Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eltérő árat fizetnek a nők és a férfiak fórum

Eltérő árat fizetnek a nők és a férfiak (beszélgetős fórum)


188. PöttyösPanka (válaszként erre: 186. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 14. 12:15
Az én férjem is ilyen :D
187. 4c1a787e8f (válaszként erre: 183. - Sanyinak)
2017. aug. 14. 12:00
Mert Neked mi a hoxa?
186. 4c1a787e8f (válaszként erre: 183. - Sanyinak)
2017. aug. 14. 11:59

Hogy mit jelent? Most mielőtt elment, már majdnem fél percet sikerült vele beszélgetni arról, hogy milyen legyen a nappalink (két éve költöztünk, azóta ideiglenesen áll :-)) majd közölte, hogy jó, de most mennie kell dolgozni, megfordult, és elment..


Ő meg majd biztos elmeséli, hogy "egész délelőtt" erről fecsegett az asszonnyal...

185. 4c1a787e8f (válaszként erre: 183. - Sanyinak)
2017. aug. 14. 11:58
Abszolút..
184. 4c1a787e8f (válaszként erre: 99. - Sanyinak)
2017. aug. 14. 11:57

A kérdések jók, immár én sem tudom rá mindig a választ...


Eredendően építészmérnök lennék, 2016 decemberig egy szakértői intézetben dolgoztam, akkor léptem ki..


Most a saját cégünkben dolgozom, ami filmes kellékeket gyárt, a férjemnek segítek. Ennek érdekében tanulok is, most pl. hegeszteni, csak így nyáron ugye nem tudok menni, de ősztől folytatom.. A beszerzés meg mindennek a megvásárolása, vagy elhozása, ami az éppen aktuális kellékhez kell, a csavartól a gyufásdobozik, az üdítőtől a lufiig, vagy éppen a vízvágatott acél gyűrűkig..


Szóval én vagyok "valaki" :-)).


Talán inkább az hiányzik, hogy nem tudom még, hogy mi lesz az, amit jól meg tudok tanulni, és amibe én leszek az ügyes..


Hiányoznak az emberek is, de kicsit a "dicsőség", a dícséret is valamiben.

183. sanyinak (válaszként erre: 182. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 14. 11:57

Az mit jelent, hogy a férjed sem csevegős? :)


Hoxa mint a virtuális kispad az utcán, a ház előtt? :)

182. 4c1a787e8f (válaszként erre: 106. - Syria)
2017. aug. 14. 11:42

Igen, megint két iszonyú fontos dolog:


Beszélgetés: egyértelmű... nekem azt az időt is meg kell magamnak indokolni, amit a hoxa előtt töltök.. néha mérges vagyok magamra. De mivel igazából se nem face-ezek, a férjem se csevegős, emberekkel is keveset vagyok mostanában, így elfogadom, hogy ez nekem igényem, hát akkor itt beszélgetek


Jótékonyság!!!! Volt egy önkéntes nénink, egy héten két órára járt hozzánk segíteni. 11 unokája volt, akik szintén nem szenvedtek hiányt őbenne.. De emellett is kérte a családját, hogy fogadják el, hogy neki az önkénteskedés is az élete része.. Hát az isten éltesse sokáig, és remélem, ahhoz is ad nekem erőt, hogy csak a halvány nyomába lépjek.. Most is érzem, hogy nagy erő nekem, ha nálam rosszabb helyzetben lévőnek csak egy másodpercét is megkönnyítem..

181. 4c1a787e8f (válaszként erre: 100. - Érdekes73)
2017. aug. 14. 11:37

Igen, nagyon fontos, amit mondasz.


Azért is érdekes, mert még a link-háború előtt arról beszéltünk, hogy talán néha ez a társadalmi elvárások miatt is van.


Ergo: legjobb gyógyszer mégis a leszaromtabletta.

180. unom (válaszként erre: 177. - Gribedli***)
2017. aug. 14. 10:01

Ha nem hit kérdése, akkor miért nem fogadod el azt a statisztikát, amit én linkeltem?

Bocs, olaszul nem beszélek, ahogy albánul és svédül sem.

Pöttyös Panka is hozott statisztikákat, a WO-tól, azok sem téged igazolnak.

Ráadásul ha utánanézel a számoknak, és kiszámolod, akkor sem az az eredmény jön ki, amit vársz.,

Ne érts félre: 1 eset is sok, és ennél jóval több van, ezt senki sem vitatja. Épp ezért felesleges valótlanságot állítani, mert csak hitelteleníti az egészet.

179. PöttyösPanka (válaszként erre: 177. - Gribedli***)
2017. aug. 14. 09:31
Tudom, hogy mi vagyunk az elmaradottak, de sajnos szégyenszemre nem beszéljük ezt a nyelvet, úgyhogy igazán figyelmes lenne tőled, ha nem is magyarul, de egy szélesebb körben ismert nyelven íródott cikkeket osztanál meg velünk, teszem azt, angolul.
2017. aug. 14. 09:27

Azért a statisztika egy olyan dolog, hogy nem mindegy, mit veszek figyelembe és mit nem, amikor készítem, mert teljesen mást eredményt mutat. Tehát könnyű úgy fordítani, hogy azt hozza ki, amit én akarok. De nézzük, nekem mit dobott a gúgli.


A WHO szerint a felnőtt nők legnagyobb hányada szívbetegségben hal meg:

[link]


Nem találtam ilyen jó kis összesítő táblázatot, ami világszinten mutatja az okokat, de itt az Egyesült Államok statisztikája, ahol korosztályokra lebontva van összegyűjtve. Legrosszabb esetben is negyedik vezető halálok a gyilkosság:

[link]


Tudom, tudom, nem a nyugati társadalmakban vannak leginkább kitéve a nők az erőszaknak, de elmaradottabb országok kevésbé rendelkeznek ilyen körültekintő statisztikákkal. Itt viszont azt írja, hogy a nőknél a vezető 10 halálokban benne van a különböző betegségek mellett a külső sérülés is, de ez legtöbbször közlekedési baleset, nem gyilkosság. Itt kiemeli, hogy Ázsia bizonyos területein 15-44 év közt nagyobb az égési sérülések aránya, de ennek is egy részét a főzés okozza, és csak a maradék származik családon belüli erőszakból. Végül a táblázatban fő okokként különböző betegségeket tüntet fel:

[link]


Ha már Ausztráliánál tartunk, itt egy ottani statisztika nemekre lebontva, ahol a rák a vezető halálok mind férfiaknál, mint nőknél:

[link]


Itt egy lista arról, hogy a külső behatás okozta halálokon belül hogyan oszlanak el az okok nemek szerint. Itt is a közlekedési baleset a leggyakoribb. Valamint az látszik, hogy a férfiak gyakrabban lesznek gyilkosság áldozatai, mint a nők. A nőknél pedig jóval gyakoribb az önkezűség, mint az idegenkezűség:

[link]


Itt pedig van pár érdekes statisztika. Rögtön az első diagram szerint világviszonylatban 21% a női és 79% a férfi áldozata a gyilkosságoknak. Az is látszik, hogy Ázsiában kiemelkedően magas azon nők aránya, akiket a partnerük vagy a családjuk öl meg. Mondjuk itt nem csak a férfiakra kell gondolni. Pl. Indiában a lány csecsemőket a saját anyjuk ölik meg:

[link]


No én ezeket találtam. Bár sok az erőszakos halál, sehol nem olvastam olyat, hogy a nők leggyakrabban férfiak keze által veszik életüket.

177. gribedli*** (válaszként erre: 176. - Unom)
2017. aug. 14. 08:29

Bocs, nem cáfolta a tied az enyémet. Annyit írtál, hogy te csak azt hiszed el, amit te linkeltél, én meg azt, amit én. Nem cáfolja az enyémet, hiszen az istat-osok sem a kisujjukból szopták. Meg ez az egész ismétlem, nem hit kérdése. Van.


Ő pl megmenekült, neki is egy golyót szántak a fejébe(mellément). De mindennap tudnék ilyeneket írni, hiszen a csapbólmis ez folyik (már ahol foglalkoznak vele):


[link]

176. unom (válaszként erre: 175. - Gribedli***)
2017. aug. 14. 08:23

Én pedig most olyan forrást linkeltem, ami cáfolja a tiedet. Kérdés, ki melyiknek hisz.

Neked is lenne hová felzárkózni bőven. Van egy világképed, ami beleillik, annak hiszel. Ami meg nem, az nem számít.

A múltkori: linkeltél képet, elfogadtam, ennyi történt.

Ha te bárkinek bármit elhiszel, az a te dolgod. Bocs, hogy én nem.

175. gribedli*** (válaszként erre: 173. - Unom)
2017. aug. 14. 08:15
Lejjebb az volt a bajod, hogy "bemondásra ne hihető". A múltkor is egy másik téma kapcsán hitetlenkedtél, linkeltem neked fotót is, ez a téma megint olyan, hogy attól, hogy ismételgetjük, hogy hihetetlen, hihetetlen, még nem válik hazugsággá. Szerintem tiszteletlenség is azokkal a nőkkel szemben, akik ezeket elszenvedték, hogy pont te, mit nő, még kételkedsz benne, hogy ezek a dolgok nap mint nap megtörténnek. Szerencsére nem mindenki ilyen szemellenzős bár van még hova felzárkózni.
174. gribedli*** (válaszként erre: 167. - Sanyinak)
2017. aug. 14. 08:03
Figyelj, akinek nem inge, ne vegye magára. Világszinten ez van, tetszik, nem tetszik. Nem kötelező részt venni benne, de azt mondani erre, hogy badarsâg, magadat minősíted. Egyszerűbb lenne azt mondani, hogy fú, de gáz, mintsem kijelenteni, hogy badarság. Lehet, hogy a te szűk/tág környezetedben nem így van, de azon túl is élnek emberek, ezért amíg nem jártál utána, addig ne vonj le olyan következtetéseket, hogy ilyen âllat nincs. Van egy csomó ország, ahol olyan a kultúra, hogy a kislányok, nők halálával senki sem foglalkozik, a legtöbb muzulmán ország vagy India, az afrikai országok zöme is ilyen, ezeken a helyeken mindennapos a nők gyilkolászása de ha te azt akarod hinni, hogy nem létezik, a te dolgod.
173. unom (válaszként erre: 170. - Gribedli***)
2017. aug. 14. 07:54

Tehát különböző statisztikák vannak.

Te az egyiknek hiszel inkább, én a másiknak, ennyi.

Nekem az olasz statisztika egyszerűen azért hihetetlen, mert a gyilkosságok száma túl alacsony hozzá.

172. gribedli*** (válaszként erre: 166. - Érdekes73)
2017. aug. 14. 07:52
Így van.
171. gribedli*** (válaszként erre: 165. - 124637ff9b)
2017. aug. 14. 07:51

Persze, a gazdaságról megéri hazudni de kinek az érdeke lenne arról hazudni, hogy hány nő hal meg? Azok tények, nem függ tőle senkinek a fizetése. A betegségekről is szoktak hazudni, és annak is lehet gazdasággal kapcsolatos oka, de a nők haláláról miért hazudnák, hogy több? Miért kellene ezen meghamisítani bármit. Persze, ha az egyes országokat nézzük, akkor ugye Magyarország 2013-ban nagyon nagy előnnyel vezetett a nők halálozásában a tüdőrákkal és a vastagbélrákkal is (a magyar nők a bolgárok után a leginkább dohányzók az eu-ban)


De én világszinten és eu szinten írtam, a fórum pedig az ausztrálokról szólt eredetileg és ahhoz is linkeltem, hogy ott is milyen gyakori a nők felé az erőszak és hogy mennyi nőt ölnek meg a férfiak, így teljesen megértem a kezdeményezésüket.

170. gribedli*** (válaszként erre: 164. - Unom)
2017. aug. 14. 07:43

[link]


Ebben a cikkben az istat szerint már 2002-ben is így volt és 2011-ig sem sokat változott, de a híradóban most is ezt mondják pedig azóta eltelt sok év.

169. syria (válaszként erre: 167. - Sanyinak)
2017. aug. 14. 07:36
Egyetértek.
168. zebracsikó (válaszként erre: 167. - Sanyinak)
2017. aug. 13. 22:42

szerintem is van itt valami félreértés...

nem lehetséges, hogy a nők többsége gyilkosság által hal meg

167. sanyinak (válaszként erre: 164. - Unom)
2017. aug. 13. 21:30

Egyetlen erőszakos halál is túl sok.


De hogy azt állítja valaki, hogy a férfiak általi erőszak a leggyakoribb halálok a nők esetében - az egyszerűen badarság.

2017. aug. 13. 21:09

[link]

-------------

Ez is túl sok...

165. 124637ff9b (válaszként erre: 162. - Bözsi néni)
2017. aug. 13. 21:07

:D


És a híradóban azt is mondják, hogy az ország gazdasága dübörög :D

164. unom (válaszként erre: 158. - Gribedli***)
2017. aug. 13. 20:48

Az Eurostat szerint nem:

[link]

163. gribedli*** (válaszként erre: 161. - Andi6020)
2017. aug. 13. 20:47
Ez komoly. Póni becsszó.
2017. aug. 13. 20:43
Ha egyszer összeadnám, hogy a cikkek szerint hány emert ölnek meg percenként a világon, hány hal meg rákban, cukorbetegségben, elhízás miatt, stb, stb., kiderülne, hogy már kétszer kihalt az emberiség:-))
161. andi6020 (válaszként erre: 158. - Gribedli***)
2017. aug. 13. 20:39
Ez komoly? :O
160. gribedli*** (válaszként erre: 157. - Sanyinak)
2017. aug. 13. 20:37
Ha örülsz neki, akkor jó. Akkor meg miért is kötsz belém?
159. gribedli*** (válaszként erre: 156. - Sanyinak)
2017. aug. 13. 20:35
152-es hszben írod, hogy én ilyet állítottam, hogy minden második nő. Ezt nem állítottam, keresd vissza légyszi, ha szerinted ezt állítottam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook