Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 21 . hetes terhes vagyok. Ehetek tatárbifszteket? fórum

21 . hetes terhes vagyok. Ehetek tatárbifszteket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
118. elszabadult hold (válaszként erre: 1. - Pöttöm85)
2012. jún. 6. 08:43
Szia. Nem tudom megetted-e azóta a tatárbifszteket - de szerintem az ilyesmit kerüljék a kismamák. A barátnőm - és most nem riogatni akarlak - szintén nyári időszakban volt kismama és bár vigyázott magára, utólag kiderült, hogy bizony ő is fogyasztott ilen formában nyers húst (állítólag friss volt és finom...) aztán nagy valószínűséggel ebből kifolyólag terhességi toxoplazmózist kapott. Amikor a fia megszületett, kiderült, hogy a gyerek szemét támadta meg a kór méhen belül, és a kisfiú 3 hónapos volt mikor kioperálták az (egyik) beteg szemét. Szóval szerintem jobb az óvatosság.
117. megi04
2012. jún. 2. 22:49

Szerintem,már régen megette,és nem mer visszajönni,hogy szóljon:Jól van...:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Majd szülés után,ha a gyerek már elmúlt 20..@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

2012. jún. 2. 22:33

Kérdés: Ehet-e tatárbifszteket egy kismama?

Válasz: Sok-sok nő veszekszik, egymást csépeli, és azt javasolja, hogy legyen ésszerű, és egyen vasszeget nyers tojásba mártogatva, majd öblítse le frissen fejt tejjel, amit penészes sajttal bolondított meg. Igaz, mutassuk meg atudománynak, hogy mi mindent kibírunk... :)

115. megi04 (válaszként erre: 46. - 57aa4ea1e8)
2012. máj. 31. 15:22

"á, ott nem lesznek terhesen a nők :) ott osztódnak." @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


Ez fájt!:DDDDDDDDDDDDDDDDDD

114. homern (válaszként erre: 112. - 57aa4ea1e8)
2012. máj. 31. 13:39

Mivel nem tudjuk nála szűrték-e és a kérdés feltevésének napján akarta ezt az ételt megenni,az volt a legmegfelelőbb válasz,hogy vigyázzon vele,ha nem szükséges inkább ne kockáztasson.

A toxoplazma szűrés amúgy nem tartozik a rutinvizsgálatok közé.Én épp a terhességem elején kerültem "macskás" környezetbe (párom szüleinél több benti cica is volt),így kértem az orvosomat nézessük meg.


Úgy gondolom már felnőttnek számítok,de én sem estem még át rajta,kerülnöm kellett minden lehetséges fertőzésveszélyt.

113. 4c1a787e8f (válaszként erre: 112. - 57aa4ea1e8)
2012. máj. 31. 12:53

Nem kell semmit mondani, nem kérdezte.


Pusztán fel kell hívni a figyelmét egy lehetséges veszélyre, a többit majd ő mérlegeli, és elintézi..


Ha már eleve ilyen kérdéseket itt kell megvitatni, és valaki nem az orvosától kérdezi meg.

112. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 111. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 31. 12:10
aztán ha volt toxoplazmája, akkor mit mondtok rá, miért nem ehet? :D merthogy a felnőttek nagy százalékának már volt, tehát még egyszer nem kapja meg. Ja, és van rá szűrés is.
111. 4c1a787e8f (válaszként erre: 110. - Hancsi24)
2012. máj. 31. 12:08

Abszolut egyetérek.


Nem az a kérdés, hogy ki mit élt túl szerencsésen.


Ha valki feltesz egy kérdést, felelősen legfeljebb az a válasz adható, hogy:



"Nézd, valószínűleg semmi bajod nem lenne tőle, de reális veszélye van a toxoplazma fertőzésnek.. Ezért, ha teheted, nézz még utána, gondold meg..."

2012. máj. 30. 16:48
mindeegy lényeg,hogy ne osztogassunk úgy tanácsokat,hogy a tanácsainknak rossz vége lehet...
2012. máj. 29. 18:54
azért ettem = azért nem ettem
108. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 107. - Megi04)
2012. máj. 29. 18:53

Én borzalmasan felelőtlen kismama voltam, azt ettem ami jól esett. Sosem kértem ki senki tanácsát, mint lentebb említettem, nyers húst,tojást, tejet bármilyen formában azért ettem, ittam, mert a gondolatuktól kiráz a hideg.


Viszont kb. 7 éves koromig marékszámra ettem a földet, mert jobban szerettem, mint az édességet.

Elkerült minden kórság...idáig.

107. megi04 (válaszként erre: 106. - 9b10f3d7ff)
2012. máj. 29. 18:48
EZ CSÚÚÚÚÚÚCS! :DDDDD@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
2012. máj. 29. 18:32
105. megi04
2012. máj. 29. 17:18

Én már csak ilyen gonosz,és lekezelő vagyok.:)

És jajj,nagyon boldoggá tesz!:DDDDDDD (Most éppen homokozom) Ha nyugalomra vágynál,már régen abbahagytad volna:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

SOKKAl okosabbak vannak nálam,és tisztem,vagy sem,te továbbra sem tartozol közéjük!:DDDDDDDDDDDDD

104. katie_rose (válaszként erre: 103. - Megi04)
2012. máj. 29. 17:13

Remélem,hogy a keserűség beszél belőled és nem a gonoszság.

Elképesztően lekezelő vagy.

Van akit ez tesz boldoggá. Engem meg az,hogy tiszta a lelkiismeretem.

Tulajdonképpen esélytelennek tartom,hogy egyetlen normális szót is váltsunk. Így a továbbiakban nem írok ide. De csak mert nyugalomra vágyom. :)

Egyébként arra rögtön rájöttem,hogy nem szeretnéd ha tisztelnélek. Hiszen az első perctől kezdve úgy viselkedtél,mint egy sértett kisgyerek a homokozóban.

Azt,hogy ki mennyire okos meg nem tiszted eldönteni.



Vége :)

103. megi04 (válaszként erre: 102. - Katie_rose)
2012. máj. 29. 16:49

Én nem vagdalkozom.Az,hogy a te tiszteleted kivívjam fényévnyi távolságra van tőlem:)))))))))))

Honnan vetted azt,hogy ki akarom vívni?????????????????????????????????????????????????

A HOXÁN nagyon sok okosabb ember van nálam! De egy biztos! Te nem vagy közöttük!:) Nagyon nem!:))


Továbbra sem eszel nyers húst? Hát ne egyél! Talán valaki kényszerített rá?:)

Mit érdemel meg? Vagy azt már nem is tudod..igaz...?:))

102. katie_rose (válaszként erre: 99. - Megi04)
2012. máj. 29. 16:42

Megint sikerült nagyon elrugaszkodnod a valóságtól.

Össze vissza vagdalózol. :) Elhiszem,hogy okosabb vagy, mint bármelyik orvos és bölcsebb,mint itt bárki. Tégy belátásod szerint! :)

A tiszteletet ki kell érdemelni? Lehet...de neked sem sikerült az enyémet. Bár nem erőltetted meg magad,hogy normális stílusban és hangnemben írj,mint itt a többiek.

Remélem azért még vannak barátaid és nem csak itt a Hoxán.

További szép napot és életet!


Én továbbra sem eszem nyers húst. 9 hónapról beszélünk. Akiben ennyi önuralom sincs, az meg is érdemli.

101. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Megi04)
2012. máj. 29. 14:33

Ezzel egyetértek.

Ne igyál tejet, mert az csak a bocinak jó, aztán igyál, mert azzal viszed be a kálciumot, bár úgy tudom kb.3 litert kellene naponta inni, hogy a napi kálcium igény beépüljön.

Ne egyél tojást, mert magas lesz a koleszterined. egyél tojást, mert nélkülözhetetlen fehérje forrás.

Ezt mind okos orvosok tanácsolták, csak más-más években, mikor miről lehetett könyveket írni, nem rossz jövedelem.

És igen, a csecsemőtáplálási szokások is állandóan változnak. Milyen érdekes amikor az újszülöttet régebben hazavitték és mézet kapott a teájába, semmi allergiás reakció nem lépett fel,legalábbis nem hallottam róla, most meg allergizáló :SS

Minél inkább sterilizálni szeretné az ember magát, annál inkább beteges lesz. Régebben nem volt jellemző a macskától kapott fertőzés sem, mert majdnem minden gyerek fogdosott macskát, most meg sok a toxoplasma fertőzés, mert a kismama szervezete nem tudott a nagy sterilizálódott környezetben érintkezni a kórokozóval.

Na mindegy, egye és tegye mindenki azt amit szeret,jónak lát.

100. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - MÉva55)
2012. máj. 29. 14:18

A füstölt kolbász is nyers, mégis megeszik. Pedig az sertésből készül általában.


A kellően friss marha hústól, nem hiszem, hogy bármi baja is lenne valakinek, aki egyébként szereti.


Én azért nem eszem, mert eleve undorodom a nyers hústól.

99. megi04 (válaszként erre: 94. - Katie_rose)
2012. máj. 29. 12:25

Nem vagyok dedós,mint te,tehát nem érdekel,ha egyedül maradok a véleményemmel:D Szurikáta javasol,nem görcsöl,mint te.Igen,hülyékkel csak alpári stílusban tudok beszélni.Akiket tisztelek,azok tudják,hogy milyen vagyok,és akik megérdemlik,azoknak maximálisan megadom a tiszteletet,ami tudvalevőleg nem jár,hanem ki kell érdemelni.:D

Ha tudnál olvasni,akkor látnád,leírtam az érveimet.Ezen mit kéne már turbóznom? Igen,ettem,nem,nem kaptak fertőzést a gyerekeim,és igen fertőzött zöldséget,és gyümölcsöt is ehetünk.De ezt már csak,és kizárólag a te kedvedért írom,mert másoknak már sikerült felfogni.Nem egyezik velem a véleményük,de ez nem baj,mert ettől vagyunk emberek. Abba,most nem mennék bele,hogy a sérült gyerekek tekintetében,az orvos tudomány még mindig csak "feltételez",tehát nekem nem mond semmit,hogy te sérült gyerekekkel is foglalkozol.Én is.Ha valakinek sérült a gyereke,annyit érdeklődik,kutat,hogy (erősen túlzok ugyan) de már szinte többet tud az orvosoknál.Úgyhogy.."lealpárizom" a véleményedet.:))

98. katie_rose (válaszként erre: 96. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 29. 10:27

Én nem vagyok görcsös, amit írtál az nálunk is így van. Ha a párom esetleg rágyújt,akkor nem zavarom kilométerekre, sokat jövök megyek, nincs szex tilalom, dolgozok és éppen diplomázok.

De azért nem cipekedek, nem eszem olyat amit nem ajánlanak és nem pörgök hason.

97. Gavrilo1 (válaszként erre: 96. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 29. 08:40
Ha ilyesmihez lenne köthető a sérültség akkor minden második gyerek az lenne. Biztos hogy nem attól történt.
96. 4c1a787e8f (válaszként erre: 94. - Katie_rose)
2012. máj. 29. 08:20
Nekem az egyik gyerekem sérült. És ciki nem ciki, bizony merült fel - bár távolról - annak lehetősége, hogy azért a terhesség alatti hajtáspajtáshoz lehet némi köze a dolognak, akkor diplomáztam... Szóval azért lehet lebecsülni a dolgokat, de minden visszaüthet egyszer.. A görcsösség is, de a fránya nagy laza magabiztosság is.
95. 4c1a787e8f (válaszként erre: 87. - Megi04)
2012. máj. 29. 08:16

Miért jött ez szóba a dokinál? Esküvőre mentem, és félig hülyéskedve, félig komolyan kérdeztem, hogy mennyire rúghatok be. Azt mondta, hogy pálinkát ihatok "literszámra", azzal nincs gond, de tatár bifszteket ne egyek, mert a toxoplazma fertőzés az baj lenne, azzal voltak már rossz tapasztalatai..


A dokim 60 felé jár, bízom a tapasztalataiban..

Túlpörögni szerintem se kell a témát, csak ha már valaki szintén közvetlenül erre kérdezett rá, nem fogom azt írni, egyél csak, aztán 50-50%. Vagy igen vagy nem..


Tudod nálunk halt meg fiatal a családban, mert a doki "nem hitte", hogy valami komoly baj lehet, mert olyan kicsi az esélye.. Meg - bár ehhez képest kisebb baj - de gyakorlatilag 10 év munkámat vágta gallyra a lányom szalmonellafertőzése, több mint fél év alatt ürült ki... Szóval azért minket annyira nem kerülnek el a dolgok, hogy úgy gondoljam, hogy velünk aztán nem történnek meg a rossz dolgok..

94. katie_rose (válaszként erre: 88. - Megi04)
2012. máj. 28. 21:41

Nem tűnik fel,hogy magadban bizonygatod az igazad? :D Egyedül maradtál.

Már csak alpári stílusban tudsz írni? Elfogyott minden érved? Na, ez a szánalmas... Ha hülye vagyok, akkor legyek. De az én gyermekem max. véletlenül lehet beteg és nem azért mert nem tettem meg mindent.

Gratulálok az összes gyermekedhez. Azt azért hozzátenném,hogy mivel szomatopedagógusként sérült gyerekekkel foglalkozom van egy kis rálátásom a terhesség alatt sérült babás témákra.

Szurikáta is azt mondta,hogy tedd ami jól esik,nem kell túlzásba esni, de direkt nem kell keresni a bajt. És igaza van.

2012. máj. 28. 21:36
17.hets kismama vagyok! Én nem enném meg!
92. megi04 (válaszként erre: 90. - Hancsi24)
2012. máj. 28. 18:35
Az élet,egy rizikó halmaz! Tudom! Tegyünk meg mindent blablabla... Csakhogy nem tudunk megtenni mindent!!! Nem túloztam! A zöldség lehet sugárfertőzött,a gyümölcsöt pedig mesterségesen érlelik! Ettől mindtől baja LEHET!Nee parázzon már mindig mindentől mindenki! Van elég baja mindenkinek,amivel foglalkozni kell!
91. megi04 (válaszként erre: 90. - Hancsi24)
2012. máj. 28. 18:32

De MIÉRT szégyeljem? Én ettem.És semmi bajom nem lett tőle!Most akkor???? Sőt! Ahogy olvasom más is evett terhesen.Semmi bajunk nem lett.A babának sem.

Na most? Mi lesz? Életünk végéig gondolkodjunk a "bűneinken"????

90. Hancsi24 (válaszként erre: 82. - Megi04)
2012. máj. 28. 18:14

Én szégyelném magam a helyedben:(Mert ez elég primitív viselkedés volt részedről.


Én imádom a tatárt,de bármennyire ettem volna szívesen terhesen,nem ettem,mert tudtam a rizikóit.

89. megi04 (válaszként erre: 84. - Homern)
2012. máj. 28. 18:11
Jól látod! Nem értem,és soha nem is fogom!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook