Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


2010. febr. 11. 08:58

Sziasztok!Nekem 21 éves koromban a császármetszéskor hosszanti vágással szike által került méhnyálkahártya a hasüregbe.(Ez mér bizonyított.)

% évvel később köldöksérvvel operáltak,ha menzeszeltem a köldökömön is vér ürült!!A szövettan:endometriosis.Ekkor derült ki.Viszont nem kezeltek rá és 2006-ban ismét megoperáltak(hosszanti vágással)rezekálták a petefészkeket és eltávolították a "csokoládécisztákat".Ekkot már kaptam 6 hónapos GNRH kezelést,utána 4 hónap múlva jött meg a havim." évig semmi sem változott,egyetlen gyógyszerrel,kürettel sem tudták uralni a vérzésemet.Állandóan véreztem,pecsételtem.Így 3 hónapja 34 évesen méheltávolításom volt!

Nem akarok senkit sem elkeseríteni,de nem lehet tőle megszabadulni.Sok hasonló állapotú ismerősöm van.

2010. febr. 6. 23:32
na meg onnan érzem hogy baj lehet,hogy ma este van ,reggel jött meg és most vettem be egy bogyót ,sosem szoktam egy nap 2 öt...estére már mindig csökkent a fájdalom.söt.pár honapja meloba jött meg ahol ugyanugy cipekedtem ,pakoltam,gyogyszert sem vettem be...
2010. febr. 6. 18:54
de sajnos most mutteni semmiképp nem tudnának vagyis semm idom sem Pénzem ,kulonben kirugnak...10 nap kb mire helyrejosz,utána elvileg ugye vigyázni kéne, ahol meg melozok az kemény fizikai melo
2010. febr. 6. 18:51
vagyis mutét után nemvolt ilyen
2010. febr. 6. 18:51

vissza kéne nekem is mennemm,mert sztem kijult,1 éve mutottek ilyentájban.


onann veszem észre h már mensi elott is fájogat pár nappal,.eddig nem szokott,.

699. Bobett (válaszként erre: 698. - Kuszkusz)
2010. febr. 6. 17:13
Neked is köszönöm és jobbulást Neked! De az idő nagyon sokat számít, úgyhogy ha van lehetőséged bevállalni egy babát, akkor minél előbb vágj bele! Én is belevágtam mihelyt kiderült, hogy mi a bajom! Ennek már három éve, s még mindig semmi! Nagyon nehéz, az biztos!
698. kuszkusz (válaszként erre: 693. - Bobett)
2010. febr. 6. 17:11
sok sikert kivánok én is.
697. kuszkusz (válaszként erre: 692. - 89b99f816e)
2010. febr. 6. 17:10
köszönöm, sokat megtudhattam.
696. Bobett (válaszként erre: 695. - 89b99f816e)
2010. febr. 6. 17:08
Köszönöm!
695. 89b99f816e (válaszként erre: 693. - Bobett)
2010. febr. 6. 17:08
Sok szerencsét!
2010. febr. 6. 17:07
Ezt sem értem, hogy oké, h visszafelé áramlik a folyás, de az hogy jut a hasüregbe?
693. Bobett (válaszként erre: 690. - 89b99f816e)
2010. febr. 6. 17:06

Sziasztok!

Úgy befolyásolja, hogy megöli a spermát! Legalábbis az én dokim ezt mondta!

Nekem is már 4x műtötték, most decemberben volt az utolsó,s most kapom a hormonkezelést, hogy ne menstruáljak! Túl vagyok négy sikertelen lombikon, a kezelés után kellene mennem az ötödikre!

2010. febr. 6. 17:05

Ugyanazon az oldalon, ahonnan bemásoltam, ezt írják:


Gyakoriság: Bármely korosztálynál előfordulhat a menstruáció kezdetétől egészen a végéig. Ez alatt az időszak alatt 10-15 százalékánál a nőknek kifejlődik.


Mik a rizikó tényezők? Ha van első fokú rokon endometriózissal, akkor 7 szer nagyobb az esély rá, mint a többi nőnek. Szintén gyakrabban fordul elő, ha a menstruáció 12 éves kor előtt kezdődött, a ciklus rövidebb mint 27 nap, és ha a menstruáció 7 napnál tovább tart.


Mi okozza az endometriózist? A pontos ok ismeretlen, viszont van egy elterjedt elmélet, miszerint a menstruációkor a folyás visszafelé áramlik és ezáltal az endometrium bekerül a hasüregbe és elkezd nőni a méhen kívül.


Mik a tünetek? A leggyakoribb tünet a menstruáció előtti és közbeni fájdalom. Általában a menstruációsfájdalom rosszabb, mint a szokásos fájdalom. Szintén a fájdalom közösülés közben vagy után. A fájdalmak igen súlyosak lehetnek, viszont vannak nők, akiknél az endometriózis fájdalom nélkül van jelen. Az erős vérzés és meg nem magyarázható meddőség is lehet egyike a tüneteknek. Kevésbé gyakori tünetek a fáradtság, fájdalmas széklet ürítés, derékfájás, hasmenés és szorulás.


Hogyan diagnosztizálják az endometriózist? Az orvos laparoszkópiás kivizsgálást végezhet. Ezalatt a kivizsgálás alatt egy kis nyíláson kersztül egy eszköz segítségével, amit laparoszkópnak hívunk, megnézi, hogy van-e endometriózis a has- üregben. Ideális esetben a kivizsgálást reggel végzik el és a beteg délután már haza is mehet.


Hogyan gyógyítják az endometriózist? Nincs gyógyulás az endometriózisra. A gyógyítás a fájdalom enyhítésére és a fogamzás javítására irányul. A gyógyítás függ a betegség helyétől, kiterjedésétől, súlyosságától és a kortól. Ha a betegség enyhe, akkor fájdalomcsillapítókon kívül lehet, hogy nincs is más gyógymódra szükség. Ha a fájdalom nagyon nagy, akkor két lehetőségből lehet választani: 1. gyógyszerek vagy 2. műtét. Ha a gyógyszerek nem segítenek, akkor a műtét a következő lépés, amivel megpróbálják eltávolítani az endometriózis szövetet. Műtét után az endometriózis visszatérhet, viszont, amint beáll a klimax, a endometriózis problémák megszűnnek.


Befolyásolhatja az endometriózis a fogamzást? Endometriózis összefüggésben lehet a meddőséggel, viszont nincs elegendő tanulmány ahhoz, hogy kimondhassuk, hogy az endometriózis okozhat meddőséget.


Csökkenthető az endometriózis kifejlődésének az esélye? Néhány orvos úgy gondolja, hogy a rendszeres testmozgás csökkentheti a visszafelé irányuló menstruációs áramlást és ezzel az esélyt az endometriózisra, de ismét nincs elegendő tanulmány ahhoz, hogy kimondhassuk, hogy ez így van.

691. kuszkusz (válaszként erre: 690. - 89b99f816e)
2010. febr. 6. 17:01
ezt én se m tudom. de remélem tudnak rá magyarázatot adni. az okát amiért kialakulhat nem tudják az orvosok sem megmondani.
2010. febr. 6. 16:56

Én ezzel a szóval sokszor találkoztam már itt a fórumon, de sosem tudtam igazán, miről is van szó, szerencsére. Csak unokahúgomról is kiderült, h ebben a betegségben szenved, és így utána néztem.

Hát nem hangzik jól :(


Bár nem értem, hogy a teherbeesést pl ez hogy befolyásolja kedvezőtlenül.

689. kuszkusz (válaszként erre: 688. - 89b99f816e)
2010. febr. 6. 16:54
köszi a részletes leírást. ezt eddig nem igazán hallottam.
688. 89b99f816e (válaszként erre: 671. - Nyuce)
2010. febr. 6. 16:50
Mi is az endometriózis? Ebben a betegségben a méh belsejét képző szövet (endométrium) beágyazódik a méhen kívül. Legtöbbször a méh körül a nemi szervekben, mint például a petefészekben. Ritka esetekben a belekbe és a májba is beágyazódhat. Normális körülmények között ez a szövet csak a méhben található és havonta, a hormonok hatására, megvastagszik és lehámlik. Ha ez a szövet a testben máshol található, ugyanez a folyamat megy végbe, viszont a lehámlott szövet nem tud a testből eltávozni.
2010. febr. 6. 16:50
fel a fejjel.Nem is szabad rosszra gondolnunk. sikerülni fog. mióta próbálkoztok?
686. kissa18 (válaszként erre: 684. - Zsanetta)
2010. febr. 6. 16:50
Hát, igen. Előtte is voltak cisztáim, sok 1 centis. Az meg úgy derült ki, hogy nem akart abbamaradni a vérzésem már 14 napja. De igazából semmilyen kezelést nem kaptam, csak valami vérzéscsillapítót, aztán elmúlt a vérzés és a ciszták is szép lassan eltűntek. Aztán pár év múlva előjött az a nagy. De az is eltűnt. Hát, lehet, hogy még elő fog jönni...
2010. febr. 6. 16:45
én is 26 vagyok
2010. febr. 6. 16:44
értem,hát bármi is volt,jól sült el végül mert van egy gyönyörü gyerköcöd:)
2010. febr. 6. 16:44
megkérdezhetem hány éves vagy?nem akarok tolakodó lenni. én 26.
682. kissa18 (válaszként erre: 680. - Zsanetta)
2010. febr. 6. 16:43
Hát senki sem bizonygatott semmit. Amikor elkezdtem vérezni, rohantunk a kórházba, akkor engedtek haza, előtte pár nappal.. Rögtön megultrhangoztak, szerencsére a kicsi jól volt és mondták, hogy a ciszta eltűnt. De nem tudom, milyen ciszta volt. Nekem ennyit mondott a dokim, ciszta és kész.
681. Zsanetta (válaszként erre: 679. - Kuszkusz)
2010. febr. 6. 16:41

tudod ezt nem tudom ,nem hinném,de ha magamból indulok ki.lehet én sem fogok soha.

ez nagyon bonyolult és összetett dolog.

de ha ez van neked jobb ha elmentem egy meddőségibe,közben probálkozhattok spontán is persze,csak az idö nagy úr és ezzel játszani nem lehet nagyon

680. Zsanetta (válaszként erre: 678. - Kissa18)
2010. febr. 6. 16:40
és bizonyitottan szövettanilag igazolt endós cystád volt,mert nem biztos,
2010. febr. 6. 16:39
előfordulhat,hogy soha nem esek teherbe??
678. kissa18
2010. febr. 6. 16:38
Nekem is volt cisztám, amikot teherbe estem. De ez csak akkor derült ki, amikor elmentem az első ultrahangra, mert pozitív lett a terhességi tesztem. Szóval, akkor a ciszta nagyobb volt, mint a baba (ciszta 7cm, baba 7 mm), aztán együtt nőttek egy darabig. Egyszer csak a 10. héten elkezdtem vérezni. Nagyon megijedtem, de csak a cisztám tűnt el, a baba jól volt és most is jól van, azóta már két éves és egészséges és szép és okos és ügyes :))
2010. febr. 6. 16:36

ma már a méhtest eltávolitás nem igazán de mütétek az elég gyakoriak.

elvileg a petefészekről a cystát megnyitják és ez a kocsonyás alvadt válladékszerü vért kiszivják és a cysta burkát leszedik mert másképpen ujra termelödik.

én azt vettem észree ahogy mütétek sora jön ugy sulyosbodik is.

de babával igyekezni kell ezzel a betegséggel.

2010. febr. 6. 16:34

sajnos egy idö után mütét lesz belöle,aztán rögtön elsö hónap mensitöl hormont adnak,ez leállitja a mesis ciklusodat és nem fogsz töle menstruálni.

nekem nem vált be elég sok mindenkinek sem,mert kiujjul

azt mondják autoimmun betegség.

én a legrosszabbhoz tartozom,nekem elég súlyos sajnos.

2010. febr. 6. 16:29
A tabletta után 10 héttel estem teherbe. Előzőleg is voltak kisebb fájdalmaim, de nem gondoltam semmi rosszra. 13 évvel később derült ki szinte véletlenül. A gyógyszerre nem reagáltam - Danoval -, a laporoszkópiai műtét csak átmenet volt. Kb. 4 évvel később bal oldali petefészek és méhtest eltávolítás... ennek 11 éve. 9 hónapig szenvedtem a műtét utáni állapottal. Most már jól vagyok 55 évesen...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook