Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Emós a gyerekem! Mit tegyek? fórum

Emós a gyerekem! Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. ápr. 7. 17:23

Kedves anyuka,

Az emotól nem kell megijedni.Én 15 éves vagyok,nekem is tetszik ez a stílus,mind külsőleg,mind zeneileg,belül pedig egész kicsi korom óta az vagyok (nem debressziós,csak érzékenyebb az átlagnál...és nehezebben megy a beilleszkedés...).Az érzés nem jelenti azt,hogy most a lány/fiú öngyilkos akar lenni vagy felvágja az ereit vagy hasonló,mert az emo nem erről szól (de persze van kivétel,aki ilyen...szerintem ez nem emo,hanem valami pszichés baja van...)


Ha úgy öltözködik,úgy néz ki,mint egy emo (fekete haj,fekete cuccok,póthaj,piercing stb...),akkor ez ellen nincs mit tenni igazán,hiszen az,ha a lányra/fiúra elkezd mondjuk veszekedni,hogy hogy néz ki,akkor az csak ront a helyzeten.Ráadásul az illető így érzi jól magát :)


Nem igazán tudom,hogy ez esetben a külső vagy a belső riaszt meg.A külsőt el kell fogadni!Belül pedig,ha a tini depresszióssá kezd válni (pl nem lóg a barátaival stb...),akkor pszhiológust ajánlok vagy legalábbis egy alapos szülő-gyerek beszélgetést.Erről viszont NEM AZ EMO TEHET.Ennek általában más oka van.


Viszont!

(És ezt most minden szülőnek üzenem)

Én úgy vagyok vele,hogy inkább leszek emo,és max az emberek nem fogadják el azt a stílust,amiben én jól érzem magamat,minthogy egy olyan kiscsaj legyek,akin átment a fél város,lóg folyamatosan suliból,minden hétvégén bulizik,drogozik,erősen fogyasztja a cigit és az alkoholt.Utóbbi kettőt a tinik 70-80%-a kipróbálja (én még nem tettem,de tuti kifogom a társaság miatt,mert körülöttem midenki cigizik,iszik és rossz kilógni a sorból...mindenesetre kevés olyan tiniről tudok,aki még nem próbálta ki),MÉG OLYAN IS AKIRŐL NEM IS GONDOLNÁNK MERT "JÓKISLÁNY/FIÚNAK NÉZ KI".De (szerintem) addig nincs gond,amíg valaki kipróbálja,tud magán uralkodni,csak rá ne szokjon!


Ezt csak azért említettem meg,mert mindenki be van ijedve az emotól,h jajj azok az elkallódott tinik stb...pedig az átlagosnak,nőiesnek kinéző (vagy nevezzük csúnyán: ri*ancok) még rosszabbak!:)


És amúgy szerintem ez ellen a szülő nem sokat tehet,az sem kizárt,hogy észre sem veszi.Társaságon és a tinin múlik,hogy ez csak egy jött-ment "rongálódás",vagy elkezdett csúszni a lejtőn és nincs visszaút...De kevés az olyan,aki ne próbálta volna a káros szerek közül valamelyiket is...


Na sajnálom,hogy kicsit hosszú lett a mondanivalóm,de én csak azt üzenném,hogy nem kell elítélni az emot,mert vannak attól rosszabb dolgok is.Ez a mostani tini korszak :D

2010. máj. 16. 08:55
Szerintem az emo egy nagyon bonyolult jelenség, mert nem tudhatjuk pontosan micsoda. De mégsem szabad felületesen vizsgálni hiába emo sok gyermek akiknek semmi gondjuk nincsen. De figyelni kell rájuk szerintem mert nem tudhatjuk. Jobb félni mint megijedni.
37. spinneli (válaszként erre: 35. - Ákos89)
2009. nov. 3. 22:24

majd elmúlik és lesz más, ahogy mindig is.

:)

36. charitable (válaszként erre: 35. - Ákos89)
2009. nov. 3. 22:23
engem a divatemók alapból nem érdekelnek... (ezt nem flegmázásképpen írtam!). Annyira azért nem érdekelnek, h megnézzem őket :))
35. ákos89 (válaszként erre: 34. - Charitable)
2009. nov. 3. 20:51
Vannak divatemók is. Nézz körül az utcán, keress rá a közösségi portálokon. Túl nagy divat lett ez.. :)
2009. nov. 2. 22:52

jah és még azt nem értem, h egy érzelmi témát miért kell hasonlítani egy öltözködéssel. (emo = érzés, érzelem)

Örök rejtély, de h semmi értelme, az is tuti

2009. nov. 2. 22:49

Vágdd nyakon, csak észheztér... :S

Ez az öltözködés, + viselkedés NEM divat!! És bármilyen érzékeny vagyok én is, de sztem általában a legtöbb ember az, én sem, meg senki sem vágja fel az ereit ezért... :D marhaság!!!

Ha az én gyerekem emo-s lenne, megtanítanám h kell normálisan felöltözni...

32. kattyus (válaszként erre: 22. - Evangelika)
2009. okt. 14. 11:17
Hogy egy emo igénytelen? Nem hinném. 11 éves volt a lányom mikor "kiütöttek" rajta az emo jegyei. Először nem is igen tudtuk hogyan álljunk a dolgokhoz. Jelzem, nem pózer volt. A falon megjelentek a Tokio Hotel és egyéb zenekarok poszterei, és mindenki szörnyülködve nézett rá. Az ismerősök összesúgtak a hátunk mögött-Jajj szegények! De mi hősiesen álltuk a sarat!2007. áprilisában még TH koncertre is elvittük, csak legyen neki jó.Sokan mondták, hogy az "ilyen" gyerek öngyilkosságra hajlamos. Aggódtunk. Mindíg rajta tarto És megérte. Már betöltötte a 16-ot,és még mindíg szereti ezt a stílust is, de már a rock az igazi. Érző lelkű leány, nyílt, tizsta SZÍVŰ.szívű. Toleráns az emberi állatkert szinte minden lakójával szemben.
2009. okt. 14. 10:41

Állítólag én is inkább az emo kultúrához húzok, ha lehet ilyet mondani. Viszont... Ez nem látszik rajtam egyáltalán. A témával és a fájdalmas érzéssel könnyen tudok azonosulni, jól megértem.


Viszont, ahhoz, hogy valaki vagány idióta legyen, ahhoz pénz is kell. Vannak jellegzetes márkák/gatya/felső fajták...


Amúgy nem tudom, láttatok-e 20-30 éves emo boy/girl embereket? Nem... Ha túlélik (márpedig miért ne élnék túl, duma a halálvágy), akkor kinövik.

2009. okt. 14. 09:44
Semmit,fogadd el!!!Neki ez tetszik,így érzi jól magát,miért változzon meg mások kedvéért?Mert az átlagos a jó?és ezt ki mondja meg?Mindenki legyen önmaga!Inkább az embereknek kéne elfogadniuk.Az én lányom meg goth(egy picit hasonlít az emo-hoz).És tetszik.
29. spinneli (válaszként erre: 19. - 319cd6978b)
2009. okt. 6. 20:08

megnyugtathatlak, hogy ezt a fiatalok anno. ugyanezt csinálták a főtéren.

A múltkor bicajoztam át a főtéren és jót mosolyogtam, hogy ez nem változott az én középiskolás éveim óta sem.

2009. okt. 6. 20:05
(Hehe! Most látom, hogy én itt magamnak válaszolgatok XD )
27. 4278f24526 (válaszként erre: 26. - 4278f24526)
2009. okt. 6. 20:04
Hát igen! Ahelyett, hogy sportolnának, vagy lenne valami céljuk az életben, hogy többre vigyék, ilyen ökörségekkel foglalkoznak. Ők isszák meg a levét!!!
26. 4278f24526 (válaszként erre: 25. - 4278f24526)
2009. szept. 7. 01:09
Sok a felesleges energia, ez a baj..
2009. szept. 7. 01:06
Ez csak egy kamaszkori bolondéria.. Nem kell jelentőséget tulajdonítani neki.. Vannak rock-os, disco-s, emo-s korszakok, de majd idővel kinövik. Még a tiniknek nem alakult ki az egyéniségük, csak próbálkoznak itt-ott, de nem tart ám ez örökké, idővel benő a fejük lágya.
24. Eiri Yuki (válaszként erre: 4. - 035bae3aff)
2009. szept. 5. 22:36

Kéremszépen japán egytök más kultúra. És kétlem, hogy pont egy zárt szigetország tehet róla, hogy a mai fiatalok ilyenek.


Együtesek? Talán a my chemicalromance, de a fanok arról is váltig azt állítják, hogy nem imó zene.


Ami dühít, hogy odajönnek hozzánk a westendbe, hogy "éljen a halál", mikor közünk sincs az imohoz, azt se tudjuk, mi az értelme, és mi vagyunk mindenütt fikázva, mert szegény anime híres lett Magyarországon, és mivel a japánok stílusa nagyon hasonlít az imóra, megjelentek a pózer műmajmok. És már lentebb taglaltam, hogy miért szar ez az egész. :' D Lényegtelen, az imo Magyarországon, nem stílus, csak egy hóbort, mint a Tokyo Hotel, és mindenkit kérek, aki ezt olvasta, hogy ne keverje már szerencsétlen japán rockereket velük, mert nagyon zavaró. x D

2009. szept. 5. 22:26

Az egész mánia onnan jött, hogy a drága tiniújságjaink leközöltek pár cikket a japán zenei, meg öltözködési divatról, meg voltak (akkor még elenyésző számban) emberek az utcán, akik tényleg azért néztek így ki, mert az életük része! Erre jönnek a foskistinik, akiknek sok a pénzük, és orrbaszájba elkezdték ezt a két dolgot majmolni. Az amcsi imót, meg a japán VK-t. A szép a dologban, hogy aztán odajönnek azokhoz, akik ugye már az anyatejből is a stílusuk cumizták, akik fentebb mondva, tényleg szeretik, és lefikázzák őket, keménykednek, aztán csodálkoznak, ha agybafőbe rugdossák őket az acélossal. o o


A linkhez meg annyit, hogy annak a tucatnyi animés képnek kurvára nincs köze az egész imohoz. : )

22. evangelika (válaszként erre: 19. - 319cd6978b)
2009. szept. 4. 20:17
Egyetértek! Igazán igénytelek. Jó, én is "voltam" fiatal (most 24 vagyok), voltak a rapperek, a rockerek, meg az átlag, akik tényleg átlagosan voltak felöltözve; jól megvoltunk egymással, nem fújtunk a másikra, mert ő rapper. De ezek a mai tinik - legyen bármely alább említett kategóriába tartozó is - elég furán öltöznek, de ez még hagyján, ezt is felülmúlja viselkedésük és vulgáris ill. durva kifejezésektől hemzsegő kommunikációjuk, már ha lehet annak nevezni. Csak ámulok és bámulok, hová tart a világ...
21. Noj84
2009. szept. 4. 09:27

de hát ez egy nagy hülyeség.

ezek nem is emók. :DDD

ez pont ugyanolyan, mint amikor én voltam 15-16 éves, mindenki bőgatyát hordott, és eminemet hallgatott, azt hitték, ettől lesznek majd rapperek. :) aztán meg elkopott szép lassan. és megmaradt az a pár ember rappernek, aki tényleg az is volt. leginkább az amerikaiak.

most az emo az azért is érdekes, mert jelen van már több éve, de csak most lett divat. akik most emonak vallják magukat, ismernek kb. 3 zenekart, ami alapján ezt teszik, vannak, akik meg már 10 éve emo zenét hallgatnak, nem így öltöznek, mert nem azt tartják a legfontosabbnak, és beletemetik a kezüket az arcukba, amikor azon gondolkodnak, hogy mivé lett a kultúrájuk.

igaz a punkzenére is. tarajjal meg bakancsban mászkálnak, és sört tarhálnak úton útfélen, csak mert ismerik az alvin és a mókusokat. holott akinek kicsit is köze van ehhez a színtérhez, azt is tudja, hogy az alvin és a mókusok az nem punkzene, meg azt is, hogy a punk halott. :)

lehetne sorolni. divathullám. én eleve érdekesnekt tartom, hogy pont az emóból lett ez. 5 éve nem gondoltam volna még, hogy ekkora hiszti lesz belőle.

kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ebből.

aki szerint a hardcore meg electro zene, hát.....

20. polter
2009. szept. 3. 21:16
Köszi az eddigi hozzászólásokat! Amúgy mi a véleményetek róluk? Milyen tapasztalataitok velük kapcsolatban?
2009. szept. 3. 20:11
Igazából nem is érdekes téma. Mostanában már nincs emo láz. Inkább az lett a divat hogy mindenki ocsmányul öltözik föl és lefekszik a főtéren a fűbe tizedmagával és fikáz mindenki mást akkor is ha ugyanúgy néznek ki. Van egy csomó rusnya ember aki még szarul is öltözködik és ők szidják azokat akik igazán ízlésesen öltöznek fel és a legjobbat hozzák ki magukból. Engem ez zavar a legjobban.
2009. szept. 3. 20:08

[link]


csak nektek...pf

2009. szept. 3. 20:07
Milyen informáltak a 20 évesek :DDDD
16. 035bae3aff (válaszként erre: 7. - 319cd6978b)
2009. szept. 3. 20:06
velem senki köszi!
2009. szept. 3. 20:02

a hc leginkább elektro zene, leginkább hardcore punkként van jelen, lázító szövegek, akár politikai töltettel is... :)


a fake és a pózer stimmel, mindegyik mű és ez bosszantó... szerintem.

14. 319cd6978b (válaszként erre: 13. - Evangelika)
2009. szept. 3. 19:59
kemény mag? Jól hangzik. Ezek rockerek vagy mi?
13. evangelika (válaszként erre: 11. - 319cd6978b)
2009. szept. 3. 19:57
Szerintem a hardcore rövidítése.
12. evangelika (válaszként erre: 10. - 319cd6978b)
2009. szept. 3. 19:57
Köszi, most már értem!
11. 319cd6978b (válaszként erre: 5. - 8f52b86abb)
2009. szept. 3. 19:55
És mi az a hc-s?
10. 319cd6978b (válaszként erre: 9. - Evangelika)
2009. szept. 3. 19:55
A pózer aki csak úgy "pózol" mintha ő is emo lenne de csak a külsőségeket követi. A fake angol szó, azt jelenti hogy mű. Innentől kezdve remélem egyértelmű.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook