Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


674. kuszkusz (válaszként erre: 673. - Zsanetta)
2010. febr. 6. 16:27
mit csinálnak ezzel a cisztával? Megmütenek vagy gyógyszeres kezelést kapok?
2010. febr. 6. 16:19

szia


nem tudom nekem a legsúlyosabb 5x mütét 4 év alatt,folyamatos cysták ,hormonokra nem reagálok szóval nehéz nagyon.

nekem nincs a méhemben.

szerintem a spontán teherbeeesés lehetösége százalékilag nagyon kicsi.

én is most voltam túl a 2. lombikon sikertelenül.

ja és kell egy nagyon jó doki hozzá

672. kuszkusz (válaszként erre: 671. - Nyuce)
2010. febr. 6. 16:18
csokiciszta a petefészekbe. nyálkahártya lerakódás.
671. nyuce
2010. febr. 6. 16:16
Endometriózis-ez mit jelent?
2010. febr. 6. 16:15
Endometriózis.Teherbeesés esélye?
2010. jan. 18. 08:56

Szia!

Én is szorítok neked!!!!!

Remélem együtt növesszük a pocakot hamarosan! :-)

Egyél finomakat és egészségeseket, és persze tömjed magad vitaminokkal!!!!

668. ilba24 (válaszként erre: 667. - Reneszánsz)
2010. jan. 17. 17:50

Szia!

Én is azon vagyok,hogy teherbe essek!!!Nem akarom az injekciót!!!Most kezdünk másodszor probálkozni a baba projekttel.Remélem sikerül!

Sok szerencsét neked is!!!Szorítok!!!:-))

2010. jan. 17. 17:11

Sziasztok!

Ki hogy van? Olyan ritkák a bejelentkezések...

Injekciósok, hogy bírjátok??? Nagyon nehéz???

Úgy félek tőle, hogy hamarosan nekem is kezdenem kellene a szurikat. Még ha 3 hónapot mondanának, az nem lenne olyan ilyesztő, de ez a fél év....ez sok(kkk)! Remélem lesz baba a pocakomban és megmenekülök a szuriktól... :-)

Kitartást mindenkinek! Ismeritek a mondást: a végén minden jóra fordul! -és ha nem fordult még minden jóra,- akkor ez még nem a vége!

666. makrai.lilla (válaszként erre: 665. - 2325947e75)
2010. jan. 10. 15:07
akkor nemtudom.én nem azt mondtam h akinek ez van van annak tuti van lelki baja de mint mindennek és a könyv is leirja,van közte szoros összefüggés.méghozzá a nöiséggel kapcs.ban.ez nekem pl 100 % ban igaz rá.
665. 2325947e75 (válaszként erre: 664. - Makrai.lilla)
2010. jan. 10. 14:47
Nem tudom, nalam lelkileg minden okes. Most epitkeztunk gyonyoru a haz, ferjem szeret, anyosom normalis, a munka elmegy. Szepen lassal haladunk, a gyerekdolgon sem gorcsolok. Ember ennel nyugodtabb nem is lehet.
664. makrai.lilla (válaszként erre: 662. - 2325947e75)
2010. jan. 9. 21:04

a rák az más.tuti hogy az ember belebeszélheti akár magába is,én azota teljesen máshogy nézem a dolgokat.más szemmel.beszéltem egy lánnyal akinek hasonló bajai voltak,mert nekem sem normális h állandoan vmilyen nögy bajom van és azt mondta ,(de amugy van egy könyv ami lelki oldalrol is leirja minden betegségnél h mitöl lehet és az endora is ezt irja,a nöiséget emliti ) nemtudom,kinek van e vmilyen baja ha van, nekem van mindig is volt,és van is most is,magammal,talán ezért ez a sok szar,én hiszek ebbe .addig amig magam nem fogadom el ugy és élek olyan magán életet stb biztos hogy lesznek Nöi bajaim.(kb 14 éves korom óta nemvolt normális kapcsolatom miota az eszemet tudom,csak a csalodás ,szenvedés,kinlodás,most is és már 26 vagyok.)

tudom ebbe sokan nem hisznek stb,de Én hiszem hogy mint minden baj azért van mert figyelmeztet minket hogy változtassunk és az endometriózis sem kivétel ez alól. ez is lelki eredetü dolog ,mint minden betegség.

ez már jó jel hogy ide eljutotttam h ezt felismerem,remélem idövel változik minden,de sajnos ezek a dolgok nem mennek egyik naprol a másikra.


egy érdekesség:nekem a 10 x évem alatt soha nemvolt pontos a mensim és most amikor egy olyan illetövel voltam együtt párszor akivel rendesen jó is volt,és más mint a többi,napra pont megjött,ez is fura,de tudtam h ez miatt.

mondom,Soha ilyen még nem fordult elö velem.

ha lenne normális párkapcsolatom,rendes nemi élettel,talán ez is megoldódna....szerintem.

2010. jan. 9. 17:33
Szoval en egy kisse lehet hogy bonyolult eset vagyok. Van mensim, hogorbem, de nincsenek pafranyok. Van hiperinzulemiam, de nincsenek gyongycisztaim. Furi.
662. 2325947e75 (válaszként erre: 660. - Makrai.lilla)
2010. jan. 9. 17:31
Szia, Nekem azt mondta az endokrinologus, hogy lehet. Merthogy az inzulin az egy novekedesi hormon es lehetseges hogy a tultermelodese serkenti az endos szoveteket mehen kivuli novekedesre (nem hizasra - mert az a mensi miatt felszaporodott vertol van). Mondjuk lehet hogy mindenkinek jut ki endos szovet a hasuregbe - de egy egeszseges szervezetben nem indul novekedesnek/tapad meg, mert lekuzdi a szervezet/immunrendszer. De ugyanigy osszefuggesben lehet a rakkal is. Nalam apai agon kivetel nelkul mindenki rakban halt meg. Kivetel nelkul. :-(
661. makrai.lilla (válaszként erre: 650. - Jujud)
2010. jan. 9. 17:17

ha már mensi elött is fáj pár nappal is is egy tünet. nekem most lesz 1 éve h mütöttek de vissza akarok menni egy ellnörzésre mert énis érzem h vmi van,de remélem nem...

a doki ugyis tapintással már megtudja állapitani !....

660. makrai.lilla (válaszként erre: 658. - 2325947e75)
2010. jan. 9. 17:15
én ugy tudom endo és PCOs együtt nem lehet, nem?
2010. jan. 3. 10:00

Sziasztok!


Endomentes új évet mindenkinek!

Nálunk úgy néz ki, hogy ebben a hónapban nincs baba, bár kissé naív is volt azt hinni, hogy egyből sikerülhet. :-( Mindegy, az élet megy tovább, végre elkezdhetek 2 hónap szünet után dolgozni, így majd más felé terelődnek a gondolataim. :-)

Vigyázzon mindenki nagyon magára!

2009. dec. 30. 14:58

Sziasztok,


Mi mar 2 eve probalkozunk endo mellett de egyenlore semmi. A legjobb sztem ha min felevente megnezeti az ember UHval magat. Nekem mindkettot lattak novekedni aztan vegul amikor elerte a 5cmt nagymutet. A bal petefeszkem teljesen atalakult - el is vesztettem. Vesszettul faj minden mensi, osszenoveseim is voltak.


Viszont ajanlom mindenkinek a PCO ellenorzest is! Nalam nem voltak gyongycisztak, sem kimaradt menses, megis eros hiperinzuleniam van - ami miatt szinten nem johet baba. Mar szedem a metet ra.


Amikor voltunk konzin a dokimmal mondta h lehet a ketto erosen osszefugg, mivel az inzulin egyfajta novekedesi hormon es lehet h ez keszteti rossz helyen megtapadasra es novekedesre az endos sejteket is. Amit mondjuk egy normal szervezet legyoz. Nalunk apai agon eros a rak is sajna - szoval volt honnan orokolni...

657. ilba24 (válaszként erre: 655. - Jujud)
2009. dec. 30. 12:01
Nekem is volt egy missed ab-om.Nagyon szeretnék babát és attól félek,hogy az endometriózis miatt vetéltem el...Most mindenféle vitaminokkal,nektárokkal probálkozom,hogy mire újra beindulhat a babaproject erős legyen az immunrendszerem.
656. Reneszánsz (válaszként erre: 655. - Jujud)
2009. dec. 30. 10:30

Szia

Nálam sajna nem jöttek rá, csak műtét utáni szövettannál. Július óta 5 cisztám volt. Az első kettő szétdurrant, a következő kettőt szeptemberben leszívták, sőt annak a szövettana jó is lett. Az egyik leszívott ujra töltődött már októberben, és a doki úgy döntött felnyitja a hasam, belenéz. Novemberben műtött, nehéz volt nagyon. Sőt volt egy polip is a méhemben, ezt is kivették. Azt mondta, minden szép volt odabent, a vezetékek is szépek, a petefészkeim is bent maradtak. A szövettan hozott endometriózist. Nekem is állati fájdalmasak a ciklusaim, és egy éve meg különösen azok voltak. Sokat gondoltam rá eleinte, hogy korábban kellett volna utána járnom. De már nem rágódom rajta.

655. Jujud (válaszként erre: 651. - Ilba24)
2009. dec. 30. 07:29

Hát elég régóta érzem, most a babaprojekt miatt találtam rá, hogy ez is lehet oka annak, hogy nem sikerül, januárra kaptunk időpontot, ott azért majd megemlítem. Ultrahanggal többször is néztek az utóbbi időben, mert volt egy missed ab-om sajna, de nem találtak semmit. Remélem csak arról van szó, hogy fájdalmasabb a mensim, mint átlag.

Örülnék, ha megírnátok, hogy kinek milyen tünettel járt ez a betegség, illetve amíg még nem csináltak laparoszkópiát, addig hogyan jöttek rá, hogy erről lehet szó?

654. 78826dc958 (válaszként erre: 649. - Ilba24)
2009. dec. 29. 16:02

Igen 7 lesz a fiam márciusban.

És császárral szültem.És idén májusban műtöttek:((

653. Reneszánsz (válaszként erre: 648. - 78826dc958)
2009. dec. 29. 16:01

Szia Vrony26

Mi is most próbálkozunk a babával. Ez az első hónap. Én nem kezdtem el műtét után az injekciókat, mert kaptam 2-3 hónap haladékot dokitól, hogy állapotos legyek. Ha nem leszek, indul a fél éves kezelés.

Drukkoljatok fórumozók. Nagyon ránk fér. :-)

652. ilba24 (válaszként erre: 651. - Ilba24)
2009. dec. 29. 15:33
Milyen régóta érzed?Lehet érdemes lenne orvosnak megmutatni...
651. ilba24 (válaszként erre: 650. - Jujud)
2009. dec. 29. 15:31
Nekem amikor nem volt meg a mensim akkor is fájt a hasam.Igaz nem olyan erősen.a 6.orvosnál voltam amikor végre megállapította,hogy mi a baj.Ezt kb.2év alatt sikerült kideríteni.UH-t csinált és látta,hogy van ott valami...és ugye ennek a tünete,hogy mensi alatt feltöltődik és nagy fájdalmakat okoz.Szerintem van olyan akinek a görcsei is tudnak nagyon erős fájdalmat okozni.Nem biztos,hogy endometriózis.
650. Jujud
2009. dec. 29. 15:08
Hogyan lehet megkülönböztetni az endometriózist és a normál fájdalmas menstruációt? Nekem mensi alatt fáj erősen, nem csak a hasam, hanem valahogy hátul, alul is, illetve gyakran érzek olyat, hogy egy mozdulatnál mintha belül meghúzódna a petefészkem, pl. egy nyújtózásnál
649. ilba24 (válaszként erre: 648. - 78826dc958)
2009. dec. 29. 14:41
Akkor sok szerencsét a babához!!!Neked legalább van már gyereked!Amikor őt szülted még nem volt meg az endometriozis?
2009. dec. 29. 08:28
Nekem májusban volt műtétem.Aztán szedtem az előirt gyógyszert.Szeretnénk babát.Már 2 hónapja nem szedem a gyógyszert és nem védekezünk.Remélem hamarosan terhes leszek.
2009. dec. 28. 22:35

sziasztok!!!


endometriosis elég agressziv.5 mütét 4 év alatt ,ebből 4 lapar az utolsónál már vágtak.

nekem ált cystáim vannak a petefészkemben a méhem gyönyörü ,de sajna sok az összenövés és abelekre is áthúzódott.

másfél év gnrh de semmit nem ért rögtön ott volt a cyta.

nem is egy most is van,a lombiknál a doki majd lesziv belöle.

de sajnos ezek a cysták akadájozzák a petesejtek termelödéset is.

volt egy sikertelen lombikom és egy ahol nem volt petesejt a stimukra sem.

hogy miért nem tudom.

kezelhetnek bármivel semmi nem segit.

igy úgy érzem elég volt,mert a sok hormon is árt nem is kicsit igy ha nem jön össze a baba akkor kivetetem a petefészkeimet,és igy donorpetesejtel talán könnyebb lesz.

de bizom a csodákban igy elöre nézek és majd alakul valahogyan nemigaz???

mindenkinek sok szerencsét!!

646. ilba24 (válaszként erre: 644. - A14deb9047)
2009. dec. 28. 21:01

Gratulálok hozzá!:-)

Erőt ad,ha van példa elöttem!

2009. dec. 28. 20:59
A sors fintora, hogy akkor még nem tudtam róla, és a fájdalmakat egészen másnak hittem. Egyébként a városomban is van egy nőgyógyász, akinek ez a kutatási szakterülete, de Szegeden a Női klinikán is foglalkoznak ezzel a jelenséggel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook