Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vékony endometrium (méhnyálkahártya) kezelése - tapasztalatok? fórum

Vékony endometrium (méhnyálkahártya) kezelése - tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2
50. nyuszmó84 (válaszként erre: 49. - Penelope 34)
2015. aug. 29. 19:44

Köszönöm szépen Penelope! 😊

Neked is sok sikert kívánok a babához/babákhoz! 🍀

49. Penelope 34 (válaszként erre: 48. - Nyuszmó84)
2015. aug. 29. 17:32

Köszi, Nyuszmó! Nem kell a legrosszabbra gondolni, de a kivizsgálás nem árt. Az egészségügy malmai bizony lassan őrölnek, tapasztaltam, úgyhogy jól tettétek, hogy belevágtatok.

Sok sikert a babához! Küldök neked egy szerencsehozót. ;)

48. nyuszmó84 (válaszként erre: 47. - Penelope 34)
2015. aug. 25. 20:59

Szia!

Sajnálom, hogy nem sikerült. 😢

Ahogy olvastam, ti már nagyon sok mindenen keresztül mentetek eddig is.

Sok-sok erőt és kitartást kívánok az előttetek álló teendőkhöz. Remélhetőleg hamarosan kopogtat majd a gólya. 😉 🍀


Mi tavaly június óta próbálkozunk a párommal, hogy összehozzuk az első bébinket. Most nyáron elkezdtük a kivizsgálásokat. Csak lassan haladnak a dolgok. A dokik is szabadságon voltak. Épp a jövőhétre van időpontunk dokihoz, hogy kiértékelje a leleteinket.

Remélem, hogy nem kell inszemre vagy lombikra mennünk.

Azért olvastam a fórumot, mert a 12. napi uh-on 5mm volt a méhnyálkahártya vastagsága és érdekelt, hogy hogyan lehetne növelni.

Sok sikert kívánok nektek! 😘 🍀

2015. aug. 25. 13:01

Szia Nyuszmó,


sajnos a megfelelő vastagság ellenére sem sikerült a múltkori transzfer.Augusztus 20-án volt a második ET-m, most várakozom, hátha velem is megtörténik a Csoda. Köszönöm a négylevelűt, remélem, szerencsét hoz. Te is lombikos vagy?

2015. aug. 19. 17:58

Szia Penelope!


Már régebben is olvastam a fórumot. Most épp idetaláltam megint.

Mi újság veled és a kis eszkimókkal? Ha szabad így ismeretlenül érdeklődni?

2015. jún. 21. 13:05

Sziasztok, jó híreim vannak: bevált a legutóbbi kezelés. Az előző ciklusban már el kellett kezdenem a Pentoxifillint, majd az új ciklus 1. napjától Gonapeptyl injekció (összesen 7 db.), a 2. naptól Cyclo-Proginova (ösztrogén), Climara tapasz, napi 400 egység E vitamin folytatása, ehhez önszorgalomból még szedtem a Q10-et, és időnként az L-Arginint, amikor bírta gyomrom. Az eredmény 8,9 mm-es endo a 14. napon, majd az Embryogenes méhinfúziót követően a nyálkahártya 10 mm-re hízott. :)

Így most transzfer után vagyok, 2 kis eszkimókával odabent, már csak teherbe kellene esnem valahogy... :)

2015. máj. 30. 11:26
A legújabb kezelési séma: Pentoxyl, ösztrogén és a progeszteron elkezdésekor majd a méhem granulocita-oldatos átmosása. Utóbbit valószínűleg nem így mondják szaknyelven, de ez a lényeg. Szorítsatok, hogy ez végre működjön!!! Nagyon szeretnék már eljutni a transzferig...
2015. máj. 30. 11:09
Írtam privit.
42. AKriszta1975 (válaszként erre: 41. - Penelope 34)
2015. máj. 28. 09:57
Hol élsz? Melyik intézetbe jársz?
2015. máj. 27. 21:06
Szia AKriszta, külföldön élek, és ez már a második intézmény. És jogilag sajnos nagyon macerás "átkérni" az embriókat egyik intézetből a másikba. Hát még egyik országból a másikba... de azért köszi a tippet. Remélem, egyszer nekünk is sikerül... :(
2015. máj. 27. 20:52
Bocsi, téves riasztás volt.
39. Penelope 34 (válaszként erre: 37. - Penelope 34)
2015. máj. 27. 20:50
Na ezt nem én írtam, bár a nevem alatt fut. Valaki szórakozik?!
38. AKriszta1975 (válaszként erre: 37. - Penelope 34)
2015. máj. 27. 17:24
Like:)
2015. máj. 27. 17:11
Egy idegen... :)
2015. máj. 27. 17:07
2015. máj. 27. 17:06
Az én dokim Tatabányán rendel, illetve Budán keddenként. Ott viszont csak sima rendelése van, itt nem csinál inszeminációt pl. Maximálisan odaadó orvos. Sms-ezünk, telefonálunk, mindig elérhető ha van kérdésem.
2015. máj. 27. 17:01

Szia Penelope, fel a fejjel..dokit váltani egyszerűbb. Merre élsz?

Nekem így néz ki a ciklusom: 3-7 nap closti, 7-8. nap merional. Elvileg ugye a closti vékonyít (nekem olyan 6.5 környékén volt most, régen, amíg nem használtam Women's creamet 5 körül volt, 9 cn-kor). A dokim szerint a Merional is segít vastagítani a méh nyálkahártyát és a progeszteron pótlás is. Én utrogestant kaptam a 15 cn-től, 2x2 gyöngyöt. Ha jól emlékszem olyan 7.6-v.7.8-ra vastagodott egyébként 14 cn. Elvileg a beágyazódáskor kellene minél vastagabbnak lennie (gondolom én).

2015. máj. 27. 16:26

Köszönöm, hogy itt vagytok, és megpróbáltok segíteni.

Már jó ideje azt érzem, hogy ha meg akarom oldani ezt a problémát, akkor a saját kezembe kell vennem a dolgot. Egy idegent soha nem lesz annyira motivált a problémám megoldásában, mint én magam - még akkor sem, ha történetesen orvos az illető.

2015. máj. 27. 16:20

És konkrétan, milliméterekben kifejezve mit jelent az, hogy jobban bevált nálad a progeszteron? Mennyit vastagodott utána az endometriumod? Bocsi, hogy így kikérdezlek... :)


Csillag, neked "csak" az üdvözlést címeztem. :)

2015. máj. 27. 16:17

Kedves AKriszta, köszönöm!! Az én orvosom vajon mi a bánatért mond le az adott ciklusról már az ösztrogén-fázisban??? Egyetlen egyszer sem próbálkozott a progeszteronos verzióval. :((

Leírnád kicsit bővebben, hogy nálad hogy néz ki a helyzet? Pl. a ciklus 12. napján hányas az endometriumod? Az orvosaid szerint hányadik ciklusnapon kell meglennie a min. 8-as nyálkahártyavastagságnak? Az enyémek szerint a 14-en.

2015. máj. 26. 13:15
Egyébként ösztrogénnel is lehet vastagítani a méhnyálkahártyát Estrofemmel), ez viszont nem kívánt ösztrogén emelkedéshez vezethet. Ettől viszont elszállhat az ösztrogén szint ami főként akkor nem jó, ha valakinek ösztrogén dominanciája van. Nekem a progeszteron jobban bevált.
2015. máj. 26. 13:12

Szia Penelope, köszönöm a fogadást.

A progeszteronnak a hatására a méhnyálkahártya megvastagszik és átalakul, alkalmassá válik az embrió befogadására, a beágyazódásra, illetve segíti a beágyazódott embrió további fejlődését, a terhesség megmaradását.

Információ erről sok helyen található, pl ezeken az oldalakon:

[link]

[link]

2015. máj. 25. 22:25
ööö, ezt nem tudom, miért címezted nekem (is), de mindegy :)
2015. máj. 25. 18:43
Üdv itt, Csillag és AKriszta! Tudtommal a progeszteron már nem vastagítja tovább a nyálkahártyát, hanem "konvertálja" azt, azaz előkészíti az embrió befogadására. De lehet, hogy tévedek...
2015. máj. 21. 17:15

Progeszteron 91,2 nmol/L

follikuláris fázis : 0,98 - 4,83 nmol/l

luteális fázis : 16,40 - 59,02 nmol/l

posztmenopauza : <0,25 - 2,48 nmol/l

I. trimeszter : 15,04 - 161,35 nmol/l

II. trimeszter : 61,72 - 144,05 nmol/l

25. CsillagTM (válaszként erre: 24. - AKriszta1975)
2015. máj. 21. 17:13
a 91 jó, persze attól függ, milyen mértékegységben :)
2015. máj. 21. 15:43

Lányok,

Nekem is nagyon vékony volt a méhnyálkahártyám, és a closti még levékonyította olyan 5-6-mm-re eddig. Ebben a hónapban a Closti után 7-8. napon merionalt szúrtam, ettől 7.8 mm lett ovu körül!

Emellett én még méhpempőt ettem (1/2 órával étk. előtt reggel), ill. vörösbort iszom 1-2 dl-t.,Q10-et, E vitamint szedek.

A 15.naptól a progeszteron pótlás is segít vastagítani, nekem jelenleg 91-es a progi szintem, 20 cn, inszem után.

2015. máj. 16. 09:41
Ja és ezennel ünnepélyesen megígérem, ha valaha megkapom az ellenszert a bajomra, közkincssé teszem. :)
2015. máj. 15. 21:35

Hát, egyelőre valami fertőzéssel kínlódom, és vastagodás helyett még inkább "vékonyodtam".:((

Elképzelheted, mennyire kibuktam, amikor kiderült... Nagyon-nagyon remélem, hogy a gyulladás miatt lett rosszabb az eredmény, és rendbe jövök. Muszáj! várnak a babácska-jelöltjeim.

Utána kell néznem a fagyöngynek, köszi az ötletet. Most az Arwen illetve Aviva tornán filózok, el akarom kezdeni valamelyiket, mert elvileg minden jó, ami fokozza a medencében a vérbőséget. Csak fogalmam sincs, melyik lenne jobb az én problémámra... Valaki nem tudja véletlenül??

21. pepeditta (válaszként erre: 20. - Penelope 34)
2015. máj. 15. 13:24

Bújtam Maria Treben gyógynövényes könyvét, és akkor bukkantam a fagyöngyre. Eszembe jutott, hogy azt én is szedtem csepp formájában. Ez is Gyuri bácsis dolog. Azt írja, hogy erősíti a méhfalat és segíti a megtapadást. Persze, ha alacsony a vérnyomásod, akkor ez nem jó.


[link]


Azért majd írd meg, hogy "vastagodsz-e" valamitől, és mi az a csodaszer. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook