Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


344. Rena 85
2009. ápr. 18. 15:00

Sziasztok!

Én nem rég óta szenvedek ettől a kórtól. 1 hónapja hasi műtétem volt. Most kezdtem el a Danoval szedését, bár félek tőle. Az orvosom azt mondta, hogy ha észlelnék bármilyen mellékhatást, akkor felírja nekem a szurit. Viszont szeretném megkérdezni tőletek, tapasztaltabbaktól, hogy a gyógyszer szedése alatt baráti összejöveteleken alkalmanként lehet-e alkoholt fogyasztani?

2009. ápr. 18. 11:35

én is hallottam róla,nekem a dokim irt levelet hogy bevenne a programba de babát szeretnénk és ez a kezelés akkor nem jó.

szerintem itt legtöbben azt akarnának,keveseb a kivétel.

de kitudja lehet ez a gyógyi jó!!

342. Ekidli (válaszként erre: 341. - Mangogirl)
2009. ápr. 17. 22:21
Én is láttam azt a hirdetést!:)
2009. ápr. 17. 14:21

Sziasztok! Nem tudom hogy ki mióta szenved már ettől a betegségtől vagy hogy sikerült-e már valakinek kigyógyulnia belőle, mert nem olvastam végig az összes hozzászólást.:-)


De tegnap olvastam egy hirdetést a Blikkben, hogy endometriózisos betegek jelentkezését várják egy új és remélhetőleg jobb gyógyszer előállítása miatt.


Egy kicsit utánaolvastam a neten, és elég bíztatónak tűnik! És nem csak Budapestre lehet menni, hanem az ország több kórházába is! Ha jól emlékszem a hirdetésben megadtak egy telefonszámot amin lehet érdeklődni.


Ne haragudjatok, ha zavartam, csak gondoltam megosztom ezt veletek, hátha valakinek tudna ez segíteni és esetleg érdekelné.


Juli

340. anaterra (válaszként erre: 337. - Katkica)
2009. ápr. 16. 08:56
Igazad van. Azért is írtam, hogy van aki esküszik rá, mert annyira jó. Csak az én esetemben mindig valakit elcseszett, azért nem tartom jónak. De igaz ami igaz, a Kondérról is hallottam már rosszakat. De ha az ember bízik valakiben, akkor ragaszkodjon hozzá. Ebből a szempontból tartsál is ki mellette. Én a Kondért favorizálom.
339. gabca30
2009. ápr. 16. 08:43
Nagyon meg tudlak érteni, de azért örülj, hogy "nem komoly". Én is minden hónapban rettegek hogya műtőben végzem a menzeszem,mert újra kijön ez a rohadt betegség. Azt tudná valaki megmondani, hogy mitől van ez???? De ezt a dokik se tudják.:(
338. katkica
2009. ápr. 15. 17:20
És még valami így utólag: Elnézést kérek mindenkitől a helyesírási hibáimért, most néztem, hogy hogyan írtam! Pardon... :)
337. katkica (válaszként erre: 315. - Anaterra)
2009. ápr. 15. 13:53

Tudjátok elég fiatal vagyok,de szerintem abban ti is egyetértetek velem, hogy ,,Kinek a pap, kinek a papné,,!!??

Én is hallottam a Bényiről rosszat,de több jót is! Például nem egy ismerősöm babáját meg z anyját is neki köszönheti! Mindezek mellett az egyik legjobb ultrahangos! Bár valóban kicsit túl fényezi magát, de úgy gondolom annyi baj legyen! Én velem nagyon rendes volt és a szobában lévő sorstársaimmal is! A szobába 3-an voltunk nagy műtétesek! A bényi naponta vagy 5X jött és kérdezte hogy vagyok a többi csajszit nem ő műtötte mégis többször jött be hozzájuk is dumálni, mint a saját orvosuk! Persze tudom, hogy a dumával nem megyünk messzire,de látjátok mégis ,,igényeljük,, hogy ne szarjon a doki a fejünkre! Egyébként megjött a szövettanom tegnap Bényi egyből hívott! Jóindulatú volt a daganat és bebizonyosodott az endo! Úgyhogy nagyon kell figyelnünk mondtta a doki! Félek, hogy ne térjen vissza....

2009. ápr. 14. 14:30

irj mindenképpen hogy alakulnak a dolgok !!!

most mennem kell!!!!

ügyi légy!!!

335. gabca30
2009. ápr. 14. 14:26
Meg fogom nézni.Már próbáltam a teákat is, de hátha valami tényleg segít.:)
2009. ápr. 14. 13:54

ha átjárhatóak a petevezetöid akkor insemet javasolnak,mondjuk az endód igazolná a lombikot is,de gondolom elösször igy próbálná meg.

edig háziorvos irta fel,nekem is ö irta állitólag most már nögyógyi.

8000ft körül van és érdemes a párodnak is adatni.

de van egy ilyen fórum itt.

333. gabca30
2009. ápr. 14. 13:46

Ezt már én is hallottam, és gondolkozom rajta, de nem tudom honnan lehet beszerezni. Én sokáig az elevitet szedtem,de mivel nem volt baba abba hagytam. Nekem most még a 21 napos vérvétel van hátra. Bár a napokban peteérésem is lesz így azért bízunk a csodában is. Bár a párom pont nem lesz most itthon, de hátha.

Nekem először inszemet akarnak. Hátha úgy sikerül. Most jók az eredményeim. Csak ugye ki tudja meddig.:(

2009. ápr. 14. 13:42

nekem rámszabottan csináta mert tudja nincs egyforma ember.de tanultunk belöle és már kevesebb dozisokkal kezdünk,tul lettem kicsit stimuzva ,folyadék volt a hasüregemben de én szivós vagyok.

de azt is hallottam ha kicsit!!!!! meghalyt jobb az esély a beágyazódásra.

én a helyedbe megpróbálnám meg a gynevacot is!!

én is megvettem már!!!

ivf elött állitólag nagyon jó!!!

mikor k,ezditek????

mit fogsz kapni??

331. gabca30
2009. ápr. 14. 13:37

Na igen a protokoll a másik amitől a falra mászom. Nem az embert nézik hisz mind másmilyenek vagyunk, hanem hogy mi az előírás. Na ez is jellemző.

Remélem sikerül majd hamarosan. Nagyon szorítok.:)

Lilla szerintem nyugodtan leírhatod, nem hiszem hogy ilyen helyeken lézengenének a drága elfoglalt orvosok vagy írd név nélkül.:)

2009. ápr. 14. 13:25

engem már nem érdekel,tudod nehogy már ö legyen felháborodva!!!

beperelném de sajna azt mondják hogy olyan befolyásos hogy tudod széllel szemben pisilni!!!

szóval igy hagyom.

azt mondta a lombokos sokim is felejtsem el mint egy rossz álmot és legyek pozitiv most már sinen vagyunk tudjuk a problémát miért nem sikerült a lombik.

2009. ápr. 14. 13:22
ez valóban durva minden....énis tudnék mesélni,de hátha olvassák a dokik ezt az oldalt és megismerné a nevem igy nem irom le:)
2009. ápr. 14. 13:10

sajnos nincs babám mert nem sikerült a lombik mint a végén kiderült egy tágulatos petevezetö miatt amit a II.nöin elfelejtettek közölni,igy lett meg az elsö lombik,csak a lombikos dokim ugy gondolta vmi nem stimmel ezért küldött el a mostani dokimhoz.ott derült ez ki.

ez a petevezető pedig kizárja akár a lombik sikerességét is.

ezért megyek most mütétre illetve az endomat nézik.

minden doki más én lombik elött kaptam gnrh kezelést és az utolsó bead után két héttel kezdtük is .

utolsó gnrh kezelésem okt 6-án volt nov elején megvolt a beülti.

minden doki más valaki hosszú valaki rövid protokolt csinál.

én a vizsg, hamar megcsináltattam mert eü dolgozó vagyok.

327. gabca30
2009. ápr. 14. 13:03

Igen a Fülöp a dokim. Most mi még a spontánnál tartunk. Bár már 1,5 éve próbáljuk. De közben mennek a vizsgálataim. Egyenlőre nekem úgy néz ki kicsit pihen az endóm, de minden mensinél egy ideg vagyok, nehogy a vége a műtő legyen. Az ottani klinikán nem ismerem magát a műtéti árakat, de a lombik is állítólag sikeres. És gyors is. Végül is nekem 1 hónap alatt szinte már mindent megcsináltak.

Akkor Neked már van egy babód? Kaptál kezelést a műtétek között(hormon?).

Én nem vállaltam és nem tudom hogy így lehet-e spontán baba, bár az eddigi eredményeim mind teljesen jók.

2009. ápr. 14. 12:44

az 1 női gáz az én barátnöimet 3-at is ott cseszték el söt tudok itt is forumozó lányt aki ott dolgozott,semmit nem jelentett.

de mondom a II.sem jobb.

a fülöp dokihoz jársz???

én is néztem azt a klinikát,de nekem drága volt ott egy lapar 200-300 ezer legalábbis az oldalukon.

én második lombikomat kezdem majd jövöhéten mütenek ettöl függöen derül ki hogyan tovább.

én egyébként a kaaliba járok,az én dokim is hihetetlen jó.

és maga a vizsgálatok regisztráció kutyakaki a gyógyszerekhez képest.az húzos az viszi el a sok pénzt.

325. gabca30
2009. ápr. 14. 12:36

Engem a SOTE1-n műtöttek. És a magándoki is onnan volt. Állítólag hatalmas szaktekintély a témában. Na lehet,bár ez nem derült ki.

Most a Róbert Károly magánklinikára mentem.

Ott 12ezer volt a regisztráció, mert rögtön a lombikra is felvettek. De ezen kívül minden ingyen volt. A hormon vérkép. Egy csomó vizsgálat(rákszűrés, hüvelyből kitenyésztettek mindent, vérből rubeola, bárányhimlő, AIDS,hepatitis mindent megnéztek. Petevezető átfújás is volt már stb.) És hihetetlen rendesek. Már másodjára megismertek. Ha időpontom van felhívnak hogy el ne felejtsem. A doki rém türelmes és mindenben együtt működő.:)

324. Zsanetta (válaszként erre: 321. - Gabca30)
2009. ápr. 14. 12:23

hol mütöttek ???

melyik kórházban??látom pesti vagy te is!!!

2009. ápr. 14. 12:23

azta mindenit!!

na én ugy kivertem volna a balhét hogy csak na!!!

nagyon durva!!!

mind egy pénzéhes,aki csak azt várja mikor kapja meg a boritékát.

ezt kéne megállitani valahogyan .

ha nem adsz pénzt szóba sem állnak velünk.

de csak kapják vissza ezt az élettől,remélem mindegyik átesik ezen.

de nem fog mert van annyi pénzünk hogy ök bármit megtehessenek.

az ilyen dokikat meg kéne szégyeniteni valahogyan.

322. anaterra (válaszként erre: 321. - Gabca30)
2009. ápr. 14. 11:56
Ez nagyon durva
321. gabca30
2009. ápr. 14. 11:50

Teljesen átérzem a problémátokat.

Nekem novemberben volt az első műtétem. A dokim már 10 éve az orvosom volt. Csak nemrég magas posztra lépett. Megműtött. Sajnos pénzt nem adtunk neki(nem tudtunk). Anyukám egy gyönyörű és drága könyvet adott neki(ráadásul ismer minket, a szüleink régen szomszédok voltak stb.). A műtét után le se sz@rt. Én már bőgve mentem minden doki után aki bejött a szobába, hogy valaki mondjon már valamit. Miután hazaengedtek felhívtam a dokim. Mondta endo és ha megjön menjek szurira. Kértem hogy szeretnék vele személyesen beszélni, erre azt mondta MINEK! Így. Nagy nehezen kikönyörögtem egy időpontot(persze nem a magánrendelésén). 5 percet szánt rám. Mondtam babát szeretnék. Közölte sosem lesz és kidobott. Bőgve mentem fel a szurira, de ott is lekezeltek ezért be már nem mentem. Így kezelést se kaptam.

Következő doki. Már magán(egy beszélgetés 10 000Ft). Semmit nem mondott. Én majdnem bőgtem. Közölte, ha sírok szóba sem áll velem.:( Hát kérdem én egy 30 éves nő nem tudja mi van a doki azt mondja nem lehet babám, de meg sem indokolja és ne sírjak.

Ott kikönyörögtem egy hormonvizsgálatot. persze 10 000 Ft megint. Írt egy fecnire 3 hormont amit nézzen vérből meg a háziorvosom, mert majd ő leveszi. Le is vette. 3 hétig a kefét rágtam mire visszajött a vérképem vizsgálat nélkül mert, nem szakorvos vette le. Na itt telt be a pohár. Vagy 30-40 ezrem ment erre a "szemétre"már bocsánat. A párom még kérdezte, hogy visszamegyek-e beolvasni. Hát mondtam 10 ezerért?

Most meddőségibe járok. És szerencsére jóorvost kaptam. Megkéri az árát a vizsgálatoknak amit a drága Tb nem fizet, de megmagyaráz mindent és meghallgat.

Hát igen én a dokinál(aki 10 ezreket kért) láttam a rendelés végén, hogy a titkárnő viszi a borítékot és ott mindenki előtt leszámolt vagy 300 000-t 4 óra renmdelésért.

Szóval én elhiszem hogy nem kapnak pénzt az orvosok, de tudnak magánt nyitni és ott ha nincs lelkiismerete és nem a betegért van annyit kér amennyit nem szégyell.

2009. ápr. 14. 11:24

hát csajok olvasom amiket irtok!!

levonva a következtetést minden nögyógyász pénzéhes!!

van aki emiatt odafigyel rád és megérti a problémád van aki már rég gerinctelenné vált.

engem 4x mütöttek laparral endometriosisra 3 év alatt és 1x volt hysteroscopiám.

a dokim a bp-i II.nöin le sem tolyta a fejemet és mivel nem adtam neki elegendö pénzt,nem törödött velem.

folyamatosan mütögetett,és olyan dolgok derültek ki amik nem álták meg a helyüket.

kikértem az összes mütéti leirásomat és bögve hagytam ott a klinikát.

köszönhetem ezt Dr.bánhidy ferencnek.

soha többet nem mennék vissza hozzá,mert erkölcstelen.

jövöhéten lest az 5. mütétem más dokinál ő meröben más és más kórházban is van.

ugyan kerek perec megmondta mi mennyibe kerül nála ,de öszinte,és kimodja mennyi az ára.

DE megkapom azt az ellátást amire vágyom,mert kedves jó szaktekintély és emberséges.

ugyan kérdem magamban vajon miért fizetem a TB-t,de ha remdbe rak,nekem megér minden pénzt.

ennyi szenvedés után ,muszály meggyógyulnom!!!

(elárulom hogy mivel kollegák vagyunk 50% árengedményt kaptam nála:) 80.000 ft helyet mindössze 40-be fog kerülni)

Bele gondoltatok már mennyi millit keresnek ezek a dokik havonta?????

DE ha segit rajtam ,én megfizretem az árát ugyis minden erről szól a mai világban!!

2009. ápr. 13. 23:17
mikor műtöttek, akkor egy olyan nőn csinált abortuszt, akinek a férje roma származású volt. Nem voltak gazdagok. Volt 3 gyerekük és nem akartak többet. De egy végtelenül normális pár volt. Abortusz közben valami félresikerült és kezdett leszakadni a méhe. Végül egy másik doki fejezte be. Ez így önmagában előfordulhat gondolom van ilyan szövődmény. De az utána lévő dolog, szemétség volt. MIvel írtam, hogy szeret beszélgetni. Hát ezt a nőt nagyívben le se sz..a, mivel nem volt pénze. A főorvos figyelt rá egyedül. Egyszer volt bennt nála, mikor ügyeletes volt és hát muszály volt. Ez volt az egyik. Nem tisztem megítélni hogy hibázott-e, de utána mindenképp. És sanda a gyanúm, hogy abortusz miatt nem kellene leszakadnia az ember méhének.
318. makrai.lilla (válaszként erre: 317. - Anaterra)
2009. ápr. 13. 22:58

nem ismerem de mondtad hogy neked nincs jó véleményed róla....

biztos igaz ha nála szültél stb,de miket rontott el másokon????

317. anaterra (válaszként erre: 316. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 13. 21:13
Szia! Annyira nem, olyan 35-40-es lehet (hogyha a dokira gondolsz). Ő a főorvos legfőbb talpnyalója és kimondottan jól érvényesül így, amellett nagy dumagép. Ő kimondottan beszélget az emberrel. Hiszen sokunknak csak az kellene, hogy emberi módon szóljanak hozzá. Ő ezt nagyon jó alkalmazza. Ebből a szempontból minden tiszteletem az övé. A Kondér akkor se szólna, ha kényszerítenék, de piszok jó szakember.
316. makrai.lilla (válaszként erre: 315. - Anaterra)
2009. ápr. 13. 20:47
ö idös ?
315. anaterra (válaszként erre: 313. - Katkica)
2009. ápr. 13. 15:44
Minden tiszteletem a tied. Én a Bényit nem tartom sokra, mert 3-szor szültem, egyszer műtöttek és minden esetben olyan nő került mellém, akit a Bényi elcseszett. Beszélni, bályologni nagyon szeret, de már rendesen féltem tőle (mivel mindig olyan alany került mellém, akinél hibázott). De azért sokan dicsérik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook