Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekővel mit ehetek és mit nem? fórum

Epekővel mit ehetek és mit nem? (tudásbázis kérdés)


14. bandiBP (válaszként erre: 10. - Fishyke)
2015. jan. 22. 19:45
Fishyke melyik dokihoz jársz?Nem probáltad a silegon plus-t ?
2014. febr. 25. 19:09
A fekete retek leve bizony nagyon jó! De nekünk egy nagyon jó természetgyógyász úgy ajánlotta, hogy 1 retek levét egész nap "csak nyalogatni kell". tehát nem kiskanál, csak a nyelvet beledugni, pl. 1/2 -1 óránként. ezt kb. egy-két hétig kell csinálni. tényleg működik. Azért kell lassan, mert a retek leve oldja a kőveket, és esetlegesen okozhat görcsöket. Nekünk tuti tipp volt, nagyon bejött.
12. Fishyke (válaszként erre: 11. - Ficánka5)
2014. febr. 21. 09:53
Remek:( Jövő héten megyek másik kórházba, másik orvoshoz, hátha tudnak valami okosságot.
11. Ficánka5 (válaszként erre: 10. - Fishyke)
2014. febr. 21. 09:50
Ezzel a sok lazítóval vigyázz, nehogy inkontinencia legyen a mellékhatása. Gondolnád, hogy egy vérnyomáscsökkentőtől(CARDURA-tól) is beszerezhetsz ilyet?? Sajnos ez az orvosokat előre nem foglalkoztatja, utolag meg sorry, ennyi amit remélhetsz.
2014. febr. 21. 09:39

Nem érdemes halogatni a műtétet, nekem a kövek miatt alakult ki egy funkciózavar (az a neve, hogy Oddi-sphincter-diszfunkció), az epevezetéknél a záróizom túl görcsösen zár, így nem jut ki az epe, folyamatos görcseim és fájdalmaim vannak, alig tudok megenni valamit, gyakorlatilag augusztus óta (akkor volt a műtét), csirkemellen, pirítóson és rizsen élek, fél év alatt fogytam 24 kilót, és emésztési zavaraim vannak. A jobb bordaívem alatt fáj folyamatosan, feszül, görcsöl, kisugárzik a hátamba, olyan, mintha a gyomrom fájna. Mire erre rájöttek, voltam CT-n, MR-en, végtelen számú UH-n, gyomortükrözésen, izotópos vizsgálaton, ERCP-n - ami nem sikerült, mert akkor is görcsölt és nem tudtak bejutni az epevezetékbe. Erre hosszútávú gyógyszeres kezelés van (min. másfél év, és majd kiderül, használt-e egyáltalán), ami abból áll, hogy Theospirexet kell szednem, amit az asztmások szoktak, mert lazítja a simaizmokat, illetve Nitromint értágítót, ami szintén ezeket lazítja. Ezek mellett is nagyon sokat vagyok rosszul. A másik megoldás, hogy átmetszik a záróizmot, de az végleges, és nem javasolták az orvosok sem, azt mondják, higgyem el, utána is folyamatosan rosszul lennék és hasmenésem lenne, mert az epe folyamatosan csorogna a belekbe. Ezt az professzor mondta, akinek a találmánya ez a gyógyszeres kezelés, amit az egész világon alkalmaznak erre a betegségre. Egyetlen szerencsém, hogy még itthon vagyok GYED-en, mert képtelen lennék ilyen állapotban dolgozni járni, így is megküzdök a mindennapokkal, rosszullétekkel a gyerek mellett.

Örülnék, ha találnék valakit, aki ismeri ezt a betegséget, esetleg átesett már ezen a beavatkozáson.

9. Ficánka5 (válaszként erre: 8. - Globus)
2014. febr. 21. 09:37

Na akkor ahány ember, annyi féle önterápia. Mindenkinek magának kell kitapasztalnia. De amit egyszer hallottam a rádióban Buga doktortól anno, az is segíthet.

Azt mondta, hogy a rendszertelen étkezéstől, a folyadék* és mozgászsegény életmódtól képződik az epekő.


Ha ezeket felszámítjuk, akkor azzal is segíthetünk magunkon.

8. globus (válaszként erre: 4. - Ficánka5)
2014. febr. 21. 08:57

Nem biztos, nekem zárókövem van, az epehólyag extrémen megnagyobbodott, van már műtéti időpontom. De nem kapkodják el... :)

Sosem volt panaszom, típusosan epés kajákat is simán megeszek.

7. youlcsi (válaszként erre: 1. - 17c2ec021b)
2014. febr. 21. 08:51

1 év? miért kell annyit várni?


epekő okozhat epegörcsöt. epekímélő étrend kell, ami zsír és fűszerszegény (még ha nem is mentes), továbbá kerülni kell a kávét, kakaót, feketeteát, csokoládét, stb...

a többi sztem egyéni érzékenység függvénye.


én 7 éven át tudtam a köveimről, mire műtétre szántam magam. soha nem okoztak panaszt.

2014. febr. 21. 08:49

A fekete retek levét én is hallottam, kipróbáltam, nekem nem segített, a barátnőmnek viszont igen. Annak köszönhetően halogatja a műtétet, hiába próbálom rábeszélni.


De jegyezz meg a retekkel kapcsolatban egy régi közmondást:


A retek reggel méreg, délben étek, estére orvosság.


Ennek megfelelően edd, idd.

5. githaj (válaszként erre: 1. - 17c2ec021b)
2014. febr. 21. 08:25

Igyál feketeretek levet, nekem is azt ajánlották.

Az evést magadnak kell kitapasztalnod.

2014. febr. 21. 08:06

Saját tapasztalatom, hogy ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia. Én pl. simán megehettem a káposztaféléket, az uborkát,de volt, hogy éhgyomorra görcsöltem. Határozottan ártott pl.az ablakpucolás, ha éhgyomorra csináltam, ha ettem előtte. De a citromos tea sem tett jót.


Nekem az a meggyőződésem, hogy a kövek mérete, elhelyezkedése befolyásolja a dolgokat, na meg az idegállapot. Ha azok méretüknél, elhelyezkedésüknél fogva gátolják az epe bejutását az epe vezetékbe, akkor azt nagyon megszenvedjük. Én voltam olyan korlátolt, hogy csaknem 8 évet tűrtem neki, mert nagyon féltem a műtéttől. Utólag tudom, hogy nagyon kár volt. Pedig akkor még vágtak, nem is röviden, köldöktől az oldalamig.


Kitartást kívánok neked és kíméletes életmódot!!


Sok folyadékot igyál, az ételt nagyon rágd meg és fogyassz rá epés gyógyteákat és ne idegeskedj(ha lehet!)

3. 17c2ec021b (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2014. febr. 21. 07:57
Köszönöm a választ.!
2. bnedora (válaszként erre: 1. - 17c2ec021b)
2014. febr. 21. 07:55

A googleban mindent megtudhatsz róla.

Főleg a zsíros, puffasztó ételeket kell kerülnöd. Miért kell 1 évet várni a műtétre. Szerintem jobb lenne mielőbb megszabadulni a kőtől, mert iszonyú fájdalmas görcsöt tud okozni. Jobbulást!

2014. febr. 21. 07:52

Kiderült hogy epekövem van ,amit meg is kell műteni,de az beletelik nálunk akár egy évbe is.. Addig is szeretnék hasznos tanácsokat/tippeket hogy mi tesz jót,mi nem...Mit ehetek és mit nem?


És epekő okozhat epegörcsöt? Illetve milyen kajákra kell odafigyelni amik gondot okozhatnak...? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook