Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet ez endometriózis? fórum

Lehet ez endometriózis? (tudásbázis kérdés)


24. tündérmanócska (válaszként erre: 23. - Zebra25)
2013. jún. 3. 12:07

Hát valaki biztos, csak nem találtam eddig meg...

Voltam már vagy 3 nőgyógyásznál és semmi reakció. Kértem tőle, hogy esetleg vérvétel, stb. mert hát tudni akarom mi a baj velem. Erre ő: én csak ne írjam elő, hogy milyen vizsgálatokra küldjön.

Fogamzásgátlót akart felírni, hogy legalább addig se görcsöljek olyan iszonyatosan. Kérdeztem, hogy és milyen vizsgálatok szükségesek hozzá (tudtam, hogy mi kell hozzá, csak teszteltem), erre ő: áá semmi, csak egy rákszűrés és kész.

Na mindegy.. elkalandoztam.

Köszönöm a választ!

23. Zebra25 (válaszként erre: 22. - Tündérmanócska)
2013. jún. 3. 11:34

biztos van aki oda figyel rád

Nálam az volt a szitu, hogy magánrendelésre jártam egy dokihoz, aki megműtött a kórházban amiért nem kellett fizetnem.

22. tündérmanócska (válaszként erre: 21. - Zebra25)
2013. jún. 3. 11:29

Tudom sajnos.

De vajon találok orvost, aki meghallgatná a problémáim?

TB támogatott a műtét, vagy külön fizettél?

21. Zebra25 (válaszként erre: 20. - Tündérmanócska)
2013. jún. 3. 11:12

igen, műtöttek már endóval még 2010-ben

sajnos csak a laparoszkópia során derült fény az endometriózisra

20. tündérmanócska (válaszként erre: 19. - Zebra25)
2013. jún. 3. 07:18

Hú, szegénykém.. :/

Ha szabad kérdeznem, műtöttek már az endoval, mikor derült ki? Hamar diagnosztizálták?

Ne haragudj, ha kényes kérdéseket teszek fel, de mindent tudni akarok ezzel a betegséggel kapcsolatba, első kézből, ha már az orvosok nem segítettek nekem eddig.


Jó akkor nem iszok, csak olvastam valahol, hogy az jó erre. Már mindent ki akartam próbálni, mert a múltkori után el akartam kerülni azt, hogy összeessek nyilvános helyen a fájdalomtól...

19. Zebra25 (válaszként erre: 17. - Tündérmanócska)
2013. jún. 3. 00:08
Én sem tudom maximálisan tartani a diétát, mert nekem még mellette a cukorbeteg diétát is tartani kell. Sőt, ha őszinte akarok lenni akkor még glutén mentes diétát is kellene tartanom, de az már végképp nem megy:(
18. Zebra25 (válaszként erre: 17. - Tündérmanócska)
2013. jún. 3. 00:07
cickafarkteát meg főleg ne igyál. Az ösztrogénszintet emeli és az endometriózisnak meg az a rákfenéje.
17. tündérmanócska (válaszként erre: 16. - Zebra25)
2013. jún. 2. 23:07

Fú... ez elég drasztikusan hangzik! Már így is keveset eszek és elég sovány is vagyok. Ezzel még inkább lecsökkentem a megehető ételek számát.

Koffeint is? Ne... rosszul vagyok anélkül. :-( De hát az egészségemért mindent! Teát se? Cickafark teát ittam múltkor, meg vitaminoztam magam és napi 3 görcsoldóval sikerült kiaknáznom az iszonyatos fájdalmat.

Köszönöm a tanácsokat! :-) Aranyos vagy!

2013. jún. 2. 22:50

Minden féle szója tartalmú ételt ki kell iktatni, kávét, koffein tartalmú ételeket és italokat, élesztős dolgokat, vöröshúst.

Sajnos ez nem egy olyan dolog ami ellen Te tehetsz bármit is:(

Teákkal még csak véletlenül se próbálkozz.

15. tündérmanócska (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2013. jún. 2. 17:41
Köszi!
14. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Tündérmanócska)
2013. jún. 2. 12:17
Aviva tornát tilos endometriózis esetáén végezni. Ezt Aviva oktató mondta nekem.
13. tündérmanócska (válaszként erre: 12. - Anthico)
2013. jún. 2. 12:10

Felháborító...

Nem is értem ki találta ezt ki.

A logikus gondolkodás teljes hiánya látszik ebben. Mert hát ha nem dolgozik az ember, akkor vagy nem tudja kifizetni, hiszen NINCS MUNKÁJA, vagy folyton kölcsönkér. És akkor a kaja hol marad? Meg stb.? Ááá.. idegesít.

Főleg, ha nem is veszem igénybe.

De hát ezek szerint nincs mit tenni. Szép kis összegre számíthatok majd. És mindezt azért, hogy pl. a nőgyógyász is annyit mondjon, hogy szedjen fog.gátlót, vagy szüljön gyereket. Soha nem kaptam érdemi kezelést/választ...

Köszönöm neked! És holnap megyek is az önkormányzatba, hátha..

12. Anthico (válaszként erre: 10. - Tündérmanócska)
2013. jún. 2. 11:58

Sajnos folyamatosan kell fizetni a TB-t, akár igénybe veszed, akár nem.

Nem vagyok benne biztos és ne is vedd készpénznek, amit most írok, de valahol olvastam olyat, hogy ha bizonyos hónapra nincs kifizetve a tb, akkor nem biztosított a jogviszony és ha akkor orvosi ellátásra szorult, akkor később ezt kifizettetik az illetővel attól függetlenül is, hogy visszamenőleg pótolja az elmaradt tb befizetését. De mondom, ezt ne vedd készpénznek.


Viszont tényleg próbálj puhatolózni az önkormányzatnál, mert így naponta ketyeg a kamat a késedelem miatt.


Nem akarok most senkit minősíteni, de erre felé (megyeszékhely) annyit csalódtam a tb-s ellátásban, hogy kénytelen vagyok minden téren magándokiknak perkálni pénzt...és persze ez mellett kifizetem a kötelező, évi 80000 Ft-nyi tb-t a nagy semmiért. :/

2013. jún. 2. 11:10
egészségem*
10. tündérmanócska (válaszként erre: 9. - Anthico)
2013. jún. 2. 11:09

Akkor is behajtják, ha nem vettem igénybe eü. szolgáltatást?

Jó persze egyszer-kétszer muszáj volt, pl. az ügyelet kihívása, akkor ugye fájdalomcsillapító és görcsoldó szuri.. De ez össz-vissz háromszor fordult elő.

Megkérdezem az önkormányzatot, mert tényleg nem tudom fizetni, jelenleg a kaja az, ami a legfontosabb. Néha így is a küszöböt rágjuk, ebbe nem fér bele a TB.

Közben meg az egészséges egyre romlik.

Amikor még volt TB-m még akkor kellett volna az orvosnak foglalkoznia a problémámmal, mert akkor is megvolt, de senki nem törődött vele, akkor meg még nem ismertem az endo-t.

Köszönöm a segítséged.

Nem haragszom, csak kényes nekem erről a pénztelenségről beszélni. :-(

9. Anthico (válaszként erre: 6. - Tündérmanócska)
2013. jún. 2. 10:32

Szoktam olvasni, hogy lehet önkormányzattól támogatást kérni, de ebben nem vagyok otthon. Érdemes utánamenni, mert bizony valakinek kötelező fizetnie utánad. Ha nincs fizetve, keményen behajtják, és nem egy ismerősöm arcáról fagyott le a mosoly, mikor 2-3 éves elmaradásokat hajtottak be rajtuk. Persze addig nagy volt az öröm, mert húzták-halasztották és szentül hitték, hogy akkor ők szerencsések, és nem fogják rajtuk számon kérni.

Tudom, hogy nem ez lett volna a fórum témája,bocsi.

2013. jún. 2. 10:26

Tejérzékenységem van, úgyhogy minimálisra szorítottam a tejterméket.

Tésztát néhanapján eszek, az tény!

7. tündérmanócska (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2013. jún. 2. 10:25

Nem eszek fehér lisztes ételeket, se cukrosat, húst csak és kizárólag csirke! Szóval sajnos ez kizárva... :-(

Viszont hallottam az Aviva tornáról, de nem sokat.. Itthon is lehet?

6. tündérmanócska (válaszként erre: 4. - Anthico)
2013. jún. 2. 10:24

Ezt rossz hallani (olvasni)... De hát mit tehetnék? Ha nincs munkám hogy oldom meg a kifizetését a TBm-nek?

Hajtsák be akkor később, de akkor sem tudom fizetni. Munkát keresek, minden nap több e-mail, személyesen elmegyek egy-két helyre, de SEMMI!

De most nem erről akartam beszélgetni.

5. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Tündérmanócska)
2013. jún. 2. 10:21
Addig is azt tehetnéd, hogy megváltoztatod az étrended. Kizárod a cukrot, tejtermékeket, lisztet, tésztákat, visszaveszed a húsfogyazstást.
4. Anthico (válaszként erre: 3. - Tündérmanócska)
2013. jún. 2. 10:17
TB-t mindig fizetned kell, ha nincs munkád, akkor egyénileg. Különben évekre visszamenően behajtják rajtad "büntetéssel" együtt. Mindenképp menj be a helyi NAV-hoz és kérdezd meg, hogy tudnád visszamenőleg pótolni, és mostantól fizetni.
2013. jún. 2. 10:08

Már volt egyszer egy kérdésem itt. Akkor valaki felvetette az endometriózist, mint lehetséges diagnózist.

Sajnos nem sikerült elmennem dokihoz, ugyanis nincs TB-m, mert nincs munkám. Így nem tudok semmit se tenni...

De, azért kérdezni szeretnék ez ügyben, hogyha majd lesz TB-m, akkor már fel legyek készülve.

A tünetek mind passzolnak rám, de a volt nőgyógyászaim egyike se foglalkozott velem. Mindenfélét mondtak, hogy fogamzásgátló kell, szülés kell, biztos csak fájdalmasabb nekem, mint másnak, majd elmúlik...

De mégse múlt el.. Többször is az ügyeletet kellett kihívni, illetve múltkor az úton lettem rosszul, és kórházba kellett vinni.

A tüneteim egyre súlyosbodnak.

A kérdésem az lenne, hogy addig is tehetnék valamit? Illetve, tapasztalatokat szeretnék hallani. Fontos lenne, hogy ne féljek tőle ennyire.

2013. jún. 2. 10:03
Jaj, hülye vagyok... leírom mindjárt!!!
2013. jún. 2. 10:02
Endometriózis gyanús?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook