Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


734. makrai.lilla (válaszként erre: 733. - Ed51a1487e)
2010. febr. 20. 21:42

de most aki gnrht kap azt nem értem miért.hisz akit megmütöttek minek?


és ha pl megkapod az ucsot utána rögtön ki is ujulhat??

733. ed51a1487e (válaszként erre: 731. - Makrai.lilla)
2010. febr. 20. 13:45

engem már 2006-ban hasi műtéttel "kitakarítottak" vagyis a sok-sok csokolédécisztát és endos szigeteket eltávolították.(A csok.ciszta megrepedt és a vér a hasüregbe ürült,akkora fájdalmam volt,hogy azt hitték méhen kívülim van.)

Műtét után jött a GNRH, h a mikroszkópikus apró endos szigetek is elsorvadjanak.6 db volt,havonta 1X

Mellékhatása a többségnek:hirtelen hőhullám,fokozott izzadás,állandó ingerlékenység,depresszió,szapora pulzus,alvászavarok,hullámzó kedélyállapot...stb. Nekem nem volt menzeszem ez idő alatt,és úgy voltam vele,h ha ez kell a gyógyuláshoz,hát kibírom.Amikor az utolsót is megkaptam(TB terhére egyébként nagyon drága,akkor 40.000Ft/injectió volt)szóval utána 3 hónap múlva jött meg és a vérzéseim nem jöttek rendebe,2 évig próbálkoztak a dokik...mire kivették a méhet.

De meddőség esetén (ha endó miatt van) is alkalmazzák ezt a hormonkezelést,kinek milyen sikerrel...de akinek még nincs baba annak hajra!!!Mindenképp meg kell próbálni!!!

2010. febr. 20. 09:42
milyen mellékhatásai voltak?
731. makrai.lilla (válaszként erre: 729. - Ed51a1487e)
2010. febr. 20. 09:42

hányszor kaptál gnrht ?

én nem kaptam,annyira kicsi endo vlt,de nemtudom ha a doki érzi h elöjött nemtudom lehet nem kéne mütét hanem adhatna akkor egyböl ilyen szurit ,a mütét most semmiképp nem kivitelezhetö,kirugnának.


de nemtudom,föleg amiket te is elmondtál, nem hiányzik ez a mesterséges klimax...van egy bnöm vagyis volt itt ismertem meg,és neki is leállitották a vérzést de nem állt le neki,ugyanugy megjött...neki nem hatott...

730. Bobett (válaszként erre: 729. - Ed51a1487e)
2010. febr. 19. 21:36
Teljesen megértelek! Én is azt mondom, hogy legalább egy gyerekem legyen, utána nem érdekel, ha kiveszik a méhem! De addig nem nyugszom bele, csak ha már azt mondják, hogy semmi esélyem a teherbe esésre! Köszönöm a drukkot!
729. ed51a1487e (válaszként erre: 726. - Makrai.lilla)
2010. febr. 19. 16:03

Nekem is ezt mondták anno,hogy még szüljek...de ha egy gyereket biztonságban,megfelelő anyagi körülmények között tudom nevelni.akkor azért szüljek még babát,hogy megoldódjon az endometriosisom?És évente szüljek?

Én is mondtam a dokinak,hogy akinek még nincs baba persze,hogy mindent megtesz..és szenved a GNRH kezelés mellékhatásaitól(engem nagyon megviselt),de ha én már nem akarok szülni,hadd legyen már vége ennek a rémálomnak!Így végre kivették a méhem...

Nagyon szorítok Neked!!!

728. Bobett (válaszként erre: 726. - Makrai.lilla)
2010. febr. 19. 08:35

Hát igen! Nem könnyű, tisztában vagyok vele!

A terhesség során annyira megváltozik az ember hormonháztartása, hogy ez lehet a gyógymód! Nem egy olyan ismerősöm van, akinél nagyon nehezen jött össze a baba az endo miatt, de az első terhessége után nem tért vissza neki, hanem spontán teherbe tudott esni! Azóta sincs semmi problémájuk! Csak ezért írtam!

727. makrai.lilla (válaszként erre: 723. - Ed51a1487e)
2010. febr. 18. 21:28
ilyen barna vmi most nekem is volt mensi elött de csak 1 nappal,.meg utána is,doki azt mondta ez az h a progeszteron lecsökken ami ugye nem jó mert ez miatt sem lehetne terhes lenni vagyis nehézkes,hurrá-
726. makrai.lilla (válaszként erre: 725. - Bobett)
2010. febr. 18. 21:27
nah ja de akinek pl senkije sincs,lakása se,olyan körülmény se,az minek szüljön?na és ha letelik a 9honap?örökké sem lehet terhes az emvber,.genyó egy dolog ez,.
725. Bobett (válaszként erre: 724. - Ed51a1487e)
2010. febr. 18. 10:48
Az endora a terhesség a legjobb gyógymód! Ezt minden dokim kijelentette! Csak addig jusson el az ember! Nem könnyű!
2010. febr. 18. 09:01
Van egy kolleganőm akit endora megműtöttek GNRH és baba lett a vége....majd évek múlva,kezeletlenül hirtelen spontán terhes lett,pedig azt mondták neki,hogy már nem lehet babája!!Azóta már meg is született:)
723. ed51a1487e (válaszként erre: 718. - Makrai.lilla)
2010. febr. 18. 08:58

Azt,hogy 3 éve felnyitottak,kivették a cisztákat és az endós szigeteket,majd 6 hó GNRH és utána 2 évig megint vérzészavarom volt.Ami folyamatosan fennállt,szó szerint!Menzesz előtt másfél héttel kezdődött barnás-majd vér,aztán menzesz,ilyenkor ömlött+alhasi erős fájdalmak,derékfájás,rossz általános közérzet.De a menzesz nem múlt el,hanem csak kevesebbet DE véreztem.Esetleg2-4 nap volt szünet a 2 menzesz között!

Ezért nem bánom,hogy végre kivették a méhem!

722. makrai.lilla (válaszként erre: 711. - Ed51a1487e)
2010. febr. 17. 22:30

nekem csak annyi volt a bajom h állandoan tompán fájt alul,szoval elviéleg más nemvolt,gyereket h terhes lettem e volna vagy nem fogalmam sincs,nemvolt komoly barátom akivel idéig jutottam volna,de ezek szerint nem nagyon sikerült volna,ha a köztudatba is az van h akinek endoja van az nehezen esik teherbe,

és még nemis fogom egy darabig megtudni most sem,nem szeretnék gyereket (még)5évig min nem.


de szerintem nekem is van vmi,mert tavaly nyár ota kezelnek itt minden szarral,állando alhasi szar,fájdalom ,hol gomba hol az hol ez,de lehet tökre nemis az a bajom.a doki aki mütött azota nem is láttam de szerintem jövöhéten elmegyek ,neki arany keze van már tapintással megtudja állapitani h kijult e vagy nem....

csak gáz,mert ha igen akkor semtudok mit tenni,mütét az kizárt ha elnegyek szabira,kirugnak,igy is leépités van...

arrol nemis beszélve h nehéz fizikai melo az enyém,hogy cipekednék pakolnék emelnék egy ilyen lapar után...

2010. febr. 17. 22:25
amugy annyi mindent olvastam anno erröl h mitöl lehete egy nönek,születési szar stb,szerintetek meéyik a leg" logikusabb" h vkinek van vkinek nincs ?
720. makrai.lilla (válaszként erre: 712. - Zsanetta)
2010. febr. 17. 22:24
nekem volt egy ismerösöm vagyis korházba ismertem meg de ö mondta h neki évek ota nem jött vissza,nem is kapott hormont vagyis asszem egyszer de vmi nagyon drága amcsi termékeket szed,teljesen máshogy is eszik stb,és azota szerinte jó...
719. makrai.lilla (válaszként erre: 716. - Zsanetta)
2010. febr. 17. 22:23
szia mi a helyzet veled ?nem nagyon irtál,azota milyen kezelésen vagy tul? stb? irj szia
718. makrai.lilla (válaszként erre: 717. - Ed51a1487e)
2010. febr. 17. 22:22
vérzés zavaron mit értessz?mert nekem lassan 27 évesen is öszse viszsa jön meg,de ez nem zavar.Bár már nem késik heteket,max napokat.
717. ed51a1487e (válaszként erre: 716. - Zsanetta)
2010. febr. 15. 18:52

Igen,teljesen panaszmentes vagyok :)

Téged maximálisan megértelek, és szorítok, hogy lehessen babád!!!!


Nekem nem jelentett lelki problémát a méh elvesztése,21 évesen szültem,mára 14 éves a fiam...rengeteget szenvedtem az állandó vérzészavar miatt,most fogom "kiélni"magam és tanulni is szeretnék még.

2010. febr. 15. 18:36

hysteroscopiát 2x is csináltak a méhem szép belülről ,gyermek kihordására képes dokik szerint,pedig látott már pár.

én is ismerek ilyet,az izületi dolog lehet amiatt is hogy gnrh alatt semmit nem kaptam,a székelésnél csak nem tömény vér van.

én bizom benne hogy lesz,nincs gyermekem a végsökig el megyek,neked van ez más helyzet,bár ez is fájdalmas pont lehet a te életedben ugyanugy.

és neked megszünt az endó??

715. ed51a1487e (válaszként erre: 714. - Zsanetta)
2010. febr. 15. 16:11
Hát ha csak a petefészkeidben lenne az endo akkor nem lennének olyan panaszaid,amit felsoroltál:Neked a beleken és az ízületeken is van már,és a nyirokkeringéssel eljut bárhová!Ezt nekem orvos mondta!Volt velem egy nő akinek a beleiből is ki kellett egy részt metszeni az endo miatt,mert a végbéltájékon szaporodott.Nem akarlak megijeszteni,de ez komoly dolog.Nekem 34 évesen vették ki,igaz van gyermekem.
2010. febr. 15. 15:58

a méh kivételéhez??

minek nincs petevezetöm a méhem szép,gyermeket ki tudnék hordani,a petefészkeimben van az endó

esetleg ha az petefészkeket kivennék akkor oldódna meg szerintem

de igy 26 évesen még nem szeretném.

nem is vennék szerintem ki.

713. ed51a1487e (válaszként erre: 712. - Zsanetta)
2010. febr. 15. 15:24
És nem gondoltak a méh eltávolítására?Nagy részt megoldódna a helyzeted,mert így csak súlyosbodni fog :(
2010. febr. 15. 13:24

azt hiszem ez nem enyyire egyszerű és összetett.

az endónak vannak fokozatai és hát nem mindegy az ember melyikbe tartozik.

nekem a legsúlyosabb ,izületi gondjaim is vannak mensikor vagy az után.

véres széklet ilyenkor és kiújuló cysták,évenkénti műtét.

szóval nehéz és komoly ez a betegség,sajnos

711. ed51a1487e (válaszként erre: 710. - Makrai.lilla)
2010. febr. 15. 12:46

A petefészkek megvannak,problémamentesek.Évente ellenőrzik őket UH-on.

Az endos szegeteket a méh táplálja,mivel már nincs,így nem tudnak szaporodni.A cisztákat kivették,hormonkezelésem már volt,úgyhogy teendő nincs :)

Remélem így is marad :)

Én most már próbálok egészségesen élni,4 éve no cigi, sportolok stb mert az egészség egy óriási kincs és aki nem szembesül betegségekkel,fel sem ismeri,hogy vele is megtörténhet a baj!

710. makrai.lilla (válaszként erre: 709. - Ed51a1487e)
2010. febr. 15. 09:08

hát igen de elég fiatal vagy még ehhez,de mintha azt hallottam volna,attol mert kiveszik még ez nem oldodik meg nem?

petefészket nem vették ki?

709. ed51a1487e (válaszként erre: 708. - Makrai.lilla)
2010. febr. 12. 20:36

Őket is hormonokkal tömik +eü.küret+egyéb fogamzásgátlók ezekkel próbálják visszaszorítani a burjánzást..de nem sok sikerrel sajnos.Nagyon megkeseríti az életüket.

Én örülök hogy kivették a méhem,mert amit végigcsináltam az embertelen:( szerencsére van már gyermekem:)

708. makrai.lilla (válaszként erre: 704. - Ed51a1487e)
2010. febr. 12. 18:41
a többi nöt hogy kezelik?vagyis akiket irtál hogy sok ismerösöd van.
707. makrai.lilla (válaszként erre: 704. - Ed51a1487e)
2010. febr. 12. 18:40
ez iszonyat,föleg hogy nemis lettél volna endos,de odakerült....dokik hibája.
2010. febr. 11. 09:00
Félrenyomtam...2 évig
2010. febr. 11. 08:59
%= 5 évvel

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook