Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


2009. szept. 1. 10:43

sziasztok!!!


én 3 hétig voltam vele otthon.

de ebben benne van már a kórház is.

de én fizikai munkát végezek,én 12 órában talpáalok gyerekklinika osztályán.

és ott megy az ágyhúzás,emelgetes,gyerekekkel való foglalkozás stb.

de ha nyugibb a meló elég a 2 hét is.

493. makrai.lilla (válaszként erre: 491. - Bettus26)
2009. szept. 1. 10:31
laparoszkóp 10nap kb
2009. aug. 31. 19:15
nekem már volt a hasfalamon endo 3éve.akkor hasi műtétem volt nem kis vágással.6 hetet voltam itthon de kellett is mert én nem könnyen épültem fel.akkor 29éves voltam gondolom sok mindentől függ.
2009. aug. 31. 18:58

Mennyi ideig tart egy ilyen műtétből a felépülés??

1-2 hét vagy 1 hónap??

Ezt elfelejtettem megkérdezni..

Szerintetek mikor lehet próbálkozni leghamarabb babával?

2009. aug. 31. 18:57
Ja és annyit mondott, hogy majd a műtétnél kiderül, elképzelhető, hogy a hasrészt is érinteni fogja.
2009. aug. 31. 18:54

Szia!

Voltam UH-n ez negatív lett. Semmi eltérés nem mutatkozott.

Megvizsgált egy másik orvos és ő is kitapintotta azt a csomót mint amit a nőgyógyász + bevilágított egy ilyen nagyítós kütyüvel.

Annyit modott, hogy amíg ez ott van addig ne is álmodjunk gyerekről. :-(

Megírta a beutalót a kórházba. Holnap megyek vérvételre, aneszteziológiára. Azt nem tudom mikor műtenek.

488. PécsiGyöngyi (válaszként erre: 486. - Bettus26)
2009. aug. 31. 18:17

szia

csináltak valami vizsgálatot ma,vagy csak a doki megvizsgált? azért kérdezem mert én szerdán megyek,hogy megtudjam mi a helyzet.mire készüljek?

487. makrai.lilla (válaszként erre: 474. - Zsanetta)
2009. aug. 31. 13:56
nekem másban nem hisznek (de ált ban semmiben )pl a gyomor has fájás stb...
2009. aug. 31. 11:40

Na, egy másik doki is megerősítette nálam ezt a betegséget. Mi még most szeretnénk az első babát...:-( ...jaj úgy félek, hogy nem jön majd össze.

Holnap megyek vérvételre, beszélnem kell az aneszteziológussal... a doki szerint a műtét elengedhetetlen!

2009. aug. 30. 19:35
hát igen alaptomos sajnos.mindig azt szoktam mondani nekem nagyon sok gyerekem van.az oviban 30 gyerek van egy csoportba. nagyon szeretem őket,szerencsére ők is engem.vegyes csoport ugyhogy mindig jönnek picik,egészévben,így mindig babázok azt hiszem ez nekem elég.
2009. aug. 30. 19:29

jó neked hogy van már gyerköcöd.

de ha akartok még akkor most mert ez a betegség elég alaptomos.

2009. aug. 30. 19:20
nekünk van egy gyermekünk,többet nem terveztünk.császárral szültem és igazából annyit szenvedtem hogy nem szerettem volna még egy gyerköcöt.terhességem utolso két honapját korházba töltöttem.
2009. aug. 30. 19:15

hát lombikozunk.

most folyik a stmulálás.

van megint endo

endometrikus cystám csak kicsi.

és ti?

2009. aug. 30. 18:55
tiszta szívemből kivánom nektek hogy összejöjjön a baba!most mi a helyzet?most is beteg vagy? probálkoztok?
2009. aug. 30. 18:49

én is vénásan kaptam,adtam magamnak,meg infúziót.

de ha az sem használt akkor kórház és mütét.

2009. aug. 30. 18:29
nekem akkor a fájdalom csillapíto sem használt.ha tüszentettem majd elájultam.érdekes fájdalom volt olyan égető.remélem szerdán már többet tudok ez a bizonytalanság a legrosszabb.
2009. aug. 30. 18:22
tudom a dokim azt mondtas már a végén hogy csoda hogy tudok létezni vele
2009. aug. 30. 18:02
jaj most egy kicsit megijedtem,lehet hogy nálam is ez van,mikor 3 éve volt a műtétem, már nem emlékszem hogy közte volt e fájdalom.amikor volt az viszont elviselhetetlen volt.
2009. aug. 30. 17:52

nekem olyan súlyos hogy szinte nem is tudok létezni ha van endóm.

de nekem akkor már nagyon nagyok a cystáim.

én a 4 hétból 2,5 htet szenvedek.

2009. aug. 30. 17:49
Zsanett neked is így volt hogy a két ciklus között is fájt?azért kérdezem mert nekem másfél hete hogy menszeszeltem de most is van ott fájdalmam ahol áll. kiujult.
2009. aug. 30. 17:11

dettó én is ismerem a szervezetem mikor van gáz és mikorra ujjjul ki az endó!!

de vmiért a k....g orvosok nem hisznek nekem vagy nem érdekli öket.

2009. aug. 30. 16:59
igen én is így gondolom mint a zsanett.azért mert a műtétem elött olyan fájdalmam volt hogy alig tudtam dolgozni.én saját magamnak kitudtam tapintani a csomokat a hasfalamon.persze majd a vizsgálatkor tudod meg hogy pontosan mi a bajod.
2009. aug. 30. 15:26

sziasztok!!!


nem akarok bele szólni,de a fájdalmaid lehetnek ezek is.

azok a gócok amiket tapint hát az nem jó.

de én 1 hetet vagy másfelet nem fájdalmaztam endónál.

és én már csak tudom.

lehet töle fájdalmad!!!

471. makrai.lilla (válaszként erre: 468. - Bettus26)
2009. aug. 30. 09:18

szerintem biztos mert ez nem ezzel jár...


de kitudja,de nem ez a tipikus.


ez lehet sima felfázás is,fertőzés,petesfészek gyull. stb

2009. aug. 29. 23:17
Jobban örülnék most egy babának mint egy kezelendő betegségnek...
2009. aug. 29. 23:14
Ja és a mensim már tegnapelőtt elmúlt..
2009. aug. 29. 23:14

Szerinted más lesz a bajom?

Nekem 25-től folyamatosan erős görcseim vannak.

Hát remélem, hogy félre diagnosztizált a doki... hétfőn mindenesetre kiderül.

2009. aug. 29. 23:00
a másik meg,ha nem szedsz gyógyszert egyértelmüek a görcsök mensi alatt hisz a gyogyszer elnyomta,ilyenkor mindenki görcsöl aki nem szed fog gátlót.
466. makrai.lilla (válaszként erre: 465. - Bettus26)
2009. aug. 29. 22:58

az endo nem ez a tipikus majd meghalok görcsölök,inkább mensi elött a tipikus meg alatta.de nekem pl alatta sem volt,sosem,csak ez a tompa szar.


a hirtelen görcs az sok minden lehet,akár gyulladás is.


sztem a gyogyszert jobb h abbahagytad,ugysem jo ha évekig szeded,nekem egyik 28 éves bnöm most kapott trombozist soha többet nem dolgozgat állo munkát...hol van ilyen,és ettol kapta,nem egyröl tudok.

2009. aug. 29. 22:44

Sziasztok!


8 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését, előtte 9 évig szedtem folyamatosan. A nőgyógyászom szerint ez a leállás tett be a szervezetemnek.

Tegnap tudtam meg, hogy nagy valószínűséggel ebben a betegségben szenvedek.. hétfőn megyek UH-ra illetve kivizsgálásokra. Iszonyatosan görcsölök. Az egész úgy kezdődött, hogy 2 hónapja szeretnénk babát (első baba!) a párommal akivel már 9 éve együtt vagyunk. A héten kellett megjönnie a menstruációmnak de helyette iszonyatos görcsökkel csak barnáztam 2 napig, a 3.-on pedig nagyon olyan erős vérzésem volt, amilyen előtte még soha! 4. nap ismét csak barnázgatás volt. Tegnap a nőgyógyász kitapintott egy fájdalmas gócot amelyet dió nagyságúra saccolt. Gondolom ez okozza ezt a förtelmes görcsöt... várom a hétföt és félek az eredménytől..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook