Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epidurális érzéstelenítés fáj császármetszésnél? fórum

Epidurális érzéstelenítés fáj császármetszésnél? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
144. 3a5c305959 (válaszként erre: 143. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 15:11
Attol fugg hol szulsz :-)
143. Nikimiki01 (válaszként erre: 138. - 3a5c305959)
2014. szept. 3. 15:00

Varjunk, az atlagos szuleshez nem jar epidulral ;)

Az atlagos szulesnel, amikor ugy erzed véged, és szanaszet szakadsz, utána meg meg kell szülnöd ;), szoval a "végem van" fázis utan még jon jo esteben egy ora. Rossz esetben 2-3. :)

142. Shadow Angel (válaszként erre: 138. - 3a5c305959)
2014. szept. 3. 14:08

Nálatok lehet, itt biztos nem. :)

Egyébként jól hangzik.

141. Shadow Angel (válaszként erre: 137. - Marianna0917)
2014. szept. 3. 14:05

Nekem speciel nem maga a szülés fájt. A görcsöket alig éreztem, pedig műszer szerint voltak rendesen (havonta ájulásig tudom magam görcsölni), amúgy meg csak feszítést éreztem, ahogy bújt a lurkó, és megkönnyebbülést gátmetszéskor.

Varrásra is sokan mondják, milyen fájdalmas. Én csak a lidocain beadását éreztem, az is max kellemetlen volt.

Számomra nem maga a szülés miatt volt fájdalmas a szülés :)

140. virag32 (válaszként erre: 137. - Marianna0917)
2014. szept. 3. 14:04
A baránőm (aki természetes úton szült),azt mondta,inkább bevállalna még tíz szülést,mint egy epekövet...
2014. szept. 3. 13:55
Nekem sajnos császár után nem indult be a tejem. Volt egy minimális, de nem volt elég a gyereknek. Jött a védőnő amikor hazajöttünk, és rátettem mind a 2 cicire kb 10-10 percet szopizott mind a két cicin, de utána amikor a mérlegre raktuk semmivel nem mutatott többet, mint evés előtt. Úgyhogy nekem az első perctől fogva tápszert kapott. Sokáig próbáltam még azt, hogy a tápszer előtt mindig cicire tettem 2-3 óránként, de nem akart rendesen beindulni a tejcsi. Olyan 3 hónapos volt, amikor már nem akart cicizni, és onnantól nem próbálkoztam vele tovább.
138. 3a5c305959 (válaszként erre: 137. - Marianna0917)
2014. szept. 3. 12:08

Ez nem igaz, anyukamnak voltak vegbel polipjai, o azt mondta akkor a tukrozes jobban fajt mint a szules :-)

A normalis szules olyan hogy elkezd gorcsolgetni picit a mehed meg a derekad. Picit jarkalsz akkor elmulik. Aztan azt veszed eszre hogy egyre tobbszor gorcsol es olyankor egyre kellemetlenebbul erzed magad. Aztan rajossz hogy ez mar a vajudas kezdete, izgaott leszel, besietsz a korhazba a paroddal, ahol megvizsgalnak es attol fuggoen hany cm-re vagy nyitva, illetve elment-e a magzatvized hazakuldenek vagy bentartanak. Ezek utan vagy otthon vagy a korhazban tovabb folytatodik a vajudas. A gorcsok mostmar hatarozottabb menzesz gorcsokre emlekeztetnek es elkezded csinalni a legzesi technikat amit a felkesziton talnultal. De meg mindig nem faj annyira hogy ket fajas kozben ne tudnal viccelodni a paroddal hogy kozben elfolyt a magzatvized o meg hasraesett benne, vagy hogy otthon felejtetted a fogkefedet. Aztan eltelik meg egy kis ido es mostmar ket fajas kozt sincs kedved viccelodni. Elkezdesz magadba fordulni es a belso tortenesekre koncentralni. A parodnak fogalma sincs hogyan segitsen, aggodva figyeli ahogy te csukott szemmel turod a fajasokat. Probal itatni neha kortyonkent hogy nehogy kiszaradj. Ket fajas kozt faradtan ranezel es orulsz hogy melletted van. aztan jon egy orvos, megvizsgal es mondja hogy mehettek a szuloszobara. Attolnak egy kerekesszekben mert a menes mar nem igazan megy. A szuloszoban var egy kedves szuleszno de ekkorra mar nem igazan figyelsz a kulvilagra. A fajasok elkezdenek fajni ugy igazan es megijedsz hogyan fogod ezt birni. Elkezdesz epiduralisert kiabalni es nemsokara hozzak is. Valojaban 2 perc telhetett el, neked oraknak tunik. Mostmar csak a fajasoknak elsz. Aztan bekotik az epiduralist es megkonnyebbulsz. Elmulnak a fajasok, mar csak enyhe feszulgetest erzel. A nehezen tul vagy :-)

Ilyen egy atlagos szules.

137. marianna0917 (válaszként erre: 136. - Virag32)
2014. szept. 3. 10:34
Hát mert mindenki azt mondja hogy hihetetlenül fáj! Hogy nincs még egy ilyen fájdalom mint a szülés!!! :/
136. virag32 (válaszként erre: 135. - Marianna0917)
2014. szept. 3. 10:26
Ha nem tudod,mi fáj benne,miért félsz tőle ilyen rettenetesen? :-)
2014. szept. 3. 10:10
De amugy a sima szülésben mi fáj pontosan?
134. Nikimiki01 (válaszként erre: 132. - 3a5c305959)
2014. szept. 2. 21:56
Igen tudom, az nekem is volt, mar szules elott par hettel szivargott a zuhany alatt :)
133. 3a5c305959 (válaszként erre: 127. - Marianna0917)
2014. szept. 2. 21:33
A nok nagy resze meg tudja csinalni, akiknel csaszarra kerul sor legtobbszor ott sem azert mert a no "adja fel", hanem a korulmenyek miatt. A vajudas meg szules olyan lelkiallapotot idez elo amit nem lehet elkpezelni. Szerintem te is siman megszulnel :-)
132. 3a5c305959 (válaszként erre: 131. - Nikimiki01)
2014. szept. 2. 21:30
Nekem a harmadik napon lett tejem, de ez teljesen normalis. Elotte viszont volt kolosztrumom jo sok, az mar a szules utani masodik napon ugy spriccelt belolem hogy egy talkat kellett magam ala rakni mig szoptattam. Raadasul olyan az allaga meg a szaga is mint az olvasztott vajnak es minden tiszta sarga lett tole :-)
131. Nikimiki01 (válaszként erre: 130. - Csincsinlány)
2014. szept. 2. 19:52

Nyilvan vannak akik konnyebben regeneralodnak, es korhaza valogatja hogy hol mi a protokoll a katetert meg csovet stb illetően.

Ezt a furdes dolgot nekem eddig minden csaszaros es orvso ugy mondta, hogy a sebet nem erheti viz, foleg mig be van kotve. Nyilvan zuhanyozni lehet, es kell is, de kicsit talan nehezskesebb ugy hogy figyelni kell a kotesre.

(Lehet amugy lenyegtelen pont, en csak amiatt emeltem ki, mert en emlekszem az elso zuhanyzasomra szules utan kozvetlenul, hat leirhatatlanul jol esett, bar alig alltam a labamon a faradtsagtol, aztam ott vagy 20 percet, es bizony jo volt hogy nem kellett figyelni semmire. Es utana sem)


Gondolom a keteter is azon mulik hogy ugyes e a doki, ha durvan csinalja es felserti a hugyvezeteket, akkor bizony faj. En sokakat hallottam panaszkodni.

A tejjel nagy szerencsed van, gondolom alkati kerdes, en siman szultem, mégis amikor a masodik napon mindenfele igyekezet ellenere sem indult be a tejem, konyorogtem hogy tapszert adjanak a gyereknek. A harmadik napon lett tejem. Altalanossagban a csaszarosok al nehzebben indul a tej, a hormonok miatt, ez teny.


De vannak szerencsesek akiknek me se kottyant a csaszar. Amugy sztem hozzaallas es tűrőkepesseg kerdese is. Akarcsak a rendes szulesnél.

Van aki nyifog mindenert, es van aki igen kemeny dolgokon ment at es mégse sajnalja magat agyon. De ezt mindenki maga tudja. :)

130. csincsinlány (válaszként erre: 117. - Nikimiki01)
2014. szept. 2. 19:42

A magam részéről én még egyszer nem választanám a császárt, de ebben a leírásban elég sok ferdítés van.

Az tény, hogy ez egy hasi műtét, ami komplikációkkal járhat.

Nekem is volt katéterem, de egyáltalán nem fájt.

Reggel szültem és már este zuhanyozni kellett.

Nem volt migrénem.

A tejem már másnap beindult.

Már másnap sétáltam.

Az biztos, hogy a sima szülésből hamarabb felépültem.

129. Nikimiki01 (válaszként erre: 127. - Marianna0917)
2014. szept. 2. 18:35

De,maz vagy, csak nem bizol magadban.

Kicsit olyan ez, mint amikor ugy erzed hogy uuu mindjart bepisilek... Fel oraval kesobb mar TENYLEG majdnem bepisilsz. Na onnantol még birod tartani kb 4 órat. :)

A szules is ilyen. Azt hiszed nem birdo ki (főleg kozben) aztan lass csodat, mégis :)

Es az a megkonnyebules amit akkor erez az ember... Arra nincsenek szavak...

128. Nikimiki01 (válaszként erre: 125. - 3a5c305959)
2014. szept. 2. 18:33

Na, en itt minden szavaddal egyetertek :) (hozzateszem sose futottam eletemben 10kmt :)) de minden mas igy igaz. Még életemben nem voltam magamra annyira buszke (es a csaladom is ram) mint akkor, es a férjem szemében olyan tiszteletet lattam amit addig soha....

Ha valasztom a csaszart, szimplan gyavanak tartottam vokna magam. Node nem vagyunk egyformak, es ez talan igy jo.

2014. szept. 2. 18:33
Tényleg minden elismerésem azoknak a nőknek akik végigcsinálják a szülést!!!! én nem vagyok rá képes! :(
126. virag32 (válaszként erre: 125. - 3a5c305959)
2014. szept. 2. 18:29
Ezt megértem. A legdurvább fájások közepén arra gondoltam,hogy egyszerűen nem hiszem el,hogy van ember,aki ezt elejétől a végéig kibírja.Az biztos,hogy aki kibír egy teljes szülést,az mindenre képes.Tuti,hogy egész másképp néz magára.
2014. szept. 2. 17:53

En nem tudom hogy erzi magat lelkileg egy anya csaszaros szules utan, de en ugy ereztem magam a szules utan mint egy superhero, mitha olyasmit csinaltam volna amit soha senki elottem nem csinalt. Amikor eletemben eloszor futottam le a 10 km-t akkor ereztem igy magam. Faradtan, picit sajogva de buszken :-)

En nagyon szeretnek megegyszer szulni es ujra atelni ezt az elmenyt a ferjemmel de valoszinuleg mar nem fogok. En ezert szomorodok el ha valaki kapasbol csaszart akar mert nem is tudja mit veszit.

2014. szept. 2. 16:38
Tudom hogy vagy igy vagy ugy de fájdalmam az lesz! Minkettőnél lehetnek komplikàciok! De nem tudom miért még is azt gondolom hogy a császár utáni lábadozást jobban el tudom majd viselni! Lehet hogy majd meg fogom bánni de most így gondolom ! És reménykedem benne hogy ha fájni is fog 1 hét alatt túl leszek a nehezén! Én a páromat se igy se ugy nem engedném be a szülésre! Amugy ma voltam dokinál mert sikeresen összeszedtem egy hüvely gombát! :( meg vizsgáltak azt mondták ez noális mert hogy változik a ph érték és sok terhesnél elő fordul! Aztán akkor rá néztek a picire is ! Jaaajjj ma már van szív verése gyenge de láttam a monitoron !! :))))) olyan fura arzés fogott el!! :)) olyan nagy dolog ez!!! :)) közbe meg emlitettem a hasfájdogálásomat is azt mondták ez normális ! Ugy hivták hogy készül a háziko a kis babámak! :) de minden rendben növöget szépen ! :)
123. virag32 (válaszként erre: 117. - Nikimiki01)
2014. szept. 2. 14:30

Én sorra cáfolnék pár dolgot.

1. Kb. másfél órán át voltam csak béna.

2. Egyáltalán nem fájt a fejem.

3. Már aznap este felálltam és segítséggel sétáltam pár percet.

4.Másnap segítség nélkül lezuhanyoztam.

5.Nem kötöttek be csövet és nem folyt semmilyen trutyi,szép volt a kötés kb egy hétig,amikor leszedtem.

6.Végig bent volt a párom és beszélgettünk,paravánnal takartak le mellkastól lefele.


A többiben van igazság. :))

122. Shadow Angel (válaszként erre: 120. - Nikimiki01)
2014. szept. 2. 13:59

Az én páromat a császárral maximum attól foszhatták volna meg, hogy nem rágja le a körmét az előtérben, és nem aggódik értem.

Mert bár én hiába könyörögtem a császárért, vagy az epiért, egyiket sem kaptam meg, mert a kórház, ahol szültem, a természetességet hirdeti, csak akkor császároznak, ha nagyon muszáj, ahogy epit is csak császárhoz adnak.

És bár kétséges volt egész terhesség alatt, hogy meg tudom e szülni természetesen, rá kellett próbálni, és egyedül a derekam, hátam miatt kaptam valami halottnak a csók típusú fájdalomcsillapítót. Szenvedtem, mint a kutya, de összejött.

Párom meg kint aggódott. Miattam, értem. Nem voltak olyanok a körülmények, hogy bejöhessen, de ha olyanok lettek volna, se akartam ott látni, inkább anyumat.

Szegénynek a kedve is elment az újabb babától hirtelen, ha nekem ennyi szenvedést okoz.

Akkor megmondtam a dokimnak a szülőszobában, hogy a következőt programozott császárral csináljuk végig.

És nem, nem a fájások és a görcsök miatt, mert még oxival sem volt rosszabb, mint egy átlagos menstruációs görcs.

121. Nikimiki01 (válaszként erre: 119. - Li Dzsin)
2014. szept. 2. 13:13
Mazlista :)
120. Nikimiki01 (válaszként erre: 118. - 3a5c305959)
2014. szept. 2. 13:12

Itthon nem divat ugy tudom, én maganban szültem, ott bent lehetett volna. De lehet Ausztriaban mas.

Amugy az apákat meg sem elitettuk az ügy kapcsan, az en ferjemnek (barmennyire is nehezen elte meg h nekem faj es nem tud tenni ellene) elmondása szerint élete legszebb elmenye volt, pedig nem az a romantikus fajta, a csaszarral őket is megfosztják egy fontos dologtol.

119. Li Dzsin (válaszként erre: 117. - Nikimiki01)
2014. szept. 2. 12:36
Én csak egy dologgal nem értek egyet. Nekem nem volt csövem :P :D :D
118. 3a5c305959 (válaszként erre: 117. - Nikimiki01)
2014. szept. 2. 10:58
Teljesen egyetertek mindennel, kiveve hogy csaszarnal is bent lehet a parja.
117. Nikimiki01 (válaszként erre: 114. - Marianna0917)
2014. szept. 2. 10:55

Beszelj mar egy orvossal es kerd meg hogy mondja el neked, egy csaszar al milyen komplikaciok lehetnek! Az egy MUTET. Atvagjak a hasadat, rendezgetik a beleidet, szerveidet. Gerincbe szurnak, ami vagy jol sül el vagy sem. A csaszarnal adott spinalis erzestelenites nem keverendo ossze az epivel.

A csaszarnal konkretan x orara lebenulsz derektol lefele. Mint egy bábu. Ha az nem kiszolgaltatott helyzet, akkor semmi.

Katetert kapsz, ami utan napokigfajni fog a pisiles. Jo esetben fertozest nem szedsz ossze.

A sebedet ha ugyesen is varrnak, egy csővel fog tisztulni, napokig ott fog dőlni belőled a trutyi. A mutet utan 6 oran at a fejedet sem szabad megemelni, nemhogy felallni, ellatni a babat, kulondben migréned lesz napokig. Csaszarnal nem lehet bent a ferjed.

Nem allhatsz be a zuhany ala rendesen hetekig. (V gy amig nem gyogyul be teljesen a seb). A hasad sokkal kesobb huzodik vissza, es a tejed csak napokkal kesobb indul be a rendes szuleshez kepest.

Ezek nem komplikaciok a csaszarnal, hanem minden esetben vele jarnak.

Nyilvan a rendes szules sem egy leanyalom, sőt. De messze nem jar ennyi utolagos kellemetlenseggel, arrol nem beszelve, hogy a gyereknek sokkal sokkal jobbat teszel egy rendes szulessel.

Miert nem jo az ha epit kersz a rendes szuleshez?? Ezt nem ertem...

Uugy sajnalom amikor valaki felelmbol akar csaszart valasztani. Es megjobban sajnalom azokat akik barmit megadtak volna hogy ateljek a szulest, de nem tehettek mert muszaj volt csaszarozni.


Nade ugy latszik te egyenesen kapaszkodaz azokba a storyba ahol a csaszarral szulok pozitivan nyilatkoztak, es a rendesen szulők negativan eltek meg a szulest.

Mintha nem erveket, hanem önigazolast keresnél a döntesedre, mert önmagad is erzed hogy nem feletlen helyesen dontesz...

De ha rosszul latom, bocsi.

Meggyozni ugy latszik ugysem tudunk, ugyhogy mindegy. :)

116. Li Dzsin (válaszként erre: 114. - Marianna0917)
2014. szept. 2. 10:04
Persze, de a császárnak is vannak kockázatai.. engem első körben pl 1,5-2 órán át műtöttek, mert nagyon véreztem és nem tudták honnan. Lehet hogy ha rendesen szülök ez nem merül föl.
115. 3a5c305959 (válaszként erre: 114. - Marianna0917)
2014. szept. 2. 08:51

Persze benne van minden a pakliban. De ugyanugy a csaszarban is benne van hogy valami komplikacio lep fel. A szules nem olyan dolog amit 100 szazalekosan irányítani tudsz akarmit valasztasz.

De ha mar dontottel akkor mindegy. Sok szerencset es gyors felepulest!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook