Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


764. makrai.lilla (válaszként erre: 763. - Zsanetta)
2010. febr. 24. 22:17

nemtudom mr de nagyjéábol csak érdeklödtem h mi van veled stb...

á nemtudom voltam eleget baby sitter az életembe,kissé elegem lett :)az tuti h most is és még teljesen más terveim vannak,min 5 év de lehet akár 7 8 is...

2010. febr. 24. 22:16

ne haragudj létszi

nem vehettem észre!!

mit irtál de utánna nézek

tényleg bocsi

kitudja lehet lesz még ott baba.

762. makrai.lilla (válaszként erre: 760. - Zsanetta)
2010. febr. 24. 22:15

nemtudom,nemvok annyi ami itt be van irva,sokkal több vok,másnak ilyenkor méár van gyereke de erre is azt mondom,csomo ismerösöm van akinek 35 évesen sincs mert még nem érzi.

nemtudom velem mi lesz de jelen pillanatban nem szeretnék (még )akkor igy irom.

egy jó darabig.

761. makrai.lilla (válaszként erre: 759. - Zsanetta)
2010. febr. 24. 22:13

persze de a munkatársamék is mindent megtettek 8 éven keresztül,mégsem lett.pedig az orvos már azt mondta,semmi baja,átfuvástol kezdve mineden meglett.és örökbefogadtak.

amgy multkor irtam de nem válaszoltál.

2010. febr. 24. 20:46

nem ismerlek személyesen igy csak azt irom amit gondolok igy láttatlanban de nem lehet hogy azért gondolkozol igy mert még fiatal vagy!!!

az anyaság utánni vágy csak ugy jön és onnantól fogva elsöpörhetetlen az életedben,anya akarsz lenni és ha kell akkor még ennek is alaáveted magad!!

de tényleg ezt te tudod a legjobban

2010. febr. 24. 20:43

szerintem ez nem igy van aki akar gyermeket az megtesz érte mindent!!

legyen az hormon,különböző gyógyszer stb .

mert a gyermek kincs!!

és mivel már a tudomány olyan fejlett hogy segiteni tudnak meddő pároknak akkor miért ne????

2010. febr. 24. 20:32

nekem annak tetejébe hogy endom volt van még ráadásul kötölte már 2 doki is h olyan a petefészkem ami nem a legjobb.szerkezetileg.sok benne a tüszö ciszta stb de nem PCo -os.a hormonok nincsenek rendbe,de ezt mondjuk tudtam,10éves korom óta csunya a böröm stb...jah mondom ez van,tudom mindenki azt mondja bármit megtenne egy gyerekért de én ezt eldöntöttem,ha lesz lesz ha nem nem,ha nem jön össze,elfogadom, (most még ugysem akarok )de én tuti h nem csinálom végig ezt a hosszu macerát ami ezzel jár,ilyen hormon olyan izé,ilyen kezelés,ilyen kölcsön...á nem.akkor nem sikerült és kész.



van egy bnöm akinek 8 abortusza volt már.mndtam is neki h mig neked ennyi volt és elveteted ,másnak egy sem vagy alig...az élet igazságtalan de mindennek megvan az Oka,akinek nem lehet annak is.

2010. febr. 24. 14:55

szia

ha megkérlek nekem is küldenél néhány receptet?megpróbálok én is így étkezni.előre is köszönöm.

756. Bobett (válaszként erre: 755. - Reneszánsz)
2010. febr. 24. 12:23

Előre is nagyon-nagyon köszönöm a sok-sok segítséget!

Igyekszem én is odafigyelni ezekre a dolgokra!

755. Reneszánsz (válaszként erre: 754. - Bobett)
2010. febr. 24. 11:17

Csak elsőre tűnik szörnyűnek, de nem az! Bizonyíték, hogy a párom is azt ette amit én, és ízlett neki. Van egy csomó receptem, összegyűjtöm és egyik nap átküldöm, ha ma este nem sikerül, akkor hétvégén. A dokit kérdeztem a diétáról, azt mondta, hogy ésszerűen tartsam be, ne fanatikusan. Az alkoholt vörösborra csökkentettem, a teákat zöld teára. Azon kívül semmi italt és gyümölcslevet nem iszok amibe aszpartam van, mert az káros és utálom (szinte mindenbe raknak). A párom pizzaőrült, de azt is megoldottuk úgy, hogy én is ehettem belőle. A husok: jó minőségű csirke és pulyka, uez felvágottban. Nem tartottam be a húsnélküliséget, inkább a mennyiségét csökkentettem. A szinte naponta fogyasztott brokkoli nagyon fontos. Szóját nem szabad, az az ösztrogént nem jól befolyásolja nekünk. A reggeli egy kávémat továbbra is megittam, de drágább, jobb minőségű tejjel öntöttem fel. Csak barna nádcukrot eszek, pedig korábban édesítős voltam. A mézet elvileg ki kéne hagyni, de ha kapart a torkom, vagy megkívántam, akkor ettem kicsit. A sajt: hát igen, több mint 2 hónapig erősen betartottam a semmi tiltott, füstölt vagy penészest. Többnyire csak kecskesajt és sima mozarella az amit ettem. Ha egyszer-egyszer megkívántam mást, egy szelet erejéig kivételt tettem, így nem éreztem a korlátokat elviselhetetlennek. Az összes joghurtot kihagytam, kivéve a natur aktíviát, mert ezt lehet simán is enni, egy kanál lekvárral édességnek is, turmixba is ez ment, és salátaöntetnek is ezt keverem be mindig. Sokoldalú és ennyi tej kell.

szóval egy meglehetősen drasztikus diétából csináltam egy elviselhető konyhát és életstílust, és nem újult ki az endo, míg a babával próbálkoztunk. A legnehezebb a karácsonyi édességek ehetővé tétele volt, de ez is ment. Az elején nem tudtam mit hol és mennyiért vegyek meg... ezt a tapasztalatom is szívesen megosztom, megkímélendő a pénztárcátokat és időtöket. :-)

754. Bobett
2010. febr. 23. 18:39
Milyen főtt ételeket lehet csinálni a megengedett alapanyagokból??? Se tej, se hús, se liszt, se sajt! Úristen! Ha van egy két jó recepted azt szívesen fogadnám!
753. Bobett (válaszként erre: 752. - Reneszánsz)
2010. febr. 23. 18:37
Köszi szépen!
752. Reneszánsz (válaszként erre: 749. - Bobett)
2010. febr. 23. 18:36

Ami az endostop oldalon van. Műtét után azonnal átalakítottam a konyhám azok alapján. Kíűztem a fehér lisztet, tartósítós dolgokat, áttértem nagyon egészségesre. :-) Csak a barna rizst ettem, fehéret nem, tésztából is durum vagy teljes kiőrlésű. Kenyereknél figyeltem rá, hogy ne vagy nem sok olyan dolog legyen bennük amiről nem tudok, bár az élesztő nélküliséget nem tartottam be. Rengeteg piros, lila és sötét színű gyümölcsből készült turmixot ittam. Csak egy joghurtot ettem meg, a többit száműztem, sajnál is odafigyeltem...Megbarátkoztam a kuszkusszal és zabbal...

Szívesen írok róla még részletesebben, és mindenki kiszedi magának a megvalósíthatókat belőle.

751. Bobett (válaszként erre: 750. - Reneszánsz)
2010. febr. 23. 18:33

Hát ne is gondolj arra, hogy lombikoznod kell! Minden rendben lesz a babóddal!!!!!!!!!!!! Csak erre szabad gondolni!

Nekem most jönne az ötödik lombik! :(((((( Tényleg nem egyszerű! De ez van!

750. Reneszánsz (válaszként erre: 747. - Bobett)
2010. febr. 23. 18:30
Teljesen érthető! Remélem kopogtat a spontán baba nálad is!!! Én tisztelem nagyon azokat a nőket, akik lombikot végigcsinálnak. Nem tudom, hogy honnan tudnak annyi szurkáláshoz és fájdalomhoz erőt meríteni. Nem beszélve az anyagiakról, hiába van támogatás hozzá, akkor is sokba kerül. Remélem manócskát ki tudom hordani és nem kell majd nekem is lombikot végigszenvednem.
749. Bobett
2010. febr. 23. 18:24
Milyen az az endo diéta?
748. Reneszánsz (válaszként erre: 745. - Ed51a1487e)
2010. febr. 23. 18:23
Köszi!!! :-)
747. Bobett (válaszként erre: 744. - Reneszánsz)
2010. febr. 23. 18:23
Hát én nem tudok nem belegondolni, ugyanis hitelünk van, amit a lakásra vettünk fel, ráadásul munkanélküli vagyok október óta! Szóval a rezsi adósságom is csak nő! :(((((((Így nem vállalom be a lombikot, de ha esetleg spontán összejönne, akkor megtartanám természetesen! Nálunk már a szülők sem tudnak segíteni sajna! :((((
746. Reneszánsz (válaszként erre: 743. - PécsiGyöngyi)
2010. febr. 23. 18:23

Szia Gyöngyi!


Köszönöm! Tündéri vagy! :-)

Ne keseredj el! Nekem sokat segített az endo diéta, próbáld ki, valamennyire hat a hormonokra az biztos, bár nem kell fanatikusan követni. Mit mondott a doki? műteni fognak?

745. ed51a1487e (válaszként erre: 737. - Reneszánsz)
2010. febr. 23. 18:19
Szívből gratulálok és vigyázz magadra és a babára! :)
744. Reneszánsz (válaszként erre: 742. - Bobett)
2010. febr. 23. 18:19
Bobett, én őszintén szólva az anyagiakba bele sem gondoltam! A kiságy elfér az ágyunk mellett, a nagyszülők pedig csodálatosak- biztos segítenek! Valahogy csak felnől, bár igaz, hogy nincs hitelünk és egy saját házban lakunk, így talán könnyebb. Bár a ház erősen felújításra szorul, de az majd apránként meglesz. :-)
2010. febr. 23. 17:55

sziasztok

régen nem jártam erre,de ma voltam a dokimnál,és összetörtem.a jobb petefészkemen újra ott az endo és a hasfalamon is kiújult .mintha ez nem lenne elég még a méhemen is talált valamit.nem tudom elhinni ,fogalmam sincs megint hogyan tovább.Reneszánsz neked örülök és szorítok,hogy minden rendben legyen.

742. Bobett (válaszként erre: 741. - Reneszánsz)
2010. febr. 23. 17:39
Igyekszem, igyekszem! Most inkább az anyagi gondok miatt nem tudom elképzelni, hogy babánk szülessen! Elég sz.r a helyzet! Ezt leszámítva én is nagyon bizakodó vagyok! Legalábbis próbálok az lenni!
741. Reneszánsz (válaszként erre: 740. - Bobett)
2010. febr. 23. 17:36

A legfontosabb, hogy ne tartsad lehetetlennek! Számolj vele, hogy neked igenis lesz egy totyogód! Addig pedig rengeteg ember van körülötted, és rengeteg sikertörténet ahonnan erőt meríthetsz ha elfogy. Mert bizony az erő véges. De feltölthető, valahogy olyan mint a hit egyes embereknél...hullámzó.

Én is biztatást szeretnék adni, hogy lehet spontán baba endó mellett!!!! :-)

740. Bobett (válaszként erre: 739. - Reneszánsz)
2010. febr. 23. 17:29
Jól teszed, hogy nem dolgozol! Pihenj csak, most az a dolgod! Egy biztos! Ha én is eljutok odáig, hogy terhes leszek, én is vigyorogva fogom viselni a tüneteket! Csak már ott tartanék! De sajna még nagyon-nagyon messze van! :(((
739. Reneszánsz (válaszként erre: 738. - Bobett)
2010. febr. 23. 17:27

Szia Bobett!


Igenis! :-) Vigyázok! Most épp táppénzen vagyok, mert nagyon izgulok 6-7 hetesen, hogy műtét után mennyire bírja a testem a következő feladatot. A munkám stresszes, így manócska védelmében 2 hétig itthon henyélek, hogy rendesen fejlődjön! A tipikus terhességi tüneteket vígan produkálom, széles vigyorral tűröm a borzasztó hányingert és

az illat-szag- érzékenységet. :-)

Te is vigyázz magadra! Látod, minden jóra fordulhat! :-)puszi

738. Bobett (válaszként erre: 737. - Reneszánsz)
2010. febr. 23. 17:13

Szia!

Jaj de örülök! Olyan jó ilyet olvasni! Vigyázz magatokra nagyon nagyon! Puszi

2010. febr. 23. 17:08

Hello Mindenki!


Még januárban valahogy annyira leállt az élet egy időre a fórumon, hogy be se néztem hetekig. Közben történt velem egy kis csoda. Szívesen megosztom bátorításnak. A novemberi nagy műtétem után hála égnek nem ragaszkodott a dokim az azonnali gnrh injekciókhoz, kaptunk egy kis időt, hogy spontán teherbe essek. Ő úgy látta, hogy egy terhesség a legjobb az endo időszakos vagy talán végleges legyőzésére, bár tudom, hogy a végleges az endónál szinte, de csak szinte szóba sem jöhet. Az első hónapban a felépülés után nem jött össze a baba, ami kicsit elkeserített. Alig hittem a testemnek azonban a következő hónapban. A hányingert szinte a beágyazódástól éreztem, de féltem, hogy annyira szeretném a babát, hogy csak beképzelem. Hála égnek kisvártatva az összes teszt, majd a doki is azt igazolta, hogy pocaklakó érkezett. Mindenki igenis bízzon abban, hogy endo mellett lehet baba! Drukkoljatok, hogy minden simán menjen, és ki tudjam hordani manócskát! - és ne adjátok fel! Sikerülhet!

736. makrai.lilla (válaszként erre: 735. - Ed51a1487e)
2010. febr. 20. 22:12
Hát igen de ha egyszer nem kivitelezhetö....
735. ed51a1487e (válaszként erre: 734. - Makrai.lilla)
2010. febr. 20. 22:10

mert pl nekem is a petefészkek megvannak.És ilyenkor szükséges lehet még a hormonkezelés.Nekem szerencsére nem kell.

Egyébként kiújulhat,a terhesség az igazi gyógymód,a hormonális változás miatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook