Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy az 5 éves gyerekem ne beszéljen csúnyán? fórum

Mit tegyek, hogy az 5 éves gyerekem ne beszéljen csúnyán? (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. b-zs (válaszként erre: 65. - CsillagTM)
2012. aug. 27. 13:10

pár hónapot járt a helyi oviba, de amikor az egyik kispajtásról kiderült, hogy rendszeresen késsel megy reggelente oviba, akkor elszakadt a cérna.

Tudom, hogy sok szülőnek nincs választási lehetősége, nekünk szerencsére volt. Sokszor az a gond, hogy háborognak a szülők, de nem mernek szólni, holott általában csak 1-2 gyerek a rendbontó és a többség szenved tőle. Illetve nincs férfi példa, nagyon elnőiesedett ez a pálya, az iskolában szintúgy, pedig nagy szükség lenne főleg az ilyen kezelhetetlen gyerekeknél egy férfire, legalább az óvodavezető lehetne férfi.

65. CsillagTM (válaszként erre: 59. - B-zs)
2012. aug. 27. 12:23
gondoltam, h vmi magán vagy vallásos ovi.
64. irgum-burgum (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2012. aug. 25. 11:54

Hát az én fiam most 6 éves.Emlékszem,az oviban ő is elkezdte a csúnya beszédet,hiába beszéltem óvónénivel,azt mondta nem sokat tud tenni ellene.Én kitartóan büntettem érte.Ha csúnyát mondott,elmagyaráztam,hogy ilyet nem mondunk,és ezért nincs este kakaó.Minden gyereknél van valami,amivel meg lehet büntetni,nálunk a kakaó volt akkoriban a kedvenc.Esténként ilyenkor hisztizett,mert nem volt kakaó,de mindig elmondtam,azért nincs,mert csúnyán beszéltél.Talán hónapokba is beletelt,de kitartóan megbüntettem minden csúnya szóért,de megérte.Ma egyáltalán nem beszél csúnyán,csak annyit mond buta vagy anyám úristenit.Nekünk ez bevált.

Ja és még azt csináltam,amikor mondta pl.hogy hülye,vagy más csúnya szót,mindig próbáltam valami mással helyettesíteni,ami nem csúnya.Pl.mondtam neki,hogy ne mond azt,hogy hülye,hanem hogy butuska.És ez egy idő után megragadt benne.

63. b-zs (válaszként erre: 61. - Egypt)
2012. aug. 25. 06:20
Ebbe az oviba is járnak rendbontó gyerekek, roma gyerekek is egyaránt..innentől kezdve pedig nemcsak a szülők érdeme, hanem az óvónőké is, hisz ők teremtik meg azt a légkört a munkájuk által, amibe belecsöppen egy beszoktatós gyerek, és azonosul vele.
2012. aug. 24. 15:06

A csúnya beszéd is olyan, mint egy járvány... csak tovább tart. Több év kell ahhoz, hogy tudja a gyermek, mi a jó vagy rossz, szép és csúnya.

És ezt mindenhol hallani: tv-ben, rádióban, utcán, iskolában; bárhol. Nem is a csúnya kifejezést használnám, hanem inkább már a mocskos szót...

61. egypt (válaszként erre: 57. - B-zs)
2012. aug. 24. 15:02
De ez nem az óvónő érdeme, hanem a családoké. Akik egyházi oviba küldik a gyereket, azok valószínűleg otthon jobban ügyelnek a csúnya beszédre, mint más családok, és ha a gyerek nem hall ilyet, ő sem fogja mondani. (Majd az iskolában...)
60. egypt (válaszként erre: 56. - CsillagTM)
2012. aug. 24. 15:00

Ki beszélt itt erről?

Akkor is hallhat a gyerek csúnya beszédet az oviban, ha kiváló óvónői vannak, akik odafigyelnek erre is, mert mint írtam, ez nem olyan probléma, ami azonnal megoldódik, főleg ha pl. otthon egyes gyerekek folyamatosan hallják a csúnya beszédet és ezt normálisnak veszik.

Annyit írt a fórumindító, hogy csúnyán beszél a gyereke és az oviban tanulta, erre olyan reakciók jöttek, hogy ez az óvónő hibája és nincs a helyzet magaslatán. Erre reagáltam.

59. b-zs (válaszként erre: 58. - CsillagTM)
2012. aug. 24. 13:24
Tudom, nagy szerencsék van az ovival, nagyon szépen rendezik, nevelik a gyerekeket. Csak felső fokon tudok beszélni az óvónőkről. Katolikus oviba járnak a gyerekeim.
58. CsillagTM (válaszként erre: 57. - B-zs)
2012. aug. 24. 13:12
hát akkor szerencsés a gyerkőc. sajnos nem ez a megszokott.
57. b-zs
2012. aug. 24. 13:10
megkérdeztem a lányomat, mit tesz náluk az óvónéni, ha hallja, hogy valamelyik kispajtás csúnyán beszél? A válasz a következő volt: "semmi, mert náluk mindenki szépen beszél!" Lassan 6 éves lesz, de még csúnya beszéddel nem állított haza.
56. CsillagTM (válaszként erre: 55. - Egypt)
2012. aug. 24. 12:12
miért, szerinted az óvónőnek mi a feladata? szerintem nem csak annyi, h vigyáz a testi épségükre. hanem le kell(ene) rakni a nevelésük alapjait (nyilván azt a részét, amit a szülő nem tud).
55. egypt (válaszként erre: 54. - B-zs)
2012. aug. 24. 12:01
Na és? Gondolom, nem az óvónőtől hallotta, hanem más gyerekektől, ezt meg az óvónő nem tudja megakadályozni.
54. b-zs (válaszként erre: 53. - Egypt)
2012. aug. 24. 10:37
nyilván, de csak az oviból hozza haza, vagy nem?
53. egypt (válaszként erre: 48. - B-zs)
2012. aug. 24. 10:03

Nyilván az óvónő is tesz valamit, de ez nem olyan dolog, ami egyik napról a másikra megoldódik. Miért gondolod, hogy az óvónő nem áll a helyzet magaslatán?

Az otthoni káromkodást pedig a szülőnek kell kezelni, nem az óvónőnek.

52. zsoka1984 (válaszként erre: 50. - Mkjudit)
2012. aug. 24. 10:02

Ebben nagyon egyet értünk az ember életének a megrontója, ha avval foglalkozik, hogy más mit gondol.

Épp tegnap a boltban pattogott egy koma, hogy a gyerekek nem köszöntek neki. Felvilágosítottam, hogy idegeneknek nem is köszönnek csak akkor ha én is köszönök.

2012. aug. 24. 09:59
Én elmondtam ,hogy csúnyán csak a buta gyerekek beszélnek és hogy a felnőtteknek sem szabad tehát nekem sem. Így aztán mikor mérgemben káromkodok, akkor rám szólnak, hogy vágjak a számra. A nagyobb az oviban sem szokott rá mert ő az a jó fiú fajta, de a kicsi az élvezi, hogy kimondhatja legalább egyszer, többet sem de 1x mondania kell, hogy megnyugodjon a lelki világa:)
2012. aug. 24. 08:35
Ne bántsd, még nem tudja ,hogy ezek mit jelentenek. Nekem is olyan cifrákat mondanak, de engem nem érdekel, hogy más mit gondol és elegem van, hogy meg kell felelni a társadalmi normáknak. A gyerekeknek valamiért "tetszenek" ezek a szavak és szívesen mondogatják. Idővel elhagyják őket. Nekem például a nagyobbik amikor óvodába ment perfekt volt itthon, de az óvodában sosem káromkodott mindig tudott disztingválni. A kicsi dettó.
49. CsillagTM (válaszként erre: 41. - Kicsilányka1984)
2012. aug. 24. 08:29
...és ebből ő nagyszerűen érzékeli, h mikor kerekedett feléd... (valahol a 2-3. között)
48. b-zs (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2012. aug. 24. 08:00
Katolikus oviba járnak a gyerekeim, ott ez nem megengedett, nem is beszélnek csúnyán. nem Te vagy a hibás, és a gyereket se büntesd érte, az óvónő az, aki nem áll a helyzet magaslatán, mert ott helyben kellene ezt a problémát kezelni.. Talán az óvónő felé kellene jelezni, hogy Téged ez zavar, kíváncsi lennék, mi lenne a válasz rá..
2012. aug. 24. 07:07

Úgy érzem hogy kicsit túlpörögtél ezen a témán és ezt a gyereked is észrevette....talán pihentesd kicsit a dolgot,nem látom értelmét ennyire sorozatban büntetni miatta főleg nem megverni, valószínű kiváltott egy erős daccot a dolog....

Együttalvósok vagyunk,de semmi baja nem lesz ha külön fektetted le most már légy következetes és ébredéskor próbáld nem agyonszeretgetni azért:)

Én igazán nem sok dolgot csináltam,általában odanéztem,egy jó erős hatásos nézéssel ,volt hogy mondtam hogy ugye nem jól hallottam,merthogy az én kisfiam nem szokott így beszélni...mi tudtuk kitől ered óvónénik is tudták próbálták kivonni a körből a kisfiamat és mással "játszatni" de imádta a csúnyán beszélő kisfiút pl....Átmeneti dolog volt és még suliban is nagyon ellene volt pl a nagy a csúnya beszédnek mindig feltünt neki ha valaki nem odaillőt mondott

46. zakajeo (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2012. aug. 24. 06:57
Csak reméltem hogy nem értem jól
2012. aug. 23. 21:42
holnaptól megpróbálok nem figyelni rá,de reggelig megszakad a szívem,hogy a másik szobában alszik....
44. csutkamano (válaszként erre: 43. - Kicsilányka1984)
2012. aug. 23. 21:40

Akkor ez nem jön be.

Büntesd meg a kedvenc maciját, vagy babáját, mert az "anyukája" csúnya beszédre tanította.

43. kicsilányka1984 (válaszként erre: 40. - Csutkamano)
2012. aug. 23. 21:36

imád fogat mosni:)

napi többször megmossa.amint édeset eszik már mossa is.

42. egypt (válaszként erre: 28. - Kicsilányka1984)
2012. aug. 23. 21:35
Nem kéne annyiszor mondani. Inkább nem venni róla tudomást. Pont azért csinálja, hogy provokáljon. Szerintem nagyon rossz dolog bármivel is büntetni érte, ráadásul pont ellenkező hatást érsz így el.
41. kicsilányka1984 (válaszként erre: 38. - CsillagTM)
2012. aug. 23. 21:35

nálunk úgy van,hogy:



először szépen finoman mondom

aztán erényesebben

majd felemelem a hangom

ha ez sem akkor a fenekére csapok.

40. csutkamano (válaszként erre: 29. - Katinkaboszi)
2012. aug. 23. 21:34

Jó ötlet, hogy mossa ki a száját, egy kicsit felturbózva előtte mossa meg a fogát.

Ha nem szeret fogat mosni, előbb-utóbb leszokik a csúnya beszédről.

2012. aug. 23. 21:33
meg megfigyeltem,hogy sokszor fáradt amikor így beszél...
38. CsillagTM (válaszként erre: 28. - Kicsilányka1984)
2012. aug. 23. 21:32

valamelyik tv csatornán ment egy időben egy olyan műsor, mikor zűrös gyerekeket neveltek meg. ott volt pl. olyan módszer, h volt egy "büntisarok"/"büntiszék"/mittomén, és oda kellett ülnie a gyerkőcnek annyi percig, ahány éves.


de sztem az alapszabály, h ne kiabálj vele, ne sírj, mert az a gyengeség jele. persze ezeket is csak elméletben tudom:)

37. giga455 (válaszként erre: 31. - Kicsilányka1984)
2012. aug. 23. 21:32
ja és nem tudom honnan szedtem hogy kisfiú :D bocsi :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook