Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


2010. márc. 17. 19:25

algoflexet szedek most 3-4 szemet mensikor és pár napig utána is.

nekem inkább a székelési inger és a nyaki váll fájás ami elviselhetetlen.

nem tudok aludni sem töle.

a csontom fáj.

ha már súlyos akkor vénásan adom magamnak a gyógyikat

853. 58c241a362 (válaszként erre: 852. - Zsanetta)
2010. márc. 17. 19:17
Milyen gyógyszereket szedsz a fájdalomra? Remélem minél előbb sikerül a baba!!! Nekem sokan azt mondják, hogy pakoltassam ki magam, de én erre gondolni se merek!!! Nekem kell baba, és ha ennyit kell szenvednem, hogy egyszer legyen akkor szenvedek. Biztos vagyok benne, hogy nem fogom +bánni :)
2010. márc. 17. 19:04

persze hogy érdekelne,ird le ha gondolod priviben.

én is sokszor vagyok úgy hogy már gyógyszeren élek hogy el tudjam viselni a napot.

én nagyon bizom benne hogy nemsoká sikerül teherbe esnem és dobatok ki bent mindent ami össze függhet az endóval.

851. 58c241a362 (válaszként erre: 848. - Zsanetta)
2010. márc. 17. 18:02
Sajnállak, neked se lehet könnyű, viszont sztem a mi helyzetünkbe az már nagyon nagyon sokat számít, ha valaki ezt megérti és mellettünk van. Vagyis így is szeret!!!
850. 58c241a362 (válaszként erre: 848. - Zsanetta)
2010. márc. 17. 17:58
Szia, köszönöm, hogy megértesz. Nekem már ez is sokat segít. Sajnos én nem tudok gyereket válalni, semmilyen anyagi segítségem nincs. Ugyebár leirtam a bemutatkozómba, hogy még a párom is elhagyott, ugyan végig ment velem a műtéten, de a felépülésemhez már sztem nem volt idege, hogy mellettem maradjon. Nem igazán tudok így ismerkedni, már próbáltam, de sajnos egy moziba nem tudtam elmenni az illetővel, mert olyan fájdalmaim voltak. Mondtam is neki, hogy inkább haggyuk, mert nekem így semmi esélyem. Főleg, hogy tök kellemetlen mikor az embernek még pénze sincs. Tavaly nyáron elég jol rendbe jöttem, kerestem is melót, de aztán megint leépültem amit majd elmesélek ha érdekel, hogy miért, csak azt majd privátva.
2010. márc. 17. 17:50

szia lilla!!


hogy vagy??

mizus veled??

2010. márc. 17. 17:49

szia Marcsi


Sajnálom ami veled történik.ismerös nekem is súlyos az endóm de nem ennyire ,én nálam 5 éve diagnosztizáltál és már 5x mütöttek vele .

4 lapar és egy laparotomia.

kaptam én is többször gnrht de már az elsö mensinél vissza jött még el sem kezdtem a hormont.

most ott tartok hogy van ismét 5 cystám ,és a mesi ismét megvisel,egyébként is meg szokott ,én is jártam ügyeletre söt én magamnak adtam a vénás gyógyszer mert ez a szakmám és már erös fájdalomcsill on éltem volt hogy müteni kellett de volt hogy olyan hasi történésem volt hogy 300

-ra ment fel a gyulladásos értékem.

sajnos a melóm nehezen tolerálja ezt de ez van.

mi most lombikozunk,a párom nagyon kedves aranyos hogy mellettem áll,pedig rögtön közöltem vele a dolgot még a kapcs legelején.

Volt már 2 sikeretelen lombik,kiderült hogy inzulinrezisztens is vagyok szóval nem könnyű.

én már ismerem annyira a testem hogy tudom mikor ujjult ki.

de minden évben van mütét.

A tüneteim régóta vannak,görcsök ,szédülés ,székelési inger,véres nyálkás széklet,és izomfájdalom (vagy csont )

Derékfájdalom ami néha kisugárzódik a combomba.


Én öszinte leszek veled ha biztos háttered és bevállalnék donorral lombikot!!!

és egyedül felnevelném.

igy is nagyon nehéz nekünk!!!

2010. márc. 17. 17:41
Vagy szerintetek a front hatás miatt fájhat ennyire a hasam, + a derekam és combom? Vagy tényleg az endom jött vissza?
2010. márc. 17. 17:33
Van, hogy jobban vagyok, de van, hogy ágyba kell feküdnöm. Jó hozzá teszem, hogy pánik beteg vagyok kis gyerek korom óta, de arra kapok gyógyszereket, szóval nem beképzelem. Mindennel próbálom elfoglalni magam, de mikor még egy oktatásra se tudok oda figyelni az már szomorú. + gyomor gyulladásom van és reflux betegségem, ami szintén olyan hát és gyomortáji fájdalmakkal jár, hogy bele lehet őrülni. :(
845. 58c241a362 (válaszként erre: 844. - Makrai.lilla)
2010. márc. 17. 17:29
Sajnos az én endom borzalmasan fájdalmas, legalábbis én nem tudok még dolgozni se tőle, se elmenni akár valahova :( A műtétem elött is, már akkora fájdalmaim voltak, hogy ügyeletet kellett kihivni, akkor mondták, hogy mennyek be a klinikákra, ott jó dokik vannak. Hát akkor még rendelt is ott az a jó doki, aki egyből nem cicozott, és be is utalt a műtétre. Most az a doki Százhalombattán rendel, és csak május 3.-ra kaptam időpontot, nem tudom, hogy vészelem ki addig. Mióta menstuáltam a legutóbb ami két és fél hete volt, azóta vannak ezek a nagy fájdalmaim, és azóta nem is áll el a vérzés, jobban mondva inkább véres folyás. Ha +adod az orvosod hol rendel és, hogy lehet elérni, akkor +próbálnám hátha vele szerencsével járok. Az az doki aki engem műtött csak ha elmegyek hozzá a szemembe röhög, és igen gusztustalan megalázó modon bánik velem mert nincs pénzem, hogy adjak neki. Mikor utoljára panasszal voltam nála, még meg se vizsgált, na azóta nem is mentem hozzá, hanem mindig máshoz. Ezért nem jutok a végére, mert mindig aki éppen rendel a Klinikákon ahoz megyek, és azok álltalában még csak nem is műtenek. Aki meg itt rendel Érden attól meg is lehet halni. :(
2010. márc. 16. 23:04
olyan nincs,mindig van megoldás mindenre.ha kell megadom a dokit aki mütött.pesten,tessék elmenni,
2010. márc. 16. 23:03
hiszen minden fájdalomra az ember koncentrál
842. makrai.lilla (válaszként erre: 839. - 58c241a362)
2010. márc. 16. 23:03
nemtudom ugy tudtam az endo nem jár ilyen nagy fájdalommal,olyannal amivel el lehet " lenni...."énis elvoltam de azért zavart.
841. 78826dc958 (válaszként erre: 840. - 58c241a362)
2010. márc. 16. 13:13

sajnálom:(

addig menj amég nem találsz egy normális dokit!

840. 58c241a362 (válaszként erre: 835. - 78826dc958)
2010. márc. 16. 12:31
Sajnos nekem nincs más választásom, mert se melom se párom pont a betegségem miatt. Szóval nincs más választásom.
839. 58c241a362 (válaszként erre: 838. - Makrai.lilla)
2010. márc. 16. 12:29
Köszönöm, hogy leirtad. Nekem sajnos akkora fájdalmaim vannak, hogy már sirni tudnék. Egyszerűen még egy tanfolyamon se tudok rész venni, pedig most épp azon vagyok, de már figyelni nem tudok :(
838. makrai.lilla (válaszként erre: 834. - 58c241a362)
2010. márc. 16. 08:28

szia,bár nem engem kérdeztél de leirom énis ha nembaj.


engem tavaly feb ban mütöttek,a fö panasz állando jobb o hasi fájdalom volt.amiatt már bélt is tükröztek és 2 évig szedettek velem vmit,h biztos Irritábilis bél szindróma.Biztos.


aztán elmentem egy majdnem prof hoz,de elötte persze itt ahol lakok voltam vagy 10 dokinál és kiadtam egy valag pénzt a semmire,mert ugye ezt a betegséget alig ismerik,nemtudnak rola sokat,annak meg ez a speckoja.


már a kezével amikor megtapintott mondta h itt van vmi,ott jobb o ahol fájt.

amugy nem fájt annyira de azért már kezdtem unni,és idehgesito is volt,az állando tompa fájdalom.de meloztam mellette stb.


én nekem nagyon kisfoku volt,érdekes mert mégis fájt,és nem kaptam semmit utána.



ennek 1 éve már.de sztem nekem is kiujult,fel kéne mennem hozzá de müttetni tuti nem fogok,nincs se idö se pénzem egyböl kirugnának...

olyan helyen melozok ahol nagyokat cipelek emelek,egyszerüen nem lenne kivitelezhetö.


azt a fájdalmat nem érzem végülis,de mensi elött szoktam és az elött sosem szoval sztem ezért is a kiujulás...

837. makrai.lilla (válaszként erre: 833. - 78826dc958)
2010. márc. 16. 08:24
ilyenröl amugy énsem...
836. makrai.lilla (válaszként erre: 829. - Zsanetta)
2010. márc. 16. 08:23
ja ok....
835. 78826dc958 (válaszként erre: 834. - 58c241a362)
2010. márc. 15. 19:07
Itt Tatabányán műtött az a doki akinél szültem.Nem megyek sima rendelésre be a kórházba soha többet!Csak a magánrendelésére!Mert amikor ez a bajom volt elmentem szakrendelésre és azt mondta a doki hogy felfáztam!Nem vette észre a bajomat!Pedig láthatóan kidudorodott!
834. 58c241a362 (válaszként erre: 833. - 78826dc958)
2010. márc. 15. 18:55
Hát ilyenről még nem is hallottam amilyen neked volt. Melyik korházba műtöttek?
833. 78826dc958 (válaszként erre: 832. - 58c241a362)
2010. márc. 15. 18:51

Őszintén szólva nem tudom,milyen fokozatú volt.

évek óta fájt a hasam a bal petefészkemnél.Görnyedtem annyira fájt.Aztán tavaly februárban be is lilult és bevérzéses volt a bőröm alatt.Mintha véraláfutásos lenne.Tenyérnyi nagyságban.Májusban műtöttek.Szövettani vizsgálatra küldtek mintát a műtét után.Ott teljesen beigazolódott hogy endom volt.

832. 58c241a362 (válaszként erre: 831. - 78826dc958)
2010. márc. 15. 18:16
Neked mennyire volt súlyos? Irnál nekem egy pár tüneted, mert még soha nem beszélgettem olyan lánnyal akinek ilyen betegsége van.
831. 78826dc958 (válaszként erre: 830. - 58c241a362)
2010. márc. 15. 18:10
Nem tudok mást tanácsolni mint hogy keress meg más orvost!Lehet hogy kiújult az endod??nekem ugy jött elő hogy nem tudtam fel egyenesedni hanem görnyedtem a fájdalomtól.
2010. márc. 15. 17:43

Sziasztok lányok!

Nekem majdnem két éve volt endometriosis műtétem, de azóta csak romlik az állapotom! Nekem 3-as fokozatú volt, és a hólyagomról is el kellett távolítani a csomókat. Azóta állandó hólyag gyulladás kisér. Mostmár ott tartok, hogy fáj a hátam, a jobb bordaív alatt is, már voltam gyomor tükrözésen is, mert nem tudják miért ez a sok fájdalom, közbe lehet, hogy mind az endom miatt van. Kisugárzik a combomra, a derekamra, a faromra a fájdalom. Ha pisilek utána alig birok sokszor kiegyenesedni a fájdalmaktól. Már nem tudom mit tegyek, nagyon sok dokinál voltam, de még végig se halgatnak. Csak három hónapig kaptam a műtétem után injekciót, és még csak most tudtam meg, hogy fogamzásgátlót kell szednem, hogy jobb legyen. Valakinek van ilyen jellegű fájdalma? Légyszíves segítsetek! Ráadásul, nekem fel is vágták rendesen a hasam, és elég sok összenövés stb volt :(

2010. márc. 15. 07:09

szia lilla!!


Nem dehogy is csak tegnap fasirtba voltunk vagyunk a párommal és haza jött!!!

ezért léptem ki!!!

828. makrai.lilla (válaszként erre: 812. - Zsanetta)
2010. márc. 14. 20:30
ma beléptem msnre irtam ide de te kiléptél..direkt ?
827. andi65 (válaszként erre: 824. - Bobett)
2010. márc. 12. 17:14

Szia, Köszi.

Jó lenne találkozni.

Neked mikor, hogyan, hol jó?

Elmegyek szívesen találkozni, ahol neked jó. (azt hiszem válaszoltam már neked, csak nem vagyok biztos, hogy elment-e.)

Írj vagy hívj.

Andi

826. andi65 (válaszként erre: 824. - Bobett)
2010. márc. 12. 14:16

Szia! Köszi, hogy írtál.

Nagyon szívesen elmennék hozzád, ha lehet, bármikor.

Nekem nagyon sokat segítenél. Az igazság, hogy jövő hét kedd-szerdáig jó lenne ezt megejteni.

Neked mi lenne jó? Egyáltalán szívesen veszed, ha elmegyek hozzád, vagy inkább, amikor BP-en jársz? Vagy bárhol is találkozhatunk.

Tényleg, bármi jó nekem, ami neked is. Kb. 1 órás beszélgetés lenne.

Írj, vagy hívj, vagy sms. És kösz.

Andi

06 70 335 4530

a.bien@t-online.hu

a.macska@freemail.hu

825. makrai.lilla (válaszként erre: 823. - 78826dc958)
2010. márc. 12. 13:04
kosz megvagyok....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook