikor nem nyomja el mas esemeny (munka, szorakozas stb) akkor feltör. De attól még ott van, állandóan, és emeszt.

Ha meg nem ilyen, akkor tök jo, de akkor nem is akkora nagy a gaz, siman mehetsz szülni, egeszseges para mindenkiben van, az utolso hetekben estenkent en is idegesitettem magam (es a ferjem :)) ezzel azzal :)


De mondom, szedd össze magad es lepj tul ezen.

Fogadd el hogy fáj, hogy kiszolgaltatott vagy (csaszarnal meginkabb), ezt kell elviselned ahhoz hogy vilagra jojjon a babad. Ennyit csak megér, nem!? :)

Hajráá!!

109. 2cc786c515 (válaszként erre: 1. - Marianna0917)
2014. szept. 1. 17:26

Nem fáj(t)! - pedig hétszer szúrtak meg és hát néha...de nem is folytatom mi volt!


Inkább az fájt, hogy az altatós orvos folyamatosan cseszegetett, mivel nem tudta beadni - a súlyommal. Hány kg-t híztam, és mi lesz ha közben ér valami? Ki fogja a gyerekemet felnevelni, tán a szomszéd"? És egyáltalán - az "ilyenek" - már mint én! - az ilyenek jelentik fel aztán a kórházakat ha valami gigszer történik.


Na, ezek után már nem fájt egyetlen szúrás sem!!! CSak! végig bőgtem az egész császárt szinte! Mikor visszavittek a helyemre... még inkább!!


... ha van valami anyasági tanfolyam, jelentkezz be rá, sokat segítene - és még többet ha nem lennének ilyen idegbeteg orvosok.

108. virag32
2014. szept. 1. 17:02
Amúgy azzal,ha már most ezen parázol és végigizgulod a terhességet, rengeteget ártasz magatoknak. Így úgy fog megmaradni az egész,mint egy rémálom. A másik,hogy ha nem kezdesz valamit ezzel a nagyon erős félelemmel, mindenképpen horrornak fogod megélni a szülést, és sajnos úgy az utána következő periódus is rossz lesz. Én (egy született, száz százalékos control freak) azt tanácsolom,hogy próbálj meg ezen dolgozni, mert neked is olyan rémálommá és feldolgozhatatlan élménnyé válik a szülésed, mint nekem.
107. marianna0917 (válaszként erre: 104. - Nikimiki01)
2014. szept. 1. 16:50

5. Hétnél vagyok párnnappal elmult 5 hét! De amugy igy nap közbe nem

Vagyok ideges!

106. marianna0917 (válaszként erre: 105. - Esther78)
2014. szept. 1. 16:48
Igen pont ilyen érzés de nem állando! Jövö héten kell vissza mennem a doktorhoz ha addig is leszvezva fájdogálás akkor mondom neki!
2014. szept. 1. 15:08
Nyugi. Az elején normális kicsit a fájás. Olyan mindjárt megjön érzés van. Azért van, mert nyúlnak a szalagok. Ha már erős görcseid vannak, az nem jó. A görcsölésre szedhetsz magne b6-ot.
104. Nikimiki01 (válaszként erre: 96. - Marianna0917)
2014. szept. 1. 14:22

Ngm tudom pontosan hol tartasz, hany hetnel, de az elejen nem tul jo ha faj a hasad. A vegefele mar lehet kemenyedes, de az elejen nem jo. Kerdezz ra a dokinal. Vagy ahova jarsz, korhazba, hogy nezzek meg.

Azon sem csodalkoznék ha a stressztol gorcsolgetne. A test minden pszihes tunetet atvesz. Ezt el kene kerulni, főleg terhesen,,,

2014. szept. 1. 14:19
A szules (max) egy napig faj... Csak hogy pontositsak, sorry a helyesirastert, tableten benazok
102. Nikimiki01 (válaszként erre: 101. - Marianna0917)
2014. szept. 1. 14:19

Amugy mi alapjan dontottel? Egyikben sem volt részed még, sem a sima szulesben, sem a csaszarban.

A szukes (amx) egy naoig faj, amig megszulsz, a csaszar utana hetekig. A szuleskor max egy gatsebed lesz amit varrni kell,a csaszarnal szetvagjak az egesz hasfalad. Ez szimpatikusabb?

Inkabb akkor ahhoz ragaszkodj, ha a fajdalomtol felsz, hogy sima szulesnel rogton kapjal epit! Nem kell ahhoz csaszar hogy elerzestelenitsenek!!

De ahogy gondolod, mi megprobaltuk.....

101. marianna0917 (válaszként erre: 100. - 3a5c305959)
2014. szept. 1. 14:13
Köszönöm! Sajnos nekem már nincs édesanyám! De a párom tud ki venni szabit 1 hetet és talán az unokatestvérem ki tud jönni egy hétre! 2 hét alatt csak rendbe jövök! Köszönök mindent! Sokat segített mindenki!
100. 3a5c305959 (válaszként erre: 96. - Marianna0917)
2014. szept. 1. 13:48
Hat jo nagy butasagot csinalsz, de majd te is ra fogsz jonni. Sajnalom hogy megfosztod magad a szules csodalatos elmenyetol. En semmikepp nem mondanek le az enyemrol. :-) Raadasul a szules alatt olyan hormonok szabadulnak fel amik kitorlik a fajdalom emleket. A csaszarbol valo fele az emleket semmi nem fogja kitorolni. Gondoskodj rola hogy legyen segitseged szules utan, vagy a parod vegyen ki par het szabadsagot, vagy egyikotok edesanyja menjen ki hozzatok mert kelleni fog. Sok sikert!
99. marianna0917 (válaszként erre: 98. - Nikimiki01)
2014. szept. 1. 13:44
Megprobálok lenyugodni és össze szedni magam! Sajnos a határ 400km re van ide! Na mindegy majd csak valahogy túl élem !!!
98. Nikimiki01 (válaszként erre: 96. - Marianna0917)
2014. szept. 1. 13:33

Messze laktok a hatartol? Az nem opcio hogy a vizsgalatokra meg a szulesre mondjuk atjossz Sopronba vagy ilyesmi?

Ha ennyire rettegsz, szinte mindegy hogy miylen szülesed lesz, rosszul fogod megélni.

És az ilyen esetekben sajnos siman be tudja vonzani maganak az ember a negativat, ha azt nyomatod magadnak h jaj de felek es hogy fogom tulelni es tiszta stressz vagy, azzal a babat is bantod, es még a terhesseged 9 honapjara is negativan fogsz emlekezni...

Szerintem embereld meg magad es hatarozd el hoyg most ez maskepp lesz, tullendulsz a felelmeden, es a gyereked erdekeben mindent megteszel ami mododban all ahhoz hogy békeben töltse ezt a 9 hónapot, és amennyire lehet, termeszetes szuletesben legyen része.

Mert szerintem minden anyának kutya kötelessége hogy túlnézzen sajat magan és a gyereke erdekeit vegye figyelembe, még ha nehéz is.

Ha enm megy magadtol, vagy a csalad segitsegevel, keress egy pszihologust. Biztos az is draga, de abbol amit irzs, en ugy latom hogy valamit csinlnod KELL.

mert ez a 9 honap csak 1x adatik meg az eletedben, és a gyerekedében is. Ugyanigy a szülés. Meg kell becsülni, és minden percét próbálni élvezni, mert hamar elmegy ám, es nem jön vissza töbet...

97. Li Dzsin (válaszként erre: 93. - Nikimiki01)
2014. szept. 1. 13:17
Nagyon jól megfogalmaztad a dolog lényegét :) :)
96. marianna0917 (válaszként erre: 93. - Nikimiki01)
2014. szept. 1. 13:05
Sajnos mindent túl pörgök ezt meg föleg! Izgulok és félek! Itt Ausztriában horibilis összeg az orvos fogadás! És még az is benne van hogy nem 100 % ba beszélem a nyelvet ! :( orvos szavakat pláne nem ! :( most kaptam meg egy nőgyôgyász számát aki magyar és itt rendel a mellettünk lévő városba! De 2 honap mulva tud idő pontot adni ! :( probálok lenyugodni lassan ... El döntöttem a császárt fogom vàlasztani! Tudom hogy az sem lesz fájdalom mentes de valahogy még is azt gondolom jobb lesz igy! Azt nem tudom még hogy noális e hogy néha fájdogàl a hasam ! Van hogy csak egy két percig , de van amikor akár egy orán keresztül is ! Nem erösen csak érzem hogy fáj picit !?
2014. szept. 1. 12:35
Nekem is ugy tunik hogy azert parazol mert keveset tudsz a szulesrol. Az hogy lattal ketto semmit nem jelent. Belulrol a szules sokkal kevesbe remiszto mint kivulrol nezni. A szules az egyik legtermeszetesebb dolog, mint a wc-zes, azon sem gondolkozol hogyan kell csak hagyod hogy a tested "csinalja". A szulest sem kell tulgondolni.
94. 3a5c305959 (válaszként erre: 88. - Nikimiki01)
2014. szept. 1. 12:30
Az biztos hogy a hianyos tajekoztatas ilyesmihez vezethet. En a magyar helyzetet nem ismerem ennyire.
93. Nikimiki01 (válaszként erre: 89. - Marianna0917)
2014. szept. 1. 10:50

Figyi isten ments hogy megbantsalak de kicsit tülpörgöd ezt a dolgot.

Ha van választott orvosod, beszéld meg vele hogy ő hogy áll ehez. Ha nincs, akkor szerezz egyet. Beszels at vele hogy ő milyen esetekben alkalmaz oxyt, meg minden mast ami kerdesed ban, mert itt max arra kapsz valaszt hogy kinél mi törtent, a Te egyedi esetedre se ki sem fog tudni valaszt adni, főleg nem előre, nem jós senki.

Vegyél könyveket, nekem pl nagyon bejótt a "szülésznő válaszol" c.konyv, terhesseg, szules es csaszar temakoroket is lefedi.

Neten óvatosan böngéssz, főleg a forumokat mert rettenetesen félre tudják vezet i az embert, objektiv infot kb nem is találni.

Csak arra jó hogy mégjobban beparazz.


Van akinek rohadtul faj az oxi, van akinek nem volt veszesen rosszabb mint a sima fajas (pl nekem), van akinek adjak csaszar utan/előtt, van akinek nem. Van akinek azzal inditjak a sszülest, van akinek nem, van akinek indokolatlanul azzal gyorsitjak a szulest, van akinek tenyleg csak akkor alkalmazzak ha kell.

Tök felesleges ezekbol kovetkezteteseket levonni, mert tuti hogy nálad maskepp lesz mint masoknal


Egy dologra erdemes a szules kapcsan felkeszulni:

A varatlanra, a kiszamithatatlanra, arra hogy nem minden esetben te iranyitod az esemenyeket, egyszeruen nem tudsz es nem is szabad tervezni, mert ha nagyon belebonyolodsz, hatalmasat csalodsz ha nem ugy sül el, és csak a pánik van belőle, es ha valami, akkor az árt.


Keress egy embert (lehetőleg az orvosod) akiben maradektalanul megbizol (hisz a kezeben lesz az eletetek), es amit ő mond, arra tamaszkodj, azt hidd el, abban bizz.

Ez maskepp nem megy, mert csak tiszta ketely es frusztracio leszel, ami enm segit, sőt.

Amint mar mondtam, agyban dől el :)

2014. szept. 1. 10:49
Nekem programozott császár volt, és tényleg úgy hogy bevittek a műtőbe érzéstelenítés nyissz gyerek a kézben és kész. A gyerek kb 10-15 perc után vették ki és kb még vagy 30-40 perc volt amíg engem összestoppoltak. És utána kaptuk az oxitocint. Nem csak én, hanem mindenki akit császároztak. Lentebb pedig már más is írta hogy miért adják. A görcs amiket okoz valamivel erősebb mint egy menstruációs görcs. Pontosan nem tudom megmondani, hogy meddig tart a görcsölés, de a beadását követően azért egy jó ideig fájt. Én talán 3 napig kaptam. És a zárójelentésemen is rajta van, hogy milyen gyógyszereket kaptam.
91. virag32 (válaszként erre: 89. - Marianna0917)
2014. szept. 1. 10:31

Amúgy azért ne legyenek illúzióid: míg a normál szülés után optimális esetben felállsz,leülsz,emelgetsz,jössz-mész,addig a császár után pár napig besz..rsz a fájdalomtól a legkisebb mozdulatra is,tüsszenteni kb két hétig nem tudsz,max segítséggel tudsz csak felülni,hogy az első "nagyobb" wc-zésről szót se ejtsek.)


Noha nekem nagyon jól sikerült,de ez egy k...va nagy hasi műtét,több réteg izom átvágásával,belek rendezgetésével,szövődmények,trombózis,stb. veszélyével,szóval nem csak annyi,hogy metszenek egy kis lyukat a bőrön. Érdemes mérlegelni.

2014. szept. 1. 10:26

Én olyat még nem hallottam,hogy programozott császárnál vagy sima császár után oxytocint adnának. A programozott császárnál a megadott időpontban besétáll az ember, ézéstelenítő,nyissz,gyermek a kézben.


Nekem amúgy a császár után abszolút nem fájt a méhem,összehúzódást sem éreztem sehol (pedig négyujjnyi tágulásnál döntöttek az akkut császárról.)

2014. szept. 1. 09:38
De akkor nem minden esetbe adjàk? Mitől függ ? És akkor ettől görcsölni fogok? Meddig ?
88. Nikimiki01 (válaszként erre: 83. - 3a5c305959)
2014. szept. 1. 09:05

Szerintem tobbszor adjak indikoltan mint indokolatlanul,csak szerintem itthon ezt mar midnenki elkonyvelte mumusnak, ezert ha kap, az csak görenyseg lehet.

És ezert van ez ennyire eltulozva. A i talan még probléma, es ami miatt kialakulhatott ez, az a tajekozatlansag.

Az orvosok nem mondjak el rendesen h mivan, mit miert csinalnak stb, ezert csak az marad meg az illetoben h uuu kaptam oxyt es rihadtul fajt..... Miert kaptad? Aah nem tudom, nem mondta, biztos csak sietni akart.....

Na es innentol ez az alap.

Pedig szerintem 10esetbeol 8nal itthon is korrektul alkalmazzak.

87. Nikimiki01 (válaszként erre: 85. - Marianna0917)
2014. szept. 1. 08:59

Csaszarnal van h azzal inditjak be, ha programozott es akarnak elotte vajudast, utana oedig azert mert a csaszarnal nincs termszetes oxytocin a szervezetben, ami eljezdene osszehuzni a mehet, az meg ugy kell ahhoz hogy ne akkora maradj mint egy dinnye, es kitisztuljon a méh, és elinduljon a tejtermelo hormon stb (magyarul probalnak vele imitalni hormonalisan egy rendes szulest)

De az messze nem okoz olyan fajasokat mint szuleskor.

2014. szept. 1. 08:54
Császárnál is adják, legalábbis én kaptam, csak nem a szülés előtt, hanem utána, mert méh összehúzó hatása van. Szerintem azért kell, mivel beavatkoztak a szülésbe, és nem természetes úton indult be, ezért gondolom nincs meg a méh összehúzó hatás. Egyébként a szoptatás során is oxitocin szabadul fel, ezért van az, hogy amikor rácuppan a baba a cicire, akkor majd le szakad a méhed, mert akkor is összehúzó hatása van.
2014. szept. 1. 06:41
De ezt az oxyt csak sima szülésnél adjàk nem ? Vagy császárnál is ?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook