Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


434. makrai.lilla (válaszként erre: 426. - Bogi88)
2009. aug. 14. 19:46
aki engem műtött Ö nagyon jó habil.vagy mi :) ez a prof elötti és a dr kb 40 es lehet.ha kell megadom a cimet stb.
2009. aug. 14. 19:33

szia!!!


ugy tudom igen.

én csak onnét gondolom hogy mivel mi lombikozunk és a kaaliba és még ök is olcsóbbak mint a fülöpék.

szóval nem tudom melyik érné meg.

szerintem keresgéljél még.

432. Bogi88 (válaszként erre: 431. - Zsanetta)
2009. aug. 14. 16:58

Szia!

És a Fülöp doktor ennél drágábban dolgozik?

2009. aug. 10. 18:45

én a bajcsiba járok lászló ádámhoz.

nagyon kedves aranyos.

ö is 8000ft os tarifában van magánrendelésen.

430. Bogi88
2009. aug. 8. 21:29
Én mondjuk mindik magán dokihoz jártam, járok.És ott alkalmanként kb 8-10ezret hagytam ott.Ami félévenet vagy évente nem vészes.De kéthetente ez biztos nem tudnám teljesíteni..
429. Bogi88 (válaszként erre: 428. - Zsanetta)
2009. aug. 8. 21:24

Az én pénztárcám is véges..és nagyon rossz hogy ha nem tudsz rá áldozni havi több tízezret akkor semmibe vesznek :( De nagyon szeretnék jó kezekben kikötni.Esetleg pesti vagy?Te kihez jársz?Tundál/tudnátok valakit ajánlani?

Nagyon sok rosszat olvastam doki terén.

2009. aug. 8. 17:27

fülöp doki magánklinikán van a róbert károlyon állitólag jó de mivel magán hát elég borsos árak vannak.

én is néztem de rájöttem elég hamar hogy a pénztárcám nem birná.:)

427. Bogi88
2009. aug. 8. 14:44

dr.Fülüp Istvánról hallottatok már?

Tapasztalatok?

426. Bogi88
2009. aug. 7. 11:31

Valaki tud ajánlani olyan doktort Budapesten, aki normális és mindent megtud nézni rajtam a rendelőjében.Szóval nem kell még öt helyre mennem,uh-ra meg ilyesmi.Mert ha fáj a hasam akkor ott esetleg megtudja nézni és nem két nap múlva nézi meg más.Amikor már nem érzem a tüneteket.

Köszi

425. Bogi88 (válaszként erre: 424. - Zsanetta)
2009. aug. 7. 11:26

Baci az kilett zárva kenetből.

Viszont olvasam olyat itt a forumon hogy valakinek folyton kilyőn a ciszta de a menszeszel együtt távozik.

Van ilyen?

Illetve még az a furcsa hogy ilyenkor a pisi széklelés is fálydalmas.Feltétlenül elmegyek már vele dokihoz csak már látom előre hogy össze visza fognak küldeni és nem tudom mikor fog kiderülni hogy mi lehet a gond.Ja és a vérzésem is igen darabos szokott lenni.

Köszi a választ

2009. aug. 7. 06:42

bogi!!!

nem hinném hogy endometriosisod lenne.uh negaiv tehát nincs csokicystád.

nekem is jobban fájt anno tabi nélkül szerintem ez egyén függő.

nem lehet hogy vmi baci vagy más baj lehet??

423. Bogi88
2009. aug. 6. 14:27

Sziasztok!

Ha valki a felsorolt tüneteket már tapasztalta akkor kérem hogy osszátok meg velem.(418)

2009. aug. 5. 20:08

vica!!!


a mütétig PCO val kezeltek de a mütétnél kiderült a endó.

de a szövettan megmond mindent.

cysták nekem is voltak elég sok csak az endós cysta.

nézz utánna mert én ugy tudom kettö nincs egyszerre.

421. Bogi88 (válaszként erre: 420. - Vica79)
2009. aug. 5. 19:55

Szia!

A naptárat már vezetem is lassan egy éve.Olvastam én is hogy sokan megérzik a peteérést,de szerintem ez a fájdalom nem normális.Ha ilyenkor kéne gyereket csinálni akkor az nem a szerelem,hanem a fájdalom gyümölcse lenne.. :(

Még nem tudom hogy a régi dokimhoz menjek-e vissza,vagy válaszak másikat.Orvos válaszol rovatban is kikértem két három nőgyógyász véleményét de mindegyik mást írt.

Köszönöm gyors válaszodat

420. Vica79 (válaszként erre: 418. - Bogi88)
2009. aug. 5. 19:12

Szia Bogi!

Nekem menstruációkor csak ritkán fáj a hasam, de akkor nagyon. A peteérést is sokan megérzik a fájdalom miatt, én ilyet nem nagyon tapasztaltam, de nekem ugyebár vannak PÉ zavaraim. :-(

Vezess naptárat, hogy mikor fáj. Ez alapján a doki is többet tudna mondani szerintem.

419. Vica79 (válaszként erre: 417. - Zsanetta)
2009. aug. 5. 19:09

Szia Zsanetta! Sajnálom, hogy te is tapasztaltnak számítasz a témában. 5x műtöttek?! Remélem, én nem jutok el idáig! Neked is jobbulást és sok sikert!!!

A "nincs együtt PCO és endó" kijelentéseddel viszont nem tudok egyet érteni. Bár meg lehet győzni... ;-)

Azért nem értek egyet veled, mert műtétkor derült ki az endo. PCOS ügyben kezeltek már korábban is (endokrinológus és nőgyógyász is) és a műtétkor rengeteg cisztát el is távolítottak a petefészkeimből.

Miért zárná ki egymást a hashártya endometriózis és a policisztás ovárium. A doki és a műtéti leleteim csak nem tévednek!?


Closti. Sajnos valóban sok-sok cisztát okozott nekem gyógyszer és az egyik dokim ráadásul még tüszőrepedés serkentőt sem adott, hogy a clostitól megérett peték "ki is repedjenek". :-( Talán ettől volt olyan sok (30-40 db apró ciszta peténként!) Most sajnos nem tudom ennek az orvosi megfelelőjét, de nekem laikusnak így magyarázta.

Bocs, hogy ilyen hosszúra nyújtottam!

418. Bogi88
2009. aug. 5. 17:51

Sziasztok!

Még új vagyok köztetek.Nagyon megköszönném hogy ha leírnátok hogy milyen tünetekett vetettek észre.

Nekem a peteérésem idelyén vannak fájdalaim amióta nem szedek gyógyszert.Van hogy enyhe de van hogy annyira fáj hogy mozdúlni nem tudok.Ez kb. az enyhe az 2napig az erős fájdalom van hogy majdnem egy hétig is tart.(pisilésnél is)

Voltam vele dokinál egyből amint éreztem hogy fáj.Ő látott is valamit az ultrahangon ezért elküldött hüvelyire,de oda csak két nap mulva tudtam menni.Az eredmény negatív semmi elváltozás nem volt.Jó sok gyogyszert felírt meg fogamzásgátlót is hogy szedjem ha nem akarok gyereket.Szedtem is és akkor nem volt fájdalom.De leálltam vele és megint vannak fájdalmaim.

Olvastam hogy ez csak menstruációnál okoz fájdalmat,de azt is hogy peteérésnél is.

Valakinek volt hasonló tapasztalata?

Elnézést hogy ilyen sokat írtam.

Üdv mindenkinek

2009. aug. 5. 13:49

vica nincs együtt PCO és endó.

tehát csak egyik bajod van.

és az nem ugyanaz.

sajnálom hogy neked is ez van.

a dokid tudhatná hogy ha pcod van a chlosliltól cystás lehetsz.

szerintem mütét után rögtön gnrh hormonkezelés kellett volna és lombik.

nem shzokott term uton müködni a dolog sajna.

én már csak tudom 5x mütütek endoval.

de kitartás.

416. Vica79
2009. aug. 4. 16:23

Sziasztok. Nem olvastam végig ezt a topikot, csak az utóbbi pár bejegyzést. Hasonló cipőben járok én is. Januárban műtöttek sok-sok cisztával mindkét petefészekben és egy jó kis endometriózissal. Ráadásul PCOS-em van. Akkor azt mondta a doki, hogy fél éven belül jó lenne teherbe esni. Na ez eltelt. Közeledünk így a 2 évhez. :-(

Most a legutóbbi vizsgálaton (múlt héten) azt mondta a doki UH után, hogy úgy néz ki, nem fog működni a természetes út. De még egy "utolsó" lehetőségként kapok egy Clostilbegyt + Choragon injekció kúrát. Aztán ha ez sem sikerül, akkor mehetek egyből lombikra, mert az endo miatt az inszem kizárva.

No hát ez az elkeseredésem oka. De gyűjtöm az erőt és nagyon-nagyon bízom a következő hónapban!!!

Nektek is sok sikert!

2009. aug. 2. 17:45

az én ismeröseim között nincsen spontán terhesség de bizti vannak kivételek.

most késik??

na akkor hátha!!:)

414. mancsó
2009. aug. 2. 15:07

köszönöm! sokat segítettél Zsanetta

Hát reménykedek a legjobbakba meg abba hogy talán mégis összejöhet a baba . 4.napja késik a menstruációm és hát reménykedek.

Mivel mondtam a dokinak is ezért azt mondta hogy megvárhatjuk még ezt a ciklust a további vizsgálatok előtt....van olyan aki a betegség ellenére is teherbe esett?

2009. aug. 1. 20:03

szia !!a mütét jó mert akkor kitisztitanak.

a baba emiatt nem jön össze valószinüleg.

a mütét után gnrh kezelés ajkánlanak ami vátozó vhol 3 és 6 hónmap.

leállitják a mensidet,klimaxolni fogsz és ekkor visszaszorul elsorvad a mütét után maradt endometrikus szgetek.

ebböl a betegségböl sajna meggyógyulni nem igazán lehet ,tünetmentes lehet lenni de bármikor kigyógyulhat.

a vér kiáramlik a hasüregbe és ellep mindent és szgeteket alkot és cytákat amik vérrel vannak tele.

ezek nem szivódnak fel.

és ha nagy lesz ekkor okoz fájdalmat általában

412. mancsó
2009. aug. 1. 16:40
Ja és műtétet javasolt az orvos! az mivel jár, utána gyógyszeres kezelés van? és ha igen meddig? igaz az hogy nem lehet teljesen meggyógyítani ezt a betegséget? Több helyen olvastam cisztáról, amit nem értek, ki tud alakulni ciszta tőle? elnézést a sok kérdésért de engem ez a hír sokkolt (24 éves vagyok) és szeretnék többet tudni erről a betegségről
411. mancsó
2009. aug. 1. 16:30

Kedves mindenki!


Tegnap voltam orvosnál. Azt mondta endometriosisom van. Kétségbe vagyok esve. Szeretnék csatlakozni a fórumhoz. Félek hogy mi vár rám.

A férjemmel most szerettünk volna babát, március óta nem védekezünk, hát ezek szerint emiatt nem jön össze....

2009. júl. 29. 19:40

okés!!!!

jó éjt és örülök hogy beszéltünk és hog segfithettem.

409. b.lau
2009. júl. 29. 19:32

láttam, hogy kórházban dolgozol:)

Én irodán vagyok(most még otthon, de remélem napok kérdése és újra melózhatok), oktatás szervezéssel foglalkozom, nincs eü. végzettségem.

Gyorsan kipróbáltam milyen a másik oldal, le a kalappal a nővérek előtt, nem tudnám csinálni. Örültem, hogy magamtól nem lettem rosszul.

Tűfóbiám gyorsan elmúlt az egy hét alatt:)

Mára elbúcsúzok! Kitartás!

2009. júl. 29. 19:24
ma már a stimuk jobak mint régen de én is ismerek akit hyperstimuláltak.de ez benne van a pakliban:( sajnos
2009. júl. 29. 19:23

ti is kórházban dolgozol?

és milyen munkakörben?

én is klinikán dolgozom.

remélem is hogy sikerül.

és neked is.

több orvosszem többet lát.

406. b.lau
2009. júl. 29. 19:20

Hát lehet beszélek nődokimmal jövő héten, hogy a hat hónap az tuti-e, vagy lehet rövidíteni, meg rokon nőgyógyásszal is konzultálok...

Vizsgálatok nagy részét megcsinálnám a helyi kórházban(itt dolgozom).

Már szeretnénk babát, az ember próbálkozik, nem is gondol ilyen rondaságokra, aztán puff.

Nekem semmi jele nem volt (legalábbis nem tartottam fontos jelnek, persze mikor utánaolvastam már találtam egyezőségeket), nem volt fájdalmam. Doki nem akarta elhinni, hogy ekkora endo mellett nem görcsöltem, meg hogy milyen jó a vérképem, leszámítva a vashiányt(béka feneke alatt).

Szóval egy éve nem védekeztünk, és hát emiatt nem jött össze. Mindenáron nem akartuk, de ha jön, akkor jön.

Most viszont már minden áron akarjuk:)

Augusztus közepe már mindjárt itt van! Remélem, hogy a második lombikod gond nélkül sikerül:)

Kicsit tartok ezektől a hormongyógyszerektől.

Mostoha-anyósomnál gond volt, allergiás lett, így nem csinálhatott több lombikot:( neki nem jött össze:(

Remélem azóta fejlődtek ezek a dolgok...

2009. júl. 29. 19:08

nem ez ki be járos haza me3hetsz.

itt a kaalibia be mész aztán pár óra után jöhetsz is haza.

ha van ismerösöd az meg még jobb.

nem drágább mint más.

figyi 13 az elsö konzi 4

8 az uh az elsö stimu alatt már ingyenes.

az elsö vérvétel is 3000 aztán ingyenes

a spermavizsg 13 ezer

a többi vizsg csináltathatod máshol sztkban is.

itt nincs hálapénz a többi már gyógyszer.

de foglalkoznak veled.

nagy mütét után 3 hónappal lehet lombik.

de te a kezelésed miatt elhúzod.

de szerintem elég a 3 hónap és állitólag hatékonyabb is.

mi ott tartunk hogy megkaptam a második gnrh,majs 13-án lesz a 3. és aug 14-én megyünk a kaalib a.

onnét két hét ha minden oké és kezdhetünk

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook