Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasfájós a gyerekem. Mit tegyek? fórum

Hasfájós a gyerekem. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
68. jency83 (válaszként erre: 5. - Miabo)
2009. okt. 29. 12:38
A védőnénik nem hallottak még arról, hogy,ha a hátán fekszik a baba, úgy sokkal inkább belefulladhat a hányadékába, akkor mégcsak ki sem tud csorogni a szájából, effektív a saját hányásában fulladozik!!!!???
2008. szept. 11. 21:49
lehet kapni a gyógyszertárakban direkt erre a célra készítették egy szirup a patikus megfogja mondani,hogy melyik az.énis adtam a gyerekemnek és bevált a gyógyszer
2008. júl. 13. 19:01

Sziasztok!

Van egy 2 hónapos kisfiam aki nagyon hasfájós. Sok mindent kipróbáltunk már kisebb-nagyobb sikerrel. Segitsetek nekem. Arra a kérdésre keresek választ, hogy a Papaverines oldattal együtt adható-e a Gripe Water gyógyvíz. Sajnos nagyon szenvedünk. Még a pukizás is fájdalmakkal jár.

65. Hugis2
2008. ápr. 18. 22:00
Sziasztok!Van egy 1 hónapos kislányom kicsit nagyon fáj a pocija már szinte mindent kipróbáltam eddig nem sok minden vált be az infacol 2 hétig hatott a Gripe Water-t most fogom elkezdeni.Ha valaki tud valami ujjat az jó lenne.Azt hozzá kell tennem este 7-kor fürdetés és onnantól kezdve 7 órán keresztül sír.Egyébként azt hallottam hogy enyhe hajszáritózás a pocira illetve vasalóval felmelegitett pelus hatásos lehet.
64. tundicicca (válaszként erre: 63. - Betti08)
2008. márc. 11. 21:12

Szia!

Ez nálunk is így volt,csak nekünk volt olyan,hogy 10 napig sem volt!Figyelj,én az igazat megvallva,sütőtöklevet ittam,meg egy nagyon picit adtam a babának is,nálunk az vált be!Ha már betölti a 3. hónapot,lehet neki adni sütőtökpürét is!Elvileg a Laevolac szirup is székletlazító hatású,de mint már egyszer írtam,az hascsikarást tud okozni a kisbabánál!Próbálj arra ügyelni,hogy nagyon sok gyümölcsöt egyél,inkább rostosabbat,tudom,ezt most nehéz megoldani,hiszen tél van!De banánt ne egyél,mert az fogja a kicsi hasát!Most ne haragudj meg,amit kérdezek,de a szelek normálisan távoznak tőle?!Akkor viszont a Gripe Water-t ajánlom!Remélem tudtam segíteni!

2008. márc. 10. 15:47
Sziasztok! 8 hetes a babám és igaz, hogy nem hasfájós, de 3-4 naponta tudunk kakilni segítséggel. Van valakinek ötlete, hogy mit tegyek, mit egyek én, vagy mit adjak a babának?
2008. febr. 29. 19:00
Hát,ha elmúlt már egy hónapos,akkor Gripe Water!Mellé Espumisan-csepp!Nekünk ez a kettő vált be!
61. supin
2008. febr. 6. 12:20
Adj neki köményes teát és sokat fektesd hason
2008. febr. 6. 11:28
Ja és édeskömény teát iszik, de a doki erre azt mondta, hogy nem tud olyan mennyiséget írni, ami elegendő lenne a hatás kifejtéséhez. Szerintem ez nem igaz, én úgy tapasztalom, hogy jó hatással van a gáztávozásra. Szívesen fogadok minden jó tanácsot.
2008. febr. 6. 11:26
Sziasztok! Manóka 9 hetes, de még mindig vannak "rohamok". Mi is infacolt használunk plusz melegítő párnán alszik. Így sokkal jobb, de a délutáni órák még mindig kritikusak. Éjszaka szerencsére alszik.
58. ansza
2008. jan. 23. 17:28
nálunk a kamilla,és az édesköménytea vált be.elötte kipróbáltuk az infacolt,meg az espumisant,de nem segitett...
57. panni80 (válaszként erre: 56. - Kitti1981)
2008. jan. 23. 08:25
Az infacol-lal kezdtük, most a sab-simplex-et használjuk. Ez ugyan az csak egy picit erősebb!
2008. jan. 22. 17:17

Szia!


Nálunk a hasonalvás illetve az Espumisan csepp és az infacol vált be!probáltad már??

2008. jan. 22. 11:47
Nálunk is ez a probléma. Alig alszik nappal, ha felvan egyfolytában sír. Kezdek kikészülni tőle, a héten lesz 4 hetes. Éjszaka szerencsére alszik. Most várom a patikából a papaverines gyógyszert. Mikor lesz ennek vége?
54. gabi0630 (válaszként erre: 53. - Panni80)
2008. jan. 22. 10:53
A babák megérzik az időjárás változást, és ők még érzékenyebben reagálhatnak a frontokra mint mi.
2008. jan. 22. 09:07

Sziasztok!


Lehetséges, hogy a közelgő hidegfront miatt nem aludt a mi kis csöppségünk tegnap szinte semmit? Kicsit hasfájós, de ilyen még nem volt hogy de. 9-től éjfélig alig aludt valamit.

Köszönöm

52. nyau82
2008. jan. 16. 17:35

mi mindent kipróbáltunk,most 3 és fél hónapos,és múlóban van a pocifájás.igazán csak az idő oldja meg a dolgot.ráadásul elég gáz volt, mert neki mindig éjjel fájt a poci, ami nem hagyta aludni.(meg minket se...)az espumisan, infacol, gripe water váltogatva enyhít a dolgon,emellett emelgetni a lábát,gyakran hasra tenni.

mostmár adok neki köményes és kamilla teát,az is jót tesz neki.és kitartás mindenkinek!!!

2008. jan. 14. 18:43

nekunk aszt ajalotak , hogy a hagyma hejat fozuk meg mint a teat es anak a levet adni neki

nekunk bevalt

2008. jan. 14. 17:46
Anyum régen köménymag teát adott nekem.
2008. jan. 14. 15:49

Nálunk a pocak maszírozás vált be a legjobban minden pelenkázásnál maszíroztam és így könnyebben tudot fingorászni íígy kevesebb hasgörcse volt! :)

Kérdezd a védőnőt a maszirozás muzdulatairól!

2008. jan. 14. 10:36
Az én kislányom 7 hetes koráig volt hasfájós. Próbáltunk mi mindent: mecsek bébitea, espumisan csepp, de az az igazság, hogy egyik napról a másikra múlt el. Ezek a dolgok csak enyhíteni tudtak rajta.
2008. jan. 14. 08:34

Sziasztok!


A segítségetek kérném! Sok mindent olvastam hogy lehetne az kisbabák hasfájását egyhíteni. Tudom nics tuti "recept" rá, de azért megkédezném hogy Ti mit javasoltok?

Köszönöm

2007. okt. 31. 05:16

Kaptam egy nagyon jó tea-receptet öregektől,nekünk nagyon bejött!

Édeskömény (egész), fekete-tea (nem filteres) és ánizs (egész). Kb. 1 dl vízhez raktam mindháromból egy csipetnyit. Picit hagytam ázni,aztán leszűrtem. Elég volt belőle 4-5 kávéskanál, és kész. A hasa se fájt,és széklete is volt.

2007. okt. 30. 21:03
hát ovatosan megkell maszirozzni és inkáb vizszintes nagy 8 kell szépen a baba gyermek hasára maszirozni (simoghtani!) nekem be vált ,sogornőm babaájánál is be vállt! minden nap, és még egy pici torna és tea,vagy erre patikában lehet kapni szert! tea,olaj és minden félét!
2007. okt. 16. 14:18
menta tea, az nekem segít. Nekem is sokat fáj a hasam, viszont a hasfájásnak nagyon sok oka lehet. Nálam az idegeskedés is közrejátszott egy idõben.
43. LoLiNa
2007. jún. 20. 09:07
Olyan erösen megdolgozni az ételért. és lám, sírás nélkül evett..:-) megkérdeztem a dr néninket mi a véleménye erről, és hogy ez tényleg igaz e. erre ő wmi enzimeket kezdett el ecsetelgetni. hogy sok van a babának ami által teljesen felxíwódik az anyatej, de mst még tölem is kapja, hogy még könnyebben tudjon eméxteni. a kettő együtt sok. ezért fáj a pocakja. hát igazodjak el.. :-( ti mit xóltok?
42. LoLiNa
2007. jún. 20. 09:03
És van egy dolog amit nem értek.. vhol olvastam, hogy a xékelési reflextől fáj a bébik pocija. magyarán, kixívja az elötejet, az könnyen jön, de a sűrübb tejért ugye jobban megkell dolgozni, ami beinditja a xékelési reflexet. megfigyeltem, tényleg a xopi közepén indul a sírás, fexengés :-( lefejtem anyatejet. és mikor elkezdődőtt a hasfájás lewettem mellről, megkináltam cumisüwegből. ezen nem kell
41. LoLiNa
2007. jún. 20. 08:59
.. Azt mondták a gyógyxertárban, hogy nyugtatót is tartalmaz. én pedig nem akarom az egy hónapos babámat nyugtatózni!! :-( bár igaz, az sem állapot, hogy 3órán át visít xegénykém, nem segít a simi, maxír, torna :-( de azért nyugtató?!
40. LoLiNa
2007. jún. 20. 08:57
Xiaxtok! mi nagyon hasfájósak vagyunk :-( pedig semmi olyat nem exek, amit ne lenne xabad.. volt hogy 3órán át próbáltunk xopizni, aztán kidölt a kicsi, de nem azért,mert jól lakott, hanem a fáradtságtól :-( ánizs, kömény, hagyma tea semmit se ért. vmi gyógyxertári kutyulwányt kaptam a dr nénitől, tegnap óta adom neki, remélem ez segít. bár kétségeim wannak azzal a gyógyxerrel kapcsolatban, mert
2007. máj. 17. 16:43
Én a gripe watert adom a lányomnak. Nagyon jó. Az Infacolt hamar megszokta. Az elején az is jó volt. A has átmasszírozása is sokat segít.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook